Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623848 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #630 -: Август 06, 2014, 08:09:26 pm »
Може Плутон да го терминира от политиката и да си търси 'късмета' другаде, още повече ако няма кой да извади 50-60 млн. кеш да му купи 10-на процента вот.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #631 -: Август 06, 2014, 09:12:45 pm »
Не гледахме ли натални аспекти в хороскоп?
Може пък някой да го финансира  :012: . Историята помни водачи,които не са имали никакъв шанс за издигане сред властимащите.Новата история помни водачи,които са управлявали народа си срещу интересите на едрия бизнес.Какви ли не случаи има,ще видим какво ще стане и до къде ще стигне.

По Слънце/Уран  може да се очаква разък възход и падение(особено в 10 дом), но без час на раждане е трудно да се каже дали би имал успех в политиката.
Имам спомен че съм виждал някъде картата му с час и съвпада беше в 10 дом, но дали е действително така нямам идея.


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #632 -: Август 06, 2014, 09:44:56 pm »
Уран/Слънце имат стабилизиращ тригон от Сатурн и без точен час на раждане,а той така или иначе вече е в политиката.  ;)

Ще видим колко ще го "стабилизира" след като го налази мунданната квадратура Уран/Плутон.


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Натални карти
« Отговор #633 -: Август 07, 2014, 10:47:32 am »
Реално Бареков беше някакъв авторитет сред нормалните хора и имаше уважение само, когато беше водещ на сутрешния блок по битивито, някъде 2007-2008 година. Бяха двамата с Ана Цоловата, ама нещо явно тя му се пречкаше и си взе послушната Петя, която после дръпна и в тв7. Не й знам картата, но изглежда лъвско-везнишка и му отива, явно има синастрия. Единствено за връх в кариерата му аз съм склонна да отбележа онзи период, тогава масата го любеше. След това пълен срив. Който той сам си заслужи, но каквото сам си направиш... Не знам дали изобщо днес някой го бръсне за слива. Трябва да го оформят като проект, да цакат, той съответно да цака, за да е някъде някакъв. Да си кажем истината, за съзнателните средностатистически люде той е просто едно недоразумение. Уви.
Аз мисля, че един асц коза му отива много, юпитер в 12, първодомна луна. Уасц ретро сатурн в 6, щото той просто каквото и да прави повече от изпълнител не може да бъде и никога няма да фактор, управляващ битието. Така си му пълним журналистическия девети, високото дрънкане, омайния нептун сред групите...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #634 -: Август 07, 2014, 12:31:11 pm »
Него го помня от сутрешния блок по бТВ, който водеше с Мариана Векилска, бяха симпатична двойка водещи. Те е със Слънце в Овен, между другото, в опозиция към неговия стелиум. Тогава още притежаваше младежки чар и харизма, но с годините се е променил - твърде самонадеяно започна да се държи. Медиен петел - това е първата асоциация, която предизвиква в съзнанието ми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Натални карти
« Отговор #635 -: Август 07, 2014, 03:37:04 pm »
Него го помня от сутрешния блок по бТВ, който водеше с Мариана Векилска, бяха симпатична двойка водещи. Те е със Слънце в Овен, между другото, в опозиция към неговия стелиум. Тогава още притежаваше младежки чар и харизма, но с годините се е променил - твърде самонадеяно започна да се държи. Медиен петел - това е първата асоциация, която предизвиква в съзнанието ми.

И Ана Цоловата е овенка. Но явно не му понасят дълго. Сигурно има първично привличане и впечатлителност, после му идва в повечко някоя женичка да подостря рогца. По-неярките са му по-добре, той да блести. Такъв да не ти е в къщата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #636 -: Август 07, 2014, 03:40:01 pm »
Да вземем да поклюкарим по женски  ;D

И на моя овнешки стелиум ми идва в повече такъв типаж, не знам аз как бих му дошла.  :ecomcity:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #637 -: Август 15, 2014, 08:16:37 pm »
Сигурно сега ще повдигна стар въпрос, но не ме задоволяват разсъжденията в книгите, нито моите собствени. Става дума за случая, когато Южният възел е в дом, пълен с лични планети, че и в съвпад с някои от тях, пък и присъствието на диспозитора на Северния възел в дома на Южния. Нали уж трябва да се върви към Северния възел? Ни пък във ведическата Раху е зъл и ненаситен. Ако някой ме пита с текъв казус, на това ниво, дето разбирам, ще дам предимство на планетите в пренаселения дом, да реализира по тях, какво като Южният е там. То това трябва да е и признак на непреработена карма по темите на съответния дом. Вие какво мислите?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #638 -: Август 15, 2014, 09:34:27 pm »
Планетите са ти оръдията на труда, а не целта и според мен в такъв случай просто трябва да ги приложиш за целта (СЛВ), но по начина, по който на тях им е заложено. Примерно дала ти е Вселената багерче да копаеш с него тунел, ще копаеш, няма нужда да го превръщаш в джобно ножче. И аз съм в подобен случай, но имам и до двете възелчета сложени красотички и направо ми идва да се разрежа на две, че да може на всички да угодя.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #639 -: Август 15, 2014, 10:28:35 pm »
И моят случай е такъв - в знака на ЮЛВ имам стелиум, диспозиторът на СЛВ е в съвпад с ЮЛВ. Дотук стигам до извода, че има символичен "отказ" от повечето теми по 5 дом - обстоятелствата пречат тези теми да се реализират, сякаш срещам невидима преграда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #640 -: Август 15, 2014, 11:21:23 pm »
Сигурно сега ще повдигна стар въпрос, но не ме задоволяват разсъжденията в книгите, нито моите собствени. Става дума за случая, когато Южният възел е в дом, пълен с лични планети, че и в съвпад с някои от тях, пък и присъствието на диспозитора на Северния възел в дома на Южния. Нали уж трябва да се върви към Северния възел? Ни пък във ведическата Раху е зъл и ненаситен. Ако някой ме пита с текъв казус, на това ниво, дето разбирам, ще дам предимство на планетите в пренаселения дом, да реализира по тях, какво като Южният е там. То това трябва да е и признак на непреработена карма по темите на съответния дом. Вие какво мислите?

Интересна тема повдигаш. При мен ситуацията е горе-долу същата — ЮЛВ съвпада със Слънцето в I дом (Везни/Скорпион), диспозитор на СЛВ е Венера, също в първи. VII дом е празен, ако не броим СЛВ. Като цяло, по-лесно ми е да действам по ЮЛВ, отколкото по СЛВ, но то май е логично. Опитвам се да не прекалявам с изявите по ЮЛВ, търся стимули за проява и растеж откъм СЛВ, а доколко се получава, вече е друга тема. Усещам някакво желание за телешко спокойствие, но как се стига до него — идея нямам.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #641 -: Август 15, 2014, 11:28:36 pm »
Според мен СЛВ е посоката, която трябва да следваме в тази инкарнация ( искаме- не искаме). Това, че Юлв е в съвпад с планети ( или респективно стелиум там) за мен лично ще направи задачата на индивида още по-трудна. Понеже него винаги ще го тегли към сигурното, демек към дома където е юлв. Натива ще има доста повече опитности по темите на юлв, понеже планетите ще носят заложените качества от минали инкарнации. Следователно ( лично мнение) ще се случват много повече неочаквани събития и неприятни кризи, които да подтикнат индивида да обърне посоката към северния възел, въпреки по-големия опит и комфорт, който има от планетите в дома на юлв. Ако светило или лична планета е в съвпад със северния, то тогава ще е трудно в началото човек да овладее енергията на съответното ( един вид малко енергията на съответната планета ще бъде непозната). Ще има доста опитности от рода "проба-грешка", но чоек ще има усещането, че е на прав път, въпреки грешките и спънките, че това един вид е съдбата му.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #642 -: Август 16, 2014, 10:02:01 am »
Мирабела е права относно Венера. Изследвам й изявите в този знак. Има известно раболепие в маниерите й, сервилност, келнерски привкус.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #643 -: Август 16, 2014, 10:10:41 am »
В последствие се сетих къде съм чела за тази интерпретация на Венера в Дева - http://www.zodiac-x-files.com/signs/virgo-venus.html. Много хубав сайт.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #644 -: Август 16, 2014, 10:11:48 am »
Сигурно сега ще повдигна стар въпрос, но не ме задоволяват разсъжденията в книгите, нито моите собствени. Става дума за случая, когато Южният възел е в дом, пълен с лични планети, че и в съвпад с някои от тях, пък и присъствието на диспозитора на Северния възел в дома на Южния. Нали уж трябва да се върви към Северния възел? Ни пък във ведическата Раху е зъл и ненаситен. Ако някой ме пита с текъв казус, на това ниво, дето разбирам, ще дам предимство на планетите в пренаселения дом, да реализира по тях, какво като Южният е там. То това трябва да е и признак на непреработена карма по темите на съответния дом. Вие какво мислите?
Точно такова "чудо" съм и аз. ЮЛВ при мен е в съвпад с диспозитора си той е в заточение в съвпад плутон и уран за сметка на това-квадрат слънцето а  то пък е управител на асцендента. Аз веднъж тук писах за това че възлите са едно както опозиторните домове действат в едно, не ги деля. Та като работя в стила на южния ми се отварят възможности по северния. Последният е в риби в 8 дом....в конкретика-така се е случвало да ме "чака" някой за да умре в ръцете ми, случаите са няколко-значи така трябва. Не мога да си изляза защото било страшно или неизвестно това със смъртта. Подкрепа от невидимото получавам по 8 дом вярно е но само защото съм отдала по знака и дома на ЮЛВ. И от приятели имам подкрепа, каквото и да се случи взаимно е. Близо 7 години гледах болни и се посветих. Близки забелязаха връзка която съм мислила и аз-че не боледувам защото се грижа за тях и това е факт. Така че човек интуитивно знае че има да плати някаква дан по ЮЛВ. При мен е в дева и в годините роднините преживяваха катастрофи чупене крайници изгаряния, гълтане на езика... наложи се да имам средна култура с поставяне инжекции превързване рани, а нямам хабер от медицина в този ми живот. Но някак имам една увереност, че в конкретната ситуация знам и мога да се справя и това не е от тук и сега.Все едно имам спомени кое как се прави и защо е. Миналата седмица бях на място където едно дете от лакомия глътна четвърт кюфте милото да бърза, аз не знаех но то взе да маха с ръце и да посинява хубаво че съм гледала по Дискавъри какво се прави хванах го през диафрагмата и го тръснах и парчето хвръкна. После ме хвана страх, защо бях там, ами ако не знаех ситуацията се разигра за по малко от минута. Вярвам че видимият свят се управлява от невидимия, за всичко има причина дори да не я знам.
По 8 дом е подкрепата от егрегора на групата, да мога да кажа че вече получавам по СЛВ възможности шансове изглеждат случайности, но знам че не са. Понякога трябват години за да се открият в ретроспекция взаимовръзките на-взето ми е дадено ми е...по смисъла на възлите.
Не съм съвсем сигурна, но според Глоба има едни моменти на противофаза на възлите на 9,5 години мисля. Е вярно е,виж на квадратите и опозициите  им към себе си каква част от товара ти отпада.