Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624109 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4680 -: Ноември 23, 2023, 01:18:12 pm »
Добавям карта по темата за късмета и каръщината, която започнахме в другата тема. Хубавият ми "късметлийски" аспект се обстрелва от всички посоки.
късметлийският аспект е връх на две конфигурации Йод, с участие на Плутон и Сатурн/Нептун в основата; всеки път се задейства когато тежък транзит или лунация попадне в средната точка – 13* Стрелец, Йод се нарича "Пръст на Бога" и в случая пръстът сочи към средната точка в 5д.
« Последна редакция: Ноември 23, 2023, 07:43:11 pm от akruks »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4681 -: Ноември 23, 2023, 04:41:20 pm »
Слънцето и Марс са на няколко градуса от "точката" към момента. Но ако разгледаме въпроса принципно, когато няма тормоз над нея? Да, има аспекти със Сатурн/Нептун и Плутон, но нали не са най-лошите. Уж има и някаква положителна енергия в куинконса.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4682 -: Ноември 23, 2023, 07:48:07 pm »
Слънцето и Марс са на няколко градуса от "точката" към момента. Но ако разгледаме въпроса принципно, когато няма тормоз над нея? Да, има аспекти със Сатурн/Нептун и Плутон, но нали не са най-лошите. Уж има и някаква положителна енергия в куинконса.
разбира се, че не са от най-лошите, има тема, в която сме обсъждали Йод, беше поместена и статия на Мира Кунева как действа и как се отработва... имам 4 йода в натала, с връх Юпитер У4 в 8д. , затова и години наред нещата с дома, семейството са мъгла, е, накрая се изясни  – загубих си окончателно дома след подялба с другите наследници.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4683 -: Ноември 28, 2023, 11:49:31 am »
Добавям карта по темата за късмета и каръщината, която започнахме в другата тема. Хубавият ми "късметлийски" аспект се обстрелва от всички посоки.

Лисана, не знам дали ще съм ти от полза, но във връзка с късмета, мога да дам себе си за пример. До 30г. имам две печалби от лотарията 6-цифрена сума напълно неочаквано. Сега вече имам прогноза за вероятна следваща заради съвпад на тр. Уран и Юпитер върху нат. Венера, а малко след това активиране на МидПоинт Слънце/Луна от Юпитер почти на върха на 5дом. Поне това запомних от астроложката. Аз не съм астролог и не разбирам кой знае колко, но може би разбиращите тук ще си анализирате откъде, какво и как :) Пожелавам ти успех !
« Последна редакция: Ноември 29, 2023, 08:08:30 pm от Jupiter »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4684 -: Ноември 28, 2023, 05:41:52 pm »
Благодаря ти и най-вече, че споделяш картата.  Това и много интересно за мен, а може би и за останалите. Сатурн във втори финансов дом, малък и ненаселен пети и осми, наистина учудващо по моите представи. Венерата е добре и опозира Юпитер и Фортуна, дали са те 😉
« Последна редакция: Ноември 28, 2023, 05:43:47 pm от Лисана »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4685 -: Ноември 28, 2023, 05:47:25 pm »
Слънцето и Марс са на няколко градуса от "точката" към момента. Но ако разгледаме въпроса принципно, когато няма тормоз над нея? Да, има аспекти със Сатурн/Нептун и Плутон, но нали не са най-лошите. Уж има и някаква положителна енергия в куинконса.
разбира се, че не са от най-лошите, има тема, в която сме обсъждали Йод, беше поместена и статия на Мира Кунева как действа и как се отработва... имам 4 йода в натала, с връх Юпитер У4 в 8д. , затова и години наред нещата с дома, семейството са мъгла, е, накрая се изясни  – загубих си окончателно дома след подялба с другите наследници.

Да, запозната съм и с тази статия и с много други за йод. Проучвах много в един момент. Навсякъде обаче е малко странно описанието на този аспект. "Има нещо, което трябва да отработиш" и нещата ще тръгнат. "Йодът сам ти го посочва" , "в един момент като с вълшебна пръчка се отпришва късмет". Да де, ама аз явно не съм дораснала да видя нито какво ми сочи, нито да разбера какво да сторя. Мислих спрямо домовото разпределение, нищо не ми светна. Винаги е по-лесно с картите на другите :)

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4686 -: Ноември 28, 2023, 06:14:09 pm »
Благодаря ти и най-вече, че споделяш картата.  Това и много интересно за мен, а може би и за останалите. Сатурн във втори финансов дом, малък и ненаселен пети и осми, наистина учудващо по моите представи. Венерата е добре и опозира Юпитер и Фортуна, дали са те 😉

Предполагам допринася за късмета, добре поставена е в ъглов дом и упр. 5Н. Щом ти е интересно, прикачвам ти и карти на транзити, прогресии и дирекции от деня на първата ми печалба. Може там да си намериш нещо ;)


« Последна редакция: Януари 20, 2024, 06:48:53 pm от Jupiter »

Allie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4687 -: Декември 11, 2023, 11:22:19 am »
.
« Последна редакция: Януари 15, 2024, 01:34:03 pm от Allie »

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4688 -: Януари 19, 2024, 05:23:48 pm »
По тази карта има ли индикации за ранна смърт на бащата и влошени отношения с майка ? Родителите са разделени отдавна, а човекът е отгледан от баба си и дядо си основно, които също са починали. Като при всеки (дядо, баба, баща) смъртта е била внезапна.  ::)
« Последна редакция: Януари 19, 2024, 09:28:35 pm от Jupiter »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4689 -: Януари 19, 2024, 09:13:30 pm »
По тази карта има ли индикации за ранна смърт на бащата и влошени отношения с майка ? Родителите са разделени отдавна, а човекът е отгледан от баба си и дядо си основно, които също са починали. Като при всеки (дядо, баба, баща) смъртта е била внезапна.  ::)
Да беше сложила карта от astro.com с табличка отдолу с планетите, тази ми е трудна за гадаене  :) От написаното си мисля, че е с АС в Стрелец и Юпитер У4 в 11д. , производен 8 от 4, лека и внезапна смърт за бащата.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4690 -: Януари 19, 2024, 09:32:32 pm »
Да, той до последно е казвал, че нищо не го боли. И много мистериозно е станало всичко. А отношенията с майката не са ли проблемни заради квадратурата на Сатурн към Луната ?
« Последна редакция: Януари 21, 2024, 11:45:30 am от Jupiter »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4691 -: Януари 20, 2024, 05:43:44 pm »
Да, той до последно е казвал, че нищо не го боли. И много мистериозно е станало всичко. А отношенията с майката не са ли проблемни заради квадратурата на Сатурн към Луната ?
Сатурн и Луната са в тригон, а не в квадратура – такава има между Луната и Марс , с действията си провокира и наранява майка си както и своята душевност, не задоволява вътрешните си потребности, с начина на действие нарушава душевния комфорт, семейната идилия.
Слънцето е в квадрат с Уран (точен) и с Нептун, което също оказва влияние на отношенията с другите. Квадратът на Уран и Слънце показва висока самооценка, която може да премине в арогантност, безпринципност, неуважение и дистанциране от другите, връзките с партньори, лични или делови, с децата, са сложни, застрашени са от внезапни раздели, отчуждение, обрати.
« Последна редакция: Януари 21, 2024, 10:06:00 am от akruks »

Allie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4692 -: Януари 28, 2024, 06:56:53 pm »
Здравейте, тук за каква професия има голям капацитет и шанс да се реализира човекът ? Картата е на сестра ми. Започна да учи медицина, но в последствие се отказа, каза, че не е за нея. После записа журналистика и там се отказа. Като малка беше спортистка, но след гимназията заряза и спорта. Сега е объркана накъде да се насочи... мисли да записва актьорско майсторство.  :-[
« Последна редакция: Януари 29, 2024, 01:00:10 pm от Allie »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4693 -: Февруари 17, 2024, 06:43:17 pm »
Направих карта на Навални,сложих Слънце на асц,дори не се постарах да търся рожден град и т.н.Има интересни прогресии,дирекции и транзитите знаете къде са.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4694 -: Март 04, 2024, 12:31:08 pm »
Според Вас този мъж може ли да бъде верен и стабилен в сериозни отношения ?
Малкото впечатления които имам от него са, че е доста харесван, но е много неуверен на моменти. Със сигурност не си харесва лесно жена. Вероятно заради Венера в Дева, която е и упр. на АСЦ, ще избира внимателно и прецизно. А тригона й с Нептун може би ще е голям мечтател и ще чака перфектната за него. Забелязала съм, че когато жена прави към него първата крачка не му е интересна. Сякаш обича " да гони". На Вас как ви се вижда картинката?
« Последна редакция: Март 07, 2024, 03:58:16 pm от Jupiter »