Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623392 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #300 -: Април 08, 2014, 11:05:37 am »
По Александер 9ката съответства на Марс, също.  :)
Най-подробно и точно описание за себе си и близките съм чела навремето в негов сайт или каквото там беше- излагаше поетапно за родените на даден ден

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #301 -: Април 08, 2014, 11:17:42 am »
http://geosoul.wordpress.com/2012/11/08/%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/ Тук има някои неща, които са извадки от неговата книга или базирани на неговата книга, лично и аз потвърждавам, че са много точни.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #302 -: Април 08, 2014, 11:59:27 am »
Thunder,благодаря за четивото. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #303 -: Април 08, 2014, 12:23:05 pm »
Тук има някои неща, които са извадки от неговата книга или базирани на неговата книга, лично и аз потвърждавам, че са много точни.  :)
Не е това, грешно съм запомнила името- може би е бил Христо Енев, но пак не съм съвсем сигурна

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Натални карти
« Отговор #304 -: Април 08, 2014, 12:48:30 pm »
Колко милиарда човека има родени на датата 20-ти или 30-ти всеки месец? На всички ли живота им ще е много труден (това по материала в сайта на Кабала)?! Сестра ми е родена на 30-то число, късметлия отвсякъде, дано и все така да и върви! Очевидно не е от вибрациите на 3 и 0, има силно поставена Венера, чудесно аспектиран Юпитер и още няколко силно благоприятни за натива аспекти/разположения.

И какво значение има дали 0 е на Плутон или 9 на Марс, или за каквото точно се спори? Могат да се извлекат тонове информация само и единствено от разположение и конфигурации на основните планети във всеки индивудален радикс, нямам никакви познания по нумерология, но това с числата не ми изглежда достоверно.

Прочетох сега и инфото от последния линк, пуснат от Thunder, излезе че досега трябваше да съм в клиника поради депресия и песимизъм, описана съм като "неадекватна" и като "душевен паразит". Ако досега не съм се депресирала, след прочетеното, вече наистина ще се :012:

Дано Happy да се включи с някой нумерологичен източник или твърдения с по-добра обосновка, че досега всичко ми изглежда меко казано несериозно.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Натални карти
« Отговор #305 -: Април 08, 2014, 02:37:10 pm »
Трябва да се гледат числата на името, но и на име с фамилия, отделно от това датата се разглеждане, квадрата на Питагор е също добър метод за анализ и за себе си съм установила, че има припокриване при анализ на радикса и нумерологичния анализ на даден човек

Това вече звучи по-задълбочено като анализ, също и по-смислено! Аз с интерес ще потърся информация за споменатия квадрат на Питагор, особено щом има и някаква степен на припокриване с астрологичен анализ.

Нямам намерение да принизя или подценя нумерологията! Ако се разглежда от достоверни и признати източници на информация, не мисля че изобщо бих спорила и опровергавала твърденията, без да имам необходимите познания. Но иначе да се твърди, че масата народ роден на дата Х, носи едни и същи житейски предопределености, е съвсем нелепо!
« Последна редакция: Април 09, 2014, 06:19:49 pm от myst »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #306 -: Април 08, 2014, 03:08:33 pm »
Mayflower,дай възможност на Нептун ,да ти погостува малко. ;)

100 човека родени на 15.04 =100 човека с Луна в Овен

номерология                              астрология


Всички ли хора ,родени с Луна в Овен ,знаят че са  родени водачи-не ,но всички реагират като такива  -защо ,как ,кога ,показва останалата част от картата,с което се обяснява спецификата?!?
Така е и с родените на една и съща дата ,нали си взаимодействат по различен начин с още цифрови специфични за съответния човек ,комбинации.

Аз  ,гледам на всяка споделена под различна форма информация-статии,книга,коментар ,като на справочник-речник,който ми служи за основа /база на , онова,което аз ще развивам/творя  през моята гледна точка . :)


                       
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Натални карти
« Отговор #307 -: Април 08, 2014, 04:01:15 pm »
Mayflower,дай възможност на Нептун ,да ти погостува малко. ;)

100 човека родени на 15.04 =100 човека с Луна в Овен

номерология                              астрология


Всички ли хора ,родени с Луна в Овен ,знаят че са  родени водачи-не ,но всички реагират като такива  -защо ,как ,кога ,показва останалата част от картата,с което се обяснява спецификата?!?
Така е и с родените на една и съща дата ,нали си взаимодействат по различен начин с още цифрови специфични за съответния човек ,комбинации.

Аз  ,гледам на всяка споделена под различна форма информация-статии,книга,коментар ,като на справочник-речник,който ми служи за основа /база на , онова,което аз ще развивам/творя  през моята гледна точка . :)


                       

Рени, тя Луната може да е в Овен при всичките 100 човека, но не при всеки един ще попада в един и същи дом. Тук вече, както ти посочваш, се намесват и аспекти, диспозитори, дневно/нощно раждане, географски координати и т.н., в крайна сметка, знакът на Луната не е единствената предопределяща доминанта.

Докато в нумерологията, 1+1=2, няма отклонения, всички са под общ знаменател. Иначе, да, аз съм съгласна, че когато се включат и други фактори като лично име, (примера който посочва Акрукс), и се сумират строго индивидуалните вибрации на съответните числа, можем да получим по-достоверна информация.



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #308 -: Април 08, 2014, 04:11:08 pm »
May,принципът е един и същ,няма разлика ,просто една и съща информация поднесена по различен начин и всеки си избира ,кой му импонира.

В номерологията : 1+1=2 ,но и 3-1=2  ,като в астрологията :Луна в Овен ,сходна на Луна в 1-ви дом .

Само че ,за да се "напише" астрологията" ,е било необходимо първо ,да се "измислят" цифрите,както и всичко в заобикалящия ни свят ,ние самите също, почива на тази основа -цифрите и числата. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #309 -: Април 23, 2014, 08:56:24 pm »
На приятелка й се роди бебе и ме помоли да погледна картата. Как да й кажа за този квадрат? За съвпада на ѝВенера и Хирон... Освен да се фокусирам предимно върху тритона с Венера и Юпитер. ::) Да не се фокусирам върху опозицията на У9 и У11... Тя иска да й се говори, иди обяснявай, че няма много смисъл следващите 7г...

Вие как бихте тълкували опозицията на двата управителя на 6 дом от гледна точка на здравето?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #310 -: Април 23, 2014, 09:04:52 pm »
Яя, всяко нещо си има две страни -  добра и лоша. Наистина като гледам хороскопа на първо време, има доста фактори, които говорят, че ще е труден в емоционално отношение човек и може трудно да създава партньорства. Но съвпадът Венера/Хирон въпреки, че може да превърне Венера в изкупителна жертва, един вид, може да даде много щедър човек, който да помага на другите, да е много добър в някакво изкуство, някак много силно да се докосва до емоционалния свят на хората.  :)
Участието на Марс в голям квадрат изобщо не е толкова лошо нещо предвид факта, че е ретро и в падение. Брат ми има такъв, не е обвързан с толкова твърди аспекти и поради тази причина, той не умее да отстоява толкова себе си и прави някакви невъзможни и невъобразими компромиси. От друга страна, хора с деабилитирани марсове, вързани в голям квадрат, стават доста изобретателни и с усилия и мъчения правят нещо за себе си, понеже обстоятелствата много ги натискат. При спортисти също Марс получава доста хард аспекти - значи представи си за каква мотивация говорим.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #311 -: Април 23, 2014, 09:39:57 pm »
Яя, първите три месеца не е хубаво да се правят каквито и да е предсказания. Все пак душата на детето се настройва в този свят. Дайте ѝ малко време.
Аз лично бих изчакала. На моя приятелка ѝ се роди внуче през януари и аз още не ѝ казвам нищо. Ще чака, нека порасне малко.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #312 -: Април 23, 2014, 09:48:58 pm »
За мен това са суеверия, които са абсолютно безпредметни. За 21 годишна възраст за първи път го чувам, но наистина това е съвсем лудо. Ти на 21 вече си кажи-речи изграден характер, ако не си се насочил благодарение на тези науки в някаква по-добра посока преди това, после изобщо не можеш да извлечеш същата полза.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #313 -: Април 23, 2014, 09:56:47 pm »
Хепи, мерси за съвета.  :-*
Тъндър, тази енергия, насочена навътре и задействана директно от Уран и Юпитер ще дава доста голяма доза неудовлетворение... и всичкото туй чудо ще е с цел да се доказва, защото ще смята, че никога не е оценяван подобаващо. Марс във Везни е неприятно нещо, още повече, когато трябва да се настрои от постоянното ръчкане на Уран от приятелите и средата.... Уф, не знам... днес 3 пъти ме подсещаше, аз все й виках - ей сега, само свършвам тук едно нещо... накрая духнах на тържество в градината и утре очаквам нова порция атаки.
Поне тази козя Луна ще има възможност лесно да изразява емоциите си и да говори за тях. Може би това ще го разтоварва.
А Венера и Хирон могат да са много коварни, Тъндър.... ама много. Виж, мога да й кажа, че е възможно да стане пластичен хирург  :012: Това дете ще има много дълбок вътрешен свят и малък обхват при  задоволяване на личните нужди...

Веско, ти на колко беше, като започна да се интересуваш от астрология? Чака до 21г ли?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #314 -: Април 23, 2014, 09:58:43 pm »
Яя, Козя луна да говори за емоциите си? И да се разтоварва лесно от тях? Не мисля, това е една от проблематиките в този хороскоп реално.  :)