Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85122 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #180 -: Ноември 16, 2016, 09:20:06 pm »
Не, за тях не знам -не смея да ги обвинявам, за въпросната госпожичка в блога и говоря ама макнах линка ,защото не искам да правя мост . Те дъновистите не ти трябват, само евангелистите и сектата на муун черпят с нещо за хапване  :012:  Но все пак, ако имаш злотворни съвпади със зли звезди и планети, по-добре си крий картата от такива общности, че ще се почувстваш без вина виновен, засрамен от хороскопа си  ;D
« Последна редакция: Ноември 16, 2016, 09:28:30 pm от Ребека »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #181 -: Ноември 17, 2016, 08:16:35 am »
Ай, не ми говори за евангелисти — ужасни лепки са. Колкото съм видял от тях, ще ми държи топло цял живот.

Стана ми любопитно каква е тази Силва Дончева и не ме разочарова: курс при Ап. Ап., при розенкройцерите, едни страховити мунданни анализи… скоро ще я видите по телевизията ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Книжна раздумка
« Отговор #182 -: Ноември 28, 2016, 09:04:14 am »
Някой чел ли е книгата на Томас Харди "Кметът на Кастърбридж"? Чух за нея и се чудя да я взема ли да я прочета. Някакви отзиви?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #183 -: Ноември 28, 2016, 09:55:26 am »
Не се чуди хич.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Книжна раздумка
« Отговор #184 -: Ноември 28, 2016, 11:36:44 am »
Добре. Остана ми още малко да дочета "Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли и ще взема тази.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #185 -: Декември 10, 2016, 03:26:34 pm »
Има хора, които те докосват. Филми, книги. Преломни моменти.
Мен тази книга ме отнесе.
Чудех се дали да споделя, струва ли си, ще докосне ли и някой друг. Е, ще го сторя. На невероятни места срещах магия след като започнах да я чета. С невероятни хора се срещах и някак невероятно разговор отиваше все в едни теми, които ги има засегнати в книгата. Без аз да насочвам тези разговори.

Какво да кажа... Магия. За българската магия.

Аз доста си поплаках по време на четенето. Едно осъзнаване дойде. Дребни неща, които ме преобърнаха. За смъртта, за Игнажден. Някак ме удари като с парцал това, че майка ми е починала на Игнажден - Нова година според старите обичаи. Вървя и си мисля моите неща, а се заговарям с една женица. И ни в клин, ни в ръкав ми заговаря за Игнажден. То и без това се бях натегнала по въпроса. Нищо не казах, изслушах я. А тя ми каза за древна детска броилка, която според някои изследвания носи прабългарски думи. Е, това ме взриви.  :012: Какви бяха тези случайности? Що за магия?
И как да не плачеш?
Някои хора могат да ти наместят посоката. Аз се понаместих след тази книга. Въртят ми се идеи, интересни. Чувствам се жива.  :08:

За втори път се опитвам да я препоръчам в темата. Първи път директно затворих форума и не пуснах мнение. Писах, пък изтрих.  :012:
А дано сега не го затрия.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Книжна раздумка
« Отговор #186 -: Декември 10, 2016, 03:49:50 pm »
Ще си я купя, говорили сме с теб, ей тва ще си даря за празниците. :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #187 -: Декември 12, 2016, 11:34:50 pm »
Хепинце, мъчно ми е, че обираш негативи. Дори не е заради теб. А заради мен.  :38:
Не си го причинявай. Но оценявам личното ти отношение. Но ми е боднато сърцето като гледам какво се случва.

Баща ми много обича да коментира. Всякога и по всяка тема. Често и за неща, за които подозира, някой му бил казал нещо, чул по телевизията, прочел. Но не изпитал.
Толкоз по темата от мен. Аз нямам против личното мнение на всеки. Но как знаеш дали обичаш сладолед, ако не си го лизнал барем веднъж?
Та и предходните коментари са ми малко вятър.
Споделих мнение за книга. Всеки има право да се довери или да не се довери на моето мнение. Да реши да я прочете или да не я прочете.
Темата се превръща в грозна след определени коментари. Което не е за първи път.  :)
Има достатъчно информация в нета, всеки има глава да отбере, да разлисти в някоя книжарница книгата, а тогава да решава дали му се чете, дали не му се. Не можах да разбера каква е тази шумотевица, каква е причината. Споделих мнение за книга. :) Утре мога и за песен. За филм.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Книжна раздумка
« Отговор #188 -: Декември 12, 2016, 11:41:37 pm »
Хепинце, мъчно ми е, че обираш негативи. Дори не е заради теб. А заради мен.  :38:
Не си го причинявай. Но оценявам личното ти отношение. Но ми е боднато сърцето като гледам какво се случва.

Баща ми много обича да коментира. Всякога и по всяка тема. Често и за неща, за които подозира, някой му бил казал нещо, чул по телевизията, прочел. Но не изпитал.
Толкоз по темата от мен. Аз нямам против личното мнение на всеки. Но как знаеш дали обичаш сладолед, ако не си го лизнал барем веднъж?
Та и предходните коментари са ми малко вятър.
Споделих мнение за книга. Всеки има право да се довери или да не се довери на моето мнение. Да реши да я прочете или да не я прочете.
Темата се превръща в грозна след определени коментари. Което не е за първи път.  :)
Има достатъчно информация в нета, всеки има глава да отбере, да разлисти в някоя книжарница книгата, а тогава да решава дали му се чете, дали не му се. Не можах да разбера каква е тази шумотевица, каква е причината. Споделих мнение за книга. :) Утре мога и за песен. За филм.

Премести се в новата де

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #189 -: Декември 12, 2016, 11:46:41 pm »
Не можах да разбера каква е тази шумотевица, каква е причината. Споделих мнение за книга. :)

Точно така, беше споделено мнение за интересна книга. И след това се сподели мнение за валидността на "магиите" – онези, в които много ни се иска да вярваме и ги причисляваме към малките чудеса. Как при някои действат, а при някои не – според резонанса и силата на вярата. И не видях опит някое мнение да бъде подиграно. При все това, че имам много зорко око за такива изпълнения, дори когато са добре завоалирани.

Много ми е чудно обаче как за пореден път се търси под вола теле, провокират се определени реакции и после следва обичайният номер с измъкване по терлици. Ама не съм виновен аз, другарко, те са! Иванчо започна пръв! Не съм аз!

Такива изпълнения биха прилягали на тийнейджърки, но не и на жени, които го играят тежки гемии. И се изживяват като Показалката на Господа.  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #190 -: Декември 13, 2016, 12:03:08 am »
Аз съм Агире пръст божий някой иска да разлае кучетата ама лягам :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #191 -: Декември 13, 2016, 08:54:38 am »
Охо, не съм и помисляла, че мнението ми е спам, та е изтрито  :-\ Коментарът ми за книгата и личното ми мнение на кого не се понравиха? Като чета какво се излива, съм в голяма чуденка    ::)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #192 -: Декември 13, 2016, 10:48:16 am »
Делфи, мнението ти е преместено в другата тема.  :08:

Не е изтрито, може да се преместиш там.

Стар, грозна и жалка картинка. Не ти прилича на претенциите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #193 -: Декември 13, 2016, 10:59:10 am »
Вадят се двойни аршини.

Мен Бека затова ме кефи. Много фино иронизира двойния аршин. И не само.

Не понасям долнопробни манипулации. Досега си мислех, че тоя номер само при българския мъж върви, но явно и в женски групички активно се прилага. Който има очи да го види, ще види. Който няма, да си стои в щраусовата поза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #194 -: Декември 13, 2016, 11:37:32 am »
Делфи, мнението ти е преместено в другата тема.  :08:

Не е изтрито, може да се преместиш там.

Стар, грозна и жалка картинка. Не ти прилича на претенциите.

Ха, че аз не видях нова тема като си писах мнението  ::) Отивам там, мерси Емче :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми