Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624147 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1140 -: Юли 15, 2015, 10:48:43 pm »
12 е далечното пътешествие, обичайно принудително, от което може да не се върнеш жив. Дългото отсъствие, чужбината мащеха. Също и превозни средства извън властта и управлението ти - кораби, кервани, такива, дето те извозват, а не ги караш:-). По аналогия с едрите диви зверове от древността.

По 9 е пилигримството - духовните пътешествия, образование, религия, екскурзия, изкуство.
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 11:01:00 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1141 -: Юли 15, 2015, 10:52:50 pm »
gerivas, би ли споделила в картата на брат ти как са отразени събитията, които сте преживели като деца? Няма нужда да пускаш карта, просто ми е интересно дали има напрегнати аспекти към слънцето и луната като в твоята?

Скоро гледах картите на две деца, в едната слънцето в сходяща опозиция с плутон, в другата слънцето е в разходящ тригон с плутон. Интересно как тогава бащината фигура е толкова различна, а бащата е един и същ.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1142 -: Юли 15, 2015, 11:02:50 pm »
Бащата не е един и същ, отношенията му с всяко дете са различни, но начинът, по който се вижда той в картите им, вероятно няма обективно нищо общо с човека.
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 11:04:42 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1143 -: Юли 15, 2015, 11:05:17 pm »
Бащата не е един и същ, отношенията му с всяко дете са различни.

Отношенията са различни, но аспектите показват не само отношението, но и събития, свързани с родителя.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1144 -: Юли 15, 2015, 11:07:29 pm »
Дали във всяка карта ще видим бащата по Слънцето?
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1145 -: Юли 15, 2015, 11:10:12 pm »
Дали във всяка карта ще видим бащата по Слънцето?

Според мен - да. Може и други планети, знаци и аспекти да го обрисуват, но светилата винаги показват и родителите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1146 -: Юли 15, 2015, 11:19:26 pm »
Утре ще питам татко да го питам брат ми кога е роден(часът де), че и на мен ми стана интересно.  ;) Но със сигурност той боготвори татко, както аз боготворях майка ми. Нищо, че татко има слабост към мен, брат ми си го обича повече и по - различни начини го уважаваме.

akruks, не съм те разбрала правилно. Няма да кажеш, че съм загубила доста голяма част от слуха (даже не знам жестомимичния език), освен ако не си вдигна косата и разбереш съм, че съм със слухов апарат.Но въпреки това наистина може да възникне проблеми с комуникацията ни... А за прохождане ...  Тя проходи на 1г. 1м. и 1 ден... Не говори все още, казва само думи - мама, тате, баба, деде, бебе и Мими... Това са. А е на 2г. Наистина Сатурн й оказва влияние.  :72: Но пък явно за добро - защото ги казва много ясно и хубаво, тъй де мама да ги разбира  :85:

А по принцип по наталната карта може ли да се разбере колко деца ще има?
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 07:01:25 pm от gerivas »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1147 -: Юли 15, 2015, 11:19:37 pm »
Бащата е един и същ при мен и сестра ми,но е имал различен подход към нас,защото ние бяхме различни като темперамент.Сестра ми беше кротко,послушно и старателно дете и не създаваше грижи,за разлика от мен.Аз бях огън и пожар.Сега Плутон квадратира нейния и моя стелиум едновременно.Уран на мен прави съвпад,а на нея опозиция.Двете планети участват в нейния стелиум и са опозиция на моя в наталните карти,като аспектират Слънцата ни.Баща ни напоследък влезе няколко пъти в болница,но аз не и казах-значи при нея това не се случва.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1148 -: Юли 15, 2015, 11:37:50 pm »
При братя и сестри забелязвам сходство по позиция и аспекти на светилата,Юпитер и Сатурн,учудвам се сега и при майка и детето и .Сходни ,но не еднакви/с изключение на близнаците.,защо-ами бащата,който разглеждаме се променя с времето,има промени по прогресии и дирекции,отношението е различно и заради позицията в семейната йерархия,архетип на големия брат/сестра се различава доста от архетип на по-малките,описано е в психологията/общо казано по-големите са по-отговорните,по-малките-по-глезените,пола е от значение също,естествено.че Слънцето ще е на различна позиция и аспекти,но все пак има подобие .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1149 -: Юли 15, 2015, 11:57:39 pm »
А по принцип по наталната карта може ли да се разбере колко деца ще има?
В повечето случаи да, а не разбрах за себе си ли питаш или за дъщеричката?
 В нейната карта има указания за две деца, като второто раждане може да са две, заради двойния знак на куспидата и хармоничните аспекти с управителите, а в твоята карта едно дете.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1150 -: Юли 16, 2015, 12:28:59 am »
Благодаря ви, Тери, Дияна :) Не мислех за заточения и тая пуста чужбина, по-скоро за дом в чужда страна.
Дияна, бях останал с впечатлението, че превозните средства като такива (а не като движимо имущество), доколкото сме във тях, са по I дом. Хубаво разграничение — друг ме вози, XII дом; сам се возя, I.

П.П. Уф, не било точно така. По I дом е безопасността на возилата, а покрай нея и нашата собствена.
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 12:52:24 am от Reptil »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1151 -: Юли 16, 2015, 10:06:01 am »
Гаури, можеш ли категорично да кажеш, че бащата е по 10ти дом? Защото в моята карта например го слагам по четвърти, знакът на дома съвпада с неговия слънчев знак, а в 10ти дом имам планета, която обрисува повече майка ми.

При дъщеря ми например ми е трудно да определя кой дом от родителската ос кой родител показва. Тя има венера, която заедно с луната по принцип може да показва майката и е управител на ИЦ в съвпад с МЦ и слънце в 10ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1152 -: Юли 16, 2015, 10:22:14 am »
По мои наблюдения най-често в женска карта бащата е в 4-ти, в мъжка-майката
Не забравяйте и за локусите и техните управители

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1153 -: Юли 16, 2015, 10:54:01 am »
III/IX е ясно. Баща и майка всеки си гледа както му отърва. Може би е по-смислено с общи сигнификатори — Слънце/Сатурн за дневна/нощна карта е баща, Луна за майката. За мен Сатурн и Луна се покриват с У4 и У10, тъй че няма драма.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1154 -: Юли 16, 2015, 02:03:11 pm »
В моята карта баща ми не се описва като характер и занимания по Слънцето във Везни (в четвърти), а по управителя на МС - Юпитер във Водолей в осми. Всъщност той е най-буквалният архетип на риби с малко водолей, който познавам. Житейските обстоятелства донякъде могат да се опишат по аспектите на Слънцето - съвпад Плутон и квадрат Сатурн - не съм го виждала до третата ми годишнина - бил е в казарма, имахме обърнати роли в семейството - аз трябваше да бъда строгия възрастен, поех грижите за заболяването - раково, лечението и т.н., ранната му загуба настъпи два месеца преди да родя сина си.

Майка ми по никакъв начин не се връзва с управителя на 4-ти - Меркурий във Везни, освен, че професията й е меркуриева. Тя със сигурност си е по Луна в Скорпион (тя е слънчев Скорпион) и в доброто и в лошото - обожавам я, но съм наясно с водната й, скорпионска страна от най-ранно детство, което ми помогна да разбера и собствената си скорпионщина, преди да изгубя много време и хора.

Същите двама в картата на сестра ми са Слънце в Лъв (в шести дом, моите тежки злотворни аспекти при нея са се отляли в просто секстилче с Марс) и Луна в Стрелец, в десети дом (майка ми има стелиум от лични планети в Стрелец). Сестра ми е по-малка, лъвче е и вижда в тях огъня, от който се нуждае. При нея също на МС има юпитеров знак, но Стрелец, не Риби, а майка ми пак може да мине за меркурианка (но вече по Близнаци на ИС, с Меркурий в Дева).

В картата на сина ми аз съм Луна (У10) в Козирог в четвърти дом, а баща му би трябвало да е Сатурн (У4) в Лъв, в десети (но 11-ти знак от асц.) Тъй че там е много смесено.
De omnibus dubitandum est