Автор Тема: Луна-Юпитер  (Прочетена 3838 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Луна-Юпитер
« -: Април 23, 2015, 09:34:31 pm »
Следващо проявление - пак се натресох да давам съвет на човек, който не го желае (той човека по принцип не желае съвети) и естествено, получих "чук по главата" - опозицията е Юпитер/Луна.
Кога ще спра да ги правя тези глупости м.... а му  :d030:

След време никой няма да се сети да отбележи факта, че си пренебрегвала себе си, за да му е добре на него- то собствените деца не го признават, та какво остава за чужд човек... В това отношение е нужен баланс- даваш на другите нужното, но задоволяваш и своите нужди.

при Хепи е друго- трябва да асимилира, ако не смогва да го приеме като аксиома, че "Неискано добро, се наказва със зло"

Едно е някой да е пропаднал в яма , да протяга ръце и моли за помощ, друго е да го тикаш в ямата (макар само словесно) и после пред другите да се хвалиш, че си искала да го спасяваш!


когато ти станеш чука,а главата нечия друга ;) същото опозе съм
ти успяваш ли да обърнеш чука и главата  ??? - приемам опит и съвети всякакви :)

не отваряй вратата преди да са почукали...
когато се жертваш за друг , не приемай ролята на жертва,ако се чувстваш така , а не щастлива по- добре не го прави
усещане за пълнота, което дава Юпитер ,това е щастието в очите на хората,когато даваме,без да получим,това е дар,пробоно, ,щастливи се чувстваме правейки другите щастливи,отделят се ендорфини и това е добра мотивация
тази опозиция юпи-луна все се грижиш за околните,като майка за децата си,но не надценявай силите си и не обещавай повече,отколкото можеш да понесеш като раздаване,тогава чука виси над твоята глава :lol_hitting: и над моята също неведнъж, сега броя до десет преди да обещая/направя нещо
« Последна редакция: Април 25, 2015, 08:19:46 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #1 -: Април 25, 2015, 10:19:09 am »
споделен опит за опозиция луна-юпитер във фикс.знаци,юпитер по натал ми е ретро,сега директен и имам почти точно прогр.опозе юпитер-луна

та малко се отплесвам,но да потвърдя ,че е права Ръшман в твърдението ,че при прогр.Луна в харм.асп с Юпитер/в момента прогр.Луна ми е в Дева беше тригон Юпитер,секстил натална,период за поправяне на несправедливости и ако си загубил нещо,можеш да го намериш,същото е при асп.юпитер-уран, много хубав период,благодатен и заред с  позитивни преживявания,срещаш,общуваш,привличаш такива хора
виж когато прогр.луна или тр.сатурн активира опозето Юпитер-Луна,заставайки на върха на тау-каре към тях ,емоции от типа "чук по главата" са възможни ,ако преминеш границите на реалността с експанзивни планове,непоискано добро, менторски съвети, действия породени от синдрома на червеният кръст или майка Тереза / опозето юпи-луна трудно се отърсва съзнателно от тези си роли,особенно фиксовете,промените текат бавно и мъчително ,поради ендорфинното въздействие след свършеното добро дело според нашите представи ,сатурн действа отрезвяващо и преземяващо с последващо разочарование,болка, огорчение като отговор на  добрите намерения ,учим се да  поставяме граници на възможностите да влизаме в личното пространство на околните,без да ни хейтнат,да приемем чуждата гледна точка и различното възприемане на добро и лошо, тук е др. осн.момент на опозето- информираност,да не бързаме и да действаме, преди да изслушаме др.страна - безплодните,неприети добри дела са ненужни в крайна сметка

поръсъждавам на глас,
опозето се включва при общуване и носи избор - конфронтация , налагане на своето или споделеност , сътрудничество,противоположни сили, с които трябва да се примирим,
избора е в балансираното изпозване на енергиите на   луна , с грижовност и майчинско отношение и  юпитер ,носещ експанзия,благодат,късмет и щастие,но той може и да е гръмовержец ,с не поисканото добро нарушаваме граници ,изпадаме в зависимост и губим свободата си,чук или гръм,гръмотевица удрят при осъзнаването до къде се простират границите на добрите намерения
луната иска стабилност и сигурност,за да е в конфортната си зона,а юпитер се раздава повече,отколкото получава , дава и това,което на луната не й за даване,ето я на вътрешно ниво -конфронтацията
събитията при опозето са война,породена от конфликт  или съюз,война, когато наламе своето/дори, прикрито под маската на добри намерения/ или съюз, когато приемем,обединим две гледни точки / клаузи в обща цел
малко теория ,не моя
 Опозицията е аспект на напрежение и подтиква към търсене на разрешение на конфликта, като това разрешение може да бъде както положително, така и негативно. Разрешението е негативно ако към опозицията вървят други негативни аспекти (квадрат, полуквадрат). Позитивно разрешение на конфликта има тогава, когато към една или двете страни на опозицията вървят позитивни аспекти като секстил или тригон например чрез караница се постига положително решение.

Happy58

  • Гост
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #2 -: Април 25, 2015, 11:17:35 am »
Аз не мога да напиша толкова много неща като Стреличка ... :) - нито ги осъзнавам, нито пък мога да ги изкажа ... за съжаление  ???

Моята опозиция е в кардинални знаци - нещата определено се случват бързо - и удара, и осъзнаването, и решението за поправка :)

Септември 2012 съм имала Сатурн в тао към опозицията, откъм 4 дом .... това, което се случи тогава, е започването ми на курса по нумерология и неколкократните опити да се отпиша като управител на една фирма :) (това стана чак началото/средата на октомври). Иначе, като усещания по това време .... нищо особено, освен невероятното ми желание за промяна - не исках повече да работя работата си, но не знаех какво искам ... и просто напуснах и се задълбах в курс и книжки.

миналата година Юпитер направи възврат ... май се отрази предимно в областта на здравето. Освен ако по това време някой не се е почувствам, че прекалено му навлизам в територията :)

Ще видя как ще ми се отрази след 2 год Уран в квадратура откъм 10 дом :)

Но, стига със събитийност .... стреличка иска проявление ...
« Последна редакция: Април 25, 2015, 11:33:17 am от Happy58 »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #3 -: Април 25, 2015, 11:36:33 am »
Карето Луна/Юпитер също дава такива отклонения.
Широка душа, навсякъд да помогне. С времето се научих да не пилея енергия наред.
Готина тема, по-късно пак ще се включа.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #4 -: Април 25, 2015, 12:21:52 pm »


Луна в опозиция с Юпитер
Тенденцията при този аспект е, че получава импулси на благоволение. При благотворителност отсъства всякакъв ум и критичност. Отношенията с хората са проблематични, тъй като ги въвеждат в заблуда или обещават повече отколкото трябва. Инертност, мързел. Прекаляване с храна, наднормено тегло, разточителност, безпорядък. Сантименталност до сълзи, често във връзка с религията. Техните странности създават затруднения в отношенията с родителите, членовете на семейството, често разногласия по религиозни въпроси. Нежелание обективно да разберат семейните проблеми. Често объркват сами себе си, като се придържат към остарели форми на поведение и навици, които на тях им се струват надеждни.

Луна в съединение с Юпитер

Състрадание и великодушие, желание да правят добро. Ако интересът им към благотворителност се съчетае с политическа активност се получава добра карма. Предизвикват доверие към себе си, особено от страна на жени и могат да разчитат на тяхната подкрепа и сътрудничество. При лоши аспекти към този съвпад може да се появи разточителност, мързел, склонност към сладък живот и веселие. При добри аспекти към съвпада- честност, порядъчност, далновидност. Като правило имат добро здраве, тъй като Луната получава достатъчно енергия. Често те служат на религия, възпитание, но ако съвпадът е наранен може да развият комплекс на месия. Този аспект не прави човек скитник, налице е привързаност към дом, приятели и материални ценности, поради което не предприемат дълги пътувания, особено ако съвпадът е в постоянен знак.
п.п. Моят е в овен, но пак извън Европа не съм пътувала и нямам желание за по-далечни пътешествия. Предпочитана дестинация е разходка до някой манастир, да хапна курбан, да си поприказвам с приятели на духовни теми и да се прибера после в семейното гнездо.  :)

Тълкуването на двата аспекта взех от тук- http://astrology.org.ua/aweb.htm

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #5 -: Април 25, 2015, 02:22:39 pm »
Happy, давам -Огън, мъжки планети  за да помогна- Дева/Риби. Виж същите къде се случват в картата ти, за какво отговарят и какво активират или ги активира в периода.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #6 -: Април 25, 2015, 08:49:25 pm »

Луна в опозиция с Юпитер
Тенденцията при този аспект е, че получава импулси на благоволение. При благотворителност отсъства всякакъв ум и критичност. Отношенията с хората са проблематични, тъй като ги въвеждат в заблуда или обещават повече отколкото трябва. Инертност, мързел. Прекаляване с храна, наднормено тегло, разточителност, безпорядък. Сантименталност до сълзи, често във връзка с религията. Техните странности създават затруднения в отношенията с родителите, членовете на семейството, често разногласия по религиозни въпроси. Нежелание обективно да разберат семейните проблеми. Често объркват сами себе си, като се придържат към остарели форми на поведение и навици, които на тях им се струват надеждни.


Тълкуването на двата аспекта взех от тук- http://astrology.org.ua/aweb.htm

при мен опозицията юпитер е към съвпада венера-луна -нептун,не е чиста
от описаното само прекаляване с храна и разточителност са факт,широкопръстие
мързел и инертност няма как да се случат,ако имаш силни марс и сатурн
при мен марс дева  на асц.,а сатурн водолей в 6 и двата ме скъсват от работа,ако се застоя,удрят здравето от натрупване на излишна енергия ,като марс в допълнение е подкрепен  със съвпад от уран/реактивна/ и плутон/атомна/ електроцентрали,постоянни производители на ток,малко ми останалата непоседливост

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #7 -: Април 26, 2015, 01:02:29 pm »
Имам натално каре Луна Овен У11 в 8 ми - Юпитер Козирог У4 в 5 ти, което се повтаря като транзитно каре по време на Пълнолунието в Скорпион на 04.05 , а Пълнолунието при мен ще е в 3 ти дом съвпад Слънце У12 , куинконс Луна. Едновременно с това тр. Юпитер през 12 ти дом прави тригон с нат. Луна. При всички положения наталното каре ще ме измъчи, ПАК.  :( Остава да разчитам на секстила на тр. Плутон със Слънце (натално в съвпад).  :(
« Последна редакция: Април 26, 2015, 01:04:06 pm от ini »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Луна-Юпитер
« Отговор #8 -: Април 26, 2015, 09:12:09 pm »

Луна в съединение с Юпитер

Състрадание и великодушие, желание да правят добро. Ако интересът им към благотворителност се съчетае с политическа активност се получава добра карма. Предизвикват доверие към себе си, особено от страна на жени и могат да разчитат на тяхната подкрепа и сътрудничество. При лоши аспекти към този съвпад може да се появи разточителност, мързел, склонност към сладък живот и веселие. При добри аспекти към съвпада- честност, порядъчност, далновидност. Като правило имат добро здраве, тъй като Луната получава достатъчно енергия. Често те служат на религия, възпитание, но ако съвпадът е наранен може да развият комплекс на месия. Този аспект не прави човек скитник, налице е привързаност към дом, приятели и материални ценности, поради което не предприемат дълги пътувания, особено ако съвпадът е в постоянен знак.


Много добра интерпретация!

Имам го този съвпад, макар и с по-широк орбис.
Майка ми пък има опозиция във фиксирани знаци.
И при двамата се комбинира с аспект от съвпада Меркурий/Марс.