Автор Тема: Представи за Любовта...  (Прочетена 36912 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Представи за Любовта...
« -: Ноември 20, 2014, 09:27:42 pm »
.
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 12:00:06 pm от Ali_Lun »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2014, 09:31:35 pm »
Аз обичам всички.  :d030: На някой от силна обич мога да отвъртя един шамар,но това си е любов.  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2014, 09:41:14 pm »
За мен любовта е всеотдайност, лоялност, но не до степен гъз под наем и за всичко да се съгласяваш с любимия човек, да му уйдисваш на акъла. Трябва да има солидарност, насрещност, двустранно полагани усилия. Когато има едностранчивост, не е любов. Не смятам, че любовта трябва да е демонстративна, но когато човек не може да я изрази адекватно, тя просто се капсулира, застива и енергията не върви двупосочно, такива отношения бързо се амортизират.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2014, 12:23:22 am »
Как се опитвате да облечете в думи такова абстрактно нещо? :)

Happy58

  • Гост
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2014, 09:40:42 am »
Любовта е едно, привличането към даден човек и желанието за споделяне е друго. Едното по Нептун, другото по Венера/Марс (вероятно). Преди години имах странна връзка, по време на която "получих" следното прозрение":

Любовта е усещането на щастие, че в този момент има човек, който ти помага да изпитваш това щастие. Няма значение, дали той ти отговаря, важното е, че изпитваш чувството, пърхането на пеперудите в стомаха. Знам, че е странно, и за много от вас ще е неприемливо, но .... това е моето "послание" за любов.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2014, 09:49:33 am »
Как се опитвате да облечете в думи такова абстрактно нещо? :)
Аз може да имам Меркурий в Риби в 9Д,но за мен любовта изобщо не е абстрактно нещо.За мен тя е задоволяване на моите нужди,по начина който си представям.Любовта е да намеря най-подходящия "задоволител" или "задоволители" на тези нужди.Нуждите ми включват дълбоко,интензивен секс на животинско, а не на духовно ниво!  :043: :012: . Трябва да ми повишава финансовата стабилност,наистина да има възможности да ме заведе там,където искам да отида-екскурзия в  чужбина,изложба,концерт,защото сега аз не се лишавам от тези неща.Ненавиждам "голите пишки" и любовта с тях, с извинение,които на всичкото отгоре нямат културни стремежи по-далече от кафето и вечерята,а след това "шоуто на Слави" и "Комиците".
Трябва да се гордея с постиженията и авторитета му,с добрия вкус.
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 10:16:17 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2014, 10:04:40 am »
Аз пък съм обикновена, имам само едно изискване-да не ме разочарова

http://www.youtube.com/watch?v=pAWCM_Qtf-I&sns=em

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2014, 02:16:34 pm »
Химнът на Любовта

Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед, що не звънти,
или кимвал, що не дрънка.

И ако имам пророческа дарба и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам всичката вяра,
така че и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.

И ако раздам целия си имот за прехрана на бедните и ако предам тялото си на изгаряне,
а любов нямам, нищо не ме ползва.

Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася,
не се гордее,

не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не мисли зло,

не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

Любовта никога не преминава
; обаче пророчества ли са, ще се прекратят, езици ли са, ще престанат, знание ли е, ще се прекрати.
Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме,

но когато дойде съвършеното, тогава това, което е частично, ще се прекрати.

Когато бях дете, като дете говорех, като дете мислех, като дете отсъждах. Но когато станах мъж, прекратих детското.

Защото сега виждаме неясно, като в огледало, а тогава ще видим лице в лице. Сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и аз съм бил напълно познат.

И така, остават тези трите: вяра, надежда и любов; но най-голямата от тях е любовта.



Първо послание на Свети апостол Павел до Коринтяните (глава 13)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2014, 02:58:00 pm »
Любовта е вярност, търпение, страст, нежност, едномислие, щедрост, приятелство, красота, искреност, внимание, забавление и хармония!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2014, 03:42:52 pm »
Любовта е емоцията, която те кара да стъпваш 20 см над земята. Всичко останало е изисквания към любовта. И към обекта на чувствата ти.
Колкото повече изисквания са задоволени, толкова повече определяме любовта като щастлива.
Но това няма много общо с любовта. Освен тази към... себе си.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2014, 06:28:39 pm »
И аз, като Папи, май имам занижени критерии. Материалният статус не ми е бил важен.  По- висок от моя ми се е струвал проблем (произхождам от дълбоките народни низини :) ). Е, сега..ако вади мангизи, а не ги е наследил, няма да го върна.  :012: :012:Трябва да е умен и ...май не се сещам друго. Е, да е секси за мен. Да ми е интересен.
Да ми пасне. Край. Това е определението. Малка добавка- по някакъв начин да ми е авторитет. (това наскоро го осъзнах)

Любовта е сливане.

п.п. Драко, развесели ме.
Абе аз защо не приема подобни- на твоите, възгледи?! :012: :012:
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 06:47:57 pm от Uran »

Happy58

  • Гост
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2014, 09:00:13 pm »
Любовта е емоцията, която те кара да стъпваш 20 см над земята. Всичко останало е изисквания към любовта. И към обекта на чувствата ти.
Колкото повече изисквания са задоволени, толкова повече определяме любовта като щастлива.
Но това няма много общо с любовта. Освен тази към... себе си.  ;D

 :08: :clap:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2014, 10:30:06 pm »
Любовта ако извира от сърцето е онова нещо, което те кара да обичаш и мърлявото коте по улицата. Тя е сливане с Вселената и разливане/излизане извън всякакъв контекст. Любовта е това, което ДАВАШ от сърцето си първо на себе си, защото ако не обичаш себе си, то не можеш да обичаш изобщо!

Всичко останало са някакви очаквания спрямо останалия свят и това НЕ Е любов! Това са зависимости, активирани от егото.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2014, 12:32:01 am »

п.п. Драко, развесели ме.
Абе аз защо не приема подобни- на твоите, възгледи?! :012: :012:
Ако знаеш колко неща в браковете и възприятията на хората за любовта са ме покъртвали,за да стигна до тези заключения.Поне успях да науча от чужд опит кое да пропускам.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Представи за Любовта...
« Отговор #14 -: Декември 28, 2014, 10:23:22 pm »
Всеки иска любов, но трябва да повярва в нея.
Любовта не е даденост, тя е нещо друго, което всички носим в себе си,но не винаги умеем да го покажем и изразим.
И така в повечето случай го погубваме.
Любовта се среща всеки ден и всеки миг, важното е да я запазим и съхраним.