Автор Тема: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго  (Прочетена 24349 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #15 -: Януари 12, 2015, 04:58:56 pm »
След като има такава опция в астрологичните програми - прогресивна карта + транзити, значи може би не е толкова абсурдно.
Но не съм профи астролог и затова пуснах запитване... :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #16 -: Януари 12, 2015, 11:58:21 pm »
Ако прогресивната карта отразява личността ни в този момент - защо да не гледаме транзити върху нея? Цикълът Марс-Венера си е един аспект, повтарящ се при регулярни транзити...горе-долу на около две години.
Мога да кажа, че транзитът на тежките планети се усеща и дори дава събитийност при аспект с пр. лични планети. Ако не е изолиран аспект, разбира се.
Пример: Сатурн в Скорпион беше в опозиция на прогресивната ми Венера (У5) в Телец. Помните в този период от около две години как оревах форума, нали?  ;D Да не ви припомням аз  ;D
Когато Сатурн беше във Везни направи опозиция към нат. Венера и Луна, та имам представа как се проявява. Само че наталните ми са в Овен и не се дават лесно, а знаците Телец-Скорпион предполагат големи и баааавни драми. И тук Венера е доста по-уязвима.

Отвреме-навреме продължавам да си гледам прогресивната карта с транзити. И дори ми направи впечатление, че този цикъл е върху профекционния ми асц. Пак смесвам две техники - транзити и профекции. Хубаво е да може да се види цялата картина. Затова и я има опцията с натална карта, прогресии и транзити. Засега аз хващам картината, когато вече е минала:) Но поне се пробвам.
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 12:06:47 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2015, 09:41:17 pm »
Хм...най-после разбрах защо близките ми приятели и гаджетата ми са с Венера/Сатурн и/или Луна/Сатурн. При мен асц. е Козирог и Венера е У5. При положение, че е в един знак с Луна и Юпитер все ми беше странно как си намирам хора с Венера в твърд аспект със Сатурн. Това работи:)
Замислям се колко много информация има в хороскопа - само човек да знае как да го разглежда.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2015, 10:08:34 pm »
Като си го обясни така подробно - повярва ли си?  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2015, 10:35:58 pm »
И аз уж не съм си стояла самичка в очакване на Росинант обаче друго си е, когато с гушкането има и сърцетуп ;D
Романи...освен приключенски, биографични, малко класика и големият Достоевски - не, мерси. Пък и на почти 27 години - все съм разбрала поне от какво ми е хубаво, ако не друго.

За "50 нюанса сиво" съм съгласна. Ама там проблема е, че освен въображение на авторката й липсва и дар слово. За нея всичко е красиво или страхотно и с прости изречения от по 5-6 почти еднакви думи описва всяка ситуация и емоция.
И все пак...любовта може да е секс, но сексът не е любов.
Не е ли по-добре да се осмелиш да искаш макар и чудни неща, отколкото желанията ти да са подчинени на страховете ти? Може и да не можеш да станеш президент, но не пречи да желаеш. Щото това може да те отведе поне до ниво министър, нали?  ;D

П.П. Според мен животът работи на принципа "Нищо искаш - нищо и ще получиш".
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 10:39:59 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2015, 10:47:46 pm »
Желанията са си желания, но нека не изпускаме съвсем здравият разум. Като искаш нещо си го случваш. Сам. Другите само участват в твоята случка.  ;D

Драко, съвсем откровено - не вярвам да има живо същество, което да не иска нежност, любов и грижа. Дори озверелите от студ и глад кучета на улицата клепват уши и се отъркват в минувачите. Не щото са слаби, а щото са живи.
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 10:49:31 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2015, 03:19:37 pm »
[…]
И аз уж не съм си стояла самичка в очакване на Росинант обаче друго си е, когато с гушкането има и сърцетуп ;D
[…]

Докъде я докарахме — едно време бабите ни чакаха някой дон Кишот, сега внучките им — някой Росинант. Асоциации…  :57:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2015, 10:11:30 pm »
Да бе, Едната, що чакаш Росинант?

Колко интересно, в обсъждането по литературни прочити само двенките си говорите...
То вярно, че тематиката ви много любовна...

Дракониада, не е ли скучно всичко да си правил?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2015, 10:25:58 pm »
Ууу, голям темерут си станала последните 15 години  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2015, 10:34:42 pm »
Както казва един приятел-хубаво е да има любов, дори несподелена, знаеш, че си жив

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2015, 10:59:44 pm »
Кажи на твоя приятел ,че Нептун му прави въртели.  :)
Иначе е красива и трогателна мисъл.

Не му прави, той е слънчева риба, добре е нептун и си го използва

Happy58

  • Гост
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2015, 10:13:51 am »
Щеше да е гот човек да се влюбва ей така за тонус, ама не става.

уффф, как хубаво става, ама после боли :), щото не всеки откликва :) - хич даже не е толкова хубаво да си често влюбен - в началото е гот, после става изтощаващо. Колкото и човек да е позитивен, в един момент (ако е несподелено, а то няма кка вечно да е) или страда и губи почва, или тегли една, ама много сериозна и дотам вече с лИбовта :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2015, 10:47:57 am »
За мен за момента е по-важно да мога да изпитам чувството, защото имам усещането, че в някои отношения съм пълен пън, а и ми се е заблатила енергията.

Всеки има такива периоди, може би малко марсови дейности ще провокират венера?

Happy58

  • Гост
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2015, 10:53:05 am »
За мен за момента е по-важно да мога да изпитам чувството, защото имам усещането, че в някои отношения съм пълен пън, а и ми се е заблатила енергията.

а, така става, щом е за момента :) - може би да си угодиш малко на Венерката и така да я възбудиш ..... идея просто

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс и Венера - от нежен танц до страстно танго
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2015, 12:47:06 pm »
Да бе, Едната, що чакаш Росинант?

Колко интересно, в обсъждането по литературни прочити само двенките си говорите...
То вярно, че тематиката ви много любовна...

Дракониада, не е ли скучно всичко да си правил?

Папи, щото съм милостива и горката кранта също иска някой да я чака  ;D Да не си помислите, че имам по-особени слабости към животните - не!  :012:

Дракониада не е такъв пън, на какъвто се прави, та ми е приятно да я провокирам на любовни теми. Отвреме-навреме пуска по някой неочакван бисер и повдига черния си готически воал, нали Драко?  ;D  :character0029:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.