Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 35681 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградни планети
« Отговор #165 -: Април 03, 2017, 10:11:53 pm »
Глей кво става-Си Си Кеч, Сандра, Саманта Фокс... Кралиците на диското в София!
:D
Няма лошо. Отиди да ги видиш на живо!  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградни планети
« Отговор #166 -: Април 03, 2017, 10:57:41 pm »
Да бе, да, да не съм климактерична лелка  ;D Имам си огледало, кво ще им гледам  ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградни планети
« Отговор #167 -: Април 04, 2017, 08:48:51 am »
Е как какво? Те са певици от класа, заслужава си да се видят и чуят на живо (и дано да пеят на живо). Не като сегашните Ариани, Гарги и прочее, които пеят само на плейбек и разчитат на провокативността си, отколкото на някакви певчески умения.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградни планети
« Отговор #168 -: Април 04, 2017, 09:48:19 am »
Не си спомням примерно Уитни Хюстън да е имала подобно провокативно поведение като сегашните. Но тя си имаше талант все пак, и то невероятен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #169 -: Април 04, 2017, 11:19:21 am »
Весо, времената се менят, вкусовете също. Навлизат нови тенденции в модата и шоубизнеса. Сегашните гарги след 40-50 години ще минават за ретро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградни планети
« Отговор #170 -: Април 04, 2017, 11:31:18 am »
Сегашните гарги след 40-50 години ще минават за ретро.
Едва ли някой ще ги спомня дори след 10 години.  :012:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретроградни планети
« Отговор #171 -: Април 04, 2017, 11:44:10 am »
Според мен разголеността и провокативната сексуалност цели да сексуализира хората още от ранните им детски години и да ги държи на това ниво, т.е. обгрижва телесната долница, защото когато е будно животинското, всичко останало спи. Освен секса, поп културата манипулира по отношение на суетност, нуждата от имидж(фалшиф външен вид), вменява комплекси от преследването на едни невъзможни(поради нереалната им природа) идеали, били те и откъм материалното - тела, лица, вещи, етц. Оттам и "натискът на групата", с нас ли си в преследването на тези идеали по вечна младост(защото сексът е именно това), или си съумял да си изградиш свои и човекът-маса не те интересува и не търсиш принадлежност с него. Това е.

Иначе, разбира се, че има нормални музиканти и изпълнители - правещи истинска музика, заради любовта си към нея. Даже бих казала, че в последните години наблюдаваме своеобразен ренесанс на хубавата музика. Попът е някаква условна бариера за онези, които не искат/могат да търсят, а го дават по течението, че е по-лесно.
« Последна редакция: Април 04, 2017, 11:46:04 am от art7ess »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни планети
« Отговор #172 -: Април 04, 2017, 02:02:09 pm »
Тези, които са израснали с тяхната музика, ще си ги спомнят. След време сегашните актуални фолк диви, вероятно ще ходят по ретро партита, организирани заради носталгичния интерес на такива хора. Какъвто е сега случая със Си Си Кеч, Саманта Фокс и Сандра. Диското е тръпка на нашето поколение.  :57:
Сандра няма как да приравниш към настоящите поп-фолк диви като визия, няма изкуствени цици и корекции по лицето/тялото, натурален телец е  :)
От трите си харесвах само нея и нейна касетка с музика имах, а комшията-шофьор си беше сложил в коридора постери на Сиси и Саманта, като се отвори входната врата и насреща циците им :)
https://www.youtube.com/watch?v=Xr-ep3RQYpY

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #173 -: Април 04, 2017, 02:36:11 pm »
Сега не ги къдрят и тупират, а ги изправят и надигат в корените. Но циците никога не стават демоде. Сетих се за огромен билборд във Варна, реклама на пицария. И пише "При нас са най–големите... пици", с изображение на едно щедро деколте до рекламното послание. Пици ли ще ядем, цици ли ще гледаме... Да не би по пицарии да ходят само мъже, рекламата е дискриминационна!  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградни планети
« Отговор #174 -: Април 04, 2017, 02:44:00 pm »
Сега не ги къдрят и тупират, а ги изправят и надигат в корените. Но циците никога не стават демоде. Сетих се за огромен билборд във Варна, реклама на пицария. И пише "При нас са най–големите... пици", с изображение на едно щедро деколте до рекламното послание. Пици ли ще ядем, цици ли ще гледаме... Да не би по пицарии да ходят само мъже, рекламата е дискриминационна!  :57:

А представяш ли си на каква дискриминация са подложени сервитьорките, които назначават - сигурно по размер сутиен ги подбират. :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #175 -: Април 04, 2017, 11:16:12 pm »
Леко съм притеснена, като човек нямащ ретроградна планета в натала.  :012: :012:

Радост, как точно (ще ) си притеснена в периода ?
Ти си прецедент, без ретро планета, много малко хора нямат ретро планета в картата си, искаш ли да я споделиш тук, да я разгледаме, ако прецениш, ще бъде полезно да направим прогноза ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградни планети
« Отговор #176 -: Април 05, 2017, 08:34:14 am »
Аз също нямам никакви ретро планети в натала (освен Хирон). Какво всъщност показват наталните карти без ретроградни планети?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретроградни планети
« Отговор #177 -: Април 05, 2017, 11:32:27 am »
Радост, как точно (ще ) си притеснена в периода ?
Ти си прецедент, без ретро планета, много малко хора нямат ретро планета в картата си, искаш ли да я споделиш тук, да я разгледаме, ако прецениш, ще бъде полезно да направим прогноза ? :)
:012:  + редкия "Адвокат" по типологията на Майерс-Бригс, голям уникат съм  :012:
Слагам началото на ретро Меркурий за дата. Досега периода на ретро Венера ми се отрази, като ми се прииска промяна или заявяване кое е важно и кое не в настоящата ми връзка, но в крайна сметка избягах на 200 км за малко.  :) При директните периоди ми е по-лесно да говоря за тези неща.
През ретро периода на тези планети ще съм притеснена до каква степен ще зависи от мен контрала над ситуациите. От сега усещам , че няма да имам никакъв контрол , просто ще трябва да следвам.  :)
« Последна редакция: Април 05, 2017, 11:34:35 am от Radost »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни планети
« Отговор #178 -: Април 05, 2017, 03:38:20 pm »
:012:  + редкия "Адвокат" по типологията на Майерс-Бригс, голям уникат съм  :012:
Слагам началото на ретро Меркурий за дата. Досега периода на ретро Венера ми се отрази, като ми се прииска промяна или заявяване кое е важно и кое не в настоящата ми връзка, но в крайна сметка избягах на 200 км за малко.  :) При директните периоди ми е по-лесно да говоря за тези неща.
През ретро периода на тези планети ще съм притеснена до каква степен ще зависи от мен контрала над ситуациите. От сега усещам , че няма да имам никакъв контрол , просто ще трябва да следвам.  :)
Венера е У10, нормално е ретроградието да е задействало преразглеждане на важните за теб неща. Освен това отминалото Новолуние в близост до твоята Луна е квадратирало Юпитер У7 в 5д, затова и желанието за промяна по отношение на партньорств и последвалото бягството, следствие засилените емоции.  Пълнолунието на 11 април е везни и е в секстил с Венера, така че ще бъдат задействани отново венерини теми- връзка/пари и по един хармоничен начин ще финализираш нещата, които си обмисляла или ще настъпи кулминацията им.
Отсега усещаш, че контролът ти се изплъзва, тъй като в момента тр. Меркурий У1 е опозиция на Плутон У4, не е нужно да държиш всичко и всички по всяко време под контрол, отпусни му края- няма да се преобърне света.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретроградни планети
« Отговор #179 -: Април 05, 2017, 04:16:47 pm »
Венера е У10, нормално е ретроградието да е задействало преразглеждане на важните за теб неща. Освен това отминалото Новолуние в близост до твоята Луна е квадратирало Юпитер У7 в 5д, затова и желанието за промяна по отношение на партньорств и последвалото бягството, следствие засилените емоции.  Пълнолунието на 11 април е везни и е в секстил с Венера, така че ще бъдат задействани отново венерини теми- връзка/пари и по един хармоничен начин ще финализираш нещата, които си обмисляла или ще настъпи кулминацията им.
Отсега усещаш, че контролът ти се изплъзва, тъй като в момента тр. Меркурий У1 е опозиция на Плутон У4, не е нужно да държиш всичко и всички по всяко време под контрол, отпусни му края- няма да се преобърне света.
Благодаря за коментара Акрукс.  :) Права си, като добавка ще посоча, че Венера се обърна в ретроградна посока от градуса на моята нат. Луна, което още веднъж подсказваше за емоционално наситен период. Нали виждаш, че натално си ми е Луна/Юпитер квадрат.  :012: Емоции да искаш.  :012:
« Последна редакция: Април 05, 2017, 04:19:24 pm от Radost »