Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 33945 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #105 -: Юни 09, 2015, 03:21:52 pm »
Питай притежателите на такъв аспект, на мен не ми е на дневен ред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #106 -: Юни 09, 2015, 03:28:26 pm »
Лили, ти си дала мнение как се случва  този аспект в любовните сфери и затова попитах теб. Как си стигнала до същото-наблюдения, личен опит, прочела си някъде, получила си информация ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #107 -: Юни 09, 2015, 03:32:48 pm »
Добре, как Венера/Сатурн показва любов по необходимост ?
Задължават към лоялност и чувство за отговорност към дадени думи,имам такъв натален аспект
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #108 -: Юни 09, 2015, 03:50:17 pm »
Рени, нямам навика да възпроизвеждам като папагал научена отнякъде теория или прочетена книжка. Моите наблюдения са от практиката, от многото житейски примери, от обкръжението. Гледам при всеки каква е изявата, търся прилики и разлики, правя сравнения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #109 -: Юни 09, 2015, 09:21:37 pm »
И в мъжка карта съм го наблюдавала, но по дирекция. При съвпад на дир. Венера с нат. Слънце в живота на женен мъж се появява значима любовница. Подчертавам "значима", защото беше известен с многобройни и безкрайни извънбрачни авантюри.

За права дирекция не знам, но за обратна не е задължително

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #110 -: Септември 02, 2023, 08:03:07 am »
Ето в този сайт https://horoscopes.astro-seek.com/birthday-progressed-calendar-astrology-calculator който съм пускала и преди има т.нар. календар на прогресиите, където по нагледно се виждат всички аспекти в поредни години, освен това отдолу има таблица с ингресите и смяната на движение на планетите по прогресия.

Много бях изненадана да установя, че всъщност горният съвпад на слънце и Венера понеже е няколко дни продължава няколко години по прогресия. Тъй, който много не мисли се изненадва от такива неща, както и да е.

Майка ми е имала такъв съвпад когато ражда мен и около 5-6 години след това. Съвпадът е навлязъл в 12-ти дом и е направил квадратура с партилния съвпад на Марс и Сатурн в осми. Тогава се развеждат с баща ми. От някои недомлъвки съм останала с впечатление, че е имала любовник, то и баща ми също си е живеел свободно. Както и да е - но всичко е като по учебник.

А моя милост е преживяла долен съвпад като се жени, щото съвпадът беше в точен тригон с асцендента.

Ама откъде тръгнах де, горният съвпад в прогресивната карта на майка ми е всъщност този след долния в моята прогресивна карта ( по прогресии венера ми беше ретроградна почти от раждането).
« Последна редакция: Септември 02, 2023, 11:44:31 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #111 -: Септември 02, 2023, 06:52:49 pm »
Ето в този сайт https://horoscopes.astro-seek.com/birthday-progressed-calendar-astrology-calculator който съм пускала и преди има т.нар. календар на прогресиите, където по нагледно се виждат всички аспекти в поредни години, освен това отдолу има таблица с ингресите и смяната на движение на планетите по прогресия.

Благодаря! Наистина е по-удобно да се гледат заедно за години наред, вместо да се преглеждат година по година отделно...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #112 -: Септември 03, 2023, 08:06:20 pm »
Terry, по това, което споделяш за майка си, е родена с Венера преди г.с. , около 5-6 дни= 5-6 години по прогресия. При горен съвпад Венера се движи по-бързо от Слънцето и точния съвпад/ казими е ден, ден  и половина.
Долният съвпад на Венера е същият след 4 г горен съвпад, на 8 г повтаря същия цикъл. Тази година д. с. Слънце -Венера е в 20 * Лъв, след 4 г ще е г.с. в същия градус, може да има ден разлика. И ако разликата  в годините между теб и майката ти е кратен на 4  вероятността да споделяте цикъла на един и същи лъч от пентаграма  на Венера е голяма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #113 -: Септември 03, 2023, 08:12:43 pm »
Прогресивното ми Слънце точно сега края на Септември , първи Октомври прави точен тригон с натален Сатурн .. все си мисля, че ще даде рабта за държавна организация, нещо държавно ми се върти в главата ..

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #114 -: Септември 03, 2023, 09:01:38 pm »
Ами мен от години ме чопли горния съвпад на Венера тъй като по прогресия съм преживяла долен, а в прогресивната си карта ясно е че няма как човек да преживее и двата.
Но трябва знака и градуса на горния да има значение като част от цикъла, дори да не го преживея, нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #115 -: Септември 04, 2023, 09:53:34 am »
Съвпад на Пр. Слънце с Венера обикновено е голямата любов в живота на една жена. Пр. Луна върху Венера , може и бременност да даде.
Голямо клише, добре че не съм знаела за него, защото щях да се надявам напразно. Дори бледа сянка на любов не е имало ;D
Да,Ребека.При позната наблюдавах раздяла с голямата и любов при прогресия Слънце съвпад нат.Венера.
Но щом аспекта е дни/години,може да се случи нещо.
« Последна редакция: Септември 04, 2023, 10:10:32 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #116 -: Септември 04, 2023, 10:09:16 am »
Ами мен от години ме чопли горния съвпад на Венера тъй като по прогресия съм преживяла долен, а в прогресивната си карта ясно е че няма как човек да преживее и двата.
Но трябва знака и градуса на горния да има значение като част от цикъла, дори да не го преживея, нали?
Terry и мен ме чопли ,но в картата на ММ.Преживял е долен съвпад Венера/Слънце.След това прогресия Слънце съвпад нат.Венера-много събития,много нещо.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #117 -: Септември 04, 2023, 10:16:27 am »
Преживяла съм прогресия Слънце съвпад нат.Венера когато съм била на 5г.Бях влюбена по детски-в детската градина.Роди се брат ми по това време.
Но ми стана интересно,че Любов без съвпад Слънце/Венера,или обратното нямало.
При мен Про Венера съвпад с прогр.С.Възел ,а дирекция Венера съвпад нат.Марс-тресе ме нещо нечовешко(сега ми е смешно),имаше и други неща-опозиция тр.Сатурн с натален,Уранова опозиция,Нептун съвпад нат.Венера и квадрат към нат.Нептун. :)
Имам Венера в 1*на риби,сега Сатурн се навърта там.
« Последна редакция: Септември 04, 2023, 10:20:27 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #118 -: Септември 04, 2023, 10:41:14 am »
Ами мен от години ме чопли горния съвпад на Венера тъй като по прогресия съм преживяла долен, а в прогресивната си карта ясно е че няма как човек да преживее и двата.
Но трябва знака и градуса на горния да има значение като част от цикъла, дори да не го преживея, нали?

Тери, горният съвпад е аналог на пълнолуние/ кулминация на цикъла. По-добре разгледай предхождащият долен съвпад, той дава информация от къде идва Венеринот в теб. А, разстоянието между Венера и Слънце ще ти покаже коя фаза от техния цикъл случваш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #119 -: Септември 04, 2023, 12:12:05 pm »
Съвпад на Пр. Слънце с Венера обикновено е голямата любов в живота на една жена. Пр. Луна върху Венера , може и бременност да даде.
Голямо клише, добре че не съм знаела за него, защото щях да се надявам напразно. Дори бледа сянка на любов не е имало ;D

И при мен минаха и отминаха тези аспекти - нито любов, нито бременност.
Надеждата остава в дир. Венера съвпад нат. Слънце след броени месеци (сега е на по-малко от 2 градуса от точния съвпад). Ако и там не стане нищо - отказвам се от астрологията  ;D
« Последна редакция: Септември 04, 2023, 12:16:42 pm от romantica »