Автор Тема: Диспозитор  (Прочетена 11896 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Диспозитор
« -: Януари 22, 2015, 07:20:52 pm »
Дали ако светилата са слаби (по знак или дом), но диспозиторите им са силни, успяват да компенсират? Има ли разлика при диспозитори на светилата и диспозитори на други планети? Дали твърд аспект от диспозитор е по-лошо от подобен от друга планета или обратно? Къде се проявяват проблемите-в дома на планетата или при диспозитора?
Попаднах на интересен линк
Как ви се струва?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Диспозитор
« Отговор #1 -: Януари 22, 2015, 08:08:26 pm »
Чудна тема. Аз съм забелязала подобна закономерност. Но си мислех, че е прекалено уранично и свободно такова тълкуване за пред публика. Но ми прави впечатление какво се случва с диспозиторите.

Не съм сполучлива извадка. Но моето Слънце е в падение. С тронов диспозитор. Но пък връх на тао с нодалната ос и Лилит. И това го усещам много силно.  ???
Едни такива не съвсем уловими аспекти и нодалности, а с такова влияние.

Сещам се за още едно паднало Слънце със заточен Марс. И диспозитор е също в падение, в съвпад с Уран, Плутон, Лилит и Слв.
И при това Слънце има едни неуловими нишки в посока диспозитора и дома, който управлява. Но като цяло е по-скоро нюанс, не мисля, че е силно определящо за събития.

Както и при мен тао-то с нодалната ос е един привкус към всяка ситуация.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #2 -: Януари 22, 2015, 08:12:45 pm »
За да няма объркване, е по-добре да спрем до планета-диспозитор, разположение, аспект
След това можем да помислим другите аспекти какво влияние имат

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Диспозитор
« Отговор #3 -: Януари 22, 2015, 08:24:06 pm »
Papy,за мен е много полезна статия,точно за това мислех напоследък,това е потвърждение,коментарите отдолу на авторката,също много интересни,напоследък точно мислех точно за вълните енергия в картата,как символно да се предствят в проявление ,когато стигат брега,символът е  концентрирана информация която спестява много време и винаги трябва да се търси ..На въпросите отговор не мога да дам,не съм стигнал дотам още .Но символът ,че Управителя на дом праща заповеди към дома си,а планета в определен дом,командва на място,но дава отчет на диспозитора вече го имах .Управителя изпраща енергия,диспозитора приема . :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #4 -: Януари 22, 2015, 08:58:40 pm »
Papy, благодаря за полезната статия. :38:

Слънце Риби опозиция Юпитер по оста 4/10, но в тригон с Нептун и Юпитер секстил със същия към 12 -ти дом , почти на АСЦ.
Слънце пелегрин, без достойнства, но в ъглов дом, силно аспектирано ; Юпитер също без достойнства, но в 10 -ти дом, ъглов и пак силно аспектиран ; Нептун в собствен дом и триплицет,изгряваща планета. Трудностите при мен са и в дома на Слънце, и този на Юпитер, но откъм 12-ти дом е ...светло.

Марс  Стрелец сескиквадрат Сатурн Овен -1/5-ти домове, знам че аспекта е минорен, но при мен Марс е важна планета.Марс е в собствен дом и триплицет, Сатурн в падение и в дом по заточение-трудностите са били  по дома, където е Сатурн.
И в двата случая, с времето започнах съзнателно да развивам и разширявам дейностите по съответните домове, по възможно най-благоприятен начин.

Аз нямам планети с достойнства откъм положителната им, типична проява и може би не съм толкова подходящ случай по казуса. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #5 -: Януари 22, 2015, 09:24:56 pm »
Така се объркваш, Рени
Опитай да изолираш слънце/юпитер

Например-по трициплитет юпитер е съуправител везни, обаче е ретрограден, а везни е знак на падение на слънце, и тези двете касаят 4/10 дом. Значи-кое на кое е пречило и на кое се е отразило действието/случката
« Последна редакция: Януари 22, 2015, 09:34:27 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #6 -: Януари 22, 2015, 10:02:48 pm »
Юпитер на Слънце, разбира се . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #7 -: Януари 22, 2015, 10:05:53 pm »
Юпитер на Слънце, разбира се . :)

Тоест-не си съгласна със статията? Според нея последствията от действията на слънцето са при юпитер

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Диспозитор
« Отговор #8 -: Януари 22, 2015, 10:24:09 pm »
Не знам, честно казано. На моето Слънце двата диспозитора са коренно различни — Марс паднал, Плутон тронов и съвпаднал с него. Нямам усещане Слънцето ми да страда особено. С Луната е друга работа — там се усеща опозицията с Меркурий, но е слаба ракия. Има на моменти двоумене, разминаване чувства/разум, но нищо потресаващо. Неприятните моменти идват от Сатурн, който не мога да отделя напълно от Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Диспозитор
« Отговор #9 -: Януари 22, 2015, 10:55:02 pm »
Тоест-не си съгласна със статията? Според нея последствията от действията на слънцето са при юпитер

Не, обратно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Диспозитор
« Отговор #10 -: Януари 22, 2015, 11:39:31 pm »
Рептил, какво имаш предвид под "усеща се"
Има ли събития по домовете/знаците или не?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Диспозитор
« Отговор #11 -: Януари 22, 2015, 11:46:46 pm »
Ами аз казах. По-скоро знаците присъстват като декор, домовете като че ли не са засегнати особено.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Диспозитор
« Отговор #12 -: Януари 23, 2015, 12:50:10 am »
този черен фон на статията ми избоде очите, та не разбрах съвсем какво се търси в задачата  :)

Слънцето ми е в опозиция с Луната
диспозитор на Слънцето е Венера, с която е в широк съвпад във 2д (на 9гр разлика)
диспозитор на Луната в 7д е Марс, който е в точен съвпад с Нептун У7 в 3д
 троновата Венера по знак и дом е във взаимна рецепция по изгнание с троновия Марс
и какво следва от това?  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Диспозитор
« Отговор #13 -: Януари 23, 2015, 08:37:02 am »

Попаднах на интересен линк
Как ви се струва?

Папи, благодаря за статията - без значение, дали е добра, поне е основа за дискусия :)

Не знам, кой е автора на статията, но според мен, този човек има определени проблеми с теорията в астрологията:

- Диспозитора разпределя/управлява дейностите на областта си, не ги приема (ако все пак искаме да се придържаме към значението на думата).

- Тук не се прави разлика между значението на диспозитора в натала и в транзит/прогресия - едното е статично, другото е динамично състояние.

Мисля, че мога да изкоментирам още неща, но трябва да обмисля в какъв вид да ги систематизирам, но това горе е основното. Затова и примера на Рени е в противоречие с картата.

Ще опитам да преведа днес статията и после да коментираме.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Диспозитор
« Отговор #14 -: Януари 23, 2015, 09:56:34 am »
Тук ще споря-погледнете транзитната решетка на Брейди-при транзит в третия ред /следствие от транзита/е управлявания дом от активираната планета,но когато са активирани кардинални точки,лунни възли,Хирон и тн,които нямат управителство на дом следствието в 3 ред е фактически техния ДИСПОЗИТОР,в книгата вероятно неправилно е записано управител,освен ако под диспозитор не се разбира управител,който дава ефекта и следствието,докато стандартно управител дава причина .