Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601412 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Натални карти
« -: Май 30, 2013, 08:43:29 pm »
Знам, че всички обичате тази тема, аз също :)
Пък и ме помолиха да я направя

Saiomi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #1 -: Май 30, 2013, 08:55:17 pm »
Здравейте всички!

Обръщам се към вас с молба да погледнете наталната ми карта. Често попадам в ситуации, в които някой ми се разсърдва за нещо, обвинява ме, приятеелките ми крият от мен разни неща, и уж всичко върви добре, когато изведнъж нещо ми се стоварва на главата. Отношенията ми са все едни такива объркани, и не мога да разбера аз ли имам грешна оценка за себе си, другите ли не ме разбират, или пък аз неправилно подхождам към тях.

Много ще съм благодарна за всякакви коментари, наистина се обърквам кой е прав. Дано да съм разбрала правилно каква карта трябва да се сложи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2 -: Май 30, 2013, 10:35:59 pm »
Здравейте всички!

Обръщам се към вас с молба да погледнете наталната ми карта. Често попадам в ситуации, в които някой ми се разсърдва за нещо, обвинява ме, приятеелките ми крият от мен разни неща, и уж всичко върви добре, когато изведнъж нещо ми се стоварва на главата. Отношенията ми са все едни такива объркани, и не мога да разбера аз ли имам грешна оценка за себе си, другите ли не ме разбират, или пък аз неправилно подхождам към тях.

Много ще съм благодарна за всякакви коментари, наистина се обърквам кой е прав. Дано да съм разбрала правилно каква карта трябва да се сложи.

Здравей  :)

Ти не "може" да имаш грешна оценка за себе си защото си Лъвица-факт ! ;)
Просто не очаквай другите да разбират защо подхождаш към тях уж благородно,деликатно и грижовно ,а всъщност много изкусно манипулираш заобикалящата те среда .Няма неправилен или правилен подход към света,хората ,ситуации и т.н.-има твой и ...на другите .Конфронтираш се с онова /онези които искаш да привлечеш към себе си като ситуации ,хора и с времето ще започнеш да разбираш ,защо така подхождаш ,действаш ,пърхаш с миглички ,отмяташ коса ...и каквото там се прави в едно царство
Ти не се ли  разсърдваш ,не обвиняваш ли понякога  някого и въобще какъв е твоят "отговор" на въпросите ти ? Опитай  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Saiomi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #3 -: Май 30, 2013, 10:54:58 pm »
Благодаря за отговора😀. Много често в последно време се чудя защо има такива обрати във взаимоотношенията ми с другите, което ме прави неуверена и колеблива. Може би ми е такъв кофти период затова и помолих за друга гледна точка

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #4 -: Май 30, 2013, 10:56:16 pm »
Луната ти обича хармоничните отношения, да се спазва добрия тон и всичко да върви гладко е важно за нея. Може би в името на това ти се случва да пренебрегваш първите малки знаци, че нещо в отношенията ти с даден човек (приятел) не е наред, че човекът не е този, за когото го мислиш, че нещата не са перфектни. Вместо да решиш ситуацията на момента, може би слагаш оптимистичните розови очила по отношение на заобикалящите те хора. Затова и "сривът" в отношенията ти изглежда сякаш идва като гръм от ясно небе. А зад кулисите тези малки, дребни несъответствия между онова, което очакваш от приятелите ти, и онова, което те са в действителност, са се трупали, докато последната капка не е преляла чашата.
У11 Луна в 1-вия ти дом и Везни - приятелите изглежда са от особена важност за теб, както и разбирателството с тях, поддържането на силна емоционална връзка с тях. Луната е в тригон с Юпитер в 5-ти дом - харесвана си от хората заради оптимистичната ти натура, умееш да блестиш в обществото (нали си Лъвъца, как иначе). Обаче квадратът с Нептун може да създава предпоставки за (само)заблуди.
Другото, което ми хрумва, е че от време на време може да си способна на резки действия, лека експлозивност в природата ти, която околните да взимат твърде присърце.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #5 -: Май 30, 2013, 10:57:39 pm »
Здравей, Сайоми,
А може и ти да заблуждаваш другите с невярно показване на емоции - това заради квадрат луна/нептун

Има ли такава вероятност?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #6 -: Май 30, 2013, 11:12:50 pm »
Доста самостоятелност/независимост има в тази карта и една нежна Венера- най- високо, слабо аспектирана и управлявща 2 и 9 дом. Единственият мажорен аспект на Венера е с управителя на 5 дом- Сатурн. Ако говорим за романтични отношения и творчески дебати, не би трябвало да има триене м/у теб и партньора (независимо дали говорим за интимен такъв или по някое общо дело).

Saiomi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #7 -: Май 31, 2013, 09:37:48 am »
Благодаря на всички за коментарите ви  :). До много голяма степен нещата, написани тук, :-\ са реалност. Сега се замислям върху отговора на Papi,  че е права и в доста ситуации вероятно не съм изразявала съвсем правилно емоциите си, поради което и другата страна е реагирала неразбираемо за мен. Много се изненадах, когато дългогодишна моя приятелка, с която аз смятах, че съм се отнасяла много толерантно, която ми е била много на сърце и съм я възприемала за много близък до мен човек, всъщност далеч не ме приема по същия начин,  а в един момент се оказа, че съм й просто "позната".   Стана ми гадно и започнах да се ровя в ума си къде точно  в  8 годишното ни приятелство съм сгрешила. На вас случват ли ви се подобни странности с "близки" хора :-\

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #8 -: Май 31, 2013, 10:56:18 am »
Аз бих разглеждала приятелите и въобще важните други по 7-ми дом и управителя му. По 11-ти по-скоро ми се струва, че са приятелски кръгове, общности, не като хора. Хората, конкретните човеци, би трябвало да са по 7-ми, май. Та въобще в близките си контакти с важните други май Сайоми среща
1. ретро Юпитер във Водолей - не му е много присъщо емоционалното, възторжено и сърдечно отдаване в отношенията, което би очаквала Сайоми, ако е Меркурий в Лъв. Като цяло може да разчита на интелектуално стимулиращи контакти, но без емоционална дълбочина и отдаденост, независими и нетрадиционни, широкоскроени, но не непременно предани и верни хора, на каквито се надява. Същевременно приятелства и въобще контакти няма да липсват - Меркурий и Юпитер се приемат по триплицитет и терма, виждат се чрез опозиция и стоят в хубави домове - 5-11, но тези отношения са по-скоро безплодни и повърхностни - и Меркурий и Юпитер са перегрини.
2. Обаче нещата са по-сложни, ако трябва стриктно да спазваме правилата за определяне на сигнификаторите. Поради перегринството и поради това, че не виждат домовете си на управление - Асц. и Дсц. Меркурий и Юпитер не се класират за сигнификатори на Аза и на Другите. Трябва да потърсим възможни кандидати сред другите управители. За асцендента Венера в Рак изглежда е в най-подходящата позиция да вземе приза - Луна и Марс също не го виждат. Изглежда, че вместо очаквания холерично-сангвиничен тип, тук ще се срещнем с по-пасивен, емоционален, флегматичен темперамент, прилепчив, който трудно се разделя, вкопчва се и търси дълбока привързаност.  Да, ама Венера е и най-подходящият кандидат да управлява Дсц. - даже там събира още повече "точки". При това положение не е чудно защо за един девишки Асц. с Меркурий в Лъв темата за отношенията и за "верността на другите" придобива такъв изненадващ акцент. Макар че някои биха казали, че то това си е ясно от Луна във Везни. Само че Луна в този градус на Везни е много сатурнова - пресметлива, студена и суха, търси по-скоро интелектуални, основани на логиката взаимоотношения, по-скоро би могла съзнателно да "менажира" контактите си от гледна точка на разходи/ползи, а не да търси сляпа привързаност, отдаденост и чувствителност в тях.  А нашият случай май се описва повече от Венера в Рак, все пак. И тъй чрез другите до голяма степен Сайоми определя себе си или по-скоро по дефолт не е склонна да допусне, че тяхното разбиране за нещата не е идентично с нейното.
3. Ако продължим обаче да сме съвсем правоверни, ще трябва все пак да намерим различен от Венера управител на Дсц. и тогава ще се обърнем към тримата тригонократори. Първият е за партньора/интимните контакти - това ще да е Венера, значи сайоми ще може да разчита на един приличен, симпатичен, любвеобилен и загрижен домошар и въртокъщник :), с който ще й е съвсем комфортно. Вторият е за бизнес партньорите/приятелите вероятно също са тук/ - ей я значи Луната в първи - описахме какви биха били тези приятели, Венера и Луна са в силна взаимна рецепция, същевременно са достатъчно мощни и есенциално, и аксидентално и значи ще ги има предостатъчно и ще се ценят и тачат взаимно предостатъчно, но са и в знакова квадратура и значи отношенията ще са под постоянното напрежение на неразбирането, сблъсъците и несподелените очаквания за ефектите и същността на връзката. На Сайоми все нещо ще й е не както трябва, пък приятелите й все ще се чудят защо така. Третият ще да е за враговете, Марс в Лъв е доволно неприятен противник и управлява трети и осми дом, тоест ясно е от къде идват и къде най-силно удрят те, но това е тема на друг анализ.

Това е накратко и отгоре-отгоре без данни по картата, но не съм съвсем сигурна доколко се основава на верните изходни постановки този анализ. Кати минимум - определянето на темперамента сигурно не е коректно - прескачам важни стъпки и ако разгледам картата с истински данни на своята си програма, може и радикално да си сменя мнението. Затова, Сайоми, не се впечатлявай много от него, моля. :D


edit. Тук в трета точка има грешка  в поредността на управителите на триплицитета - марс е втори, луна е подкрепяща. Чудех се дали да си го признавам, че ми разваля стройността на изложението, ма Сатурна ми надделя ???.
« Последна редакция: Юни 02, 2013, 02:25:56 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #9 -: Май 31, 2013, 11:11:42 am »
Не знам Сайоми дали ще се впечатли, но аз за пореден път съм впечатлена, благодаря, Диана :)

Saiomi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #10 -: Май 31, 2013, 11:36:49 am »
Diyana, Благодаря ти! :)Респектирана съм от отговора ти.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #11 -: Май 31, 2013, 01:07:56 pm »
Сайоми, слънцето е на трон, но в 12 дом-много специфичен, друг, различен...Силното слънце иска да реализира потенциала си, има квадрат сатурн от 3дом, двете планети не са в една хемисфера, квадратът е десен, тоест ти не го осъзнаваш съвсем. А то е-притежаваш дълбока проницателност, държиш на своите схващания, но имаш затруднения в комуникацията. Може част от идеите ти да са черно-бели, без нюанси. В мисленето и ученето можеш да стигнеш до същността на концепциите, но може да ти е трудно да водиш по-леки  светски "празни" разговори. Сатурн тук може несъзнателно да те кара така да общуваш, че да налагаш мнението си и да мислиш, че само то е право. Венера, управляваща 9 дом-висшия ум е в тригон със сатурн от 3-при всички случай имаш добри ментални способности, склонна си към добра концентрация, същностно разбираш идеи, сложни концепции...
Меркурий-управлява асц и мц, много важна планета за теб, ретро в лъв и се отделя от марс в лъв- трудно ти е да излъчиш менталната ерудиция, която притежаваш, имаш по-добра преценка там където другите имат само бегла представа, но всичко това се случва в 11дом-на цели, приятели, колективи. Тоест това се забелязва от околните. Заради 12- домното слънце-свързано с колективното несъзнателно, вероятно се получават някакви проекции-околните усещат неща, мисли твои, които ти не осъзнаваш, може да те усещат "състезателна" на някакво ниво-като общуване, идеи,. Меркурий в 11 дом има квадрати и опозиции, само 1 тригон от уран, който потвърждава нуждата от реализирането на идеи, цели в стила на водолей. Значи сатурн, срещу уран.
Слънцето е в дома на рибите, може да бъде интуитивно, мъдро и това е бонус, но може и да се "слива" неосъзнато с чужди влияния, мисълформи. Би могла да бъдеш добър проницателен психолог. Луната има квадрат от нептун, ето 2 акцента на светилата с тази енергия, на заблудите, идеализирането. Луна във везни иска да се хареса заради хармония, мир, трудно се научава да отказва, нептун управлява 7-какво вижда и получава външният свят от взаимодействието с теб. Ако прекалиш със състрадането, приемането на хората без да ги съдиш, забравяйки за очевадни недостатъци, или проблеми в отношенията, можеш да се почувстваш излъгана, употребена. Слънцето в лъв трябва да блести, но първо за себе си, на себе си го дължи, да остане в центъра си, въпреки 12 дом,който носи елемент на "служене" на другите. Професията ти каква е ?
Би могла да бъдеш манипулативна и добър шпионин, в професия, изискваща секретност. Лъв е персонален знак, а слънцето е ситуирано в имперсонален дом-, ето ти една дилема за себе си.
Би трябвало добре да усещаш другите, да ги четеш, а май не ти се получава поне според това, което съобщаваш. Състезателният марс е под лъчите на слънцето-в 11 ти дом, това е някакъв вид проблемност и за теб и за тях...
Нямах време да чета др. постове, сори ако повтарям казаното от другите... :D
« Последна редакция: Май 31, 2013, 02:21:56 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #12 -: Май 31, 2013, 02:09:10 pm »
Ауу, човек да му се прииска да си сложи картата  :D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #13 -: Май 31, 2013, 08:07:03 pm »
 :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #14 -: Май 31, 2013, 08:24:05 pm »
:)

какво се смееш, и на теб ли?