Автор Тема: Диспозитор  (Прочетена 11898 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #30 -: Януари 23, 2015, 06:01:05 pm »
Луната е диспозитор на Марс, диспозитор на Луната е Меркурий. И какво получаваме?  :017:

Да де, какво получаваме?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Диспозитор
« Отговор #31 -: Януари 23, 2015, 06:10:05 pm »
Марс ще е подвластен на лунни настроения, а Луната ще го раздава префинено и аналитично. Простете, но друга интерпретация в абстракция не мога да измисля.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Диспозитор
« Отговор #32 -: Януари 23, 2015, 06:50:04 pm »
Аз бих го определила бързичко като хипохондрик. Действащ спрямо страхове, мании от болести. Действащ в посока изпадане в дупка или вманиачаване в здравословен начин на живот.  :57: :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #33 -: Януари 23, 2015, 08:05:40 pm »
Добре, явно без конкретен пример става обърквация. Оставете Лилити, Хирони, възли и т.н., дайте да пробваме диспозиторите

ето карта, какво мислите за домашния живот в бащиния дом, родителите на тая жена?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Диспозитор
« Отговор #34 -: Януари 23, 2015, 08:48:08 pm »
Последната притча на Рени ме кара да да се изразя просто,не мога да се съобразявам с бекграунда на всеки,коя школа предпочита .Накратко ЗА МЕН всяко пренасочване на друго място е диспозиция,планетата отговорна за това е диспозитор,Управител е ДИСПОЗИТОР НА КУСПИДА,куспида е началото,командния пункт,пост,функция,ян, енергия дава командите другите фактори в пределите на дома изпълняват и сев съобразяват , диспозитора на знак който не е на куспидата,най-често е Управител на следващия по ред дом-подчинен е и дава следствия ,друг вариант е диспозитор.Управител /на интерсептиран знак-той е като следващ по ранг ,,васал,, ,който се съобразява с Първия диспозитор-управител.ЛВ,Хирон,кардиналните точки,явно като нямат собствени домове,са последни в йерархията по тази логика и се съобразяват с местния управител/диспозитор/,който дава ефект непосредствено ,на място,където се намира по дом .Управител,/владетел/ не се занимава с ефекти,следствия-дава заповеди на подчинения,управляван дом,който му изпълнявайки заповедите му дава ефекта и следствието .Моя работна хипотеза ,теоретично засега ми се връзва .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Диспозитор
« Отговор #35 -: Януари 23, 2015, 08:55:50 pm »
Честно казано, досега не съм използвала диспозиторите за анализ на родителската среда и семейната динамика.
И ако тръгна да тълкувам картата в тази насока, няма да е много коректно, защото ще се ръководя от съвсем други фактори, не от диспозиторите - така се губи смисълът на заниманието.  :)

Но за да не се измъквам по терлици от темата, пробвах да направя диспозиторска верига и установих, че има рецепции, около които се завърта цялата верига, с изключение на Луната, която е доста силна и се намира в собствен знак.

Както казах, Луната е в собствен знак и затова не участва.

Правя го с уговорката, че се използват и модерни управители.

Тръгваме от Слънцето: Слънце в Овен - Марс в Близнаци - Меркурий в Риби - Нептун в Дева. Тук има рецепция Меркурий/Нептун, така че веригата се затваря.

Марс: Марс в Близнаци - Меркурий в Риби - Нептун в Дева. Отново същата рецепция.

Венера: Венера във Водолей - Уран в Телец. И тук има рецепция.

На пръв поглед не виждам голямо напрежение и изразена тенденция към кризи в семейството на жената. Обаче ми се струва, че нещо не е съвсем таман в нейните партньорски и интимни връзки. Омъжвала ли се е, какви са й били отношенията с мъжете? Мисля, че в отношенията с противоположния пол е избила някаква липса от ранното й детство.

Също така ми се струва малко хлъзгава темата, свързана с децата. Тази жена имала ли е деца, какви са били отношенията й с тях? В семейството имало ли е осиновяване - тя да е осиновила дете или тя самата да е била осиновена от други хора? Да речем, едната родителска фигура, с която е израснала, да не е била нейният биологичен родител?

На определен етап от живота е заложена тенденция към мистичен уклон, може да се е запалила по някакви духовни практики или окултни учения. Интуитивен ум, визионер, човек с въображение, добри способности за усвояване на знания, медитативни способности.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #36 -: Януари 23, 2015, 09:12:09 pm »
Мерси, Лили, и аз не съм го правила, затова и ми стана интересно възможно ли е изобщо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #37 -: Януари 23, 2015, 09:19:30 pm »
Единият  от родителите, може да е бил заместен от друга авторитетна за жената фигура. Имало е нещо  прекалено малко или прекалено много. Спестено й е женското поведение като малка, възпитавана е като за момче, резултата е по оста 3/9 според мен.
Сатурн/Уран  рецепция Венера, Меркурий рецепция Юпитер, като Сатурн/Юпитер и Уран са в 7-ми дом. Луна на трон тригон Меркурий,Слънце в Овен ,5-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #38 -: Януари 23, 2015, 09:25:25 pm »
единият родител описан от водолей - двата управителя в квадрат с диспозитора и съвпад един с друг
другият - от слънце, което няма аспект с диспозитора си, макар че е в секстилен знак, съвпад с юпитер

ето още една карта с водолей/лъв - тук какво имаме за родителите?
един квадрат и един съвпад с екзалтирал юпитер

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Диспозитор
« Отговор #39 -: Януари 23, 2015, 09:36:48 pm »
По първата карта, на прима виста за дома: Венера и Сатурн са в хубава рецепция и акцидентално силни. Мисля, че баща ѝ е силно консервативен, необичащ резките движения, вероятно и потискащ на моменти. Майка ѝ — тронова Луна, обгрижваща, притесняваща се. Атмосферата е (била) по-скоро хубава, макар и застинала. Така ми се струва, де.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Диспозитор
« Отговор #40 -: Януари 23, 2015, 09:41:09 pm »
ето още една карта с водолей/лъв - тук какво имаме за родителите?
един квадрат и един съвпад с екзалтирал юпитер

Доминираща роля на бащата, неговия статус и протекции. Потеклото играе ключова роля, отваря врати. Някой може да е станал известен в обществото, не е изключено това име да се предава по наследство, т.е. има някаква приемственост в статуса.

Майката ми се струва, че играе по-второстепенна роля. Една стилна кукла до всемогъщия татко, с елегантни обноски, която знае как да се държи в обществото, а вкъщи е красив декор.

Тук всичко се върти около рецепцията Слънце/Нептун, а ако използваме старите управители - около съвпада Слънце/Юпитер в Риби.



« Последна редакция: Януари 23, 2015, 09:55:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Диспозитор
« Отговор #41 -: Януари 24, 2015, 02:23:00 am »
Добре, явно без конкретен пример става обърквация. Оставете Лилити, Хирони, възли и т.н., дайте да пробваме диспозиторите

ето карта, какво мислите за домашния живот в бащиния дом, родителите на тая жена?
Сатурн У4 съвпад с Уран У4 в 7д , с диспозитор Венера в 3д, която е в тригон с Марс У1, който е диспозитор на Слънцето У10 в 5д, което пък е диспозитор на Плутон У1 в лъв- жената обича повече майка си, нея чувства по-близка, а бащата клони повече към брат/сестра на жената;
като цяло хармонична семейна среда, живеят може би във фамилна къща, от дядото по бащина линия, бащата на жената е традиционалист, държи на това да има стабилен дом, докато майката е по-фриволна, ориентирана към кариерата и това да доминира над останалите, но няма власт над жената 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Диспозитор
« Отговор #42 -: Януари 24, 2015, 02:39:19 am »
ето още една карта с водолей/лъв - тук какво имаме за родителите?
един квадрат и един съвпад с екзалтирал юпитер
Слънцето У4 в риби е във взаимна рецепция с единия диспозитор Нептун в лъв
Сатурн У10 е с диспозитор Юпитер, който е диспозитор и на Уран У10,  на Слънцето У4  и на Меркурий У1- мъжът от картата е отрасъл в нежна и спокойна атмосфера, въпреки квадрата Сатурн У10- Слънце У4, подкрепян е от баща си по отношение на кариерата, докато майка му се е грижи за ежедневието и здравето му, а от друга страна се държи приятелски с него.

Happy58

  • Гост
Re: Диспозитор
« Отговор #43 -: Януари 24, 2015, 08:12:18 am »

Happy, ако един Управител е "поставено лице", разбирай няма нужната сила/ достойнства, естествено, че ще приема от...някой или нещо си. Статията акцентира върху домовете, защото там се случват резултатите от действията на Управителят/-те. В един магазин, къде е резултатът от дейността на управителя, я помисли ? А когато има ревизори, разбирай транзити, доколко влияе дейността на същия?    ;)

Искаш да кажеш, че когато е слаб управител, работниците в магазина дирижират работата - така ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #44 -: Януари 24, 2015, 12:23:07 pm »
Искаш да кажеш, че когато е слаб управител, работниците в магазина дирижират работата - така ли?

....или конкуренцията в съседство,наемодателят. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“