Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 31425 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #45 -: Март 16, 2016, 01:28:40 pm »
Бихте ли споделили мнения по моя композит с настоящия господин, моля :)

Датата е приблизителна и е за запознанството - начало на връзка ми е трудно да посоча - стана постепенно, неусетно - може би около година по-късно.
Подновяване на взаимоотношения - края на ноември 2015

Добавка - разглеждах си го и аз и установих, че първата ни среща този път е била в деня на точния възврат на Марс
Това няма значение в случая, нали не гледаме карта на първа среща, а комбин- венера в секстил с Марс, Луната в знаков секстил със Слънце в 8д, СЛВ в 8д, Слънце съвпад Плутон У10 в 8д- основната цел и развитие на двойката е по 8д. Венера в квадрат с Нептун- липсва романтика и благословия свише на тази двойка, Юпитер У12 съвпад Сатурн У1 и двете платети са ретро- това сигурно описва партньора, който е ангажиран с брак и е по-възрастен, връзката има скрит елемент, не е открита.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #46 -: Март 16, 2016, 02:44:43 pm »
Happy, според мен към този момент е желателно да построиш композитна карта, не комбин.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #47 -: Март 16, 2016, 02:56:31 pm »
Happy, според мен към този момент е желателно да построиш композитна карта, не комбин.  :)

какво му е на момента, Рени? :)

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #48 -: Март 16, 2016, 02:59:13 pm »
Това няма значение в случая, нали не гледаме карта на първа среща, а комбин- венера в секстил с Марс, Луната в знаков секстил със Слънце в 8д, СЛВ в 8д, Слънце съвпад Плутон У10 в 8д- основната цел и развитие на двойката е по 8д. Венера в квадрат с Нептун- липсва романтика и благословия свише на тази двойка, Юпитер У12 съвпад Сатурн У1 и двете платети са ретро- това сигурно описва партньора, който е ангажиран с брак и е по-възрастен, връзката има скрит елемент, не е открита.

Отзад -напред - да, с по-възрастен ангажиран мъж, Венера-Нептун - тук благословията сигурно я няма, но пък романтиката е в повечко - нямаше да е зле и двамата да се приземим малко :). 8 дом - и аз това забелязах и ми е странно - нито парите, нито сексът са били водещо начало във връзката .... странно е с този 8 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #49 -: Март 16, 2016, 03:02:07 pm »
Момента е на ниво гаджета, когато стигнете "втора база", следва карта комбин.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #50 -: Март 16, 2016, 04:37:31 pm »
Момента е на ниво гаджета, когато стигнете "втора база", следва карта комбин.  :)

Ха-ха ... значи ще си останем на композит :) - ето го.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #51 -: Март 17, 2016, 04:01:22 pm »
Не трябва чак да им се кълне много човек на тия карти

Ето още една да пробвате

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #52 -: Март 17, 2016, 05:24:50 pm »
Не трябва чак да им се кълне много човек на тия карти

Ето още една да пробвате
Що, тази карта, въпреки опозицията на Марс към Луната и заточението на Венера и Нептун не е никак зле, последните две са в тригон, освен това Венера е в тригон със Сатурн, Юпитер У1 на картата е в 5д- двойка, събрана по любов и с успех по 5д- деца, творчество.. Повече ще са активни в изкарването на пари и утвърждаване в кариерата, отколкото отдадени на задушевни разговори вечер на масата.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #53 -: Март 17, 2016, 10:44:41 pm »
А защо неглижира негативните аспекти? И този самотен юпитер как го виждаш?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #54 -: Март 18, 2016, 01:51:09 pm »
А защо неглижира негативните аспекти? И този самотен юпитер как го виждаш?
Юпитер У1, у12, съУ3 в 5д- занимание с творчество в уединение, предполагам не са правили дете в затвора  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #55 -: Март 18, 2016, 02:04:21 pm »
Ето още една да пробвате

В този комбин не виждам аспектна връзка между у1 и у7, дори по знак. А оста АС/ДС в Стрелец/Близнаци не винаги е предпоставка за трайност. Пътищата на такива хора понякога се пресичат за определен период от време, за да научат нещо заедно, да разширят перспективата или да променят виждането си по някои важни за тях въпроси. Затова с оглед на по-голяма продължителност е желателно да има аспект между управителите на 1 и 7 дом. Опозицията Луна/Марс по оста Дева/Риби също поставя един лабилен акцент, в тези отношения и потребностите на двамата партньори /участници/ са с тенденция да са променливи, както и да има известни разминавания, създаващи предпоставки за емоционално напрежение. Но това са бързо преминаващи кризи и невротични изблици, на битово ниво /при съвместно съжителство/ обаче могат да бъдат и доста дразнещи.

Каквито и да са /били/ отношенията между въпросните двама, тази среща не е случайна и по някакъв начин трябва да е допринесла за тяхното развитие /Лунни възли в градуса на АС и ДС/. Не е изключено да е допринесла и за промяна в емоционалния модел. А иначе в очите на другите може да изглеждат интересна двойка /тандем/, събрани заедно да оставят харизматично впечатление.



« Последна редакция: Март 18, 2016, 02:08:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #56 -: Март 18, 2016, 02:13:24 pm »
В този комбин не виждам аспектна връзка между у1 и у7, дори по знак. А оста АС/ДС в Стрелец/Близнаци не винаги е предпоставка за трайност. Пътищата на такива хора понякога се пресичат за определен период от време, за да научат нещо заедно, да разширят перспективата или да променят виждането си по някои важни за тях въпроси. Затова с оглед на по-голяма продължителност е желателно да има аспект между управителите на 1 и 7 дом. Опозицията Луна/Марс по оста Дева/Риби също поставя един лабилен акцент, в тези отношения и потребностите на двамата партньори /участници/ са с тенденция да са променливи, както и да има известни разминавания, създаващи предпоставки за емоционално напрежение. Но това са бързо преминаващи кризи и невротични изблици, на битово ниво /при съвместно съжителство/ обаче могат да бъдат и доста дразнещи.

Каквито и да са /били/ отношенията между въпросните двама, тази среща не е случайно и по някакъв начин трябва да е допринесла за тяхното развитие /Лунни възли в градуса на АС и ДС/. Не е изключено да е допринесла и за промяна в емоционалния модел. А иначе в очите на другите може да изглеждат интересна двойка /тандем/, събрани заедно да оставят харизматично впечатление.

Тези червените са интересни тези. Само не разбирам (теоретично) защо трябва да има връзка на У1 и У7? В предни карти гледаха май У4 за развитието/продължението на връзката.
В моя композит това положение го има, но е в пакет с У12. И ... ние наистина не прекъснахме контакт цели 19 години след раздялата. И сега отново е на дневен ред тази връзка. У12 е в градуса на Лунните възли.

Не оспорвам - само ми е интересно като възможност за анализ. Сега се сетих - Стивън Аройо дава като предпоставка за продължителна връзка аспекта между У1 на двамата участници в синастрията - проверявах го в данните, с които разполагам и работи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #57 -: Март 18, 2016, 02:24:26 pm »
Комбинът и композитът не са натална карта и не се тълкуват по същата схема.

Преди години в един сайт имаше интересни схематични анализи от една астроложка, последовател на немската школа. Но сигурно вече не се пазят в архивите, сайтът не се поддържа.

Не знам как е при Стивън Аройо - не го чета и не съм последовател на тази школа. Моите интерпретации не са от книгите, по-скоро синтез+лично виждане+интуиция.
« Последна редакция: Март 18, 2016, 02:26:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #58 -: Март 18, 2016, 02:28:53 pm »
Оф, Лили, объркала съм се - става въпрос за комбина. Явно не си ми видяла картите (то може даже въобще да не си ми прочела поста де :) )

Няма нищо, че не го четеш ... нали споделяме различни мнения - откъдето ги съберем. :)

не ми отговори обаче на въпросчето за У1 и У7 - аз да си питам пак

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #59 -: Март 18, 2016, 02:36:02 pm »
не ми отговори обаче на въпросчето за У1 и У7 - аз да си питам пак

Не е от книгите, чужди сайтове и теоретични помагала. Нямам ли право на лично предположение - по усет, въз основа на опита? Защо за всяко твърдение трябва да давам обосновка? Ако беше от някой автор, щях да го посоча.

Прилагам още един комбин за упражнение, без класическа синастрия и без натални карти на участниците. Според вас какви са отношенията?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui