Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624254 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #585 -: Юли 31, 2014, 04:43:16 pm »
Thunder,не съм разглеждала картата на дамата,коментирах проявата на периода ,когато  Уран е  във Везни и резултата от същия сега. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #586 -: Юли 31, 2014, 04:45:19 pm »
"Времената се менят и ние с тях." Всяка революция отначало изглежда в очите на хората доста зле и неградивно. И на мен не ми харесва посоката, в която е поел света, но и не знам какъв ще бъде след стотина години, благодарение на това.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #587 -: Юли 31, 2014, 04:48:24 pm »
"Панта рей "  ;)

Аз не гледам на революциите с недоверие и неприязън,напротив-аз самата съм революция . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #588 -: Юли 31, 2014, 05:01:31 pm »
Happy,аз ги разбирам момичетата на 20 г, за притесненията в тази посока -за да станеш жена ,трябва да се случиш на мъж,е последните вече са на изчезване ,а с тях и първите . ;)

Глобализация,демокрация,унисекс(грация)и  ....Уран е на ход . :)

Че си права, права си, ама те едва ли точно заради това питат :), едва ли го осъзнават.На мен ми е ясно, защо тази девойка пита, просто исках малко да я сръчкам, за да се осафери :) и да си гледа живота, който тепърва предстои  :49:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #589 -: Юли 31, 2014, 08:43:47 pm »
Аз си мислех,че щом моя плутон прави аспекта към неговата венера,аз съм тази ,която е била "затъналата" във връзката.След тази връзка наистина аз мн се промених.Не знам дали има нещо общо с тригона на плутон и венера ,защото аз много много не вярвам в сънища и неща ,които нямат рационално обяснение,но е факт,че след като ни приключиха отношенията се е случвало да го сънувам и на следващия ден да се разхождам,да съм забравила за съня си и да го срещна на точното същото място както в съня ми.Др общи аспекти между картите ни ,които ми правят впечатление са южен възел полуквадрат луна-при този аспект май имаше вероятност да сме били роднини в минал живот,моята луна в тригон към неговия плутон...И ДА СЕ ПОПРАВЯ СЕГА ПАК ПОГЛЕДНАХ  МОЯТА венера е в тригон с неговия плутон,тогава в какъв смисъл ме е "давил" във връзката ни?

май ще е по-добре да пуснеш една синастрия - явно още не знаеш, какво точно да гледаш. А аз ще изтрия моя пост, защото в този случай вече е безсмислен.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #590 -: Август 01, 2014, 08:19:34 pm »
Прикачвам синастрията ви.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #591 -: Август 04, 2014, 10:20:09 am »
Ъглови, ъглови, ама перегрини и двете.
Слънце го докарва донякъде поради здравата рецепция с Юпитер - затова си работи шеф, макар и само на себе си.
Луната би го докарала още повече, ако наистина часът е "оригиналният" - с МС в последните градуси на Водолей и Сатурн на асц. Тогава МС, както Сатурн, се докарва до триплицитет на Меркурий (търговия) деканат и градус на Луна (храна).
Луната е в първи дом, но не е в знака на Асц., а Слънцето е в десети дом, но не е в знака на МС. И дотам с ъгловите светила. При перегрините рецепциите дават силица на заем, не е като да им е вътрешно присъща характеристика и поради това е неустойчива.

Хепи, ако още ти се занимава с картата, можеш да ми пратиш данните на лични, че не мога да я възстановя в момента.

слагам 3 карти - с по-ранен, с текущия, и с по-късен час

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #592 -: Август 04, 2014, 11:42:30 pm »
слагам 3 карти - с по-ранен, с текущия, и с по-късен час


Благодаря, Папи, харесвам си първата. Утре сутрин?
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #593 -: Август 05, 2014, 09:33:31 am »
Триплицитни управители-венера, марс, луна, първите в рецепция, последният-перегрин, диспозитор на фортуна-венера, в 10-ти от нея,, светилото от сектата при асц близнаци-в 10-ти от асц, марс-също. Сизигията във водолей, управителят-на трон, при мц-водолей-в 10-ти. Значи мц във водолей е най-малко вероятен
При перегринести диспозиторите са важни-и юпитер и меркурий есенциално биват
При асц рак луната остава в 12-ти, което намалява силата, но пък фортуна става ъглова
При всички положения светилото от сектата е в 6-ти от фортуна, но ако е в 10-ти от асц би имало повече сила. Управителите на базис, фортуна и спирит са в рецепция, при този асц спирит е в по-силния втори, но меркурий не вижда асц и не го управлява.
Та...накрая избираме м/у ъглови от фортуна или ъглови от асц и управителят на сизигията-в 9-ти или на мц
« Последна редакция: Август 05, 2014, 09:59:58 am от Papy »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #594 -: Август 05, 2014, 10:17:55 am »
Знаете ли някакви методи от древните за установяване на талантите?
Интересно ми е защото, например някой може много хубаво да пее, пише и т.н. , ама не се радва на големи успехи и обратното, пълен некадърник, ако е певец грачи като гарга пък го харесват и постига успех.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #595 -: Август 05, 2014, 10:24:26 am »
Би помогнало определянето на темперамента и после да се види кои са алмутените

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #596 -: Август 05, 2014, 12:12:33 pm »
Знаете ли някакви методи от древните за установяване на талантите?
Интересно ми е защото, например някой може много хубаво да пее, пише и т.н. , ама не се радва на големи успехи и обратното, пълен некадърник, ако е певец грачи като гарга пък го харесват и постига успех.

ами то едното не винаги предопределя другото. Едно време, в института, имах колеги, които бяха наистина много/много добри, но за съжаление, не можаха да се реализират. А други пък, доста посредствени (даже и колежки, които пък са много под посредствени), успяха да дръпнат напред много сериозно. Според мен, тези неща трябва да се гледат поотделно. И друг път съм го писала тук - прегледах рождените дати на няколко известни БГ-астролози - ами там талант особен няма, няма даже и особени заложби - но пък има сериозно желание за успех, пари, кариера. :) - и то така си и става - не са кой знае колко добри, но пък са известни, заработват добре и т.н.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #597 -: Август 05, 2014, 12:57:14 pm »
Знаете ли някакви методи от древните за установяване на талантите?
Интересно ми е защото, например някой може много хубаво да пее, пише и т.н. , ама не се радва на големи успехи и обратното, пълен некадърник, ако е певец грачи като гарга пък го харесват и постига успех.
Успехите са относително понятие и не са пряко свързани с талантите- например двама студенти  в худ. академия споделят 5г една таванска стаичка, единият остава безпартиен, а другият покрай партията започва да расте в кариерата, след време става депутат, а безпартийният продължава да рисува портрети на туристите в Слънчев бряг...
Още по-фрапиращ случай- "самоук художник" както сам се определя в рекламната си брошура, успешно си продава картините, които шляпа с четката за няма и два часа едната, а рецептата за неговия успех-  става масон, след това член на СБХ, които преди това категорично го отхвърляха като художник  :)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #598 -: Август 05, 2014, 02:57:18 pm »
ТВОРЧЕСКИТЕ АСПЕКТИ – 72 градуса квинтил, 36 градуса полуквинтил, 144 градуса – биквинтил, 108 градуса тридецил. Те дават възможност за пробив към новото, неочаквани възможности. Нов подход, инициатива, свободна воля. Способност да се преобразява обкръжението. Човек е творец, защото налага своята индивидуалност във всичко до което се докосне. Потенциална гениалност или творческо въображение. Свой индивидуален подход към всички жизнени ситуации и отношения. На низко ниво дават разхвърляност, некоординираност, леко отношение към живота, липса на задължения.

 При мене  Луна- Нептун, Луна- Марс, Венера- Хирон са на 144гр
Венера-Плутон на 36гр


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #599 -: Август 06, 2014, 08:29:48 am »
Не мога да се въздържа да не му пусна картата, така рядко някой ме дразни, изключително гнусен и противен. Тоя комплексиран лъжлив олигофрен, ако влезе в парламента сме стигнали дъното. 

Та картата е на Бареков

Луната е възможно да е в Козирог при по-ранен час

п.п. Слагам картата с часа от Мирабела, така Луната отива в Козирог
« Последна редакция: Август 06, 2014, 09:02:46 am от Satin »