Автор Тема: Карта на зачатието  (Прочетена 8138 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #15 -: Август 16, 2014, 07:07:20 pm »
Жанъм, ти направи трудните сметки, а пренаталния асцендент го смени накрая и го нагласи на градусите на наталната Луна. Разликата идва от това, че като делиш разликата между предполагаемия натален асцендент и наталната луна на скоростта на пренаталната луна, се получава някакво дробно число - примерно при мен се получава 4,69. Естествено, че не вадя 4,69 дни от тия 273, вадя 5, после "служебно" назначавам асцендента.  ;) Не знам дали е редно така да се прави, де, но 4,69 дни няма как да знам колко часа са. Или поне не с моите математически умения.  :012: :012: :012:

Дай ми ако искаш данните ти на ЛС, да ти го сметна както мисля, че аз е правилно и да видим какво ще получим.  :012:

Иначе Гаури, не знам какво е имал предвид Хермес, за мен по-логично е да е да е момента, в който сперматозоидът вече навлиза в яйцеклетката.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Карта на зачатието
« Отговор #16 -: Август 16, 2014, 07:42:48 pm »
много интересно, че никой не коментира моя коментар за  това, че  зачатието без раждането  в този метод не сработва:))
лично мен това доста ме занимава...


Мда Гаури е права е индийската има и разни идеи как да смениш пола на детето.. :d030: кога и как, малко е странно за  моя западен мозък

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #17 -: Август 16, 2014, 08:16:24 pm »
Хаха, ами не сработва, да, но и честно казано, в епохата, в която този метод е измислен, едва ли някой би тръгнал да смята зачатието на някой като не се е родил все още. За това, че все пак трябва да се знае някакъв орентировъчен час - ограничава ползването на метода, да.  :29:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Карта на зачатието
« Отговор #18 -: Август 16, 2014, 08:41:45 pm »
Не можах да схвана как се изчислява скоростта на Луната за не знам си кой ден.

ПП: Оправих се. Ако са ми верни сметките, не ми излиза знака на Луната. Майка ми казва, че съм се родила три седмици преди термина, но никой не знае колко точно дни са това. Баща ми твърди, че знае деня на зачатието, ще го питам и ще сверя.

« Последна редакция: Август 16, 2014, 08:57:43 pm от Smarta »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Карта на зачатието
« Отговор #19 -: Август 16, 2014, 09:27:36 pm »
Ето обяснено на още едно място, за мен така е по-разбираемо. Има и други методи за ректификация :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #20 -: Август 16, 2014, 09:49:31 pm »
Майкоооо, ти сериозно ли - аз там като го видя и направо се обривам. Чак се депресирам даже.  :D :D :D Все като съм го докарвала до половината, от там съм го чела.  :012: :012: :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Карта на зачатието
« Отговор #21 -: Август 16, 2014, 10:50:45 pm »
критиката към този метод е нуждата му от позицията на раждането, за да бъде изчислено зачатието; т.е.  ден и час на раждане

виждала съм  такова пресмятане с друг метод и интересното  беше, че жената, знаеше точния ден, когато е заченала и часа  около половият акт.. естетственно  самото зачатие  по изчисления спрямо раждането ( отново)  беше няколко часа по- късно, което не е нелогично;
Понякога зачатието е -да, до 48 часа след акта. Сперматозоидите са в подходяща среда в женския организъм и изчакват просто слизането на готовата за оплождане яйцеклетка. От медицинска гледна точка няма противоречие.
Аз също си помня моето забременяване и днес гледах, че самият контакт  отговаря на казаното от Кая, сега ще го сметна-по-малко от 24 часа по-късно трябва да е астрологически, ама не е.
Винаги съм искала аз да контролирам нещата около забременяването, то тогава се обърках, защото не знаех точно това-от първия абзац.
Иначе интересно е защо последните години смятат термина по-рано с около 2 седмици-медиците, може би така вече няма преносени бебета, или и тук има акселерация на женския организъм поради стрес ГМО храни и др. По моето фертилно време изчетох доста и в Западна Европа се оказа,че "носят" средно 14 дни повече бременност жените. Извинявам се, че занимавам аудиторията с чисто женски особености, но винаги съм имала железен цикъл и си знаех овулационните моменти. Но има много нетипични зачатия, с новите изследвания на позната установиха,че само и единствено на 2-я ден от цикъла й е фертилен ден, така и зачена, след 10-години безплодие.... ???
Вендъж правих тези Везни на Хермес с много хъс, ама нищо не излезе читаво. За съжаление според астролозите извън форумите, тези с авторитета, ректификациите работят най-вече за доуточняване на часа и то до 5 минути "орбис". С примарните дирекции при половинчасов толеранс, може да оправдаем всичко астрологично все с някой ключ-Найбод,Кюндих...все има някоя дирекция към ъглите,то много промисор, много нещо...тоест може да е и това и онова и ...всичко. Или -трудно ректифицираме без никакъв час, там опипваме по интуиция. Ама ако има една дева с тронов мерк, със силен сатурн, ще върти, суче, може и да намери, че и правило и алгоритъм ще извади.

Вярно е ,че не съм математик, просто споделям, все някой ще му намери цаката.
« Последна редакция: Август 16, 2014, 11:08:16 pm от enigma »

sikeiros

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Карта на зачатието
« Отговор #22 -: Август 17, 2014, 10:37:26 am »
Ако някой си уцели картата на зачатието, ще е чудо мисля :))) Иначе да построиш карта и да съпоставяш с натала, все ще се намерят прилики. Има прекалено много "ако", за да стане. Най-меродавно ще е, ако жената е правила един път секс в годината и се знае, че е забременяла точно тогава, но и тогава ще има едни 2 дни възможност по причината, която Енигма е написала. А ако се смята пък назад според датата на раждане, тогава е абсурд да се уцели, защото т. нар. термин е на база 28 дневен цикъл и овулация по учебник, което означава, че терминът е ориентировъчна дата плюс минус две седмици преди и след него заради разликите в циклите на жените.
Енигма, смятат термини така, защото съвременните БГ гинеколози (огромна част от тях) е по-лесно така за тях, така всичко става по техен график и по техен контрол и не си нарушават празници/почивни дни/екскурзии/семинари.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на зачатието
« Отговор #23 -: Август 17, 2014, 10:56:59 am »
С примарните дирекции при половинчасов толеранс, може да оправдаем всичко астрологично все с някой ключ-Найбод,Кюндих...все има някоя дирекция към ъглите,то много промисор, много нещо...тоест може да е и това и онова и ...всичко.

Потвърждава и моите наблюдения - от девет кладенеца вода, но накрая астрологът да изкара това, което на него му е нужно. А обяснения бол - в астрологията "ключове" да искаш!  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на зачатието
« Отговор #24 -: Август 17, 2014, 11:10:44 am »
Какъв ще е този дето ще се хване да ректифицира без никакъв час ?!

За да докаже високия си професионализъм  ;D

Астролози има всякакви, аз не се ангажирам и при няколкочасов интервал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Карта на зачатието
« Отговор #25 -: Август 17, 2014, 11:52:58 am »
Потвърждава и моите наблюдения - от девет кладенеца вода, но накрая астрологът да изкара това, което на него му е нужно. А обяснения бол - в астрологията "ключове" да искаш!  ;)

Да, вчера това си обяснявахме с Тъндър — аз действах по алгоритъма, без интерпретации, и все изкарвах някаква февруарска дата, която хич не се връзваше. Тя прибавила, вместо да извади и тамън нацели някаква друга, по-ранна, която отговаря на всичко, включително на други мои наблюдения. Значи, или в описанието на алгоритъма има грешка (по-вероятно), или, щом опряхме до варианта "от девет кладенеца" — *** му и ректификацията, дето стана…

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Карта на зачатието
« Отговор #26 -: Август 17, 2014, 02:52:07 pm »
Ама не беше грешка в алрогитъма, просто грешно сме го разбрали в началото. Пишеше "+х дни" и ти си решил, че това означава към датата - в твоя случай 31 януари май беше - да добавяш 4 дни. А +Х дни означава към 273 да добавиш още 4  да стане бременността 277 - т.е да върнеш датата още по-назад. Най-малкото, защото за позицията на твоята луна още в началото на метода се уточнява, че бременността е продължила повече от 273 дни.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на зачатието
« Отговор #27 -: Август 03, 2017, 09:07:48 pm »
Покрай транзита на Меркурий над Уран, тези дни осъмвах пред конмпютъра, а изтеклата нощ я оползотворих (покрай другото), като си построих карта на зачатието, следвайки инструкциите ТУК
Предполагах, че съм зачената около Нова Година, когато покрай почивните дни моите родители са се отпуснали и майка ми е "дала втори път" на баща ми, както тя се изразяваше и ядосваше, защото е забременяла, а второ дете на са планирали да имат.
Оказа се, че съм зачената в 0ч. 19' на 1-ви януари, картата на зачатието е с АСЦ Везни, Луната е в Риби, в знака и градуса на ДСЦ от наталната карта.  Родила съм се 13 дни по-рано от предвидената дата на раждане.
« Последна редакция: Август 03, 2017, 09:39:42 pm от akruks »