Автор Тема: СЛВ и ЮЛВ  (Прочетена 8366 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #30 -: Януари 13, 2015, 09:44:17 pm »
Като че ли индийците имат право да приемат възлите като злосторници. Има няколко позиции, в които предразполагат към поразии - ако са по осите или ако са около светилата. Обаче за мен са нещо като Юпитер - според картата и разположението им в нея могат да са тригер или за неприятности, или за хубавини.

Близка приятелка е с Луна във Везни в точна опозиция на моята в Овен. Възлите едновременно минаха през Луните ни. При двете даде нов емоционален етап. Конкретно събитие...не бих казала. Но настройката ни се смени. Скоро ЮЛВ ще съвпадне с Уран и това ще е интересно в социален план. Някои стари революции може да се повторят с нови участници и при сменени декори.

На Запад като че ли сега се случва онова, което на Изток е минало преди няколко века - нашествията на мюсюлманите, опитите им за окупация...не ви ли е познато?

Цитат
Скоро ЮЛВ ще съвпадне с Уран ... 

Гледаш ли телевизия ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #31 -: Януари 13, 2015, 10:13:18 pm »
Да...затова поднових темата:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #32 -: Януари 13, 2015, 10:35:56 pm »
Да...затова поднових темата:)

Предположих, че няма да съм ясна -телевизията като "властимаща" (ще) определя/поднася  минали събития по един нов, реформаторски начин, но реагирайки на същите като бунтовник.Тя е опитното оръжие:)
Уран е в Овен на всеки 84 г. , а през колко години ЮЛВ в Овен се среща с Уран -върху това помисли ли ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #33 -: Януари 13, 2015, 11:11:05 pm »
Стар, същото какво дава като тенденция за колективна събитийност през следващите 8-9 г. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #34 -: Януари 14, 2015, 06:19:10 am »
Но следващия месец дисп Уран ще е в тригон с диспозитора на Плунон.И драмата в световин мащаб ще се развие.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #35 -: Януари 15, 2015, 11:00:10 am »
Някакъв тип коренна, революционна промяна и смяна на посоката, реформи на статуквото, но наложена трудно или насилствено.
Цикълът Сатурн - Марс е скорпионски, което предполага, че за момента това е възможно да се осъществи посредством трансформиращи,  скорпионски методи и "настроения".

Ноември 1985 г., Плутон в Скорпион в съвпад със ЮЛВ
Март 1990 г., Плутон в Скорпион в квадратура с нодалната ос
Февруари 1994 г., Плутон в Скорпион в съвпад със СЛВ
Май 1998 г., Плутон в Стрелец в квадратура с нодалната ос
Средата на 2002 г., Плутон в Стрелец в съвпад с ЮЛВ, като едновременно с това Сатурн в Близнаци е в съвпад със СЛВ
Есента на 2006 г., Плутон в Стрелец в квадратура с нодалната ос
Есента на 2010 г., Плутон в Козирог в съвпад със СЛВ
Сега Плутон в Козирог е в квадратура с нодалната ос

Ноември 1991 г., Уран в Козирог в съвпад със СЛВ, като едновременно с това Нептун е в съвпад със СЛВ и СЛВ е в тригон с Юпитер в Дева
Ноември 1995 г., Уран в Козирог в квадратура с нодалната ос по оста Везни - Овен, като едновременно с това Нептун в Козирог е в квадратура с нея
Май 1999 г., Уран във Водолей в съвпад с ЮЛВ
Март 2003 г., Уран в Риби в квадратура с нодалната ос
Март 2007 г., Уран в Риби в съвпад със СЛВ. Като едновременно с това Юпитер в Стрелец е в квадратура с нодалната ос
Март 2011 г., Уран в последните градуси на Риби в квадратура с нодалната ос по оста Близнаци - Стрелец
Сега Уран в Овен е в съвпад с ЮЛВ

При мен в натала Плутон е в съвпад с Уран и правят тригон/секстил с нодалната ос - само в 3 от тези дати нямам събития (+/- месец) :) - интересно :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #36 -: Януари 20, 2015, 10:37:25 pm »
Уран е съвпад с ЮЛВ, там е акцентът, а Плутон ще се включи като главен виновник за срещи , след няколко години. Срещите ще са по оста Овен/Везни, но с участието на Луна към тях , както и 4/10 домове. По-скоро същите ще са с реактивен характер или експериментирайки в стари такива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #37 -: Януари 21, 2015, 03:28:32 pm »
Още около 2 г. квадратурата Уран/Плутон ще има отношение към връзките и срещите (нодална ос), разбира се, ангажирайки същите, по начин , който ти сподели, Стар. Сега обаче, имаме специфика и тя се изразява в това, че е нодалната ос, в частност ЮЛВ е ускорен от съвпад на Уран в Овен-комбинация почти аналогична на Луна в Овен, Марс в Рак, Луна в 1-ви дом квадрат Марс 10-ти, Марс в овен квадрат нодална ос Рак/Козирог и въобще всички възможни комбинации, отразяващи връзката -Луна/Марс . Хората, с натални констелации Уран/нодална ос, ще имат шанса да събудят някои свои срещи от миналото, да изживеят нови, но по познат за тях начин, за кратко време или да прекъснат съществуващи такива, пак по този начин, както и да се разминат отново, с минали-несбъднати.Още по-силно като усещане  за ситиации, ще имат хората с натални Уран съвпад ЮЛВ, но все още не знам , как точно да тълкувам това, като конкретна специфика.
Мунданна конфигурация, отразяваща натална съща е тенденция за значим събитиен процес в натива; същата с участие на нодална ос и тежка планета : "от тогава живота ми пое в друга посока,(не) срещайки...еди кой си или еди какво си", чрез природата на планетата.
Предположих, че срещите ще са с акцент и натив по оста Овен/Везни, защото Венера и Марс им предстои нов цикъл в 1* Овен; Уран ще ги срещни, така че...

Догодина пък, Нептун ще е съвпад с ЮЛВ, по-следващата -Плутон със СЛВ, така фокуса на срещите логично и циклично ще се мести според, това (накъде) дърпат  наталните Меркурий/ Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“