Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623356 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #570 -: Юли 27, 2014, 10:50:59 pm »
На мен ми е много трудно - от няколко дни всеки ден си мисля, какво да правя с тази свръхчувствителност.

Рисувай :)

По препоръка на една много мъдра за мен жена (антропософ и астролог) прилагам една техниката "мокро върху мокро".

"При рисуването с техниката „мокро в мокро“, разтвореният във вода цвят се полага върху намокрена хартия. Водата – носителката на живота, улеснява движението и смесването на цветовете, които образуват нови цветове от взаимодействието помежду си. Формите възникват и могат отново бавно да изчезнат. Процесът остава флуиден, докато не направим избор да спрем и да позволим на рисунката да изсъхне..."

Така успявам да се справя по някакъв начин с възвръщането на прогр. Луна в риби през 12-ти дом...
Рисувам и мандали също, слушам и много приятна инструментална музика от Паневритмията... При мен действа много добре, дори и не помня какво сънувам, а когато се занимавам с това сякаш медитирам, усещам баланса :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #571 -: Юли 27, 2014, 10:56:38 pm »
Смарта,Сатурн наблизо ли около Луна/Меркурий в периода,3/4- ти домове ?!?
Ако да-освен това ,което ти предложи Романтика -говори,говори ,с онези ,близки до теб хора , на които си искала да кажеш нещо,може и колеги,приятели. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #572 -: Юли 27, 2014, 11:04:37 pm »
Papy,психиатрите не разбират -те дозират. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #573 -: Юли 27, 2014, 11:23:28 pm »
Добрите психолози ,са онези ,с най-смачкана Луна и блокирани стихии,иначе защо да бъдат такива?1? Лекувайки другите ,лекуват себе си ,ако нещо не ти е познато ,няма как да го усетиш/видиш в другите .

Sunnily,относно Въздуха тук си много права. :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #574 -: Юли 27, 2014, 11:32:56 pm »
Сатин, хубаво рисуваш!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #575 -: Юли 28, 2014, 09:58:59 am »
...трябва да върнат страданието на Бог...

Та, Казвам, идеята да се пожертват, понякога им пречи да разберат...

Много ми хареса това, да върнат страданието на Бог. Не че вярвам, че то идва от Него, но всичко все пак се случва с Негово позволение. Отказах се от саможертвите в началото на прогресивния овчи период. Намирам ги за безсмислени вече. Събуди се някакъв здравословен егоизъм, още не е много силен, не знам и дали ще стане, но е по-добре от преди. Сега поне различавам, дали някой сам си помага и му трябва още малко, или само мрънка и вампирства, а не иска да израсте, освен това, за да стане някой силен, трябва да се кали със собствени усилия. Не мога повече така със саможертви да лишавам някой от трудността да се калява сам. Всичко дадено на готово се попилява, остава само спечеленото със собствени усилия, затова от саможертвата няма смисъл - тя не възпитава лична отговорност. Благодаря ти за думите!

Съни, знам, че си колега. :) Аз искам да задълбоча развитието в тая област. Обаче и аз имам лимит, моята водолейска Луна не е способна да поддържа емоционално много хора дълго време. Най-добрите сред колегите наистина са най-изпатилите, все едно дали работят или не. От друга страна и тази професия не е достатъчна, нали има и астрология. И други работа има. Ти можеш да станеш моряк, Съни, или медиум на спиритична сеанси. Можеш да се развиеш и като изследвано лице в лаборапория за проучване на съня, т.е. да направиш кариера на сънливец.  :012: Шегувам се с Нептуна ти на МЦ.

Рени, Сатурн миналата година наквадрати Луната. След половин годин ще опне квадрат на Слънцето и секстил на Луната едновременно. И по некое време ще заходи към Саде Сати, но не помня орбиса. Между другото като казваш говорене, рибешкият проблем, е че действието куца.

Романтика, благодаря ти за антропософския цитат, много ми харесва! Най-смешното е, че методите, които ползвам за другите и очевидно работят, почти не прилагам за себе си - обущарят ходи бос. И това е така, си мисля, даже всъщност съм убедена, че не методиките, а връзката човек-човек е това, което лекува. Най-трудно е да направиш връзка със себе си и да я поддържаш. Втората част ми се изплъзва.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #576 -: Юли 28, 2014, 10:54:19 am »
Smarta,аз нямам проблем с действието ,а по -скоро с движението в последните няколко години.Виж Юпитер ,какво казва при теб ,как и къде да ти действа Марс-а ,так където имаш съвпад/и и домовете,които са акцентирани ?1? При нас мотивацията е покоят,аромата,въобще невидимото и тогава плуваме,пардон- действаме.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #577 -: Юли 28, 2014, 02:40:15 pm »
Така е, Рени, няма какво съществено да добавя къмказаното. Благодаря ти за приятния разговор! :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #578 -: Юли 28, 2014, 03:01:03 pm »
Така е, Рени, няма какво съществено да добавя къмказаното. Благодаря ти за приятния разговор! :)

И аз благодаря за споделеното,Смарта  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #579 -: Юли 31, 2014, 03:05:36 pm »
Възможно е да, не е нещо, което е рядко явление.  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #580 -: Юли 31, 2014, 03:21:07 pm »
Хахах, нищо фаталистично няма в Дева на върха на пети дом, че да се опасяваш. А иначе ти препоръчвам да използваш astro.com за построяване на карти - по-четливи са, а и сайта разполага с огромно видово разнообразие, което по-нататък, ако продължиш да се занимаваш с астрология, ще оцениш.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #581 -: Юли 31, 2014, 04:19:20 pm »
Добре че!Разглеждах си картата,защото се опасявах,че девата ми е на върха на 5 дом,а девата на 5 дом понякога дава самота ,особено с моя асцендент в телец. Хванах се за 5 дом,защото през последните две години съм сама :(.Изпаднах през този период два пъти в ситуация да излизам с някой,да си мисля,че имаме сериозна връзка и да се окажа зарязана  след два месеца по-късно.Та затова си  гледам и транзитите ,да видя имам ли индикации за бъдеща връзка... :lol_hitting:

цял живот ще имаш възможности за връзка, но дали ще продължат, зависи само от теб - имаш някои качества, които ще ти попречат, а пък си още млада, за да ги усетиш в себе си - опитай се да чуваш и чуждото мнение, не само своето, а и малко повечко инициатива от твоя страна също няма да е излишна :).

Оопс, забравих, последните две години са ти били на приключване на период - трудно да осъществиш нещо ново, но вече си в нова година и започваш нови приключения :)

Абе вие .. добре ли сте? На 20г вече се съмнявате, какво ли предстои .... та то сега започва ....

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #582 -: Юли 31, 2014, 04:33:57 pm »
Аз не мисля, че дава такова нещо к5 Дева, никой знак не дава. Всичко е подход и въпроса е да намериш човек, който търси това, което ти излъчваш. Това не е лесна задача, нито означава че пък трябва да спрем да се подобряваме. Наистина си мисля, че за връзките още ти е рано да приемаш толкова сериозно нещата и да заключваш как ще се развиват занапред. Особено пък с нашата реалност и като знам какви изроди се разхождат по улиците - по-добре сама да си, отколкото с идиоти и к ... ри да си хабиш времето.  :012:

Сега ти погледнах картата - с толкова много Водолей, Козирог имаш нужда от повече свободно място за дишане, а не примка около врата и не бих се учудила по-скоро да проецираш обществени очаквания с безпокойствата ти за връзка. Поради тази причина това, което истинската ти природа иска - т.е независимост се случва чрез привличането на външните обстоятелства.  Само Телешката ти Луна не се съгласява с такъв сценарии, но с годините ще трябва да се научиш да комбинираш нейните нужди с нуждите и на другите фактори в картата ти.
ПП: В астро.ком ми излизаш с к5 Лъв, а Рак е на върха на 3 и 4 дом.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #583 -: Юли 31, 2014, 04:34:32 pm »
Happy,аз ги разбирам момичетата на 20 г, за притесненията в тази посока -за да станеш жена ,трябва да се случиш на мъж,е последните вече са на изчезване ,а с тях и първите . ;)

Глобализация,демокрация,унисекс(грация)и  ....Уран е на ход . :)
« Последна редакция: Юли 31, 2014, 04:50:01 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #584 -: Юли 31, 2014, 04:39:31 pm »
Ти Уран да видиш в конкретния казус, Рени! Висок (върху к10), диспозитор на 4 планети - едното светило, две лични, Сатурна. Че и със Сатурн във взаимна рецепция. Венера и тя е във Водолей, така че според мен питащата си има нетрадиционните вкусове Уранови.  :29: