Автор Тема: Аз-ът между реалността и фантазията  (Прочетена 14402 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Понякога си мислим, че сме някакви и притежаваме определени качества, но не ги притежаваме. Кое в наталната карта би било причина у нас да възникнат такива илюзии? Как различаваме илюзията, която създаваме за себе си от себе си, от истината?
Аз си мисля, че илюзията, която създаваме за себе си е една неосъществена изкривена представа за реалност, но все пак показва зрънце истина, дълбоко скрито и зашифровано. А вие как мислите?

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #1 -: Юли 09, 2014, 09:00:05 am »
нептун в първи дом, съвпад слънце - нептун ..

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #2 -: Юли 09, 2014, 09:02:03 am »
Бих включила и Юпитер
както и северния възел
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 09:06:59 am от Satin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #3 -: Юли 09, 2014, 09:10:26 am »
Тая тема няма да е астрологична, отдалеч личи

Тъндър, отговорът е "някоя планета"

Примерно-сатурн може да ни накара да си мислим, че сме много по-страхливи, отколкото сме
Меркурий-че сме много по-умни и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #4 -: Юли 09, 2014, 09:13:48 am »
Сатурн.

По това как е поставен в натала,може да се разбере ,защо изграждаме , илюзорна представа за себе си ,в сферите/областта ,които той засяга,компенсирайки с фалшив образ,ирационалният си страх от провал.
Например:
Луна/Сатурн-демонстрира фалшива независимост
Сатурн в Лъв-демонстрира фалшива справедливост и интелектуална гордост
Сатурн в 1-ви дом -демонстрира фалшив респект и мъдрост и т.н.

Страхуваме се ,да признаем ,качествата ,които сме  приели за слабостите и/или са ни ги насадили като такива ,бягайки от реалистичната представа за нас самите ,чрез илюзорни образи-така си изграждаме бутафорна стена ,предпазваща ни от провал в очите на другите най-вече.

Нептун ,само усилва тази тенденция ,заложена в натала ,разтваряйки напълно истинският ни образ /същност ,чрез копнежи ,фантазии ,опияняващи средства .Тук изгубваме напълно представата за кои сме ние- сега,реейки се между минало и бъдеще ,живеейки в илюзорна представа за настоящето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #5 -: Юли 09, 2014, 09:36:18 am »
Съгласна съм за Сатурн - той компенсира като защитна реакция, поради чувство на несигурност / слабост. Например, Венера / Сатурн на МЦ държи околните да възприемат партныорствата като изключително успешни / хармонични, докато самият човек изпитва неувереност във връзките. Също при Венера / Сатурн съм забелязала голяма доза суетност, а индивидът има комплекси по отношение на външния си вид.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #6 -: Юли 09, 2014, 09:46:05 am »
За Сатурн към светилата щях да предположа и аз, имам известни наблюдения. Сатурновите индивиди обичат да застават в разни "пози", понякога неприсъщи за тях. Но си зависи от човека, де.

Една бивша състудентка със Сатурн в Лъв в съвпад с АС и опозиция към Слънце на ДС беше си въобразила несъществуващи управленски способности. Все лъжеше, че е мениджър някъде или почти заместник директор, а е била секретарка или офис сътрудник.
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 09:48:19 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #7 -: Юли 09, 2014, 09:48:47 am »
То може и обратно да се изяви
аз имам сатурн в рак, и въпреки това всички работодатели са искали да ме правят шеф, но аз така и не се престраших

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #8 -: Юли 09, 2014, 09:52:11 am »
Забелязах, че много хора послъгват за способностите си или демонстрират морални устои, които реално не притежават или поне не в степента, в която ги демонстрират. Това също съм го виждала при сатурновите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #9 -: Юли 09, 2014, 10:33:00 am »
Не Сатурн,природата ,същността на съзнанието е илюзорна,виртуална,отражението на реалността от огледалото на съзнанието е виртуално,нематериално,нереално.В първи дом,образът представян пред другите просто прави това видимо,това му е функцията .Сред архетипите на планетни енергии в съзнанието сатурновата даже е най истинска,най близо до реалността,везни е знакът на справедливото съдене заради Сатурн,не заради Венера .Много психология има в тая тема,не съм толкова добре теоретиъно,но ми се струва Азът дава качествените характеристики на съзнанието,Егото-количествените.В литературата с Егото свързват,Слънцето,МЦ,Асц.-активната,демонстративна.,,ЯН,, мъжка,агресивна част на съзнанието,за ,,Аза,, като че ли остават по вътрешните,,,ИН,,характеристики на съзнанието.Индийците говорят за ,,Мая,, при нас това е ,,суета,, .

Happy58

  • Гост
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #10 -: Юли 09, 2014, 10:38:23 am »
Понякога си мислим, че сме някакви и притежаваме определени качества, но не ги притежаваме. Кое в наталната карта би било причина у нас да възникнат такива илюзии? Как различаваме илюзията, която създаваме за себе си от себе си, от истината?
Аз си мисля, че илюзията, която създаваме за себе си е една неосъществена изкривена представа за реалност, но все пак показва зрънце истина, дълбоко скрито и зашифровано. А вие как мислите?

А всъщност, кой решава, дали това, което си мислим, че притежаваме или сме, е "илюзия", кой е, така да се каже, "съдията"? Това ми се струва много субективно. За едни може да сме нещо, а за други - не.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #11 -: Юли 09, 2014, 10:57:06 am »
Хепи, според мен обществото се изгражда по калъп, приучават се хората да мислят сходно - критерии за добро и лошо и т.н. И ако 9 от 10 човека в обкръжението ти не те харесват - или не си обществено приемлив, или средата ти е сбъркана :)

Относно заблудата за възможностите - поне на приказки - най-често съм чувала стрелци да казват "аз това...аз онова", да не обобщавам за всички огнени акценти, ама...

Но пък снощи бях с една водолейка -еее, ми то нямаше тема, по която да не е най-компетента, асц близнаци, луна в овен, сатурн в лъв
Замислих се дали и аз не съм същата понякога, много е дразнещо

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #12 -: Юли 09, 2014, 11:15:25 am »
Има хора въпреки, че наистина са добри в това, което правят, другите не го оценяват, не ги забелязват, не ги чуват... и обратното пълни некадърници оставят впечатление в околните, че са най-добрите
Това на какво ли се дължи

От вторите се сещам за един със Слънце/Меркурий/юлв в Овен, голям огнен тригон с Плутон и Сатурн, Слънцето/Меркурий опозиция Нептун/Юпитер. Можеше да убеди клиент, че и совалка ще му направи, без дори да е виждал такава и всички му вярваха и му се възхищаваха, а реалността беше друга.

Водолейте много обичат да дават акъл :) Преди няколко дни изгоря осветлението в коридора, някакъв проблем по ел. мрежата (не разбирам, та не знам какъв точно). Викнахме майстор, защото никой в къщи не разбира. Ей майка ми му седна главата и през цялото време му казваше как да си свърши работата и какво да прави  :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #13 -: Юли 09, 2014, 11:23:57 am »
Ако моралните устои "ги демонстрират" значи ги притежават.Всеки има "собствен морал".

Същите, както и някои добродетели, могат да бъдат не само демонстрирани, а и умело симулирани.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #14 -: Юли 09, 2014, 11:34:54 am »
Лунните възли също като Сатурн могат да изкривяват самооценката и поведението. Особено когато са в контакт със светилата.

Сещам се в момента за едно момиче, което има Слънце/Кету в 1-ви дом в сидерални Риби (заедно с екзалтирана Венера и дебилитиран Меркурий). По ведическата система Слънцето даже губи планетарната война от Кету. Отношенията с бащата са силно проблемни. Оттам и отношенията с мъжете. Самочувствието е ниско и се прикрива зад фасадата на високо самомнение и желания, но поне външно липсва хъс за тяхната реализация, чака наготово нещо да се случи само. При това Луната е в 8-ми дом (марака карака стхана за нея), накшатра Читра и аспектирата от Сатурн в 6-ти и дебилитиран Марс в 5-ти.