Автор Тема: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци  (Прочетена 16297 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #30 -: Март 04, 2015, 11:51:32 pm »
Какво означава някъде да се вмъкнеш или да си заключен ?!?  Ставаш зависим, съответно от онзи,който държи ключа и мястото където си се наместил или това са управителите на интерсептираните знаци. А това, че същите са в двойка, как звучи ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #31 -: Март 05, 2015, 12:50:33 am »
а този как е - негови ресторанти имат общо 15 звезди мишлен, ама кой да му каже, че 6-ят му дом е прецакан
В тази карта от първи поглед виждам,че личността е изявена от струпаните планети в дом.В какъвто и дом да имаш 4планети,акцентът ще е върху него,както и успехите.Така,че не смятам неговия случай като свръхкомпенсация на интерспт. знак.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #32 -: Март 05, 2015, 08:18:18 pm »
Дали не се прекомпенсира някак след време,като човек осъзнае ограниченията по включените планети? Скоро гледах такава карта-асцендент телец, слънце в лъв в 5 дом, нептун на МЦ, венера съвпад с луна във везни но включени в 6 дом. Нативът е певица-това и учи, хубав глас, участва в рок-опера. По делата на 6-тия включен дом, сподели, че винаги изпипва нещата си до степен на маниакалност, от което малко се губи огнената спонтанност на троновото слънце в 5 дом. Много е млада, няма твърде за споделяне. Майка й е известна от близкото минало певица. Не ми се ровеше в темата, че елична, но мисля, че в някакъв смисъл тя трябва да се изтласка от слават на майка си,зада бъде себе си-артист, даровит при това. заключеният управител на асцендента,макар и тронов, но в 6дом, я кара да е професионалист, но и да намери баланса в отношенията с колегите, потвърди тенденцията. Мисля, че би се поболявала, ако по независещи от нея причини, не успее да наложи своите идеи в работата. Каза, че има трудности с дипломацията. Двете женски планети са затворените, не иска никакъв личен живот,докато не успее на голямата сцена.
Друга карта на моя близка-включени знаци близнаци и стрелец, възлите само са в тези знаци. Факт-никакви интереси, няма жажда за знания, засега не страда от това. Майкат й бащата са със слънца в блз. и  стр.  :57:И както често се случва темата на мундо-3 и 9 дом е повторена още и още. Слънце в 9 дом, опозиция юпитер в 3, също-меркурий в риби в 8 дом тригон с марс в рак в 12. Това е с диспозиторите. Добра интуиция-както няма много речников запас и прочетени/научени знания, така на пръв поглед анализира и често цели в десятката за хората. Усетът не я лъже, много огнено има в картата й.
За наследственост тук не може да се говори-другите от семейството нямат повторени интерсептации.
Мисля, че ако има проблемност по тях, то ще е потвърдено от друго, по индукция да се търси е добър подход. друга тема е,че не всеки е готов да споделя или склонен към интроспекция, което си е негово право.
Иначе някъде казват, че интересптираните знаци и планети са научени уроци. Не съм убедена винаги да е така, но тази личност, последната,която споменах няма проблеми с общуването, много хора около нея ,те я търсят, има мъдрост и без книги. Но за мен липсите са си липси /за ов и астрологията/
Това ,че е успешна въпреки тях е положителното.
Да, и още един случай-жена,която се омъжи  42 г. имаше бегли връзки с другия пол до тогава, въпреки желанието й, някак обстоятелствата я свързваха с несвободни, или несериозни. Включен овен в 1 и марс везни в 7-също включен.
« Последна редакция: Март 05, 2015, 08:21:01 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #33 -: Март 05, 2015, 09:15:53 pm »
Тази с близнаци/стрелец колко е голяма, и тук възлите са допълнителна интересна екстра, някакви аспекти с някой правят ли, че ми е трудно да внимавам?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #34 -: Март 05, 2015, 09:40:12 pm »
Тази с близнаци/стрелец колко е голяма, и тук възлите са допълнителна интересна екстра, някакви аспекти с някой правят ли, че ми е трудно да внимавам?
Малка-млада е ,на 21 е. Възлите, този в стрелец в 5 дом прави тригон с овенско слънце и венера/в съвпад, и с луна в лъв в 1 дом, може да се каже и с асцендента лъв. Огненото някак винаги надскача ограниченията. Да, тригонът слънце луна само по себе си не е малък бонус, нищо че притежателите може и да отрекат.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #35 -: Март 05, 2015, 09:41:52 pm »
Мерси, енигма, прилича да стои на постелено килимче, може затова да не си дава зор
Но да-има време, дано сме тука след 10-на години да кажеш как се развива :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #36 -: Март 11, 2015, 11:42:43 am »
Сетих се за друг случай, жена,която познавам от 22 години насам. Асцендент Риби ,на който има съвпад на меркурий и сатурн ретрогпадни, а слънце в съвпад с марс в овен са включени в 1 дом. Допреди 10 г. се питах защо "режисьорът" се е забавлявал така гаврейки се с марсовата енергия, там просто нямаше овен. Но когато плутон мина в средата на стрелец, където е и нейното МЦ, тя стана рогата за трима. Напусна работа, замина за чужбина, прекрати брак, който търпеше по рибено дълго време, изучи си сама децата. Сега е истински овен.Нещата се случиха около урановата опозиция, а тя има уран в дева в 7 в съвпад с луната. Значи тежкарите по ъглите, излиза, й помогнаха. Промяната е дори външна, преди видът беше-големи, неми и отсъстващи очи, с впечатление за тромавост,мълчаливостта и типа жертва-гарантирани....сега е спортна мацка, дребна /вредна, имам овен в къщи ;) :72:/, става,действа, спори и рогато постига всичко. Преди беше нещо като жертвата в семейството, състрада, съжалителна, живее с проблемите на "наште" до степен да не знае нейния път кой е.докато другите им деца се налудуват в живота. Постоянно боледуваше-анемия /марс-желязо-дефицит/, когато по ураново направи промените, болестите секнаха /луна в дева-женското здраве в съвпад с уран/.
Така че-надежда има винаги за тези включени планети.
Може да се търси тайминг и по периодите не влияние на планетите в живота.
Например слънце-28-42 годишна възраст, някое прогресивно явление ще го отключи.

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #37 -: Март 11, 2015, 11:47:28 am »
Сетих се за друг случай, жена,която познавам от 22 години насам. Асцендент Риби ,на който има съвпад на меркурий и сатурн ретрогпадни, а слънце в съвпад с марс в овен са включени в 1 дом. Допреди 10 г. се питах защо "режисьорът" се е забавлявал така гаврейки се с марсовата енергия, там просто нямаше овен. Но когато плутон мина в средата на стрелец, където е и нейното МЦ, тя стана рогата за трима. Напусна работа, замина за чужбина, прекрати брак, който търпеше по рибено дълго време, изучи си сама децата. Сега е истински овен.Нещата се случиха около урановата опозиция, а тя има уран в дева в 7 в съвпад с луната. Значи тежкарите по ъглите, излиза, й помогнаха. Промяната е дори външна, преди видът беше-големи, неми и отсъстващи очи, с впечатление за тромавост,мълчаливостта и типа жертва-гарантирани....сега е спортна мацка, дребна /вредна, имам овен в къщи ;) :72:/, става,действа, спори и рогато постига всичко. Преди беше нещо като жертвата в семейството, състрада, съжалителна, живее с проблемите на "наште" до степен да не знае нейния път кой е.докато другите им деца се налудуват в живота. Постоянно боледуваше-анемия /марс-желязо-дефицит/, когато по ураново направи промените, болестите секнаха /луна в дева-женското здраве в съвпад с уран/.
Така че-надежда има винаги за тези включени планети.
Може да се търси тайминг и по периодите не влияние на планетите в живота.
Например слънце-28-42 годишна възраст, някое прогресивно явление ще го отключи.

е то искало и след този тригон на Плутон да си остане същата и да не промени нещо - все пак си е съвпад Слънце/Марс в Овен :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #38 -: Март 11, 2015, 11:59:48 am »
Часът й е неточен с толеранс –/+ един час. Но този плуто всъщност затвори цял голям квадрат в подвижни знаци та се оказа ключ. Освен сатурн марс в съвпад в риби срещу луна, уран в съвпад в дева, има и юпитер в близнаци в 4 дом. Уранът по него време сновеше към 18-19 градуса риби-около тези в 1 дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #39 -: Март 11, 2015, 07:53:10 pm »
Съвпадът в риби сатурн/меркурий ли е, или сатурн/марс, че се обърках

Ако луната се осъзнава около 7-та година, ето защо не съм усещала заключен стрелец
Марс и той рано беше май

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #40 -: Март 11, 2015, 10:08:11 pm »
Съвпадът в риби сатурн/меркурий ли е, или сатурн/марс, че се обърках

Ако луната се осъзнава около 7-та година, ето защо не съм усещала заключен стрелец
Марс и той рано беше май
Сатурн-меркурий е съвпадът, наистина както отбелязва Хепи все пак ъглово включена планета и кардинална и екзалтирана по дом и знак е по-лесно да се отключи. А съвпадът нали е най-силният аспект, пак "като планети в овен",марс на трон в съвпад с екзалитрано слънце.
периодите са:
0-7 години-Луна-детство
7-14 г. -Меркурий-юношество
16-21г.-Венера
21-33г.-Марс
28-42/45 г.-Слънце, ако е в силно, добро космическо положение, ако е по-слабо поставено-30-42г.
след 45г. възраст до 58/60г.-Юпитер
след което е Сатурн.
След 82 г. възраст Луната отново влияе.

kris.popova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #41 -: Септември 12, 2015, 01:46:34 am »
Здравейте,
тъй като съм начинаеща в астрологията бих искала да попитам къде са моите интерсептирани знаци и планетите в тях?
Не мога да намеря никъде пълна информация в Internnet за това. Ще съм ви много благодарна!
 :cheer:  :58: :cheer: :58: :017: :017: :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #42 -: Септември 12, 2015, 09:34:45 am »
Имаш плутон в интерсептиран скорпион и венера в интерсептиран телец
Обаче не знам защо не можеш да намериш пълна информация за това в internet, да не би той да ти е ограничен от доставчика и затова?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #43 -: Септември 12, 2015, 11:32:50 am »
Темата ми е много интересна и в последно време се опитвам за себе си да си изясня и да усетя - как чувствам интерсептираните знаци с планетите в тях.

При мен в 1 дом е интерсептиран Овен с Юпитер, а в 7 дом са интерсептирани Везни с Плутон. Двете планети са и в опозиция  :)

В картата ми има силен огнен тригон - включващ интесептирания Юпитер в Овен, Луната в Лъв и Нептун в Стрелец. Нептун и Юпитер са У1, а Юпитер е и У9 и У10.

Юпитер е силен и според мен - мястото му в интерсептиран знак и в опозиция на Плутон - го слагат  малко "на място" - да не се шири толкова  :)

А Плутон е в изгнание по дом изнак в 7 дом във Везни и е заключен с интерсептиране - за да не дерибейства толкова явно в 7 дом  ;D Нещо, като намордник и белезници  - така го усещам  :) Иначе властва безапелационно в 8 дом в скоирпион, където Венера е в изгнание, в съвпад със СЛВ. Там екзалтира и Уран.

Мисля си, че по отделно Юпитер и Плутон са силни във владенията си и имат нужда от усмиряване - затова, за да има баланс в картата са и в опозиция и в интерсепртирани знаци.

Мисля,че Юпитер е по-добре поставен и това ми помага да понеса плутонщините, които животът ми поднася.

Струва ми се, че планетите в интерсептираните знаци много искат да се изявят, но не им се получава с лекота и избухват при първата отдадена възможност  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Интерсептирани знаци и планети в такива знаци
« Отговор #44 -: Септември 13, 2015, 07:32:17 pm »
Алена, много писане му удряш .... :-)

Не бих разчитала на включения знак да озаптява планета - тя си присъства в хороскопа и живота и иска своето проявление. Ако не й го дадем, идва момент на неприятното й показване, защото по закон енергията не се губи, а само сменя формата си - и тогава обвиняваме включения знак.

Трудно проявление на планета има, когато тя е без мажорен аспект - логиката идва от тезата, че аспектите са каналите за проявление. Но без аспект може да се стигне и в другата крайност - прекалено и даже не съвсем осъзнато проявление - това само го цитирам, не му знам логиката.

Така че, намери начин да си проявяваш двете планетки :-)  - според мен Юпитер си ти е в ред, но минаваш през Риби, което в даден момент ще е добре да го коригираш, за да си го използваш пълноценно.