Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623204 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Натални карти
« Отговор #915 -: Януари 08, 2015, 10:27:34 pm »
благодаря, лили !
за друго натоварване имаше предвид. аз й подхвърлих психология или социални дейности /заради марс и сатурн/. това са тежки професии за нея каза. искала нещо, което да е по-забавно :012: . св. с пътуване, движение ...
правото й е интересно, но се иска много здраво четене, за което нямала нерви. тежък случай.. направо не знам...
за сега остава нещо икономическо, като най-приемлив вариант за учене.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #916 -: Януари 08, 2015, 10:36:25 pm »
искала нещо, което да е по-забавно :012:

Еми да иде в цирка тогава  :012:

Шегувам се  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #917 -: Януари 08, 2015, 11:09:33 pm »
В България  обикновенно не можеш да практикуваш призванието си и да те ценят подобаващо едновременно ...

С този Марс в 6-ти, наквадратиран от новолунието и Меркурий в 10 дом - бърза е, оправна ... Добре икономика да е, но да не е нещо с нужда от много търпение или водене на преговори, че ще прави на две стотинки с избухливия си темперамент. ;D

Марсът в дева става за счетоводител, но с тоя стрелец абсурд ... Маркетинг! Само той ми хрумва сред икономическите специалности. (ти ми сподели веднъж, че го мислите като вариант) На стрелец мисля, че би му допаднало, ще се включи малко и Марса в дева + СЛВ във везни ...


И аз ще се бутам с икономика, а ми говорят, че съм бил за комик ...  :043: и за цирка ставам сигурно  :043:

Майка ми вика да се запиша във военното - там било за такива като мен дето обичали да си лежат!  :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043:
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 11:13:37 pm от Теодор »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #918 -: Януари 08, 2015, 11:17:06 pm »
Икономическите дисциплини може би ще й се струват скучни, но нещо свързано с бизнес администрацията би могла - някоя по-модерна специалност, не толкова суха и теоретична.

Също така Право, но там много се учи и доста дълъг път трябва да се извърви, преди да се получи адвокатска правоспособност. А и да завършиш тази специалност все още не те прави добър юрист. Има много юристи, които едва свързват двата края, малцина от тях успяват да се наложат и докажат като добри адвокати. И не бих казала, че такава професия няма да я натоварва.
Лили, администрацията и правото не са ли от специалностите с най - нисък процент на реализация?

По - добре май да запише философия.  :012:

Edit: за администрацията май е така, понеже го пишат най - глупавите дето се разхождат до университетите, за да намират компания за купон.  :012: Ако не ми стига бала за другите специалности предпочитам да не се записвам пред това да уча с тъпанари (вероятно и аз ще съм такъв ако стигна до там  :043:). Аз добре си гледам специалностите с най - висок бал ама подготовката ми нещо не върви добре за сега ... :( :-X
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 11:27:24 pm от Теодор »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #919 -: Януари 08, 2015, 11:39:44 pm »
Ако станеш военен, ще можеш поне да се пенсионираш още на 40 и след това - шапка на тояга.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #920 -: Януари 08, 2015, 11:43:51 pm »
Теодор, защо не си избереш някоя по- мъжка и съзидателна професия?
п.п.Не ти знам картата, но ако си ОК с математиката- някоя инженерна специалност.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #921 -: Януари 08, 2015, 11:53:09 pm »
Теодор, защо не си избереш някоя по- мъжка и съзидателна професия?
п.п.Не ти знам картата, но ако си ОК с математиката- някоя инженерна специалност.
Хич не съм ок с математика.  :D Ако бях ок нямаше да записвам икономика.  :D Но сметки обичам, като елка съм.  :012:

Боли ме глава от математика! Днеска ми се ревеше в сипа ....

4 години уча в икономически профил,  нормално е да искам да продължа с това. :)

Това с инженери, компютърджии просто не е за мен .. нито професията ме кефи, нито средата. Там е пълно със сатурнови типажи и водолеи, с които най - много не се понасям.  :D (Като брат ми такива  :012: ужас)

Иначе искам да уча психология ... някой друг живот или друга магистратура.  ;D Може в предишен да съм я учил, нищо чудно! :)
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 12:03:39 am от Теодор »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #922 -: Януари 09, 2015, 07:18:22 am »
Кой ли иска да си дава много зор, ама аз не съм от тия, дето им минава номерът.

Лили, администрацията и правото не са ли от специалностите с най - нисък процент на реализация?

Психология също.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 07:26:51 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Натални карти
« Отговор #923 -: Януари 09, 2015, 10:39:48 am »
С този Марс в 6-ти, наквадратиран от новолунието и Меркурий в 10 дом - бърза е, оправна ... Добре икономика да е, но да не е нещо с нужда от много търпение или водене на преговори, че ще прави на две стотинки с избухливия си темперамент. ;D
Марсът в дева става за счетоводител, но с тоя стрелец абсурд ... Маркетинг! Само той ми хрумва сред икономическите специалности. (ти ми сподели веднъж, че го мислите като вариант) На стрелец мисля, че би му допаднало, ще се включи малко и Марса в дева + СЛВ във везни ...
благодаря ти!
да, на маркетинг последно се спря... ако си вземе матурите  :012:
за избухливия темперамент уцели. бъро се пали, но и бързо й минава, точно по овенски ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #924 -: Януари 09, 2015, 05:17:43 pm »
Между другото, nerealna, във ведическата карта на дъщеря ти има няколко показателя за по-висока интелигентност. Така че нека не се прави, че я мързи, а се захваща сериозно за учене.  :)

http://www.jyotish.ws/wisdom/intelligence_vedic_astrology.html
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Натални карти
« Отговор #925 -: Януари 10, 2015, 01:19:36 pm »
благодаря, лили. ами дано се стегне и избере най-доброто за нея.
иначе от ведическа нищо не разбирам.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #926 -: Януари 11, 2015, 01:53:01 pm »
Теодоре, ако икономиката ти е по душа, хубаво. Обаче ако не е, или само така, "абе бива", "общо взето", по-добре запиши психология. Сега сигурно и ти, и родителите ти мислите за това да имаш професия, хубава специалност, обаче в дългосрочен план по-добре е да учиш нещо, което ти е интерес.

Това от позицията на някой, който известно време се самозаблуждаваше успешно с престижна, но неправилна специалност :)

Какви ще ги върши с тази "Психология" ако не влезе в с-мата на МВР? :017:

Божеее, как ще я караме в тази д-ва като няма мъже занимаващи се с мъжки дела!!!


Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #927 -: Януари 11, 2015, 04:20:02 pm »
Профайлъри, а и за работа с тези, чиято дейност е свързана с повече стрес и адреналин.
Професиите не са това, което бяха. :(

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Натални карти
« Отговор #928 -: Януари 13, 2015, 07:11:36 am »
Плутонианец е човек, който е със слънце скорпион.
С аспект слънце-плутон, със слънце в 8ми дом и т.н и т.н.

Разсъждавам на глас,защото се опитвам да разбера нещо.

А човек който няма гореизброените аспекти, при положение ,че има плутон в скорпион, може ли да се нарече плутонианец?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #929 -: Януари 13, 2015, 11:02:06 am »
А човек който няма гореизброените аспекти, при положение ,че има плутон в скорпион, може ли да се нарече плутонианец?

Освен ако Плутон не е близо до Асцендента.

Плутон в съвпад с МС също можем да го броим за плутонианец, стига да аспектира с мажорен аспект някое от светилата.

На много хора им се ще да са плутонианци по хороскоп, ама за това се иска яко дупе  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui