Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622901 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #855 -: Октомври 18, 2014, 04:24:42 pm »
Той е още ученик на 18 г. Какво ще го правиш тоя малчо? :012:

С Луна и Венера в накшатра Бхарани в 7-ми, аспектирани от тронов Юпитер в 3-ти, сигурно си пада голям бохем. И мацките са му фенки (и той на тях). Венера като у1 и Луната като у10 в 7-ми могат да му донесат популярност в светския живот, творчески занимания, сред нежния пол, в чужбина (7-мият дом в индийската е един от домовете, свързан с успеха в чужбина, както и със собствен бизнес). Струпване на планети в 6-ти, изгорени, две от тях са в планетарна война. Трябва да прегледам по-внимателно. Особено защото една от тези планети е йога-караката му Сатурн - управител на 4-ти и 5-ти дом за неговия АС, който на теория би трябвало да е планетата, способна да донесе блага. Затова трябва да прегледам положението му. Сега е в даша на Луна/Юпитер - интересува го предимно the good life, физическите удоволствия.

А с часа на раждане как сме? Точен? Защото в западната карта АС е на границата на 2 знака.


Нищо няма да го правя :) - даже не го познавам - мама се интересува :), че не слуша, само видеоигри, никакви други интереси :)

За часа - мамата казва, че е точен - и аз я попитах като видях разположението. Ще чакам с интерес сравнението с ведическата.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #856 -: Октомври 18, 2014, 04:27:38 pm »
Напротив, има достатъчно червени аспекти в тази карта,просто същите очакват активиране по транзит, прогресия за да се изявят.Това че, "момчето-мъж" си трае, не означава, че нищо не се случва вътре в него .Комбинацията Слънце Овен, АСЦ Везни и Марс в Риби в мъжка карта не са така типични и лесно разпознаваеми от притежателят на картата, все още се идентифицира чрез другите, близки до него.Уран в Телец, нодална ос, Юпитер в Дева, Сатурн в Стрелец ще раздвижат червените невидими камъчета и колелото ще тръгне.
Желателно е тук, мама да се трогне и  да го остави да диша, да греши, да пада, да става.... А тати ,тук всъщност какъв го играе-"капитан далечно плаване ' ли ?!?  ;)

Ааа, мама не чува :) - тя иска да го научи на това, което тя смята, че е правилно :) А татито е някъде-си и го вижда чат-пат (разведени са родителите), но е въодушевен от неговата мъжественост и мама ревнува :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #857 -: Октомври 18, 2014, 04:37:50 pm »
Значи момчето правилно реагира на обстоятелствата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #858 -: Октомври 18, 2014, 04:45:31 pm »
Значи момчето правилно реагира на обстоятелствата. :)

май да :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #859 -: Октомври 18, 2014, 05:10:27 pm »
Ако на някого му е интересно, ето карта без червени аспекти :) - като изключим нодалната ос де. А майка му се чуди, защо момчето за нищо не се трогва :) Честно казано, на мен ми е трудно да тълкувам :)
И защо майка му трябва да се чуди- трябва да приеме, че не при всички хора нещата се случват по трудния начин и след жестока борба, има щастливци, на които им е дадено да живеят нормално и хармонично, което не означава, че са пасивни и нищо не вършат- просто си върашат нещата спокойно, защото така им е дадено по натал, Отгоре или откъдето се дава... :)
 Слънцето У10 в точен тригон с Уран У4 в 3д- разбираемо е младежът да се увлича, да блести в това, което обича да прави- да си седи вкъщи и джитка на компютъра игрички, но това може да се превърне и в негова работа, с която да изкарва пари- Слънцето У10 в съвпад с Марс У2, У6 в 5д.
Парите и притежанията при него са сигурни от страна на майка му, от наследство- Слънцето У10 в тригон с Плутон У2 във 2д, който е 8д за майка му.
Луната У9 в съвпад с Венера У1 в 7д и тригон с Юпитер съУ2, съУ5 в 3д също показват, че може да печели от търговия, компютри, общуване с другите, преподаване, развлечения и висшето му образование също може да е в тези области. Марс У6 в съвпад Сатурн У3, У4 в 5д риби и тригон на Нептун У5 в 3д предполагат да има творчески заложби- музика, литература, рисуване, може и в тези области да се изяви, при които също се работи предимно у дома  :)



« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 05:14:20 pm от akruks »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #860 -: Октомври 31, 2014, 09:29:24 pm »
Качвам една карта, защото е образец на типичен случай, за който отдавна искам да питам. Въпросът е, как се проявяват квадрати и опозиции, когато планетите са на трон или в екзалтация? Тук имаме т-квадрат на Луна в Рак срещу Сатурн в Козирог и връх Венера във Везни. Още не познавам добре човека и не мога да преценя. В тази карта обаче има и Слънце в падение на върха на т-квадрата, какво бихте казали?

Аналогично, ако и двете са в падение или заточение, например опозиция на Сатурн в Овен и Слънце във Везни. Слаба воля съм виждала при това положение. Недоразвит Аз.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #861 -: Октомври 31, 2014, 10:43:30 pm »
Смарта, разгледай ги по секта, това може да ти покаже дали проявата на троновата планета ще е за хубаво или по-скоро не.

Конкретната карта е дневна и нито една от планетите в конфигурацията не е особено добре поставена. Луната например — откъм страната на Слънцето, обаче тронова и източна. Бих казал, че е изявена, но нервна, капризна, обсебваща. Или пък Венера, нощна планета над хоризонта, в мъжки знак — троновото ще извади на преден план някакви по-неприятни везнишки качества. Същото и със Сатурн. Най-засегнати би следвало да са темите по 3, 9 и 12 дом, а като добавиш, че планетите са в тао квадрат, негативният ефект става съвсем отчетлив.

Това е по моята логика, ако бъркам нещо, сподели :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #862 -: Октомври 31, 2014, 11:20:39 pm »
Не ми изглежда на бъркаш, напротив, благодаря ти! :) Не съм разглеждала тази карта и не съм я обмисляла. В момента не ми идва и да добавя нещо, освен че ще я разгледам по сидерал и ще отчета изгорените планети и термите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #863 -: Ноември 01, 2014, 02:53:11 am »
Качвам една карта, защото е образец на типичен случай, за който отдавна искам да питам. Въпросът е, как се проявяват квадрати и опозиции, когато планетите са на трон или в екзалтация? Тук имаме т-квадрат на Луна в Рак срещу Сатурн в Козирог и връх Венера във Везни. Още не познавам добре човека и не мога да преценя. В тази карта обаче има и Слънце в падение на върха на т-квадрата, какво бихте казали?

Аналогично, ако и двете са в падение или заточение, например опозиция на Сатурн в Овен и Слънце във Везни. Слаба воля съм виждала при това положение. Недоразвит Аз.
Слънцето е връх на Тао квадрата, а не Венера
Светилата в квадрат, аспектирани негативно от Сатурн- среща се при доста хора, малката ми дъщеря например е с квадрат между светилата, като Сатурн на трон по знак е в опозиция с Луната и квадрат със Слънцето, но са във фиксирани знаци- момичето се бори мъжки с живота и успява- от две години сама се издържа, кола си купи, дипломира се, с намерение да продължи да учи- не ѝ пречи тао квадрата, макар че има моменти когато пищи, че имала труден живот, но после се мобилизира и пердаши напред...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #864 -: Ноември 01, 2014, 10:26:51 am »
Смарта, и още нещо, Акрукс ме подсети. Погледни кои домове управляват планетите от тао-то: в случая 4, 9, 8+12. Естествените сигнификатори, по моему, би трябвало да показват нещо — квадрат Луна/Венера, някакво разминаване или конфликт между жената-майка и жената-любовница. Вече дали е реален (майката и жената/любовницата се мразят) или само в главата на човека, като някакво несъответствие, трудно ми е да преценя. Ако ги гледаш като управители на домовете, тогава, примерно, конфликт между академичните постижения и получаваните пари, или пък наученото и мистичните преживявания/усещания. Знам ли и аз, така ми идва.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #865 -: Ноември 02, 2014, 08:53:53 pm »
Smarta, ако картата е на жена, динамиката ще е насочена навътре към нея самата, натам ще е насочена силата на тази констелация.Във външния свят ще се прояви като амбиция за 3 в 1-дом,семейство,кариера. Реално винаги едното ще куца или ще среща отпор откъм (не)мъжката страна.
В мъжка карта същата констелация, динамика ще се проявява във външен план като началник-посредник,лицето на "големия бос", чаровникът тип Казанова,отвътре -"мама обича/ше повече татко от мен ".
Ако това е часът на раждане и е женска карта, Венера ще дава посоката на проявите, ако е мъжка-Луната.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #866 -: Ноември 08, 2014, 01:13:13 pm »
Какво според вас в натала може да е предпоставка за износена става. Искам да разбера при мен дали има такава опасност, понеже и майка ми и леля ми са с износени стави. Леля ми дори е оперирана.   :017:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #867 -: Ноември 09, 2014, 10:23:45 am »
Какво според вас в натала може да е предпоставка за износена става. Искам да разбера при мен дали има такава опасност, понеже и майка ми и леля ми са с износени стави. Леля ми дори е оперирана.   :017:

Според мен сатурн трябва да е замесен тук. Може би сатурн в напрегнат аспект със светилата и марс , или в първи дом... нещо такова, само предполагам.  :017:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #868 -: Декември 21, 2014, 11:14:47 am »
Може ли малко помощ, че ме гложди много този въпрос.

Никак ме няма в интимните връзки, не съм имала нито една нормална. Явно проблема е в мен, с много кофти характер съм, но не мисля, че е само това, а и колкото и да съм отвратителна имам и положителни черти.
Имам усещането, че единственият вариант да имам връзка е тя да бъде с мъж, който не харесвам. Тези и луната и звездите ще ми свалят, но когато имам емоции към някого и искам нещо да се получи всичко отива по дяволите.
Ок, ще кажете, че имаме свободна воля, но усещам, че при мен тя липсва и сякаш някой/нещо/ друг/о/ дърпа конците и контролира живота ми.

Най-голяма нужда имам от любов, а тя винаги е липсвала.

Не цивря в момента, просто имам нужда да разбера ЗАЩО :)

Картата ми я знаете, но е я пак.
Чудя се дали да не изпратя Венера в 12-ти дом, макар че ще се получи доста минути след часа от майка ми


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #869 -: Декември 21, 2014, 11:29:50 am »
Може би имаш по-голяма нужда от независимост и от кътче/пространство, което да е само твое. От друга страна има тенденция да се създават предпоставки за повече драматизъм и динамика покрай теб. Някъде в нещо има заложено противоречие, но не си само ти така.

Тези, които имат силна нужда от любов, споделеност и свързаност, често са сами. А тези, които се фокусират изцяло върху своите нужди /и задоволяването им/, съм забелязвала, че прескачат от връзка на връзка, рядко остават сами - друг е въпросът, че все мрънкат и са недоволни от партньорите си. Вечно неудовлетворени, но никога не са сами, все има някой до тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui