Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622796 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #315 -: Април 23, 2014, 10:39:04 pm »
Аз си обяснявам суеверието да не се гледа на дете до 7 годишна възраст исторически възникнало поради високата смъртност на децата на времето .Една майка не е било добре да прави големи планове за детето си при положение ,че вероятността да го загуби е била голяма,без планове загубата се е приемала по лесно .Силната емоция от загубата прави хората слепи,можело е да го отнесе астролога .Имах такъв случай с една позната ,бременна питаше ме добра ли е датата за планирано раждане/в ъужбина е така/ ,аз отказах да гледам точно по тия причини ,а иначе 1 месец по рано беше много добра дата-тогава се роди някакво принцче-явно са се консултирали с професионалисти,отговорността обаче е голяма .Хирон съвпад с Венера,тригон с Юпитер според ,,Маги общество,, е много добро положение ,това са два Пепеляшкови аспекта едновременно,предполага се ,че съдбата на такъв натив ще се обърне внезапно в много добра посока,склонен съм да вярвам ,проверил съм .
« Последна редакция: Април 23, 2014, 10:44:22 pm от Oposit »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #316 -: Април 23, 2014, 10:40:39 pm »
Козя, козя, ама според мен лесно ще общува, лесно ще се отпуска. Просто ще е по-отговорна и с това ще вземе козирожкото.  Диспозиторът й е добре аспектиран в 5 дом. А, виж, още малко и ще взема да намеря и повече хубави неща за казване....  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #317 -: Април 23, 2014, 10:43:51 pm »
За слънце в критичен градус в телец, кардиналният кръст по ъглите не е лош-да го ръчка за да излезе от пасивността, присъща на знака телец. Тригон на слънце и луна-какво повече да иска мамата на детето? Има 3 уж дребни, но твърди важни значения:1.Общ късмет. 2. Умеме винаги да ев хармония със себе си, каквито и кофти аспекти да има в картата, винаги на кеф...3. Общ указател за добро здраве. А големият воден тригон с връх в дневната, свързана с реализация сфера? Практична, постигаща реални резултати. Е, сатурн по ъглите, освен сдържаност и самообладание ще даде и леки фрустрации, но само рози няма. Слънце и луна в земни знаци са достатътчно стабилни, здрав гръб като скала в житейските несгоди, прагматизъм. Може да е поизбухливко детето -заради опозе марс, уран. И това ще се вижда, търпи търпи икато избие-стой та гледай. Може пък и да го проработи-и позицията също дава бърз ум, действие в подходящия момент. Има ситуации, когато това е важно. Венера екзалтирала на МЦ и близо до нептун на трон, освен очарование, харизма, може да има усет към тънки неща-изкуство, балет, психология.
Стрелецът е заключен в 6,склоност към прексаляване, и мързеливост, но юпитер екзалтирал в 1 дом-има вървене в живота. Добре, че екръста към юпитер, иначе може и да не се задейства, освен като възможности на 12, 24 и т.н. години.
Идеята да не се тълкуват карти на невръстни деца е в това, че детето още не е проявило себе си, а ние проектираме нашето мнение за пътя. Ако майката е страхлива и не вярва в свободната воля, по-добре да не търси засега разни предсказания.Родителите на са разведени, или?
« Последна редакция: Април 23, 2014, 10:47:08 pm от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #318 -: Април 23, 2014, 10:53:43 pm »
Като притежател на Козя луна смея да твърдя точно обратното. И моя диспозитор е добре поставен и даже е тронов във Водолей, но това няма значение. Козята луна си е Козя, тя затова е заточена там, защото всичко що е Сатурново е до ограничение. Луна в Козирог иска да е практична, а не емоционална, а това на лунен знак не приляга. Освен това, тя налага ограничения и понеже е Луна, тези ограничения се налагат подсъзнателно. Често има дисоциация с личните нужди именно заради това подсъзнатено ограничение. Говоренето за емоциите пък особено е последното нещо, което може да се случи, особено когато става въпрос за такива, които те правят да изглеждаш слаб или раним пред другите. Козята Луна иска да демонстрира адското спокойствие, а това е състояние, което трудно достигаме и лесно губим, защото живота никога не те оставя в зоната на комфорта. Да приемем, че диспозитора нюансира и има значение - какво добавя той към картинката - Скорпионско? Щипка падение на вече заточената Луна? И понеже става въпрос за Луна в земен знак, често емоциите се отразяват на физическото състояние - в тази карта много силно подчертано влияние, защото Луната е в 6 дом. Предвид природната даденост да се свиваш и да отричаш личните си нужди и емоциите си, това може да доведе до куп болести на емоционална основа, тъй като те остават неизразени.

Един огромен плюс на подобна позиция е, че на Козята Луна наистина не и дреме хич и не се впечатлява изобщо от куп неща, които карат масата хора да изпадат в депресии, паники и така нататък. Щастието е помрачено, тъй като често хората директно или косвено, ти казват, че си емоционално урязан психар. Та ако не се приемеш такъв, какъвто си и гледаш хората - а то в началото така става, ти е доста неприятно и си доста разтревожен, че не се тревожиш.  :012: :012: :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #319 -: Април 23, 2014, 10:58:50 pm »
Аз не мисля, че на козята луна не й дреме. По-скоро през цялото време се стреми и го прави този непукизъм, че и го повтаря, докато стане истина ;). Но-не е неемоционална, напротив ;), ако си разпънеш антените/говоря само за чиста козя луна, изолирано/, ще усетиш как си умира от страх дали е достатъчно добра, не се харесва напълно и може би трябва повече да се обича. Затова слага маска -Не ме е еня. Но не е така. Тъндър, не говоря за теб лично, нали е ясно. Именно модификацията на всяка карта с козя луна я прави уникална и не влизаща в абсолютен калъп-"козя луна".
Просто на акцент козирог му трябва време да те изпита по факти и дела, за да те приеме за близък, такъв си е сатурнчо-диспозиторът.И-сатурн е времето, требе си време за доверяване.
Има и опасения да не си наранен, ако се разгърнеш ,затова по-обрано, което не е лошо. Самообладание, поне емоционално.
« Последна редакция: Април 23, 2014, 11:06:37 pm от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #320 -: Април 23, 2014, 11:05:12 pm »
Можем да направим анкета с Козите луни, колкото има тука, но от хората, които съм видяла, тях наистина не ги е еня и не си слагат маска. Включвам себе си в това число. Не съм казала, че не е емоционална, но емоционалността идва на второ място след практичността. Емоционалността е концентрирана към едни много ограничени на бройка субекти, които получават всичко, което можеш да дадеш. Другите ако щат да страдат, да мрат, прочее, не ме впечатляват. Познавам няколко човека с Козя луна, които също са така. Бих подала ръка на някой пострадал, който не ми е много близък, ако усилието не е голямо, но изобщо не си го слагам на сърце. Примерно хората, които говорят колко жестоко потресени и стресирани били от новините да кажем, не го разбирам, защото никога не ми се е случвало да ме докосне на емоционално ниво.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #321 -: Април 23, 2014, 11:09:37 pm »
Няма не виждам противоречие. Дописах си поста след това, можеш да видиш. ;)
За мен има нюанси на всяка луна, не ечерно-бяло и зависи от човека. Самообладание и обраност дава, което аз ценя много.

" Не ме е еня" малко ми звучи, не желая да влизам в дълбокото-правилно.  Който не го е еня, не го е еня, не е нужна уговорка.
« Последна редакция: Април 23, 2014, 11:11:45 pm от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #322 -: Април 24, 2014, 12:49:28 am »
На приятелка й се роди бебе и ме помоли да погледна картата. Как да й кажа за този квадрат? За съвпада на ѝВенера и Хирон... Освен да се фокусирам предимно върху тритона с Венера и Юпитер. ::) Да не се фокусирам върху опозицията на У9 и У11... Тя иска да й се говори, иди обяснявай, че няма много смисъл следващите 7г...

Вие как бихте тълкували опозицията на двата управителя на 6 дом от гледна точка на здравето?
Че какво му е на съвпадът на Венера с Хирон- това е един от аспектите на Пепеляшка, който е хубаво да го има в натала, налице е и друг пепеляшков аспект- тригонът между Хирон с Юпитер
Луната У1, 2 е в сходящ хармоничен аспект със Сатурн у7,8,9- ще има стабилна подкрепа от партньор/и, стабилни финанси, изкарани с творчество или търговия на ценни книжа- Венера У5 е в сходящ хармоничен аспект със Сатурн У8, а колкото до квадрата, моята майка има квадрат в натала между същите планети, а декември чукна 80г, като има зад гърба си само 8мес. трудов стаж- живееше си като дворянка, сутрин в леглото до 10ч. със списанието в ръка, после лека гимнастика и масаж, а аз като се прибирах от училище ме пращаше да пазарувам... Сега получава на баща ми половината пенсия, която е по-голяма от на комшийките, които са ходили на смени на работа години наред, затова и я мразят, защото завиждат...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #323 -: Април 24, 2014, 12:56:43 am »
Луна в компанията на Сатурн,под  различна форма ,винаги "демонстрира" фалшива независимост/свобода  като компенсация на вътрешна задръстеност,некомпетентност в посока емоции и затова най-често притежателите на такава Луна са едни от най-успешните хора ,в онова ,с което се занимават ,са обществено значими. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #324 -: Април 24, 2014, 08:33:12 am »
Аз си имам Луна в Козирог :) - в 7 дом, с доста аспекти.

- вярно е, че търся независимост
- в 7 дом - ако в дадено отношение няма емоция - не го броя за отношение - и това въобще не го смятам за положително
- сходяща опозиция Юпитер - раздути емоции - вярно е - във всеки един момент мога да направя от мухата слон и хората около мен се чудят, какво пък толкова е станало - последна случка - изпълненията ми по любовния фронт, с които и форума беше запознат. Друго проявление - все се опитвам да давам съвети, като целта ми е да се погрижа за отсрещния - ама той иска ли ги тези съвети или не ..... :)
- разходящ секстил със Сатурн в Риби, 9 дом - не знам как да си го тълкувам, освен че всичките ми гаджета са били свързани с чужбна, но Рибите не знам как да ги свържа
- разходящ тригон в различни знаци със Слънце - опитвам се да постигна целта на Слънцето, но почти не ми се отдава
- разходящ секстил (и 7 гр орбис) с Нептун в Скорпион - и това не знам как да го тълкувам.
Всички аспекти са с планети във водни знаци, така че емоциите няма как да не се изявят (според мен). Предполагам, че козирог оказва влияние на това, че каквито и емоции да ме обземат, вътрешно се държа, не се поддавам до макс и излизам от състоянието.

сещам се и за друго - ЮЛВ в Скорпион - няма как емоциите да не излезнат навън - аз съм майсторка в измислените филми.

Много тежко понасям да се нарушат някакви традиции, планове, организация, закон и т.н. Когато нещата са по план, всичко ми е ОК :)
« Последна редакция: Април 24, 2014, 08:35:49 am от Happy58 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #325 -: Април 24, 2014, 10:33:57 am »

УУууу колко сте писали.... аз окапах по едно време снощи.
Та, Акрукс, за този прословут пепеляшков аспект - Венера съвпад Хирон. Този съвпад ще извади насветло всички притеснения, които има една Венера в Риби. Говоря за картата в случая. То ще е една жертвоготовност, то ще е една неувереност дали правим достатъчно за другите, дали идеалите ни са правилни, постоянно ще се опитва да се хареса, да угоди... няма да е доволен от партньора, ще иска още и още, ще търси идеала и постоянно ще има усещането, че не получава/дава достатъчно и затова идеалният партньор с идеалните ценности и възвишена любов не го намира. Аз виждам проблеми със саможертвата тук - хем ще има усещането, че прекалено много се жертва, хем ще чувства, че прави недостатъчно жертви за другия. Някаква вътрешна напрегнатост, подкладена от Хирон, изразяваща се в порочно развитие на изразеностите на Венера в съответния знак.

Колкото до Козята Луна - скоро ми се наложи да общувам с един господин с такава, който се беше амбицирал за връзка с мен. Въпреки останалите аспекти на картата му, смятам, че тази Луна така ограничи и рамкира емоциите му, че и той самия не знаеше накъде да поеме. На принципа "хем сърби, хем боли - аз се чеша, ама мен не ме сърби". Тази Луна, усеща, че трябва да се отпусне, опитва се, но колкото и да се разкрие, дори и малко да е, все има чувството, че е много. Аз това го отдавам на страх от емоция поради вродена скованост. Не, те не са оперирани от чувства, ти просто не знаят как да ги изразят. Може би някои спадат към определението "студени хора", но то е защото емоцията за тях не е водеща поради невъзможността да я приложат на практика. Може би по-скоро са практични  :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #326 -: Април 24, 2014, 10:42:23 am »
Мдааа, интересно е, как се вижда самата Луна в козирог и как я виждат другите :) Представям си, дали другите мен не ме мислят за емоционално оперирана :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #327 -: Април 24, 2014, 11:53:16 am »
Добре де, не съм ли права? А? За да не се разкриваш емоционално, можеш да ми отговориш анонимно  :19: така няма да разбера, че си ти   :P
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #328 -: Април 24, 2014, 12:09:12 pm »
Добре де, не съм ли права? А? За да не се разкриваш емоционално, можеш да ми отговориш анонимно  :19: така няма да разбера, че си ти   :P

не е необходимо да е анонимно :) - аз с удоволствие бих я разчопкала тази Луна, само да има някой, на който му се занимава. :)


Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #329 -: Април 24, 2014, 12:10:41 pm »
УУууу колко сте писали.... аз окапах по едно време снощи.

Колкото до Козята Луна - скоро ми се наложи да общувам с един господин с такава, който се беше амбицирал за връзка с мен. Въпреки останалите аспекти на картата му, смятам, че тази Луна така ограничи и рамкира емоциите му, че и той самия не знаеше накъде да поеме. На принципа "хем сърби, хем боли - аз се чеша, ама мен не ме сърби". Тази Луна, усеща, че трябва да се отпусне, опитва се, но колкото и да се разкрие, дори и малко да е, все има чувството, че е много. Аз това го отдавам на страх от емоция поради вродена скованост. Не, те не са оперирани от чувства, ти просто не знаят как да ги изразят. Може би някои спадат към определението "студени хора", но то е защото емоцията за тях не е водеща поради невъзможността да я приложат на практика. Може би по-скоро са практични  :012:

ето това, удебеленото е напълно вярно при мен. Обаче, като е вярно ... какво правим после? Просто си го знам, за да съм по-умна ли? :)
Ето, в момента имам един наистина много сериозен проблем в работата  си мисля, че е свързан с тази Луна в козирог. Не за емоциите и чувствата, а "чувствам се добре, когато всичко е организирано, под контрол, честно и т.н.". И понеже не е така, аз съм като болна - не знам какво да направя - едва ли най-добрия вариант е да напусна.
« Последна редакция: Април 24, 2014, 12:14:05 pm от Happy58 »