Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173531 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #510 -: Януари 18, 2018, 09:01:03 pm »
С Юпитер в Стрелец евентуално, ако се хващаме за някой транзит. Ще минава през ъглов дом, аспектира наталния Меркурий, а те в Д7 имат взаимен аспект и Юпитер там е в екзалтация /което пак не е гаранция/. По същото време ще аспектира и Жребия на децата, който за жалост обаче попада в кадентен дом спрямо АС и заедно с Марс и Сатурн. Юпитер освен, че е естествен сигнификатор на децата, при нея е РК /индивидуален сигнификатор на темата/.  В Д9 е силен – в Стрелец, при този час в 7 дом от Лагна. По шадбала и ащакаварга е с доста точки сила, макар че при нея 7 дом не е толкова силен. Транзитът на Сатурн през 8 дом от Лагна ѝ влияе силно, от там аспектира Юпитер /сигн. на темата/ и Раху в 5 дом – по граха дрищи /планетни аспекти/, по раши дрищи /знакови/ аспектира Меркурий/Кету в 11 дом, Раху в 5ти, Юпитер във 2ри. И в Д9, и в Д7 Сатурн е неблагоприятно поставен по знак. Трябва да се търси някакъв смекчаващ, балансиращ фактор. В момента таймингът не ми се струва много удачен.
« Последна редакция: Януари 18, 2018, 09:11:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #511 -: Януари 18, 2018, 09:14:46 pm »
Всъщност дамата има проблем с износването, така че и да забременее , пак може да има проблем.
Фактически Марс и Сатурн са упр. на 6 и 8 дом-там е проблема.
Освен това Юпитер е във 2 дом от АСЦ, акцидендално слаб, и в дневна карта пад хоризонта...
Сатурн също е силен вредител спрямо картата.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #512 -: Януари 18, 2018, 09:25:04 pm »
Да добавя, че тя е дневно раждане и Марс е по-злият малефик. Но те действат заедно със Сатурн и са в собствени терми /по сидерал/. Само с прецесия на Лахири се получава изместване – Сатурн минава в Лъв и в 4 знак/дом от Лагна. Но там силата му е по-голяма, в ъглов дом все пак. Във ведическата карта Марс управлява 7 и 12 дом – единият е "марака", другият е "дустхана". В знак на падение /с прецесия/, сатурнова накшатра, аспектира Луна в 6 дом. А в Д7 те са в един знак. Мисля, че и мидпойнтът Марс/Сатурн попада върху МС, а това е една от най-важните точки в ураническата астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #513 -: Януари 18, 2018, 11:42:34 pm »
Часът бил ректифициран, и е мръднал с 2 мин от официалния и запомнения. Не можем да разчитаме на изместване
Аз мисля първо пр марс да се махне от сатурн, пр сатурн да влезе още малко в знака, транзит на юпитер, и евентуално пр новолуние както каза Рени, но не при всички наблюдения пр новолуние е ок-та...не знам да го броя ли за плюс
И да-тя всъщност забременява съвсем лесно при необходимост-тоест след периода, който се чака след аборт, и е готова

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #514 -: Януари 18, 2018, 11:48:10 pm »
Ето и солар

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #515 -: Януари 18, 2018, 11:57:49 pm »
Има още едни периоди, които се разглеждат при здравословни периоди. Афезиси се наричат и се изчисляват от Локус Фортуна.
Сега погледнах до края на 2018г е Афезис по Козирог и Подафезис по Козирог.
Което означава пак Сатурн управител.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #516 -: Януари 19, 2018, 12:00:47 am »
Не можем да разчитаме на изместване

Ректифициран от кого? Винаги има вероятност в минутите да има разминаване. А при някои астролози - и в часове.
Не вярвам на ничии ректификации, обикновено проверявам. Но случаят не е такъв.

Не казвам, че часът не е верен. Но в случай на малко отклонение, ще мръднат и производните карти, така тълкуването се изкривява.

Гледах го и аз тоя съвпад на прогресивния Марс и Сатурн, обаче той май не важи само в рамките на една година. Има го и през 2021, в един градус при това.



« Последна редакция: Януари 19, 2018, 12:04:24 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #517 -: Януари 19, 2018, 12:52:31 am »
2020 пр марс 25*4’-смятам го за разпаднат, все пак е марс
Така е, не можем да сме сигурни в часа, ако виждах някаква надежда, можеше да проведем един кръстосан разпит за важни събития по дати. Не знам тези производни карти дали драстично ще обърнат нещата
Имам някакъв спомен през годините, че с час 7.30 наистина й даваше лек откат, но говорим за разинаване при прогностика с няколко месеца, което при час и 27 си е съвсем ок, просто не помня дати

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #518 -: Януари 19, 2018, 01:21:58 am »
Промяна в производната карта дава съществено изместване на фокуса в контекста на темата. И някои детайли могат да излязат на преден план, а други моменти да се скрият от полезрението. Нерядко указанията в основната карта са доста противоречиви и е трудно категорично да отсъдиш или поне със сигурна доза увереност. Така се получава и по антични техники /излизат противоречия/, затова за мен по-информативни са производните карти, стига наистина да се работи с прецизен час. А прогноза може да се направи и по основната карта, но къде и как ще се изяви една глобална астрологична тенденция се гледа в производните карти. За мен те са по-важни като инструмент за по-задълбочено тълкуване на дадена тема. Ако човек изобщо не се разпознава и описанието няма връзка с реалните обстоятелства, има голяма вероятност производната карта да не е вярна, т.е. часът трябва да се коригира. Общо взето такъв е принципът на работа с тях. Тези карти едновременно са и инструмент за ректификация, и може чрез тях да се провери дали някоя ректификация е вярна.

« Последна редакция: Януари 19, 2018, 01:25:00 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #519 -: Януари 19, 2018, 02:15:34 am »
С какво се занимава тази жена? Работата свързана ли е със служене на другите? Творчески занимания?

Луната, имаща отношение към женските процеси не случайно тук е в 6 дом, което налага един по-здравословен начин на живот.
Слънцето, носещо информация за наследствеността е в 12 дом и Хирон там + 5 ретроградни планети тук ми се струва, че проблемът е по-дълбок и от преди... Положението на Плутон по дом често дава натрапчиви мисли във връзка с децата, а тук е в опозиция с Меркурий/У5,1 - има някаква неяснота по въпроса. Тр. Хирон се движи през 11 дом, което също налага някаква жертвеност.
Според мен ще е добре да има благотворителност. Може да дарява на болни дечица или на деца лишени от родителска грижа, или на когото си прецени...

Щом не се отказва, значи нещо и дава сила... Дай Боже да успее!

PS. В къщата, в която живее има нещо странно.
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 02:22:00 am от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #520 -: Януари 19, 2018, 07:24:52 am »
Бани с топла минерална вода,билки,лечители,хомеопатия,силна вяра,всичко по нептун в стрелец ще е в помощ на жената за износване на плода.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #521 -: Януари 20, 2018, 02:57:43 pm »
Ако картата поставена от Папи беше в тема "Натални карти" или "Практическо-прогностични упражнения" как щяхте да я тълкувате ? Много често тълкуваме картите инертно, един поведе хоротоп и другите следват посочения ритъм-ами, ако в картата пише, че не може да роди дете по естествен начин, а ние не можем да го разчетем правилно, тогава какви прогностики правим всички вкупом ? :)
« Последна редакция: Януари 20, 2018, 03:02:06 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #522 -: Януари 20, 2018, 03:34:13 pm »
А какъв е неестественият начин? Секцио, инвитро, осиновяване, непорочно зачатие?  :)

Ако говорим за антични техники, те са доста точни и конкретни, но и там се подава противоречива информация. Затова е важно астрологът да притежава определени умения, сред които способността за синтез е от основно значение. В античността и средновековието хората не са страдали масово от репродуктивни проблеми /сега раждаемостта е редуцирана, има си и природни закони/, семействата са били многодетни, но с висока смъртност – и детска, и при възрастни. Затова в античната астрология на дневен ред е стоял въпросът не само дали ще има деца, колко деца, а и кои от тях ще оцелеят, каква ще е тяхната участ. И нещо, което днес се постига с помощта на асистирана репродукция, в миналото е означавало безплодие. Аборти, които се правят по желание и лично решение на жената днес, в антични времена биха били индикация в хороскопа, че детето няма да оцелее след раждането си или ще бъде мъртвородено. Така че при използване на антични техники се вземат предвид настъпилите промени в нашето общество, прави се смислова адаптация. В античността народът по-активно се е възпроизвеждал, но малцина са оцелявали. Продължителността на живота също е била кратка, зрелостта и старостта са настъпвали /според тогавашните разбирания/ доста по-рано – на 30 и респ. 40. Сега на тая възраст минаваме за млади още.  ;D



« Последна редакция: Януари 20, 2018, 03:43:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #523 -: Януари 20, 2018, 03:59:34 pm »
Ето и солар
сол. 5д и сол. 6д в 12-ти, Плутон, Марс, Сатурн в сол. 1д - няма да е лека година, може да се лекува, да има престой в болница, свързано с дете
по натал - ретро Меркурий У1, У5 в тригон със Сатурн У8- няма проблем със зачеването, макар и по-късно/бавно, обаче опозицията на Плутон от 5д пречи на износването, на това да има бебе...
Луната, като естествен сигнификатор на майчинството, е в падение, повредена от съвпада с ретро Уран в 6д, част от Тау със Сатурн У8 и Венера У6, съУ12, в куинконс с Меркурий У1, У5
Слънцето, като естествен у-л на 5д е в съвпад с Хирон и увредено от квадрата с Марс У12, съУ6, в квадрат със СЛВ в 5д. , все неблагоприятни показатели.
« Последна редакция: Януари 20, 2018, 04:02:10 pm от akruks »

Svetoslava

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #524 -: Януари 30, 2018, 06:36:16 pm »
Здравейте,
отдавна се интересувам и чета из темите на форума и се опитвам да сглобя картината на собствения си пъзел. Достигнах до извода ,че няма да се справя сама и затова искам да помоля за малко помощ. От две години се опитвам да забременея, но без резултат/всъщност миналата година успях, но уви съвсем за кратко/, след това правих и инвитро процедура/уж сме с мъжки фактор/ ,която не доведе до бременност. Имам дете на десет години от същия партньор. Въпроса ми е има ли надежда в близките 2-3години да стане чудото, гледам солари, лунари , но нямам достатъчно познания ,за да си отговоря сама на този въпрос. Предварително сърдечно благодаря на всички, отделили внимание на моя казус!
Родена съм в София на 08,10,1979г. в 23,13ч./часа е ректифициран от астролог/