Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622736 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #645 -: Август 16, 2014, 10:24:04 am »
Не съм съвсем сигурна, но според Глоба има едни моменти на противофаза на възлите на 9,5 години мисля. Е вярно е,виж на квадратите и опозициите  им към себе си каква част от товара ти отпада.

Има, има. Каквото посееш на "противофазата", жънеш на "фазата". И обратното е вярно, предполагам.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #646 -: Август 16, 2014, 12:00:32 pm »
Много интересни неща споделихте. Опитвам се да си опростя нещата, едва ли е правилно, но иначе не мога да ги осмисля.
Да вземем карта, в която всички планети са в един, два или най-много три дома, заедно с Южния възел при планетите. Първо, човек трябва да поработи върху пълните си домове, това са си конкретни указания за работа. Второ, където е Южният възел, отвътре му идва да действа, обаче не е толкова просто, защото никога не минава по мед и масло - и вие го казахте. Там, където се намира Северния възел, е направо непозната територия. Ако управителят на Северния възел е около Южния, значи се получава движение в кръг на опита - като научиш нещо по Северния, трябва да го приложиш към мястото на Южния.

Добре, след това обобщение, и това изречение
Цитат
Е вярно е,виж на квадратите и опозициите  им към себе си каква част от товара ти отпада.
, бръкнах си в картата, и установих, че в момента имам точен квадрат на транзитните възли. Експлозията в "Общи хорари" отпреди няколко дни се дължи на следните фактори:
  • Тразнитният Северен възел точен съвпад с наталния Сатурн, и едновременно точен квадрат към нодалната ос. (Замесени са 2-8 и 5-11.)
  • Една примарна конверсна дирекция - Слънце/Венера рап паралел към ДЦ, която отдавна чаках.
  • Юпитер направи точен тригон към прогресивното Слънце в 7 и наталния Уран в 3/4
  • Прогресивната Луна, която захожда в рамките на орбис към транзитния Уран в 8 дом.
  • И накрая една дирекция Луна/Меркурий, която е в съвпад със соларния МЦ за годината. В началото на т.г. имаше новолуние/пълнолуние на този градус - тогава след дълго забавяне си взех дипломата официално.

Преди половин година видях втората и третата точки и чаках с нетърпение да се случи нещо хубаво къмто 10 август. Да бях видяла и другите... Това не знам защо ви го казвам, нещо като оправдание за онзиденшната ми истерия, за която искам да ви се извиня!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #647 -: Август 16, 2014, 12:15:04 pm »
Много интересни неща споделихте. Опитвам се да си опростя нещата, едва ли е правилно, но иначе не мога да ги осмисля.
Да вземем карта, в която всички планети са в един, два или най-много три дома, заедно с Южния възел при планетите. Първо, човек трябва да поработи върху пълните си домове, това са си конкретни указания за работа. Второ, където е Южният възел, отвътре му идва да действа, обаче не е толкова просто, защото никога не минава по мед и масло - и вие го казахте. Там, където се намира Северния възел, е направо непозната територия. Ако управителят на Северния възел е около Южния, значи се получава движение в кръг на опита - като научиш нещо по Северния, трябва да го приложиш към мястото на Южния.

Добре, след това обобщение, и това изречение , бръкнах си в картата, и установих, че в момента имам точен квадрат на транзитните възли. Експлозията в "Общи хорари" отпреди няколко дни се дължи на следните фактори:
  • Тразнитният Северен възел точен съвпад с наталния Сатурн, и едновременно точен квадрат към нодалната ос. (Замесени са 2-8 и 5-11.)
  • Една примарна конверсна дирекция - Слънце/Венера рап паралел към ДЦ, която отдавна чаках.
  • Юпитер направи точен тригон към прогресивното Слънце в 7 и наталния Уран в 3/4
  • Прогресивната Луна, която захожда в рамките на орбис към транзитния Уран в 8 дом.
  • И накрая една дирекция Луна/Меркурий, която е в съвпад със соларния МЦ за годината. В началото на т.г. имаше новолуние/пълнолуние на този градус - тогава след дълго забавяне си взех дипломата официално.

Преди половин година видях втората и третата точки и чаках с нетърпение да се случи нещо хубаво къмто 10 август. Да бях видяла и другите... Това не знам защо ви го казвам, нещо като оправдание за онзиденшната ми истерия, за която искам да ви се извиня!
Няма за какво да се извиняваш и на нас се е случвало. Аз съм по-прикрита обаче ;) Не съжалявай, че си била честна и истинска. :38:
При мен юпитер и венера като промисори повече дават широки възможности и нови контакти, няма някакви конкретни събития. Виж сатурн и след него пасмината не ме подминават.А и нали не може да има събития всеки ден дори не всяка година. Последното се случва по-често на една кардинална карта, или с ъглови планети.
Все ми се иска да кажа и се въздържам-слънце и луна в съседни знаци са си известен проблем....
« Последна редакция: Август 16, 2014, 12:17:50 pm от enigma »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #648 -: Август 16, 2014, 12:22:45 pm »
От каква гледна точка са проблем?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #649 -: Август 16, 2014, 12:51:55 pm »
От каква гледна точка са проблем?
При Грийн и Саспротас съм чела-"Светилата"..Та идеята е, че по-добре квадрат и опозе, отколкото такова-нищо. ;) А и според теорията за сектите ако не ги разделя остта асц-дсц едното светило се тръшка дори само психически и преиграва а не винаги има шанс за удовлетворяваща реализация по темите които завежда в реала.запетайката ми се счупи нещо е влязло под нея :85: та съседните знаци "не се гледат" ако застанат хора в кръг този до теб и ти към него сте с профил не в анфас няма обмяна...затова са в паднали и тези домове ама че се изказах..." не мЕ забелязвай"

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #650 -: Август 16, 2014, 02:13:19 pm »
Много добре си обясняваш! Така си е, което казваш. Но нищо не мога да направя. Добре, че има прогресии. В моята карта със сигурност показва и това, че родителите ми не са имали "почти" нищо общо - не са се обичали, единият изобщо не е искал да е с другия, но малко са го попринудили. Дисхармониите в един съюз преминават на вътреличностно ниво в следващото поколение. На брат ми картата също няма допир между двете светила - там са в "куинконксни" знаци, но са твърде раздалечени едно от друго. Между впрочем в сидералната ми карта едното светило минава оттатък линията на АЦ-ДЦ и застава в ъглова позиция, барем това да се брои.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #651 -: Август 16, 2014, 03:03:05 pm »
Много добре си обясняваш! Така си е, което казваш. Но нищо не мога да направя. Добре, че има прогресии. В моята карта със сигурност показва и това, че родителите ми не са имали "почти" нищо общо - не са се обичали, единият изобщо не е искал да е с другия, но малко са го попринудили. Дисхармониите в един съюз преминават на вътреличностно ниво в следващото поколение. На брат ми картата също няма допир между двете светила - там са в "куинконксни" знаци, но са твърде раздалечени едно от друго. Между впрочем в сидералната ми карта едното светило минава оттатък линията на АЦ-ДЦ и застава в ъглова позиция, барем това да се брои.
Чакай сега, не се настройвай. Аз затова харесвам наталната астрология, защото можеш да се осъзнаеш, опознаеш и -малко да промениш. Така, и аз съм като теб откъм светила, късно родена за възрастта на родителите, и да-не беше цветя и рози бракът им, но по отделно си ме обичаха. Сестра ми е с 10 г възрастна от мен, има секстил на слънце и луна. Майка ми се е замисляла и споделяла за аборт с мен, но после "град гради за мен". И-не ги виня, за всичко си има причина, детето си избира родителите.
Сега се замислих  за семейната динамика. Мама има куинконс, татко-квадрат, сестрата-секстил, аз-като теб, дори нямат и градусов аспект едни 15 градуса на светилата.
Други хора също си имат драми, ако това успокоява. Например точен тригон на слънце в овен в 9д и луна в лъв на асц.-също лъв. Ами-желано и с любов гледано дете, но венера е изгорена ,в овен, ретро...все не му достига любов. Предполагам трябва работа върху себе си, не че е лесно.
Аз така направих-половин живот по едното, сега е време за другото светило. :)
« Последна редакция: Август 16, 2014, 03:08:31 pm от enigma »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #652 -: Август 16, 2014, 03:35:45 pm »
 :012: неее, не ги обвинявам, само че много обичат да прехвърлят техните си работи върху мен, затова гледам кесаревото - кесарю. Майка ми много често се изплъзва от отговорност с "ти си ме избрала",  :012: га че не ме е правила и гледала тя! Обременена съм професионално да търся и намирам ранните модели и влиянието на родителите, което колкото повече опит натрупвам, толкова повече се принуждавам да призная, че точно ранният опит и отношенията с родителите влияят най-силно върху целия живот. Слава Богу, че човек става възрастен и придобива способност да се осмисля, променя и да поема отговорност за по-нататъшното си развитие, да решава какво да прави с капитала и заемите, които е наследил. В по-висш план тези без контакт между светилата изглежда трябва да интегрираме някакви много разнородни същности в себе си, които може би идват от предишни животи (който вярва в това). В един живот си воин, в друг си търговец или градски съдия, и в някакъв момент се оказваш жена, която трябва да стане майка или вече е станала... е как да има Луната ти контакт със Слънцето, когато майчинската роля никога не е била обект на идентификация на Аз-а ти, демек на Слънцето?

И пак да се върна на родителите... може да изглежда като да ги обвинявам... всъщност се поставям на мястото на всеки, те са си направили, каквото са могли за времето си. Остава това, че сега като живи и разведени, всеки дърпа към себе си децата и плюе другия, а като са заедно, настъпва бойно поле в мек вариант. И когато единият види нещо в детето, което му заприличва на другия, детето търпи всякакви неприятни неща, тонове проекции и обвинения, които са си всъщност от родителя към родителя. Не може сега на черното да кажем бяло, само сакън да не обвиним родителите. И в Библията го има поне на едно място, дето Христос казва "Дошъл съм да сея раздор между вас - да се изправят баща срещу син, майка срещу дъщеря и снаха срещу свекърва." За какво става дума? За идентификациите. Ако картата е населена с тригони и секстили, идентификацията става толкова плавно, че някой път се чудя, как това младо същество отсреща пък хич не се напъна да стане нещо различно от предходното поколение, да изгради някаква индивидуалност, да внесе нещо ново, ами е като поколение на амеба - в зряла възраст са взаимни копия.

Абе дрънкаме си тука... празни приказки.  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #653 -: Август 16, 2014, 04:05:29 pm »
:012: неее, не ги обвинявам, само че много обичат да прехвърлят техните си работи върху мен, затова гледам кесаревото - кесарю. Майка ми много често се изплъзва от отговорност с "ти си ме избрала",  :012: га че не ме е правила и гледала тя! Обременена съм професионално да търся и намирам ранните модели и влиянието на родителите, което колкото повече опит натрупвам, толкова повече се принуждавам да призная, че точно ранният опит и отношенията с родителите влияят най-силно върху целия живот. Слава Богу, че човек става възрастен и придобива способност да се осмисля, променя и да поема отговорност за по-нататъшното си развитие, да решава какво да прави с капитала и заемите, които е наследил. В по-висш план тези без контакт между светилата изглежда трябва да интегрираме някакви много разнородни същности в себе си, които може би идват от предишни животи (който вярва в това). В един живот си воин, в друг си търговец или градски съдия, и в някакъв момент се оказваш жена, която трябва да стане майка или вече е станала... е как да има Луната ти контакт със Слънцето, когато майчинската роля никога не е била обект на идентификация на Аз-а ти, демек на Слънцето?

И пак да се върна на родителите... може да изглежда като да ги обвинявам... всъщност се поставям на мястото на всеки, те са си направили, каквото са могли за времето си. Остава това, че сега като живи и разведени, всеки дърпа към себе си децата и плюе другия, а като са заедно, настъпва бойно поле в мек вариант. И когато единият види нещо в детето, което му заприличва на другия, детето търпи всякакви неприятни неща, тонове проекции и обвинения, които са си всъщност от родителя към родителя. Не може сега на черното да кажем бяло, само сакън да не обвиним родителите. И в Библията го има поне на едно място, дето Христос казва "Дошъл съм да сея раздор между вас - да се изправят баща срещу син, майка срещу дъщеря и снаха срещу свекърва." За какво става дума? За идентификациите. Ако картата е населена с тригони и секстили, идентификацията става толкова плавно, че някой път се чудя, как това младо същество отсреща пък хич не се напъна да стане нещо различно от предходното поколение, да изгради някаква индивидуалност, да внесе нещо ново, ами е като поколение на амеба - в зряла възраст са взаимни копия.

Абе дрънкаме си тука... празни приказки.  :)

Напротив, напротив, изобщо не са празни. Съгласна съм с теб на 100 процента за всяка дума. Точно така мисля и аз и съм патила същото от моите разведени. Ама-само добро за починалите. :58: Аз минах по същия път, преди 5 години все още бях предишната, но вече не съм.И на мен едното светило ми е водно и да-детството се лекува дълго-към половин живот, ама се лекува.
Тези-лесните с тригоните, не бързай с изводите, като им дойде по дир прогресии и др. многото квадрат, тогава ги гледай как са неподготвени и им идва като буря в чаша вода.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #654 -: Август 16, 2014, 04:32:36 pm »
Ама-само добро за починалите. :58:
И за живите! Колкото повече ме нараняват, толкова повече ги обичам. И не е мазохизъм. Ако не са такива хора и събития, никога няма да мога да разбера, колко ми е голямо сърцето. И по-голямо става, защото ми е все по-комфортно да живея в него, все повече вътрешен мир насред външна война. :) Успокояващи са ти думите, благодаря!  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #655 -: Август 16, 2014, 04:54:18 pm »
Сигурно сега ще повдигна стар въпрос, но не ме задоволяват разсъжденията в книгите, нито моите собствени. Става дума за случая, когато Южният възел е в дом, пълен с лични планети, че и в съвпад с някои от тях, пък и присъствието на диспозитора на Северния възел в дома на Южния. Нали уж трябва да се върви към Северния възел? Ни пък във ведическата Раху е зъл и ненаситен. Ако някой ме пита с текъв казус, на това ниво, дето разбирам, ще дам предимство на планетите в пренаселения дом, да реализира по тях, какво като Южният е там. То това трябва да е и признак на непреработена карма по темите на съответния дом. Вие какво мислите?

Smarta , а ако и върху СЛВ/дом  има планети -ти какво мислиш  по казуса ?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #656 -: Август 16, 2014, 05:35:37 pm »
И за живите! Колкото повече ме нараняват, толкова повече ги обичам. И не е мазохизъм. Ако не са такива хора и събития, никога няма да мога да разбера, колко ми е голямо сърцето. И по-голямо става, защото ми е все по-комфортно да живея в него, все повече вътрешен мир насред външна война. :) Успокояващи са ти думите, благодаря!  :-*
Няма за какво. Обаче виж сега се сетих, човек ако не се смири и прости/имала съм такива периоди, човешко е/ на родителите, някак не може напълно не да вярва , а да обича божественото, така де-Бог. Папи, после ще го смета, че бегахме от астрото, ама не сме баш.
Вие мислите ли така?

Иначе за ЮЛВ, ами просто може и да довършваме там стар цикъл, няма "виновност" тук. Като му дадеш неговото, вземе че заработи СЛВ. Но ето-като се мисли и осъзнава, това помага. Затова я харесвам аз астрологията.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #657 -: Август 16, 2014, 06:33:12 pm »
Аз се въздържах да го кажа това, защото ми е най-интимната тема. Слънцето ми не само е рибешко, но управлява и 12 дом, та поради това връзката ми с Бога е най-важното нещо и най-същественият смисъл. Виждам, че с такива изпитания все повече ме центрира върху Себе си, т.е. и върху Мен. Центърът на тежестта застава все повече централно в мен и ставам все по-стабилна. Все по-малко време ми трябва да обърна гледните точки, да прощавам, любовта ми нараства все повече. Чрез кризите - Слънце в 6 дом. Тази ос Дева-РибиАЦ Дева) ми е водещият тон в картата. Жътви, кармични разплати, преминаване на друго ниво (безброй пъти), пречистване, всеопрощаване, развиване на Любовта, на първо място към Бога и мене си, оттам следва и към всичко друго. Себеподдръжка, поддръжка на другите, издръжливост, устойчивост, свръхчувствителност, прекалена крехкост. Намиране на Вечността в преходността. КАК се прави всичко това.

И темата номер 2, която ми е далеч по-неясна и заради която отворих въпроса - оста 5/11, с У11 в 5, и нодалната ос там, преплетени с другата ос 4/10 чрез Луна/Сатурн. 11 дом, където е СВ, въобще не го разбирам, нищо че мога да му издекламирам темите наизуст.

Южен възел в Козирог в 5, съвпад Венера, точен квадрат Сатурн - кармата се чисти посредством любовните връзки. Партньори с голяма разлика в годините, обвързани партньори, тежки връзки, болезнени. Такива, които са прекъснали трагично в минали животи, когато човекът ти се е струвал "единствен", "неповторим", "крайно нужен", и към който е възникнала болезнена привързаност, а сега трябва да му "изсърбаш цялата попара". Нарушена привързаност в ранното детство в този живот. Любов се дава само срещу условия. Повече критикарстване и отсъствие, по-малко любов и внимание. Вечно недоволство от това, което си - от другите и от себе си. Избавяне от илюзии, от инфантилни нагласи, развиване на самосъзнанието с всеки провал. Невъзможност за деца. По-рано - страх от родителство. Страх, че негативните модели от детството, докарали голямо страдание, ще оцелеят като вируси и ще бъдат пренесени от мен - вирусоносителя - в бъдещето, чрез отношението ми към децата ми. И това непрестанно и понякога мрачно чувство, че потенциалът ми ще остане отчасти нереализиран, ако не успея да създам трайно партньорство, основано на романтични чувства и хубава сексуална връзка (обезателно условие за създаването на деца), и ако не създам и отгледам деца с много любов (и свобода). (Три лични планети в 5 дом.)

Май се отклоних от темата, но май и не, само се конкретизирах.

Рени, нямам наблюдения за твоя казус, мога да ти говоря наизуст и ще повторя другите - трябва да мине един цикъл на възлите, както и един на планетата (особено Сатурн), за да усети нативът Северния си възел, дома, където се намира, и естеството на самата планета. Бавно става, но пък после услеснява според мен - всяка дейност по планетата движи напред, а не задържа, както Южният задържа.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #658 -: Август 16, 2014, 11:39:04 pm »
Smarta,зададох ти този казус,за да можеш да си отговориш по твоя  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #659 -: Август 17, 2014, 08:39:34 am »
Ех, ти пак с тези загадки! :) Нямам планети на Северния, и да си отговоря, навалицата на Южния па си знае нейното.