Автор Тема: Депресия и депресивни състояние  (Прочетена 7431 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #30 -: Юли 03, 2014, 11:18:03 pm »
А бе така до 5* +- мога да го приема, ама повече ми идва в повече  :043:...

И друг път съм го споделяла за моята Луна на 0,42* рак в квадрат с Плутон 6,06* везни. Е па действаше си до към 30-тата ми година и след това пробих бариерите и вече тцъ  :P.


Ето цитирам ти от една моя стара статия за пръстените на планетите и астероидните пояси и какво мисля по въпроса:

Квадрата на Марса ми с Луна е 7гр. с Плутон 8гр., не са в опозиционни знаци-действат си с пълна сила, тригон Слънце-Сатурн 9гр-също действащ

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #31 -: Юли 04, 2014, 12:43:51 am »
Тук има една тема: http://astra.la/forum/index.php?topic=170.0 

Можем да направим паралел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #32 -: Юли 04, 2014, 07:34:51 am »
Познавам Слънце в Риби,с квадрат от Нептун.Но има секстил от Марс(плюс Юпитер) от Козирог и той е с много стабилна психика,въпреки,че и Сатурнът му прави квадрат на Слънцето от Близнак.  :) :38:

Познавам и друг Риби,който има Опозиция към Слънцето от Плутон и Уран,но има тригон от Нептуна си.Марс и Сатурн му съвпадат в Овен.Той също няма нищо общо с депресиите,въпреки опозето от Плутон.Военен.

Ами в моята карта Слънцето ми няма други аспекти май освен квадрата с Нептун, а Нептун е най-високата ми планета - съвпад с МС. И честно казано като се замисля, не знам дали изобщо това беше депресия и върл бяс, че нямам законовото право да извия врата на говедото.

По втората ти карта съвпада на Марс и Сатурн си е голяма спирачка дори и в овен да е. Тригонът с Нептун омекотява. Обаче опозето с Плутон и Уран си е хубава предпоставка. Може би просто не си го виждала в депресивни състояния, защото доста бързичко му минават.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #33 -: Юли 04, 2014, 07:37:33 am »
Квадрата на Марса ми с Луна е 7гр. с Плутон 8гр., не са в опозиционни знаци-действат си с пълна сила, тригон Слънце-Сатурн 9гр-също действащ

Сатен,

всичко зависи от цялата карта, а не само от един аспект. Ако си имаш помощни аспекти към други планети е напълно нормално. Да не говорим, че ме сърби езика да те питам какво разбираш под квадратура на Плутон с Луна и в кои домове са ти. за да не окаже, че ти мислиш едно, а то е съвсем друго.  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #34 -: Юли 04, 2014, 08:12:32 am »
Добре де в опозиция са, въобще не знам защо съм писала квадрат, толкова съм разсеяна, че не е истина, добре че главата не мога да си загубя  :57:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #35 -: Юли 04, 2014, 10:07:02 am »
Имам квадрат на Слънце в риби към Нептун в стрелец - от депресия съм се самоизяждала само веднъж през живота си и траеше доста кратко и сама си излязох от нея  :012:.

Не мога да се съглася, че Нептун е виновен за депресиите, по-скоро е Плутон, защото той е архетипа на подсъзнанието.

И аз съм същото. Нептунът ми е връх на тао със Слънце и Сатурн. Не е от Нептуна. Приблемът ми е Луната и опозицията й с Плутон.
За мен депресията идва от три фактора - притискащ Сатурн, неизразен Марс и дълбаещ в раната Плутон. Когато те се комбинират, само един хубав Нептун ти трябва, за да изплуваш, но не е той причината да задълбаеш. 
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #36 -: Юли 04, 2014, 10:25:15 am »
Така. "Има четири зодиакални знака, за които е присъща предразположеността към депресия – Скорпион, Козирог, Близнаци и Стрелец. Тези знаци често изразяват проблемите си чрез символите на депресията по техен специфичен начин."
От тези знаци само в Близнаци нямам планети, но пък там е Хирон. От водните домове пък само в 12ти нямам планети, но пък У12 е Слънцето в Скорпион. То е между Плутон и Сатурн (чудно), отделно Луната в 8ми получава квадрат от Юпитер в Козирог. Аз съм най-депресантската личност.  :clap:  :012: :012:

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #37 -: Юли 04, 2014, 10:34:38 am »
Yaya, само да те успокоя, че не си сама. :38: И аз усещам доста силно влиянието на опозицията на транзитния Сатурн с Венерата. При мен тя е У6 и ударът е не само по любовта, ами и по здравето. Отделно и опозицията на транзитния Марс с Луната. Да не говорим за Уран, който се разхожда над Луната и вече си имах едно истинско проявление на съвпада. Абе, тъп период, какво да правиш. Чакам с нетърпение края на август, дано оцелея дотогава.  :lol_hitting:
Serve, love, give

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #38 -: Юли 04, 2014, 10:41:13 pm »
Ловче, привет! И това ще мине, както казват....

Пиши на лични как се прояви Уран върху Луната, че живо ме интересува  :38: Варвам, че си се справила!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #39 -: Юли 04, 2014, 11:01:11 pm »
Имам венера съвпад сатурн в телец, най-близо до МЦ. С депересията се знаем отдавна, но от 7-8 години си забраних, тоест поех отговорност по сатурн, у-л 6 д. да правя нещо конкретно за радостта, любовта, удовлетворението на венера-ул на 3д. и МЦ. Постоянно се намърдва някой/нещо да ме изпита, или върне към ПРЕДИ, но не се давам. Лошото е, че всеки път като го кажа-идва нов изпит-тъжни хора, приятели с ужасни проблеми, пълно е с хора, които не вярват и сбъдват страховете си. Което пък отговаря на моята сенчеста страна.
Лекува се по слънце и марс, макар и не само, луна, венера и юпитер са замесени също. Трябва да се прави нещо, да се поеме инициатива. Да, При познатите с депресия сме говорили по 2 години понякога, кризите минават, нови възможности идват, но те винаги казват "не", готовият отговор е налице. За мен те не искат  да се лекуват, да поемат отговорност-сатурн, макар и по марс-да действат, променят, или по венера-да направят нещо, което ще ги удовлетвори. Знам, че е и въпрос на химия в мозъка, но когато правиш нещо, радваш се, поемеш отговорност да потърсиш алтернатива, да го направиш-става.И химията се променя, физиката е по-сложна наука, пространствено-времева е, химията е по-статична.
Има един колектив в София от психолози, правят чудеса. за който прояви интерес-

http://chudno.weebly.com/
 Смятам да информирам моя близка, но отсега чувам  затвърдения отговор- не искам промяна, не искам оправяне. Депресията се е научила да се храни-зарежда от песимизма, като стане дълго време-закостенялост е. Върви променяй...обаче тези от Чудното са променили изкривен гръбнак,  и не само-хванали са модела, млади и позитивни са. И са им попаднали хора, които искат да се излекуват.Да утвърдят инстинкта за живот не за смърт.
Когато е за пръв път разпозната в живота депресията-лечима е ,когато обаче е станала сатурново каменна-трудно е да се промени. Плутонова,когато е-тези са поели отговорност, да ги не жалите. Те могат повече от себе си дори волята им е импресонална,ама низшето на егото ги дърпа надолу. Жребият им е ужасен, само за силните,дано са силни.
Но малко ми е като-Изборът, жребият ми е лош, защо на мен. Винаги нещо извън е причина, добре е сам човек да стане причина, ако е гъвкав, ако иска, и ако инстинктът за съзидание е по-силен, от този -за  /само/разрушение. Плутонова когато е депресията-тези са поели отговорност накрая да утвърдят живота пред смъртта, ако не успяват, инстинктът ще им каже, че не са искрени със себе си и са се надценили,не са надмогнали животинското в себе си . Не харесвам нисшето на плутон-хвърля собственото си дъно и кал по другия....и внушава,че е чужда проблем, но не е-негов си е ....силният плутонианец размества слоеве, променя себе си и ...света...
Предлагам на депресираните един сценарий-попадат във време на война, смърт, или след катаклизъм, има деца, или -по-слаби от тях, те могат да им помогнат с мъдрост, действие и ...любов. Нека излязат от кататонията и да го направят, нещото, което и да е то...за да постигнат слънце и венера-жизнеутвърждаващият принцип и -хармонията, любовта е ...много силно, нека е равновесие, справедливост, комфорт. нека поемат отговорността на създателя-с любов, и отрицание ,дициплина.Венера, сатурн, плутон...Те в същност с него се борят, те са падналите ангели, и ние... :d030:
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 11:54:43 pm от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #40 -: Юли 05, 2014, 10:15:35 am »
това съм го копнала назад във времето и не знам автора,да ме извини ако се припознае  :72:

"...сатурновата депресия се задава от момента, в който сатурн влезе във знака на слънцето или луната или в противоположния знак и продължава докато не излезе от там - самата депресия е резултат на "възрастовата" или "личната" криза, в която се намира човек и само способства развитието и израстването, тоест новата ориентация на личността.

плутоновите депресии бих казала, че ги усещат само истински плутончовци и траят точно колкото трае и транзита при орбис 2 градуса, за първият удар съм съгласна, че пада като гръм от ясно небе, обаче при последният "удар" обикновено вече е ясно на човек какво и откъде му идва и какво трябва да се направи или не. при други не-плутончовци тези транзити много трудно се проследяват, защото не излизат на съзнателно ниво.
за хирон - става дума за стари рани, които трябва да се излекуват и зарастнат, дори да трябва 5 пъти да ръчкаш в раната за да не се затвори отгоре, за да не остане отвътре гнояща. "


""депресиите" на планетите най-вече се проявяват, когато засягат директно или индиректно дома на сигурността и самочувствието /2-ри дом/ и транзитират слънце, луна, венера или марс, те са просто като резултат на процесите, които променят живота на човека.

кой се депресира и кой не обикновено е лесно да се прецени: лунички, венерки, марсчета и юпитерчета се депресират от сатурнови транзити, сатурнчовци се депресират от уранови и нептунови транзити, уранчовци от сатурнови и нептунови транзити, нептунчета от сатурнови, уранови и плутонови транзити, а плутончовци почти от всичко, което не им върви по гайдата. "


Депресията може да бъде провокирана от различни фактори — биологични, психични и социални (като раждане, загуба на близък човек, развод). Признаците са липса на енергия, липса на апетит, безсъние, апатия и мисли за самоубийство, но също повишена емоционалност, свръхактивност, раздразнителност, безпричинна еуфория.

Биологични=АСЦ
Психични=Луна,Плутон
Социални=Юпитер и Сатурн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #41 -: Юли 07, 2014, 10:28:38 am »
Депресията и въобще всички психични болести настъпват заради негативни емоции:

Група на гнева

Гняв – чувство на силно възмущение и негодувание. Форми на гняв - раздразнение, яд, ярост, побесняване.

* Омраза – чувство на силна враждебност (синоним - ненавист)

* Завист – чувство на недоволство и зложелателство, породено от нечии постижения, щастие, благополучие

* Заяждане – безпричинна враждебност (нехаресване, неприемане, недоброжелателност), прикриваща тревожност (и неясни граници)

* Злоба – чувство на силна неприязън, съпроводено от силно желание да се причини зло

* Пренебрежение – липса на внимание или уважение към някого (синоними - незачитане, неуважение, презрение, арогантност, високомерие)

Група на тъгата

Тъга – чувство на скръб поради настояща загуба

* Съжаление – тъга поради допусната по невнимание или от незнание грешка

* Вина – тъга (съпроводена с угризения) от извършено погрешно действие или отказ да се поеме отговорност

* Обида – незаслужено оскърбление. Поредица от обиди води до огорчение.

* Разочарование – чувство на неудовлетвореност, недоволство, предизвикано от несбъднати очаквания

* Потиснатост – емоционално състояние, свързано с понижение в настроението и самочувствието (синоними - униние, меланхолия)

* Мъка – силна емоционална болка в резултат на нещастие (синоними - горест, печал)

* Унижение – преживяване за уронване или загуба на самоуважението

* Отчаяние – трайна обезвереност

Група на страха

Страх – неприятна възбуда, съпроводена понякога с треперене в тялото, предизвикана от възприятието за наличие на настояща опасност (обикновено като такава се възприема ситуация, в която има допускане за очаквана загуба - нещо важно няма да се случи/няма да бъде получено или ще бъде отнето). Форми на страх - уплаха, боязън.

* Тревожност – безпокойство (преживяване за несигурност), свързано с очакване за възможна опасност (по-често въображаема)

* Паника – кратко интензивно преживяване на неудържим страх или ужас (трагична обреченост)

* Срам – (силна) възбуда в следствие на неприемане на себе си (понякога и на близки хора)


Ако искате да разгледаме от астрологична гледна точка всяко от тях

На мнение съм, че всичките тези чувства могат да бъдат причинени от Сатурн.

Гневът е следствие на блокирана енергия, ограничение, безсилие, човек не получава онова, което иска, колкото големи са желанията, толкова голям е и гневът, ако те не се реализират.
Сатурн ограничава, блокира, отнема. Блокирана марсова или плутонова енергия ще доведе до гняв.
Блокираните Луна или Венера-чувства от групата на тъгата
Луна-страхове


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #42 -: Юли 07, 2014, 12:06:00 pm »
Много хубав пост, Сатен, много добре синтезирано и ясно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия и депресивни състояние
« Отговор #43 -: Юли 07, 2014, 12:40:43 pm »
Satin,имам и трите астрофактора, изброени от теб ,даже са в една "кошничка"-Луна/Венера/Марс/Сатурн. По трите причинни/ групи  имам положителен тест ,рефлектиращ в депресивни състояния. Стартът на заложената ми база данни е при мунданни конфигурации повтарящи натални ; продължителност на урока-12/13 г.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“