Автор Тема: Карта на зачатието  (Прочетена 8139 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Карта на зачатието
« -: Август 16, 2014, 12:51:00 pm »
Не можах да намеря стара тема, та правя нова. Някой пробвал ли е да построи карта на зачатието си? И, по-важно, как се тълкува такава карта — подобно на рождената, като събитийна…? Демек, какво значение има и какво показва? Покрай съседната тема за ректификация направих такава карта и излизат интересни неща:
1) Луната е в много близък или същия градус, като наталната — а не, както твърди теорията, в градуса на наталния АЦ. Пренаталният АЦ и наталният са съвсем близо един до друг, може би дори съвпадат (би било интересно, ако е така).
2) Таблиците за изчисляване на дните, прекарани в утробата, са малко… един размер за всички. Това е по необходимост, разбирам, но все пак има и хора с Луна над хоризонта, които са носени повечко време от майка си.
3) Виждат се интересни аспекти, които може да не присъстват в наталната карта, но като идея продължават и там — да речем разпаднали се съвпади, при които планетите остават в един знак. При мен има два такива, ЮЛВ/Сатурн и Марс/Венера — много подходящ и тематичен. Градусите на разни планети се запазват… такива неща. Не ми е систематизирано, ще се радвам, ако някой може да внесе повече яснота.

Самият метод за определяне датата на зачатие е тук: 1, 2, 3.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Карта на зачатието
« Отговор #1 -: Август 16, 2014, 01:41:01 pm »
При мен, Луната при зачатието е в същия знак като наталния асц. Като намерим предполагаемия ден на зачатието, какъв час използваме, за да построим карта - същия като в наталната карта ли?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #2 -: Август 16, 2014, 02:05:30 pm »
За древните тази карта е била доста важна - толкова колкото и на раждането й. Преимуществото й е било, че се е виждало и какво е ставало с плода преди да се роди. Мисля, че има отношение по-скоро към духовната същност и потенциал, докато вече картата на раждането - за потенциала да се справиш във физическия свят. Пусна тази тема тъкмо като се пробвах за н-ти път да се ректифицирам с Везните на Хермес, накрая получих уж някакъв резултат, но не съм сигурна до колко е верен.

Публикувам я, построена по правилата на метода - градуса на десцендента е градуса на наталната ми луна - защото Луната в моята карта е намаляваща.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Карта на зачатието
« Отговор #3 -: Август 16, 2014, 02:22:26 pm »
Изпробвах този метод при сина ми - Луната в деня на зачатието е в точния градус и знак като наталната  :o.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Карта на зачатието
« Отговор #4 -: Август 16, 2014, 02:36:21 pm »
Наистина, намирам доста общи неща в двете карти. Например, в наталната на сина ми има съвпад на Венера / Марс в Телец, в картата на зачатието - отново съвпад, но във Везни - силна Венера / слаб Марс и в двете карти. В наталната има Тао Слънце / Сатурн / Луна, в картата на зачатието - отново Тао, но Слънцето и Сатурн са в съвпад, опозиция Уран, квадрат Луна.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Карта на зачатието
« Отговор #5 -: Август 16, 2014, 03:00:02 pm »
Направих си няколко експеримента: произволно избрана година, избирам две дати с точно 9 календарни месеца разстояние — да речем, 1 януари — 1 октомври, 3 март — 3 декември и т.н. Това са малко повече от 270 дни, ама нейсе. Почти винаги Луната се пада в същия знак, понякога в предидущия. Бай Хермес как ги е смятал тия работи, не го знам.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #6 -: Август 16, 2014, 04:02:05 pm »
Естествено, че излиза, защото 9 месеца са някъде 10 лунни цикъла, така че нацелваш винаги същия знак - хващаш лунния цикъл в едно и също време.  :d030: :d030: Но бай Хермес не се ограничава до това, той вади/добавя едни допълнителни дни в зависимост от фазата на Луната на натала и положението й спрямо хоризонта и вече като построиш тази карта, в която си махнал/добавил дните, получаваш пренаталната си карта, истинската, в която  лунния знак ще е асцендента или десцендента по време на раждането. Пробвах го сега Хермес при братовчедка ми, под нейния надзор, че съм зле със сметките и за нея също накрая излезе вярно. Чак се чудя от тези взаимозависимости. 

Според Везните на Хермес трябва да съм преносена няколко дни - т.е да съм се родила след термина и питах мама кога й е бил термина с мен и кога ме е родила и каза, че наистина няколко дни след това съм се пръкнала на тоа свят. Хермеса е железен метод. Само при братовчедка ми даде разлика 10 градуса в асцендента и ще видим кое е вярното. При мен разликата е максимум два.  :29:

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Карта на зачатието
« Отговор #7 -: Август 16, 2014, 04:41:02 pm »
При сина ми, Луната е в съвпад с асц-та и по метода на Хермес си излиза съвсем точно - градусите и знака на Луната. При мен Луната е в същия знак като наталния асц, но по-късни градуси. Да ви питам пак - като установите деня на зачеването, какъв час ползвате, за да установите точните градуси на Луната?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на зачатието
« Отговор #8 -: Август 16, 2014, 04:58:29 pm »
При мен, Луната при зачатието е в същия знак като наталния асц. Като намерим предполагаемия ден на зачатието, какъв час използваме, за да построим карта - същия като в наталната карта ли?

Цитат
При мен, Луната при зачатието е в същия знак като наталния асц. 


При всички е така . ;)
А АСЦ при зачатието в знака на натална Луна .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #9 -: Август 16, 2014, 05:00:27 pm »
При мен е пренаталната луна е като знака на ДЦ - има значение дали е под/над хоризонта по време на раждане и дали е растяща или намаляваща.  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Карта на зачатието
« Отговор #10 -: Август 16, 2014, 05:38:45 pm »
Значи нещо не смятам хубаво или не схващам добре. По метода на Хермес, щом наталната Луна е над хоризонта, значи попадам в графата "от 252 до 273 дни" и според разстоянието от седми дом до Луната се определя колко време точно, нали така? Тъй. От майка си знам обаче, че съм попреносен малко, т.е. по-скоро клоня към "повече от 272 дни". На кого да вярвам сега, на майка си, дето знае колко време съм бил в нея, или на Хермес, а?

Като смятам по таблицата, се получава баш боза — АЦ/ДЦ оста отива в Стрелец/Близнаци (очаквано), МЦ — там, където е наталният АЦ, а Луната — на градусите на наталното Слънце.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #11 -: Август 16, 2014, 05:55:12 pm »
1.Ако Луната в радикса е растяща,нейният градус е АС на зачатието.
2.Ако Луната в радикса е намаляващя,нейният градус е ДС на зачатието.
3.Ако Луната е над хоризонта в натала:
а/При растяща Луна продължителността на бременността е по-малко от 273 дни/10 лунарни месеца/,т.е.273дни+Хдни
б/При намаляваща Луна бременността е по-дълга от273 дни,т.е.273дни-Х дни

Както казах, има значение дали е растяща или намаляваща Луната, за да се знае дали ще махаш или ще слагаш дни. Ето го целия пост:

Везните на Хермес е метод за уточняване часа на раждане посредством хороскопа на зачатието,известен още като пренатална епоха.Позовава се на твърдението,че съществува връзка между хороскопа на зачатието и рождения,изразяваща се във:
Върхът на АС или ДС в рождения хороскоп е в съвпад с точното положение на Луната по по градус и знак в момента на зачатието и обратно-АС или ДС на зачатието отговарят точно на положението на Луната при раждането.Т.е.,ако Луната в момента на зачатието е на 12 градуса в телец,оста АС/ДС в радикса се намира на 12 градуса по оста телец-скорпион.Правила при прилагане на метода:
1.Ако Луната в радикса е растяща,нейният градус е АС на зачатието.
2.Ако Луната в радикса е намаляващя,нейният градус е ДС на зачатието.
3.Ако Луната е над хоризонта в натала:
а/При растяща Луна продължителността на бременността е по-малко от 273 дни/10 лунарни месеца/,т.е.273дни+Хдни
б/При намаляваща Луна бременността е по-дълга от273 дни,т.е.273дни-Х дни
4.Ако Луната е под хоризонта в натала:
а/При растяща Луна бременността е 273дни-Хдни
б/При намаляваща Луна бременността е 273 дни +Хдни
Определяне на Х:
Броят се 273 дни като се започва от деня преди раждане!Намираме 273 ден и изчиславаме скоростта на Луната за него.Пр:Ако сме родени на 15.09. започваме да броим от 14.09.Ако роденият е седмаче или осмаче правим съответната корекция.След това в наталната карта изчиславаме разстоянието между Луната и АС,ако Луната расте и между Луната и ДС,ако Луната намалява.Полученото разстояние се дели на скоростта на Луната за 273 ден.Пр.:Ако разстоянието между Луната и АС е 73 градуса,а скоростта на Луната за 273 ден е 12 градуса и 3 минути,Х=73:12,3=5,9.Следователно трябва да прибавим/извадим/ 5,9 дни.
В деня на пренататалната епоха Луната трябва да пресече оста АС/ДС в радикса.Ако Луната расте в радикса,нейният градус ще изгрявапо време на зачатие.Ако Луната намалява при раждане,нейният градус ще залязва по време на зачатие.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Карта на зачатието
« Отговор #12 -: Август 16, 2014, 06:29:00 pm »
критиката към този метод е нуждата му от позицията на раждането, за да бъде изчислено зачатието; т.е.  ден и час на раждане

виждала съм  такова пресмятане с друг метод и интересното  беше, че жената, знаеше точния ден, когато е заченала и часа  около половият акт.. естетственно  самото зачатие  по изчисления спрямо раждането ( отново)  беше няколко часа по- късно, което не е нелогично;

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #13 -: Август 16, 2014, 06:46:51 pm »
Интересн практичски случай Кая. Чудех се каква е вероятността наистина това да е зачатието, ти ми отговаряш на въпроса, щом има хора, които си помнят кога са зачнали и нещата горе-долу съвпадат. Иначе да, но за доуточняване на часа или при гранични асценденти, мисля, че е полезен този метод.  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Карта на зачатието
« Отговор #14 -: Август 16, 2014, 06:56:12 pm »
А, мерси, така представено ми е по-разбираемо, пак ще опитам и ще докладвам, но леко се съмнявам.

'начи, не. Евентуално с корекция за времето ми на раждане може да получи, че пренаталният АЦ е приблизително на мястото на наталната Луна. Пренаталната Луна няма нищо общо обаче с АЦ-то ми — ама нищо. Датите си ги смятам от тук. Роден съм на JD 2446368, 273 дни, считани от предишния, дават JD 2446095. Скорост на Луната него ден — 12°14' (ъглови), т.е. 12,233. Натална Луна — намаляваща, над хоризонта, на 45° и минути от ДЦ. 45 / 12,233 = 3,678 = 3 дни 16 часа и нещо. Без корекцията от 3 дни се получава далеч по-смислена карта. (Не изключвам нашите да са намерили време за любов по обяд, но някак не ми се вярва много  :012:)

« Последна редакция: Юни 27, 2019, 09:24:23 pm от Reptil »