Автор Тема: Диспозитор  (Прочетена 11894 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #60 -: Януари 25, 2015, 09:53:56 am »
Нека сравним два случая:
- силни планети, слаб диспозитор
- слаби планети, силен диспозитор

Сещаш ли се за някакви примери?
Досега впечатлението ми е, че диспозиторите могат да се използват само за допълнително инфо
Иначе за крайният диспозитор твърдят, че той командва парадът
Ако имаме 2 крайни диспозитора, вероятно нещата се разпределят м/у тях?
И какво става с хора без краен диспозитор....

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Диспозитор
« Отговор #61 -: Януари 25, 2015, 10:39:46 am »
Сещаш ли се за някакви примери?
Досега впечатлението ми е, че диспозиторите могат да се използват само за допълнително инфо
Иначе за крайният диспозитор твърдят, че той командва парадът
Ако имаме 2 крайни диспозитора, вероятно нещата се разпределят м/у тях?
И какво става с хора без краен диспозитор....
Когато имаме 3крайни диспозитора,а всеки е диспозитор на другия в пълна взаимовръзка,забелязвам че оглавява управлението като пръв сред равни най-достойният по дом,с най-хармоничните мажорни аспекти(в частен случай).Наблюдавам,че с годините тази планета все по-категорично превзема всички сфери от живота.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #62 -: Януари 25, 2015, 10:46:47 am »
Когато имаме 3крайни диспозитора,а всеки е диспозитор на другия в пълна взаимовръзка,забелязвам че оглавява управлението като пръв сред равни най-достойният по дом,с най-хармоничните мажорни аспекти(в частен случай).Наблюдавам,че с годините тази планета все по-категорично превзема всички сфери от живота.

не разбирам? как така са крайни, пък има са в някаква рецепция? такава карта не се ли води без диспозитор?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Диспозитор
« Отговор #63 -: Януари 25, 2015, 11:01:49 am »
не разбирам? как така са крайни, пък има са в някаква рецепция? такава карта не се ли води без диспозитор?
Марс/Вод се упр от Уран/Взн,който е управляван от Венера/Овен,която е управлявана от Марс/Водолей.Всеки от тях управлява поне по 2планети.Това е в моя натал.
Допускам,че са крайни,като водещ е Марс предвид структурирането на живота ми до този момент.
Карта без реален автократичен,краен диспозитор но с абсолютен триумвират.  :012:
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 11:19:18 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #64 -: Януари 25, 2015, 11:20:15 am »
А сатурн в кой знак е-при стари управители

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Диспозитор
« Отговор #65 -: Януари 25, 2015, 11:22:19 am »
Сатурн Близнаци,Мерк Риби.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Диспозитор
« Отговор #66 -: Януари 25, 2015, 11:22:39 am »
Като проследяваме веригата по диспозиция търсим ЙЕРАРХИЯ на планетите по сила,силният управлява .Когато има един краен диспозитор,формата на управление в картата е МОНАРХИЯ,когато е някаква форма на олигархия,олигарсите в съюз и все пак някой надделява в натала или по предимства от моментната динамика по прогресии,транзити... .Аз имам като крайни диспозитори Венера,Меркурий,Юпитер във връзка-това е като управлението на тройната коалиция навремето  :D .Очакванията ми са като са на върха на управлението да са замесени във всяко по-важно събитие ,всяка тяхна връзка ще е като заседание на парламента  .ПП .Поправка в движение,рискове на живото предаване :D .Има несъответствие,когато говоря за Йерархия,не е задължително да е по сила/Юпитер при мен е в падение например /,по скоро е като ИЕРАРХИЯ на държавно управление,понякога управляват  некадърници  :017:При един краен диспозитор управлението е ясно,при два-също,понеже са във взаимна рецепция,с качества на съвпад .При три и по-вече обаче се наблюдава посока на завъртане.при мен Юпитер управлява непосредствено Венера,той е ,,причина,,за моята Венера,но обратната връзка е опосредствена/Венера за да управлява ,за да е ,,причина за моя Юпитер трябва да мине през Меркурий като посредник -интересна особеност ::)
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 01:07:07 pm от Oposit »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Диспозитор
« Отговор #67 -: Януари 25, 2015, 11:50:53 am »
А сатурн в кой знак е-при стари управители
Все забравям старите управители. ;)
   Пак са свързани трима-Сатурн-Мерк-Юпитер-Сатурн.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #68 -: Януари 25, 2015, 01:15:22 pm »
Точна и полезна информация могат да дадат Слънчеви Риби с добре поставени в натала Юпитер и/или Нептун, защото в момента Нептун е на трон, а Юпитер е ретрограден в огнен знак, по темата . А когато Слънце влезе и в Риби, още по-пълна информация:
Слънце в Риби -Юпитер в Лъв-Нептун в Риби.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Диспозитор
« Отговор #69 -: Януари 26, 2015, 02:02:24 pm »
Марс ми е краен диспозитор, държи почти цялата карта, диспозитор е на Луната. Диспозитор на Слънцето е Юпитер, на него пък е Сатурт, който е в марсов знак.
Плюсът е, че като се размрънкат двете лигли (Луна и Венера), едната плаче, другата капризничи, Марс иска не иска върви след тях и оправя положението. Минусът е, че само с тях се разправя и няма време за себе си  :)

В картата от астрото ми дава освен Марс, също Уран, Плутон и Юпитер за крайни диспозитори
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 02:08:53 pm от Satin »

Happy58

  • Гост
Re: Диспозитор
« Отговор #70 -: Януари 26, 2015, 02:29:55 pm »
Марс ми е краен диспозитор, държи почти цялата карта, диспозитор е на Луната. Диспозитор на Слънцето е Юпитер, на него пък е Сатурт, който е в марсов знак.
Плюсът е, че като се размрънкат двете лигли (Луна и Венера), едната плаче, другата капризничи, Марс иска не иска върви след тях и оправя положението. Минусът е, че само с тях се разправя и няма време за себе си  :)

В картата от астрото ми дава освен Марс, също Уран, Плутон и Юпитер за крайни диспозитори

А за какво плачат двете лигли - дали Марс не ги подкукуросва нещо :) - замисли се