Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 31429 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #60 -: Март 18, 2016, 02:51:21 pm »
Не е от книгите, чужди сайтове и теоретични помагала. Нямам ли право на лично предположение - по усет, въз основа на опита? Защо за всяко твърдение трябва да давам обосновка? Ако беше от някой автор, щях да го посоча.


Имаш право на каквото си искаш. Съжалявам, че те притесних - повече никога няма да питам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #61 -: Март 18, 2016, 02:54:23 pm »
Хепи, когато изследваш  една карта за способността натива да се настройва към съвместимост, към продължителни връзки, не разглеждаш ли обстойно какво се случва по оста АСЦ-ДСЦ, знаци, управители, аспекти ?  :) Всичко, което може да видиш и дава тенденция за връзка, се ползва, без значение дали е в натална, синастрична, тип смесена карта.
На теб каква информация ти дава  карта с У СЛВ в 6-ти дом, е, тук е същото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #62 -: Март 18, 2016, 02:58:57 pm »
Хепи, когато изследваш  една карта за способността натива да се настройва към съвместимост, към продължителни връзки, не разглеждаш ли обстойно какво се случва по оста АСЦ-ДСЦ, знаци, управители, аспекти ?  :) Всичко, което може да видиш и дава тенденция за връзка, се ползва, без значение дали е в натална, синастрична, тип смесена карта.
На теб каква информация ти дава  карта с У СЛВ в 6-ти дом, е, тук е същото.

Рени, в комбина не би ли трябвало 7 дом да дава взаимодействието на тази връзка с външните фактори? И тогава комбинацията на У1 с У7 ще дава може би (само може би, по мое разбиране) как тази връзка е приемана от другите, примерно, а не продължителността на връзката. И пак казвам - не оспорвам - само попитах за логическата последователност за такава теза.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #63 -: Март 18, 2016, 03:12:58 pm »
Хепи, не мога да ти бъда много полезна в тази тема, но от това, което съм чела, при комбина 7-ми дом много добре описва по-младия партньор, съответно АСЦ, по-възрастния. Но, да и  в това, което ти споделяш има резон. А за продължителност на връзка, аз бих разглеждала сходящите аспекти на Слънце, Луна , нодална ос, АСЦ, МЦ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #64 -: Март 18, 2016, 03:18:34 pm »
За двата вида партньорски карти има сравнително оскъдна информация и доста неграмотно написани книги. Има широко поле за творчески интерпретации, но често се неглижират основните принципи, стоящи в концепцията за построяване на тези карти.

Комбинът, наречен карта на Дейвисън, се лансира по-късно и има своите привърженици, но търпи и критика. Предимството му е в това, че представлява реална и астрономически обоснована карта. А основният му недостатък според някои астролози е в това, че сам по себе си представлява абстрактна карта. Докато композитът се основава върху мидпойнти, при което се вземат съответните данни от двете натални карти и се намира срединна точка. За композита често се забравя, включително и от професионални астролози /автори на книги/, че в основана му стои осеви принцип и принципите на тълкуване от наталната астрология тук не са много приложими /у5 в 8 дом, у11 в 3ти и т.н. - груба грешка/. Аз лично нямам предпочитания и не съм се убедила на практика коя от двете техники дава по-точен и надежден резултат.

Предимството на комбина е в това, че може да бъде построен на групов принцип, за повече от двама участници. И от гледна точка на астрономическата подредба изглежда в пъти по-реалистичен, докато композитът е по-скоро символична карта.

При липса на достатъчно информация за тези две сравнително нови методики на нас не ни остава друго, освен да експериментираме и да правим тук-таме и свободни съчинения.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #65 -: Март 18, 2016, 03:39:48 pm »
Прилагам още един комбин за упражнение, без класическа синастрия и без натални карти на участниците. Според вас какви са отношенията?
Майка и дъщеря  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #66 -: Март 18, 2016, 03:44:29 pm »
Майка и дъщеря  :)

Не, нищо общо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #67 -: Март 18, 2016, 03:55:03 pm »
Не, нищо общо.
При всички случаи единият от двойката е бил настроен за любов и брак, а другият е обичал повече работата, отаден е бил на кариерно израстване. Слънце тригон Луна, Венера знаков квадрат с Марс и съвпад със заточен Сатурн- емоционално затруднена връзка, която би могла да функционира добре при отношения между колеги, приятели, брат-сестра, родител-дете, както и в семество, ориентирано към отглеждане на децата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #68 -: Март 18, 2016, 04:27:52 pm »
И да продължа с моите комбини, ако на някой му е интересно да коментира...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #69 -: Март 18, 2016, 04:37:41 pm »
По горния комбин - колегиални отношения, с изразена двустранна симпатия /разнополова/. Приятелска връзка, без нищо тайно и интимности. Впоследствие работихме заедно и по един проект. Очертаваше се пак да работим заедно, но не се получи - това не зависеше от нас, а от трета страна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #70 -: Март 18, 2016, 04:53:04 pm »
Но пък тази 12-домна Венера, прегърнала Сатурн ме замисли за момент  :012:

Той си ме харесваше, но директни намеци и предложения не е имало, а може и аз да не съм разбрала. Все оставам в неведение. Пък и да беше поискал, нямаше как да се случи. Женените/обвързаните мъже заслужават жените, с които живеят. Защо ми е да развалям семейство и да се меся в чужда карма? Мъжът е отражение на жената, която стои зад него и до него. Затова винаги спазвам принципа на ненамеса - всеки заслужава това, което си е постлал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #71 -: Март 18, 2016, 05:11:59 pm »
И да продължа с моите комбини, ако на някой му е интересно да коментира...
Ако не правя грешка:
Първият трябва да е със съпруга ти,ако може да се разчита на У1 в 5Д,имате и деца.
При вторите два У1 е в 12Д и на К12-дали не са били тайни връзки?:)
Има логика и да бъркам-съпругът ти не е в България от години,така,че има как да се изрази чрез У1 в 12Д.И трите карти са с акцентиран 12Д.
Колкото повече мисля,първата карта трябва да е със съпруга ти.У5 Венера във 2Д-останала съм с убеждението,че децата са ти най-голямото богатство.  :-* И тригонът Венера/Юпитер У1 ми се връзва.
« Последна редакция: Март 18, 2016, 05:16:43 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #72 -: Март 18, 2016, 06:18:16 pm »
По горния комбин - колегиални отношения, с изразена двустранна симпатия /разнополова/. Приятелска връзка, без нищо тайно и интимности. Впоследствие работихме заедно и по един проект. Очертаваше се пак да работим заедно, но не се получи - това не зависеше от нас, а от трета страна.
  :cheer: Ето какво написах по картата ти, не знам чете ли го:
Цитат
При всички случаи единият от двойката е бил настроен за любов и брак, а другият е обичал повече работата, отаден е бил на кариерно израстване. Слънце тригон Луна, Венера знаков квадрат с Марс и съвпад със заточен Сатурн- емоционално затруднена връзка, която би могла да функционира добре при отношения между колеги, приятели, брат-сестра, родител-дете, както и в семество, ориентирано към отглеждане на децата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #73 -: Март 18, 2016, 06:23:28 pm »
Ако не правя грешка:
Първият трябва да е със съпруга ти,ако може да се разчита на У1 в 5Д,имате и деца.
При вторите два У1 е в 12Д и на К12-дали не са били тайни връзки?:)
Има логика и да бъркам-съпругът ти не е в България от години,така,че има как да се изрази чрез У1 в 12Д.И трите карти са с акцентиран 12Д.
Колкото повече мисля,първата карта трябва да е със съпруга ти.У5 Венера във 2Д-останала съм с убеждението,че децата са ти най-голямото богатство.  :-* И тригонът Венера/Юпитер У1 ми се връзва.
Дракониада, картата със съпруга ми я има малко по-назад, това беше първият комбин, който построих и споделих тук, за да обсъждаме. След това беше комбина ми с един, който има Марс и Юпитер в овен  ;D
Комбин 3- на мен и голямата ми дъщеря; Комбин 4- на мен и малката дъщеря; Комбин 5 - на двете ми дъщери, беше ми любопитно как изглежда комбина на две сестри.  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #74 -: Март 18, 2016, 06:24:40 pm »
Дракониада, картата със съпруга ми я има малко по-назад, това беше първият комбин, който построих и споделих тук, за да обсъждаме. След това беше комбина ми с един, който има Марс и Юпитер в овен  ;D
Комбин 3- на мен и голямата ми дъщеря; Комбин 4- на мен и малката дъщеря; Комбин 5 - на двете ми дъщери, беше ми любопитно как изглежда комбина на две сестри.  :)
Опс  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: