Автор Тема: СЛВ и ЮЛВ  (Прочетена 8368 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #15 -: Януари 04, 2015, 01:26:23 am »
По казуса с Рени-ако кету е с природа на марс, то съвпад с юпитер щеше да е чудесно, ако не беше точно във везни, там царуват венера и сатурн
Най-лесно би било да кажем, че имаме силен воин с грешна битка/кауза, или с неустановена, но нещата никога не са толкова прости, особено с ретро участник, който е и диспозитор на първодомен марс

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #16 -: Януари 04, 2015, 02:01:17 am »
Имам ЮЛВ съвпад със слънце - не мога да понеса мисълта да имам началник и да се обезлича покрай него. Леко встрани, но тези дни попаднах на тези карти: http://ihoraksjuta.livejournal.com/5085273.html Впечатлиха ме съвпаденията... Обсъждали ли сте ги тези карти в някоя тема?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #17 -: Януари 04, 2015, 05:31:53 am »
Мерси, нереална.
Изчетох темата и ми беше много интересна макар че възлите са разглеждани най-вече философски. Идеята за дуалността ми е ясна. Затова търсех малко по-практически ориентирана информация.  Прави ми впечатление, че никъде не се говори за посоката на възлите. Те се движат ретроградно, но имат и директна посока. И съответно по рождение може да са ретроградни или директни.

При мен са директни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #18 -: Януари 04, 2015, 11:46:55 am »
При мен възлите с времето се оказват по-силни и съдбовни от всички астропоказатели Там са ми и знаците и боя през пръстите когато стъпя накриво. Правило за коректив няма-само вътрешното усещане мое
Винаги е трябвало да "довърша по ЮЛВ и тогава идва възможността на СЛВ, За мен те са най-голямото предизвикателство и приключение, дори съм благодарна, че ги има.
ЮЛВ ми е в съвпад с 3 планети, сигурно затова първо трябва да го обслужа, като не искам-съдбата го прави по-хард.
През 2016 г ми предстои възврат, ще видим какво ще покаже равносметката "пито-платено"
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 12:17:34 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #19 -: Януари 04, 2015, 03:21:12 pm »
Enigma, имаш квадратура към нодална ос и то от Светило, а у СЛВ е съвпад с ЮЛВ- задължена си да случваш всичко по тази ос.През 2016г. уСЛВ ще е съвпад със стелума и ЮЛВ , заедно с реверс на възлите. Има за какво да се питаш. :)

В трети или втори дом е конфигурацията с ЮЛВ при теб?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #20 -: Януари 04, 2015, 07:42:23 pm »
Enigma, имаш квадратура към нодална ос и то от Светило, а у СЛВ е съвпад с ЮЛВ- задължена си да случваш всичко по тази ос.През 2016г. уСЛВ ще е съвпад със стелума и ЮЛВ , заедно с реверс на възлите. Има за какво да се питаш. :)

В трети или втори дом е конфигурацията с ЮЛВ при теб?
Във втори-осми е нодалната ос. При астропунктове в Риби обаче питането и отговорите са пречупени през правилото " Видимят свят се управлява от невидимия". Не знам дали за жалост, или за късмет, но е така Осми дом и той е доста енигматичен, със сигурност е свързан с груповия егрегор
« Последна редакция: Януари 05, 2015, 10:05:20 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #21 -: Януари 04, 2015, 07:55:30 pm »
Аз многосе питам по енигмите

 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #22 -: Януари 05, 2015, 10:58:28 pm »
Ето още един казус.
Ако възлите са на куспидите на домовете къде са всъщност? Например са разположени на К4 и на К10. Обаче нали обичайно се движат назад? Значи минават към трети и девети дом. Ако са директни е лесно - навлизат в съответния дом и  нямаме колебание къде да ги разглеждаме.

Дали на принципа, на който се гледат планетите на куспида - под влияние на двата дома, се гледат и възлите?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #23 -: Януари 06, 2015, 02:35:50 pm »
Ето още един казус.
Ако възлите са на куспидите на домовете къде са всъщност? Например са разположени на К4 и на К10. Обаче нали обичайно се движат назад? Значи минават към трети и девети дом. Ако са директни е лесно - навлизат в съответния дом и  нямаме колебание къде да ги разглеждаме.

Дали на принципа, на който се гледат планетите на куспида - под влияние на двата дома, се гледат и възлите?

Може би -да, както и същите в 0* на съответния знак. Вчера една дама, тук от форума, ме осветли по този казус, за което й благодаря. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #24 -: Януари 06, 2015, 05:50:59 pm »

The_One, имам съвпади, по СЛВ отработвам настоящите проблеми, а по ЮЛВ всичко е наред. Класически пример.  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #25 -: Януари 06, 2015, 07:22:37 pm »
Дали на принципа, на който се гледат планетите на куспида - под влияние на двата дома, се гледат и възлите?

Единствената, орбисата си е орбиса-до 0,5 градуса от /преди/ върха на дома го смятат към въпросния дом.  Ретродвижението не би трябвало да противоречи на това правило.
Идеята е-в следващия дом са, на куспидата, все едно са в дома, това е запечатания момент с раждането. Иначе може и да тегнат назад през живота, то нали уж ретро-движението им е било норма, по-правилно.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #26 -: Януари 07, 2015, 08:35:43 am »
СЛВ ми е на 0:00 в лъв. не мога да преценя как се проявява по-силно... като че ли повече по лъв.  ::) но е в 10ти дом, , т.е ЮЛВ в 4ти и може би това в някаква степен дава преработка на рака  ::)

Happy58

  • Гост
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #27 -: Януари 07, 2015, 12:12:41 pm »
СЛВ ми е на 0:00 в лъв. не мога да преценя как се проявява по-силно... като че ли повече по лъв.  ::) но е в 10ти дом, , т.е ЮЛВ в 4ти и може би това в някаква степен дава преработка на рака  ::)

по книжките пише, че при нодална ос в нулев градус, спокойно можем да го отчитаме като в следващия, при теб - в рак. И така получаваш обръщане - СЛВ в рак, в 10 дом :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #28 -: Януари 07, 2015, 10:00:09 pm »
Моята нодална ос се е крепнала на к6 и к12. Около градус орбис, но реално от 5 и 11 дом. Усещам си нодалната ос да е свързана с 5 и 11 дом, въобще не я чувствам като закачена за к6/к12.
По-скоро усещам Юлв съвпад Лилит на к12. Много интуитивно, освен всички други влияния.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: СЛВ и ЮЛВ
« Отговор #29 -: Януари 13, 2015, 09:11:20 pm »
Като че ли индийците имат право да приемат възлите като злосторници. Има няколко позиции, в които предразполагат към поразии - ако са по осите или ако са около светилата. Обаче за мен са нещо като Юпитер - според картата и разположението им в нея могат да са тригер или за неприятности, или за хубавини.

Близка приятелка е с Луна във Везни в точна опозиция на моята в Овен. Възлите едновременно минаха през Луните ни. При двете даде нов емоционален етап. Конкретно събитие...не бих казала. Но настройката ни се смени. Скоро ЮЛВ ще съвпадне с Уран и това ще е интересно в социален план. Някои стари революции може да се повторят с нови участници и при сменени декори.

На Запад като че ли сега се случва онова, което на Изток е минало преди няколко века - нашествията на мюсюлманите, опитите им за окупация...не ви ли е познато?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.