Автор Тема: Много планети в 12 дом - за добро или зло?  (Прочетена 22006 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #60 -: Май 16, 2015, 11:28:59 am »


Обичам да стоя сама, но не обичам самотата, страх ме от нея. Също така не говоря много, мога да мълча по цял ден, без дори да забележа. Ако някой ми е приятен мога да говоря с часове, но е избирателно. Последните години съм по приказлива.

И до сега съм такъв темерут. Нямам необходимост да съм забележима и център на вниманието, зад кулисите ми е по-комфортно.

И аз не обичам да говоря много, в училище винаги ми се подиграваха затова. Интровертен тип съм и мога с часове да си мълча. Когато се засегне тема, която ми е на сърце съм много приказлива, но в компания винаги мълча. И това дразни много хората. Нямам никакви планети в 12 дом. Също така обичам да се усамотявам.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #61 -: Май 16, 2015, 12:32:03 pm »
Не си ли кандидатствала за нещо-успешно, някоя добра работа/позиция, някой близък роднина да е сменил статус?

Сега се сетих. 2005 г записах магистратура. Горе-долу по това време  беше. Но накрая не я завърших. Може и това да е било.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #62 -: Май 16, 2015, 02:03:58 pm »
Да, Сатин :012:, точно за това говорим като казваме самодостатъчност. Егоизмът на 12 дом не е така шумен- като този- на първи дом, но си е егоизъм. Чрез крещяща тишина да манипулираш другите.  :012:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #63 -: Май 16, 2015, 02:07:47 pm »
Да, Сатин :012:, точно за това говорим като казваме самодостатъчност. Егоизмът на 12 дом не е така шумен- като този- на първи дом, но си е егоизъм. Чрез крещяща тишина да манипулираш другите.  :012:
Виждала съм го и съм го озпитвала на собствен гръб ,но човекът има само една планета в 12ти , това е отвратително наистина ,като млъкнете и все едно е замръзнал ада буквално .Uran всъщност защо казваш,че егоизмът на 1ви дом е шумен,ако може да попитам.
« Последна редакция: Май 16, 2015, 02:12:46 pm от adelina »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #64 -: Май 16, 2015, 02:44:01 pm »
Да, Сатин :012:, точно за това говорим като казваме самодостатъчност. Егоизмът на 12 дом не е така шумен- като този- на първи дом, но си е егоизъм. Чрез крещяща тишина да манипулираш другите.  :012:

А имам си егоизъм и по първи дом в излишък (не се гордея с това, но е факт) :) Ама там е "Аз казах и точка по въпроса, не подлежи на обсъждане" и след това отново тишина ;D

Егоизмът по първи дом е показно акцентиран върху Аз, собствените желания и желанието да се наложиш на всяка цена. Тихата манипулация липсва, защото първи дом е под знака Овен, а той не е никак деликатен, тих и тактичен, и когато не е както той иска тръгва с рогата напред и да не си му на пътя.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #65 -: Май 16, 2015, 02:50:22 pm »
А имам си егоизъм и по първи дом в излишък (не се гордея с това, но е факт) :) Ама там е "Аз казах и точка по въпроса, не подлежи на обсъждане" и след това отново тишина ;D

Егоизмът по първи дом е показно акцентиран върху Аз, собствените желания и желанието да се наложиш на всяка цена. Тихата манипулация липсва, защото първи дом е под знака Овен, а той не е никак деликатен, тих и тактичен, и когато не е както той иска тръгва с рогата напред и да не си му на пътя.
Благодаря за обеснението просто защото ,човекът за който говоря по принцип манипулира чрез  мълчание , но има само един меркурий в 12ти,а в първи са луна в съвпад с ац и слънце в съвпад с луната ,но някак си е по склонен да мълчи.Просто мълчи и толква .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #66 -: Май 16, 2015, 03:09:26 pm »
сам # самота  # самодостатъчност

Трите състояния или категории през погледа на 12-ти дом, за да е  по темата:

Сам-тенденция: единствена планета в 12-ти дом ; период : липса на транзити, прогресия към същата

Самота- тенденция :планети в 12 -ти дом, които не "контактуват" с другите или 3,7/11-ти,както и производни същите в натала, Венера, Меркурий, Водолей ; период : транзити, прогресия, лунации в, към 12-ти дом

Самодостатъчност -тенденция : изразен потенциала  на индивидуален  12-ти дом ; период : заложеното, чрез опита и във времето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #67 -: Май 16, 2015, 03:11:43 pm »
А де... тук ме хвана ... не помня да ми се е случило нещо, което е трябвало да запомня... поне сега не се сещам  ???

е, картата не се вижда, но .... вземи сега и отчети всички аспекти между бързи прогресивни и натал и дирекционни планети към натални такива+куспиди. От тях виж, колко захващат 1,3,4,11, 12 дом и ще разбереш, защо се е случило нещото. По всеки един метод - транзити, прогресии, дирекции имаш по нещо вежно в тази насока, което е гаранция, че ще се случи.

heyhey

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Много планети в 12 дом - за добро или зло?
« Отговор #68 -: Юни 21, 2015, 03:58:07 pm »
Планетите, които имаш в 12 ти дом са с добри аспекти, така че изобщо не е зле, както си представяш. Според мои разни търсения в карти на известни, хората, които се занимават с изкуства, музика и мода имат планети в 12 дом. Лични планети там могат да говорят за тайни връзки с обвързани хора. Спомням си и картата на една медицинска сестра, която имаше много планети в 12 дом, но има и 3 деца - и 3те екстремно красиви жени, тоест хич не й е самотно, изолирано или нереализирано. 12 дом може да говори за живот далече от родното място или в някакъв вид изолация - географска, творческа и съвсем не в негативния смисъл. Домът дава чувствителност, емпатия и много вдъхновение и въображение.