Автор Тема: Може ли да има категорични указания за безбрачие?  (Прочетена 24310 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2014, 12:29:21 am »
Аз не твърдя, че има практика, а споделям наблюденията си- нали по този прогностичен метод Слънцето трябва да има сходящ аспект в рамките на знака, в който се намира

Акрукс, също споделих от наблюдения, на практика няма такова нещо- 50/50, значи отпада. :)
Каръл Ръшман има Слънце съвпад с Нептун, в знак където вторият не му е мястото, и наистина пише приказно добре(Меркурий тронов  дава едно рамо с Уран и ЮЛВ) и аз я харесвам, но това е нейната сатурнова гледна точка за брака, в случая. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2014, 12:36:29 am »
Казах, че има нужда от нежност, ама ако вече е раняван-този човек, ще се смразява до края. Та така си отрязва шанса, подценява се-кой ще ме хареса, не струвам. Ако си ясновиждащ-може и да се сетиш, че например има чувства и проявява интерес. Наблюдавала съм няколко сатурнианци, дори и детектора на лъжата могат да преметнат за чувства-с дисциплина. А всъщност вътрешно са крехки. И мен излъгаха. :)
Добър въпрос, моят сатурн няма отношение с посочените от теб управители, но е в съвпад с венера-класика.
Благодаря.  :)
Имаш Венера съвпад със Сатурн и твърдиш,че Сатурн се страхува да допусне човек до себе си,след като е бил раняван?Аз пък с Венера в сатурнов дом твърдя,че сатурн е изрод,който като прогонва от себе си иска да провери кой ще остане,защото не му трябват авантюристи когато става въпрос "завинаги". Сатурн вижда неустойчивостта в другите и не я иска до себе си.  ;) Дори ти си извадила грешен извод за Сатурн,че е крехък и уязвим-да,много отдавна,някога е бил такъв.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #32 -: Ноември 19, 2014, 12:45:53 am »
Акрукс, също споделих от наблюдения, на практика няма такова нещо- 50/50, значи отпада. :)
Каръл Ръшман има Слънце съвпад с Нептун, в знак където вторият не му е мястото, и наистина пише приказно добре(Меркурий тронов  дава едно рамо с Уран и ЮЛВ) и аз я харесвам, но това е нейната сатурнова гледна точка за брака, в случая. ;)
Този метод, за който е споменала Ръшман в книгата си изрично е написала, че не го е измислила тя, цитирам точно:
"Тази техника научих в началото на кариерата си от по-стари, практикуващи астролози. С течение на годините открих, че това невинаги е 100% вярно, но въпреки това е полезна насока. Ето как действа." и следва подробно описание на определяне броя на браковете.
Рени, в първия си коментар написах, какво съм прочела и съпоставила с лични познати, а не твърдя, че това е единствения и верен метод за определяне на браковете. С този или друг метод нали последните години масово съжителстват без брак, така че има ли нужда да се дъвче толкова темата   :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #33 -: Ноември 19, 2014, 12:48:48 am »
Не е грешен извода на Енигма -Сатурн е уязвим ,тогава когато е активиран от силни желания, страсти,без правила, от автономност,  а Венера носи точно тези епитети, неговата защита е разбита.Има различни проявления на тази констелация Венера/ Сатурн заради знак, дом и други аспекти към същата, както и всичко останало в картата.
Венера в Козирог, Венера /Сатурн и Венера в 10-ти са сходни, познаваеми една друга. но имат различна проява:
- първата демонстрира женственост тип Сатурн/Козирог и се свързва амбициозно ,с цел, но и предпазливо
-втората среща Сатурн/ Козирог, когато демонстрира своята женственост и/или се свързва, амбициозно, с цел, но и предпазливо
-третата показва/ налага своето женско его в дома на Сатурн/Козирог, амбициозно, с цел, но и предпазливо.
Това за женска карта, примерно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #34 -: Ноември 19, 2014, 12:52:07 am »
Този метод, за който е споменала Ръшман в книгата си изрично е написала, че не го е измислила тя, цитирам точно:
"Тази техника научих в началото на кариерата си от по-стари, практикуващи астролози. С течение на годините открих, че това невинаги е 100% вярно, но въпреки това е полезна насока. Ето как действа." и следва подробно описание на определяне броя на браковете.
Рени, в първия си коментар написах, какво съм прочела и съпоставила с лични познати, а не твърдя, че това е единствения и верен метод за определяне на браковете. С този или друг метод нали последните години масово съжителстват без брак, така че има ли нужда да се дъвче толкова темата   :)

Ами да, хората се свързват по 5-ти дом -супер, а по 7-ми само си врагуват и правят пари, така и трябва да бъде. :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #35 -: Ноември 19, 2014, 12:52:20 am »
Благодаря.  :)
Имаш Венера съвпад със Сатурн и твърдиш,че Сатурн се страхува да допусне човек до себе си,след като е бил раняван?Аз пък с Венера в сатурнов дом твърдя,че сатурн е изрод,който като прогонва от себе си иска да провери кой ще остане,защото не му трябват авантюристи когато става въпрос "завинаги". Сатурн вижда неустойчивостта в другите и не я иска до себе си.  ;) Дори ти си извадила грешен извод за Сатурн,че е крехък и уязвим-да,много отдавна,някога е бил такъв.  :08:
виж, говорим едно и също, но е въпрос на семантика. Всеки,който не си позволява да обича  за мен е уязвим и крехък-как се живее без любов? В неговия филм е прав, то друга роля няма. Ами като не си позволиш да си топнеш пръста във водата, да рискуваш, може да останеш с нищожен опит,животът не е безкран низ от шансове. сатурнианците след урановата криза доста се разкрепостяват като мислене, поне. "Завинаги" е малко фунерално ми звучи. ???
сатурн, ако го подхване нежно една венера-тук символично, не визирам нищо астрофакторно, та с много време-да се довери, ще го превземе.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #36 -: Ноември 19, 2014, 09:20:25 am »
Донякъде мисля, че енигма е права, аз имам сатурн в рак, и въпреки че не харесвам никакви рачешки и изобщо водни доминанти, се свързвам добре с хора с венера в рак, може би те усещат къде ми стиска, макар че венера уж не е по усещанията (луна)
Не забравяйте, че сатурн е страхът
Не забравяйте, че доста доказани боксьори имаха сатурн в рак или в опозиция слънце-страхът от провал може да е много силна мотивация
Но и дракониада е права-виждам льольовците и не мога и да си помисля за връзка с такъв
Веднъж пък някой каза (диана или мирабела?), че ъглов сатурн те пази от несериозници, май се отнасяше предимно за сатурн в 7-ми.
Ако човек живее добре със себе си, той е отворен към контакти и е въпрос на време да се появи подходящия. Наистина много рядко говорим за липса на късмет-никога не се появява готиният

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #37 -: Ноември 19, 2014, 09:38:47 am »
аз би трябвало да харесвам рачешки хора /по асц, марс и сатурн/, но ме привличат все сатурнианци и меркурианци /по луна, слънце и дсц/.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #38 -: Ноември 19, 2014, 09:51:52 am »
един интересен разговор, има само едно-две изречения за брака, но са доста насочващи

и има за уран, нептун, плутон :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #39 -: Ноември 19, 2014, 10:14:13 am »
ето, четете заедно с мен :)

после проверка, естествено

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #40 -: Ноември 19, 2014, 10:49:33 am »
Да ви напомня да погледнете и за седми от луната за брак-небрак/дълга връзка и без подпис-браковете се сключват на небето/. Благодарение на колежките от ведическата  :-* вече гледам и това, оказва се има резон.

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2014, 11:38:17 am »
Има метод, при който не е нужно да се гледа в картата- за жените се гледа рожденото Слънце дали има сходящ аспект с някоя от планетите в натала, а при мъжете се гледа Луната
За този метод Ръшман е споделила в книгата си за предсказателна Астрология и по мое мнение показва- гледам жени, които имат Слънце в последен градус на знака живеят с мъже, но без брак и никога не са се разписвали, макар в картата да нямат лоши аспекти по отношение 1/7д
Да,и аз се мъча да разгадая този метод.
« Последна редакция: Ноември 20, 2014, 05:08:05 am от venera1978 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #42 -: Ноември 19, 2014, 11:42:34 am »
чета сега старите методи - слънце в женска карта, венера в мъжка
защото жената става високопоставена чрез брака си, а мъжът - богат, хм? днес не е така

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #43 -: Ноември 19, 2014, 12:05:46 pm »
 :08:
Не съществува такава практика при Слънце в анаретен градус при жените -друг е замисъла. :)
При Слънце в анараретен градус, а и при коя да е планета в анаретен градус може да се случи всичко... По темата-Сатурн и ЮЛВ в 7-ми дом са част от астрофакторите за безбрачие... Или поне за късен брак. Също така проблем е тази насока дава и твърде многото фикс в натала. Това важи с особена сила за родените със силен акцент в знаците Водолей и Телец. Акцент в знак Дева по мое мнение също би бил проблематичен, заради повишенаната критичност към избора на партньор. Бих добавила и ъглов Сатурн, за който съм забелязала, че е труден за преглъщане и по мои наблюдения често действа отблъскващо на околните по разбираеми причини ако не е отработен добре...

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Може ли да има категорични указания за безбрачие?
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2014, 12:20:12 pm »
Венера, по мое мнение ще имаш много възможности за брак. Имай предвид обаче, че твърдите аспекти са по-силни и надделяват. Но има и друго-за брак в астрологията се приема и съвместно съжителство, което е преминало над определен период от време и не е задължително да бъде заверено с подпис. Така че ако си съжителствала и с други мъже освен законния ти съпруг част от потенциала, който ти е бил заложен е реализиран и без да е налице реален брак. И дано часа на раждане да ти е верен, че тия нулеви градуси винаги са ми крайно съмнителни...