Автор Тема: Луна квадрат сатурн  (Прочетена 7661 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Луна квадрат сатурн
« -: Април 17, 2015, 08:26:05 am »
Какво ви хрумва при този аспект?
Гледах една карта, човекът се разбира прекрасно с майка си и жена си, няма емоционални задръжки, доста жизнерадостен тип (луна, меркурий, нептун в стрелец, слънце в козирог, сатурн-дева). Умее да контактува, без да е натрапчив, добро чувство за хумор, лееко недодялано поведение. Освен тежка операция от апандесит, не виждам нищо, което мога да свържа с поведението му. Няма сестра.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #1 -: Април 17, 2015, 11:13:03 am »
Какво ви хрумва при този аспект?
Гледах една карта, човекът се разбира прекрасно с майка си и жена си, няма емоционални задръжки, доста жизнерадостен тип (луна, меркурий, нептун в стрелец, слънце в козирог, сатурн-дева). Умее да контактува, без да е натрапчив, добро чувство за хумор, лееко недодялано поведение. Освен тежка операция от апандесит, не виждам нищо, което мога да свържа с поведението му. Няма сестра.

Цитат
лееко недодялано поведение
  :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #2 -: Април 17, 2015, 02:31:42 pm »
Имам го в моя натал - отвратителен аспект. Сатурн в Близнаци на Асц. откъм 12 дом и Луна в Дева в 4 дом.
Никога не съм се разбирала с майка ми, която изобщо не е полагала никакви грижи за мен. Винаги съм преживявала дълбоко емоционално всичко около мен, особено личните ми връзки.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #3 -: Април 17, 2015, 11:47:30 pm »
Идва ми като идея, че този прекрасен Сатурн е показал сопата на несериозните стрелешки планети.
Малко ги заземява. Иначе поведението ще е граничещо с инфантилно с тази нептунясала напаст в Стрелец.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #4 -: Април 18, 2015, 12:21:23 am »
Идва ми като идея, че този прекрасен Сатурн е показал сопата на несериозните стрелешки планети.
Малко ги заземява. Иначе поведението ще е граничещо с инфантилно с тази нептунясала напаст в Стрелец.

Може, да
Изглежда като един много много весел козирог
Което си е почти оксиморон

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #5 -: Април 18, 2015, 12:34:44 am »
С толкова Стрелец, трябваше да е адски недодялан. И да е наивен като дете. По онзи детски начин - недосетлив.
А ти споменаваш, че е лееекичко недодялан. Е, това е Сатурн, малко е обрал наивността от стрелешкото.
Няма случайни неща. Все по-често забелязвам. Дадено ти едно като липса, но го компенсираш с друго.

Гледам по себе си - нямам земя в картата си, но Сатурн ме заковал. Нямам вода, но пълен воден дом. Значи си имам всичко.
Та така и с твой познат - можеше да е прекалено шеметен като човек, ако Сатурн не обираше излишното с карето си.
Ако беше друго каре, може би щеше да е различно.
Но тук говорим за Луна в Стрелец.

Може да има по-голямо влияние след преминаването на Сатурн през Луната и направи каре към себе си. Току виж се отключило някакво насатурняване при този цикъл.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #6 -: Април 18, 2015, 09:44:22 am »
Шефът на Луната е Юпитер в Лъв, нали ? Какъв искаш да е  ?

Искаш да кажеш, че забравяме за аспекти и действаме само с диспозитори?
В случая юпитер е ретро в 12-я знак, а сатурн-ретро в 12 дом, на 6* от слв

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #7 -: Април 18, 2015, 10:10:20 am »
В моето обкръжение има няколко примера с такъв квадрат - два случая с Луна в Телец в квадрат със Сатурн в Лъв и два случая с Луна във Везни в квадрат със Сатурн в Рак. Във всичките тия случаи има неблагоприятно или ограничаващо влияние на семейната среда. В личностен план по-негативно изразено е влиянието на квадрата към Луна с есенциално достойнство.

Сетих се за още един случай - Луна в Овен в квадрат със Сатурн в Козирог, Слънцето е в Рак и участва в т-квадрат с тях. Тук отново има неблагоприятно влияние в семейството, но от друга страна тази конфигурация е дала на жената голяма устойчивост /но и тежък, конфликтен характер/, борбеност, стремеж към независимост и умение сама да се справя в живота, без мъжко рамо.

В петте изброени случая има трудно спогаждане с околните, чести конфликти. Нативът ги инициира - не е жертва, а самият той е генератор на напрежение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #8 -: Април 18, 2015, 12:44:31 pm »
Може да е просто човек, който не обича да занимава другите с проблемите си и тревогите си, което не пречи да ги има.

Сатурнясването не означава, че ще парадираш с тревогите си. По-скоро ще показваш друго - сила, стена, бариера, хлад. Не и слабост. Права е Стар.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #9 -: Април 18, 2015, 01:53:04 pm »
Какво ви хрумва при този аспект?
Гледах една карта, човекът се разбира прекрасно с майка си и жена си, няма емоционални задръжки, доста жизнерадостен тип (луна, меркурий, нептун в стрелец, слънце в козирог, сатурн-дева). Умее да контактува, без да е натрапчив, добро чувство за хумор, лееко недодялано поведение. Освен тежка операция от апандесит, не виждам нищо, което мога да свържа с поведението му. Няма сестра.
Ами аз съм обратен случай- моят Сатурн водолей е в секстил с Луната ми, а никога не съм се разбирала с майка ми, кофи със сълзи съм проляла от нея, нейната майка също ревеше от нея, а сестра ми, Бог да я прости, не успя да я преживее...
Майка ми е със Слънце и Меркурий в стрелец, с Луна, Венера и Сатурн водолей и тежкарски Марс в козирог, който цял живот дърпа конците на всички ни.
Рару, твоя човек каква Венера има по знак? Тя също е от значение за това как изразява емоциите си и се разбира с жените- явно Сатурн добре кореспондира с нея или поне не я спъва. Меркурий (диспозитор на знака, в който е Сатурн) е стрелец, а Юпитер, който е диспозитор на знака, в който е Луната, какъв знак е и как се връзва с Мерка?
А колкото до Луната- нали прогресивната е в даден знак 2г и половина, няма как през цялото време да е квадратирана от Сатурн.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #10 -: Април 18, 2015, 02:29:37 pm »
Ето

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #11 -: Април 18, 2015, 04:05:47 pm »
Луна /Сатурн -свръхчувствителност, човек се отказва да има потребности, защото когато е бил малък същите не са били удовлетворени, така отказвайки се от чувствата си, не боли и с времето си ставаш самодостатъчен.
Луна квадрат Сатурн-настройва се твърде сериозно към всичко, конфликтът няма външен израз.Жените са цел, амбиция.
Луна Стрелец квадрат Сатурн Дева-знам, че съм се родил, за да бъда изключителен, но все трябва да правя(обяснявам) нещо, за да получавам специални грижи.

За да се разбере как действа аспекта Луна/Сатурн, е необходимо да носиш същия.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #12 -: Април 18, 2015, 04:18:26 pm »
Ето
  Мерка е в тригон с Юпитер, докато моите диспозитори на Луна и Сатурн са в квадрат
Луна овен- диспозитор Марс в скорпион в квадрат със Сатурн водолей  :o
Аре да бегам да си отработвам квадрата, докато не е заваляло пък довечера ще пиша пак

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #13 -: Април 18, 2015, 05:17:21 pm »
Сетих се за още един случай, но там влиянието е смесено - Луната е в съвпад с Юпитер в Овен, квадрат със Сатурн в Рак и опозиция с Уран във Везни. Тежък и сприхав характер, трудно се спогажда с обкръжението и трудно се понася нейното присъствие. За отношенията с родителите нямам информация, рано се е отделила от тях, но има чести конфликти с половинката. При всички гореизброени Луни в квадрат със Сатурн наблюдавам силно изразен стремеж нативът да си налага волята и да натрапва желанията си на другите - директно /огнена Луна/ или индиректно, манипулативно. Ако в конфигурацията участват Венера и Нептун, по-скоро ще клони към манипулативно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луна квадрат сатурн
« Отговор #14 -: Април 18, 2015, 05:35:46 pm »
Бившето ми гадже беше с Луна квадрат Сатурн, преживяла много тежко детсво с майка насилник, трудности да се свързва с хората и желание за стабилна връзка или нормален човешки контакт. На всичкото отгоре Сатурн беше на асцедента, болезнена мнителност... и като капак Луна съвпад Уран голяма избухливост.