Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624074 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1365 -: Септември 06, 2015, 08:04:34 pm »
В сидералната карта на гореспоменатата позната Луната минава в един знак Марс, в екзалтация, има голяма вероятност да е в накшатра Рохини - наред с всичките си положителни качества тя дава и по-изразен материализъм /подсилен от съвпада ѝ с Марс/. Ако Луната е близо до Алдебаран - материални успехи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1366 -: Септември 06, 2015, 08:16:36 pm »
Благодаря!

Явно тя наистина е здраво заземена с този Марс и Луна в телец, защото завърши за конструктор на обувки.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1367 -: Септември 06, 2015, 08:18:40 pm »
Доколкото се сещам, обущарството беше по Сатурн.
Но ако е нещо дизайнерско, скъпо, луксозно, с елемент на висша мода - Венера.

Накшатра Рохини се свързва както с мода, орнаменти, украшения, така и със земеделска работа. Могат да бъдат и добри търговци, имат усет за пари. Обичат красиви, дизайнерски, материални неща.

Романтика, при вас фокусът е съвсем различен - това се вижда не само по знака на Луната, а и по нейните аспекти. При теб - съвпад с Венера и Меркурий, при нея - съвпад с Марс /по сидерал/. Луна в Сатабхиша е с особен усет към болката, страданието, изцелението, Луна в Рохини /освен ако не е родена по-късно, тогава минава в Мригашира/ е в силна позиция, но е повече фокусирана върху насладата от материални блага, върху светския успех, върху удоволствията.

« Последна редакция: Септември 06, 2015, 08:28:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1368 -: Септември 06, 2015, 08:32:42 pm »
Много благодаря, Lilla!

Вероятно затова не сме си паснали... с моята явно отнесена накшатра :)
« Последна редакция: Септември 06, 2015, 08:34:41 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1369 -: Септември 06, 2015, 08:45:43 pm »
Във ведическата астрология по 2 дом не са само парите и материалното, той показва какъв ще е семейният живот - първо в бащиния дом, отчасти и със съпруга. Това е един от домовете, които се гледат при оценка на семейния/брачния живот. За индийците 11ти е най-материалният дом - това е домът на кама, на нашите сбъднати желания.

Трите дома на кама /"домовете на желанията"/ са 3ти, 7ми и 11ти, като:

- по 3 дом е нагонът в "суров" вид - либидото, инстинктите /вкл. и някои по-груби, с животинска природа/, т.нар. драйв, т.е. това, което ни движи и мотивира за постигане на желаните цели
- по 7 дом е нашият магнетизъм, той определя потенциала ни за свързване с другите; отчасти е свързан и със сексуалността, но в контекста на отношенията ни - това е "отразеният ни образ"
- по 11 дом са желанията и целите в по-обобщен вид, в по-мащабна форма; тук попадат и всички видове "облаги", които идват при нас чрез социума и отношенията с другите


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Натални карти
« Отговор #1370 -: Септември 12, 2015, 01:24:53 pm »
Побликувам с картата и моля , ако може няакой да ми каже подходящо ли е да се занимавам с недвижими имоти , защото последните няколко години ту се захващам с това ,ту се отказвам от него .И изобщо ако е възможно , някакви насоки за професионално развитие .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1371 -: Септември 12, 2015, 01:56:40 pm »
И изобщо ако е възможно , някакви насоки за професионално развитие .

Вчера тъкмо коментирахме, че времената са такива, че повечето от нас са принудени да работят каквото намерят, колкото да изкарват някакви пари, а не каквото ни влече, каквото ни е по сърце.

Мисля, че би могла да работиш в сферата на услугите - търговия, обществено хранене и други потребителски услуги, също така можеш да пробваш да се занимаваш с недвижими имоти или застрахователна дейност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Натални карти
« Отговор #1372 -: Септември 12, 2015, 02:05:18 pm »
Вчера тъкмо коментирахме, че времената са такива, че повечето от нас са принудени да работят каквото намерят, колкото да изкарват някакви пари, а не каквото ни влече, каквото ни е по сърце.

Мисля, че би могла да работиш в сферата на услугите - търговия, обществено хранене и други потребителски услуги, също така можеш да пробваш да се занимаваш с недвижими имоти или застрахователна дейност.
Благодаря ти наистина за отговорът просто ,объркана съм уча Икономика на туризма , но истината е че имотите ме влечат безкраино много,поне явно като образовиание съм избрала правилната насока .Обаче има го и това което ти казваш , че времената са такива ,че трябва да се работи нещо, каквото и да е със стабилно доходи .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1373 -: Септември 12, 2015, 02:14:45 pm »
Кои планети и домове отговарят за застрахователната дейност?
А недвижимите имоти по 4 дом ли са?

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Натални карти
« Отговор #1374 -: Септември 12, 2015, 02:19:43 pm »
Ами мисля би трябвало да са по 4ти ,а за другият ти върпос незнам .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1375 -: Септември 12, 2015, 02:20:36 pm »
Комбинация на 4 и 8 дом гледам.

Лунен акцент в хороскопа може да даде ангажираност в обслужващата сфера, също така домакински услуги, пътувания. Но за работа в сферата на транспорта и логистиката се търсят други указания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1376 -: Септември 12, 2015, 02:22:24 pm »
При аделина У10 е Нептун. Не е ли указател за други професии?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1377 -: Септември 12, 2015, 02:24:14 pm »
Гледам на първо място традиционните управители и съчетавам с ведическа астрология.

Освен това Нептун няма мажорни аспекти с нито една лична планета.

При малко по-късно раждане, т.е. ако К6 минава в Стрелец и съответно се сменя управителят му, бихме могли да го докараме и до детегледачка или работа в сферата на хранително-вкусовата или питейната индустрия.

При този час пак има указания за работа в сферата на услугите, но акцентът леко се измества - може да се занимава и с търговия, да бъде търговски представител, някакъв тип посредник. Работа, свързана с повече съобразителност, комбинативност, търговски нюх.
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 02:35:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1378 -: Септември 12, 2015, 04:32:17 pm »
В един от любимите ми блогове по традиционна астрология има описан метод за определяне на професията и са направени примерни анализи с него:

http://www.sevenstarsastrology.com/?p=260.

За моята карта мога да кажа, че този метод работи. Може да опитаме с него.
Ето един примерен анализ (в блога има още) - http://www.sevenstarsastrology.com/?p=824.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1379 -: Септември 12, 2015, 05:48:43 pm »
...Освен това Нептун няма мажорни аспекти с нито една лична планета....

Аз пък съвсем не съм се замисляла за себе си каква работа е подходяща за мен :) Може би защото работя от малка, работила съм много неща и не ми е било проблем или тема да сменя попрището :)

Сега ест. ми стана интересно - да направя проверка - У10 при мен е Юпитер. Той е в 1 дом, в Овен - интерсептиран. Мажорни аспекти прави - тригон с Луната У5 в 6 дом в Лъв и квадрат с Меркурий (У3, У4 и У7) в 10 дом, на К11.

В 10 дом, освен Меркурий е и Слънцето У6 и ест. управител на 5 дом.

В тази връзка - първата ми по-сериозна работа и личен бизнес беше златната бижутерия, дизайн, технология, обсл. на клиенти, дистрибуция - всичко, имах и съдружник и екип. 11 години от живота ми бяха ангажирани с това - 24/7  :012:

Мисля, че като тип дейност - златна бижутерия се връзва идеално с това, че У10 Юпитер прави тригон с Луната в Лъв, която е У5. 5 дом, Лъв и Слънцето свързвам със златото. А Слънцето пък е У6 и в 10 дом. Пак злато, злато. Работата беше и творческа - Луната е У5, и свързала с обгрижване на клиенти - Луната в 6 дом, с пътувания - квадрат на Юпитер У10 - с Меркурий  - У3 при мен. Меркурий е и У4 и У7 - със съдружника ми си станахме и семейство - макар и без подпис.

След като реших да сменя всичко - работата ми е била свързана основно с чужденци, правни казуси, дипломация - по Юпитер - У10, писане - Меркурий в 10 дом, работа с хора и манталитета ми да ги обгрижвам - Луната в 6 дом.

Ако трябваше да направя прогноза обаче - никога не би ми хрумвало за такава карта да кажа - ще се занимава със злато :) Някак не е масово и типично :) И при мен стана случайно - не е било преднамерено :)



Имам 2 въпроса:

1. Като гледате картата - какво бихте оценили за подходящо за мен :)

2. С така добре поставен Юпитер - винаги съм се чудила какво ми е пречило да пътувам много за удоволствие. Имала съм не малко служебни пътувания в страната, но не и пътешествия, каквито харесвам :)

Какви може да са спирачките в картата:

- това, че Юпитер е в интерсептиран знак
- квадрата с Меркурий - У3, У4 и У7
- опозицията с Плутон в интерсептиран знак в 7 дом

Бих казала, че основно са ме спирали ангажиментите в партньорствата, по работа, в семейството ... Все около 4 и 7 дом  :)



Бих се радвала на един поглед от страни, аз казах не малко, но със сигурност изпускам детайли :)
Над силата е само умението да я владеем!