Автор Тема: Пълнолуние 7 ноември 2014  (Прочетена 15287 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #45 -: Ноември 07, 2014, 08:51:22 pm »
аз съм роден два дена след пълнолуние , при намаляваща луна. какво съм ново лунен или пълнолунен?
Нито едното, нито- другото. :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2014, 08:56:28 pm »
Нито едното, нито- другото. :)

Тъй като се води трета четвърт , според този линк

http://astroartis.com/forum/index.php?topic=555.0

Трябва да съм пълнолунен?


1.Зимна трета четвърт на Лунната фаза /Зимно – пълнолунен тип /
При тоя тип енергията на Слънцето е насочена навътре и съчетана с мощната енергия на Луната, може да се постигне висока степен на самопознание и живот в хармония със звездните ритми. Това са въздържани хора, чиято личност привлича, без излишно външно афиширане на цели и достойнства. Истинските заложби на личността се проявяват в по-зряла възраст, когато човек открие личната си цел и предназначение. Една възможна слаба страна на тоя тип е прекалената въздържаност, предпазливост, страхове от трудностите. Разпознаят ли слабостите си, те лесно ги преодоляват и тогава няма никакви пречки пред тях.

Създават добри взаимоотношения с всички слънчево-лунни типове, но особено хармонични с хората от лятното и есеннато новолуние.

Това са хора, щастливи във всяка професия, стига да се вслушат във вътрешния си глас

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #47 -: Ноември 07, 2014, 09:12:14 pm »
аз съм роден два дена след пълнолуние , при намаляваща луна. какво съм ново лунен или пълнолунен?
трета четвърт си
ето ти друг линк , макар че всичко това го има в тема за фазите на луната и в нашия форум тук
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 09:14:58 pm от akruks »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2014, 09:22:43 pm »
трета четвърт си
ето ти друг линк , макар че всичко това го има в тема за фазите на луната и в нашия форум тук
Благодаря ти Акрукс, в такъв случай пълнолунието трябва да се задейства?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #49 -: Ноември 08, 2014, 01:49:04 am »
Благодаря ти Акрукс, в такъв случай пълнолунието трябва да се задейства?
Пълнолунието на всеки действа по един или друг начин, особено ако прави точен мажорен аспект със светилата на индивида, с негова лична планета, без значение в коя лунна фаза е роден.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #50 -: Ноември 08, 2014, 09:07:40 am »
Пълнолуние в 14* Телец-точен съвпад с пр. Слънце и куинконкс пр. Луна, в 6-ти нат. дом, 4-ти пр. дом.
Слънце у9, в 4-ти в аспект с нодална ос,АСЦ, уАСЦ, Уран, Плутон, Нептун, Хирон
Луна у8, в 5-ти в аспект с Венера/ Сатурн
Конфигурация в картата на Пълнолунието повтаря същата такава в наталната ми карта-събитието при мен  е резултат от Новолунието със Затъмнение .Основните "виновници" за случващото се при мен, са Юпитер и Нептун в периода, двете най-силни  планети в натала ми, които са в аспект със Слънце, активирано от Пълнолунието, както и нодална ос, също в аспект със Слънце по натал.Слънцето в моята карта е най-силно аспектирано и затова сега, когато е попаднала лунация върху него цялата карта е реагирала. Как съм реагирала аз на всичко това сега, показва моята пр. Луна в Стрелец, която е в знак на АСЦ и моя Марс и на 1* съвпад от същия (по прогресия)-с ентусиазъм и разширих полето на реализация в професионален план за в бъдеще с нов проект. Понеже Пълнолунието е куинконкс с пр. Луна, се наложи да се нагодя към човека , влязъл в живота ми в тази област (между другото човека е с АСЦ Телец, акцент 12-ти дом и Юпитер :) ).
Понеже при мен всички лунации след 12 * Телец/ Скорпион попадат по оста 6/12-ти , заангажирано е и здравето ми. Венера като управител на 6-ти дом е не добре поставена и в аспект с Луна, Сатурн,Нептун-всички характерни( не)здравословни симптоми по същите се обадиха вкупом в периода.Но въпреки това, все пак лунацията е в Телец, аз ще празнувам празника си, защото Юпитер е точен тригон с Луната ми, а тя трябва да бъде "нахранена' с удоволствия, както повелява знака Телец.
Наздраве! ;)
« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 09:10:03 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #51 -: Ноември 08, 2014, 09:25:56 am »
Хубави новини, Рени :)

Малко странични разходи се заформиха при мен-първо тия в автомивката разбрали, че искам скъпа вакса и платих двойно за автомивката
После някой леко ми одрал лъснатата кола - не е приятно

А, и още разходи-в новия мол имаше разни намаления, та похарчих пари и там, но аз съм си виновна, че не устоях на изкушението
« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 09:28:06 am от Papy »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #52 -: Ноември 08, 2014, 10:06:07 am »
В 3 през нощта се звъни на вратата на пожар, аз сънувах кошмари през това време, съответно се стреснах до лудост. Сестра ми сънена, почна да отключва вратата без даже да погледне кой е, аз естествено се развиках и я избутах от вратата. Едно момче се качило да каже сестра ми да слиза да си мести колата, че тази до нейната гори. Тва излетя през вратата, аз след нея да не и давам да ходи при колата. Запалената добре, че не е имала много бензин и не гърмя както си трябва, беше се преместила само десетина метра. Видели са как я заливат с бензин и я палят. Като се качихме успях да заспя, сънувах страшни кошмари и сега съм психясала от стреса :012: Чакам и ветеринарката, че кучето още не е добре и ме притеснява.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2014, 10:24:34 am »
А, Сатен, екшън викаш :)
И аз щях да се стресирам, но пък готини съседи имате

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2014, 10:37:28 am »
Аз се стреснах от звъненето на вратата, в сънено състояние реших, че е някой психопат.
Да, това момче видяло че гори колата, тичало да вика всички, успяло да премести неговата кола и другата кола на съседа дето му гори колата, викнало полиция и пожарна, тия учудващо дойдоха за отрицателно време.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #55 -: Ноември 08, 2014, 01:29:31 pm »
Хубави новини, Рени :)

Малко странични разходи се заформиха при мен-първо тия в автомивката разбрали, че искам скъпа вакса и платих двойно за автомивката
После някой леко ми одрал лъснатата кола - не е приятно

А, и още разходи-в новия мол имаше разни намаления, та похарчих пари и там, но аз съм си виновна, че не устоях на изкушението

Papy, благодаря ти! :)
Не знам дали са хубави, но за мен е важно, че имам цел, която да преследвам в бъдеще,че има action и около/ с  мен хората са усмихнати.

При теб това не са разходи, а удоволствие от притежание и за нещо полезно споделено. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2014, 01:41:54 pm »
В 3 през нощта се звъни на вратата на пожар, аз сънувах кошмари през това време, съответно се стреснах до лудост. Сестра ми сънена, почна да отключва вратата без даже да погледне кой е, аз естествено се развиках и я избутах от вратата. Едно момче се качило да каже сестра ми да слиза да си мести колата, че тази до нейната гори. Тва излетя през вратата, аз след нея да не и давам да ходи при колата. Запалената добре, че не е имала много бензин и не гърмя както си трябва, беше се преместила само десетина метра. Видели са как я заливат с бензин и я палят. Като се качихме успях да заспя, сънувах страшни кошмари и сега съм психясала от стреса :012: Чакам и ветеринарката, че кучето още не е добре и ме притеснява.
Ужас!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 7 ноември 2014
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2014, 03:49:52 pm »
В 3 през нощта се звъни на вратата на пожар, аз сънувах кошмари през това време, съответно се стреснах до лудост. Сестра ми сънена, почна да отключва вратата без даже да погледне кой е, аз естествено се развиках и я избутах от вратата. Едно момче се качило да каже сестра ми да слиза да си мести колата, че тази до нейната гори. Тва излетя през вратата, аз след нея да не и давам да ходи при колата. Запалената добре, че не е имала много бензин и не гърмя както си трябва, беше се преместила само десетина метра. Видели са как я заливат с бензин и я палят. Като се качихме успях да заспя, сънувах страшни кошмари и сега съм психясала от стреса :012: Чакам и ветеринарката, че кучето още не е добре и ме притеснява.
Пълнолунието от края на 1д е в хармоничен аспект със СлънцетоУ6 в 12д,  заема целия 5д, който е 3-ти за сестра ти- нейната кола