Автор Тема: Депресия и депресивни състояние  (Прочетена 7426 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #15 -: Юли 03, 2014, 10:29:07 pm »
Ми аз затова казвам, че май си просеше комплименти. Но не съм виждала по-негативно изразени очаквания у друг човек.... Сякаш постоянно трябваше да й се казва - ама как ще си дебела, та ние носим еднакви дрехи, ама какво ти е грозното, защо мислиш, че ще останеш сама...
И накрая се ожени за един сульо, защото смяташе, че ще остане сама. Срам я беше да излиза с него. Сега вече не поддържаме връзка, не знам.

Добавка - не искаше да излиза навън, защото искала да спести на другите да я гледат, не била за пред хора.... срам я било да се показва.  :lol_hitting:
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 10:31:07 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #16 -: Юли 03, 2014, 10:29:39 pm »
Това мрънкане може и наистина да е с цел привличане на внимание - АС Лъв и СЛВ в първи дом, в същия знак.

А що се отнася до Луната, според мен е склонна към бързи и чести промени в настроението - редуващи се резки подеми и резки спадове, върви по синусоида, има известна нестабилност и непредсказуемост.

Не й е лесно с тоя съвпад на Марс и Сатурн в квардат към ретро Венера - имам приятелка с такава конфигурация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #17 -: Юли 03, 2014, 10:33:40 pm »
А бе тази неаспектирана скорпионска Луна като гледам си е нормално да си е депресарче по рождение - и то в 4 дом - така изотвътре и идва. Като гледам май има опозе с Хирона в 10 дом. Изживява се като жертва в хорските очи май  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #18 -: Юли 03, 2014, 10:36:09 pm »
Може би ретро Венерата й дава тези усещания във връзките - някаква неудовлетвореност, обреченост. Като гледам домовата конфигурация, подозирам, че не е доволна и от професионалната си реализация. Но май по-скоро МЦ е в Овен, защото се занимава с наказателно право, а никога не го е харесвала. Така й се стекоха обстоятелствата. Което пък би изместило К4 във Венера и пак ще даде неудовлетвореност и във връзките, и в дома, и в реализацията.

За Луната си напълно права. Но все пак е намесен Уран там, че и в Скорпион. Ако не си астролог да знаеш какво се случва и да се опитваш да овладяваш тези люшкания в настроенията, си загубен. Тя определено беше като циклофреничка.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #19 -: Юли 03, 2014, 10:38:40 pm »
А бе те 10* разлика между Луната и Уран - броите ли ги? Много далече ми се виждат за съвпад  ???.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #20 -: Юли 03, 2014, 10:39:28 pm »
Яя, точно това си помислих-кофти венера в основата на проблема и циклофреничка

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #21 -: Юли 03, 2014, 10:41:31 pm »
А бе те 10* разлика между Луната и Уран - броите ли ги? Много далече ми се виждат за съвпад  ???.

Вещи, за светило бих ги брояла.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #22 -: Юли 03, 2014, 10:47:59 pm »
Вещи, за светило бих ги брояла.

Хъм, аз пък не бих. Ако даденият индивид е на високо духовно ниво може би ще го броя, но по темата за пръстените на планетите съм категорична! Всички планети след Марс си имат пръстени (само за Плутон астрономите още не са напълно сигурни, защото им идвал далеч и не се виждало много добре), а всеки пръстен е вид бягане с препятствия, тоест докато достигнеш същината на планетата то бая има да се потрудиш. И в този ред на мисли ако светило ти е в далечен съвпад с планета с пръстен, то в повечето случаи е най-вероятно изобщо да няма съвпад поради естеството на пръстена. От друга страна Луната свети с отразена светлина, така че изобщо не я броя за светило.

Ако Луната се "вижда" със Слънцето в картата и съвпада е по-близък мога и да приема, ама иначе тцъ...  :017:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #23 -: Юли 03, 2014, 10:50:47 pm »
Вещичка, интересна теория, ще наблюдавам

И в такъв случай при какъв орбис ще действа луна квадрат плутон примерно?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #24 -: Юли 03, 2014, 10:58:14 pm »
А бе така до 5* +- мога да го приема, ама повече ми идва в повече  :043:...

И друг път съм го споделяла за моята Луна на 0,42* рак в квадрат с Плутон 6,06* везни. Е па действаше си до към 30-тата ми година и след това пробих бариерите и вече тцъ  :P.


Ето цитирам ти от една моя стара статия за пръстените на планетите и астероидните пояси и какво мисля по въпроса:

Цитат
Човекът е като малкото кученце - трябва да се държи на каишка от Висшият ни Аз за да не стане някой сакатлък. Колкото и да ми е смешно това определение, то с всеки изминал ден се убеждавам в него. Пръстените на планетите и астероидните пояси са нещо като вид каишка/бариера. Преминаваш само и ако си подготвен, че това което ще намериш няма да навреди на психиката ти и ще успееш да се ориентираш в обстановката само с приемане... Това са все някакъв вид бариери, които оказват влияние върху архетипите на планетите. Винаги има нещо за надскачане и продължаването напред в тези теми - темите, касаещи дадената планета.  Влиянието им е силно в духовното развитие, защото касаят най-вече транссатурновите планети.

Известен факт в астрологията е, че всяка планета си има ниво на отработка - обикновено са 4 нива. Всяко ниво носи със себе си определено познание на вътрешният ни свят, което ако не съществуваше предходното ниво, сигурно би ни довело до лудост. Всяко ниво ни научава на нещо за дадената планета и така човек в един момент достига до същността и. Колкото по-отдалечена е дадена планета, толкова по-трудно се достига.

В случая за да преминеш през бариерата и да достигнеш до същината, то трябва да си си научил предишните уроци и съвсем естествено да боравиш с дадената енергетика/архетип на планетата.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #25 -: Юли 03, 2014, 11:00:56 pm »
Много странно...
Добре, ако не светило, как разглеждаш Луната. Тя наистина си блести отразено, но има съвсем различен характер от Слънцето, чиято светлина отразява. Тоест, можем ли да кажем, че емоциите и женското в нас са продукт на мъжкото начало - Слънцето? Че са функция на него... Малко се пообърках.
Вещи, утре ще чета, сега ми се спи ;-) Лека нощ, кукли.  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #26 -: Юли 03, 2014, 11:01:50 pm »
Мерси, Вещичка
Лека, Яя

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #27 -: Юли 03, 2014, 11:08:48 pm »
Много странно...
Добре, ако не светило, как разглеждаш Луната. Тя наистина си блести отразено, но има съвсем различен характер от Слънцето, чиято светлина отразява. Тоест, можем ли да кажем, че емоциите и женското в нас са продукт на мъжкото начало - Слънцето? Че са функция на него... Малко се пообърках.



Луната е ИН във всяко отношение, тоест когато Ян я озари, тя тогава свети. Или казано по друг начин родиш идея - ИН ама да я осъществиш ти е нужен шут в задника - ЯН. Луната или женското начало се осъществява с досега или светлината/енергията на мъжкото начало (тука не говоря за жени и мъже и разни други работи  :012: :012: :012:). Емоциите са Ин понеже се зараждат вътре в нас - в тъмнината на подсъзнанието ни и за да излязат наяве е нужна светлина/тригер.

Луната си е луна и толкова - спътник на Земята. Не съм фен на теорията, че е светило, защото светило може да бъде само и единствено източник със собствена светлина, тоест звезда.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #28 -: Юли 03, 2014, 11:14:41 pm »
Ммм..имам такава синастрия взаимна опозиция на нептун в картите с разни други-слънце, марс..
Няма депресия

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #29 -: Юли 03, 2014, 11:17:38 pm »
Според моите наблюдения депресиите ги причиняват стресиращите аспекти към Нептун.Плутон не съм го засичала.


Имам квадрат на Слънце в риби към Нептун в стрелец - от депресия съм се самоизяждала само веднъж през живота си и траеше доста кратко и сама си излязох от нея  :012:.

Не мога да се съглася, че Нептун е виновен за депресиите, по-скоро е Плутон, защото той е архетипа на подсъзнанието.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн