Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 36549 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #75 -: Юни 01, 2015, 12:27:35 am »
Щото на папи й куца водата, макар и по карта да не е съвсем в липса

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #76 -: Юни 01, 2015, 12:30:50 am »
Ми на Папи не и куца водата, ама пак е от синастрията, щото я усещам, твоята е сатурново/плутонова вода, но все пак вода  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #77 -: Юни 01, 2015, 12:43:30 am »
Сериозно ме разколеба дали съм усетил твоя Меркурий, или с моя — Луната ти. Все пак клоня към първото, макар да не виждам аспекти с него.

А тридецилът ти всъщност е секстундевицесил ;D :cheer:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #78 -: Юни 01, 2015, 09:13:20 am »
При мен не се връзва. Слънце управлява трети, седи в четвърти, ингрес в скорпион в пети.
Когато прогр. ми Асц. ингресира в Лъв слънцето е вече в средата на Скорпион и не прави аспекти с нищо в натала. Тогава се роди синът ми - слънчев Лъв.

Но прогресиите са между другото, не бих се вторачвала в тях за събития, ама хич.

Аз почти само по прогресии преживях операция преди няколко години. В транзитите имах само една квадратура на У6 към наталната си позиция, каквато съм преживявала и преди без операции.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #79 -: Юни 01, 2015, 10:31:32 am »
Аз почти само по прогресии преживях операция преди няколко години. В транзитите имах само една квадратура на У6 към наталната си позиция, каквато съм преживявала и преди без операции.

При моите карти прогресиите ориентират за големи периоди, годините се случват по профекции+солар, за които ни осветлиха Стар и Папи, а събитията - по примарни +/- транзити. Но за жокер ползвам даши и сие.

Нямам устойчива практика така или иначе, а и в последните година-две съвсем изгубих тренинг, така че не настоявам - на който, каквото му работи, да си го ползва.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #80 -: Юни 01, 2015, 10:37:11 am »
Дияна във форума показва основно твърдост, проницателност, академичен стил на писане и техническо мислене. А водата пред недотам близки и познати е само начин да постигне желаното и търсения ефект. Дълбоката вода вероятно я знаят най-близките й хора, но пак не е много сигурно.

Типично проявление на Асц. по оста Ардра-Мула в сидералния хороскоп.
Според древните - типична меланхолична доминанта в темперамента с поразен Сатурн на видно място :).
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #81 -: Юни 01, 2015, 10:38:57 am »
Профекциите и солара и аз мисля, чисто теоретично, че би следвало най-точно да предсказват тъй като се взема предвид натала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #82 -: Юни 03, 2015, 09:59:26 pm »
А по темата… Слънчевата прогресия в Стрелец ме направи малко по-цапнат в устата и понякога ставам… контролирано непоносим. Решавам, че не ми се говорят любезни приказки (както ми върви по АЦ) и давам "право, куме, в очи". Не нелюбезно, но… прямо. Венера отколе е в Скорпион вече, почти не се сещам какво беше преди.

да видиш как сме  с подобна комбинация по рождение,мъка и сърдитковци около нас,щот сме любезни стрелчета със скорпи отрова на върха на стрелата,купи си дартс  ;);сме ,а не съм - щот прекаляваме като юпитерови чада
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 10:04:31 pm от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #83 -: Юни 04, 2015, 01:03:36 am »
Съвпад на Пр. Слънце с Венера обикновено е голямата любов в живота на една жена.
при мен се случи в ранно детство, действително се влюбих в 1-ви клас в мой съученик, държа ми влага до 7-ми клас, когато той тръгна с една от съседния клас, че имала цици, и го разлюбих.  :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #84 -: Юни 04, 2015, 08:10:59 am »
Сега проверих пр.Слънце когато е направило съвпад с Венера в стрелец,9д,която секстил Уран точен,така стана,че прекалено много мацки ми се пречкаха,много социални контакти също.В тази година ходих на море лятото,много мацки,есента незнайно как стана да се запиша в курс за фитнес -инструктори,което въобще не беше планирано/тук се усеща Уран/,колежките бяха много яки :72: Обаче тогава много уморен от тренировките,нямаше време и физически ресурс-Язък!Следващите 3години в чужбина/пр.Слънце в стрелец,9д/ многото социални контакти продължиха интензивно,там вече имаше либов :72:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #85 -: Юни 04, 2015, 09:06:19 am »
Има разлика дали съвпадът е в женска или мъжка карта. В женска карта слънцето представлява мъжът, партньора, за това почти винаги венера се изживява чрез появата на мъж. В мъжка карта слънцето си е самият натив така, че може да не се появи нова жена, но темите на венера са все осветлени и "извадени" на показ.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #86 -: Юни 04, 2015, 11:37:33 am »
И в мъжка карта съм го наблюдавала, но по дирекция. При съвпад на дир. Венера с нат. Слънце в живота на женен мъж се появява значима любовница. Подчертавам "значима", защото беше известен с многобройни и безкрайни извънбрачни авантюри.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1193
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #87 -: Юни 04, 2015, 01:55:35 pm »
Моят мъж ме срещна при дирекционна Венера върху Слънцето му. И Любовта ни е значима.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #88 -: Юни 04, 2015, 02:25:20 pm »
Върху неговото или твоето Слънце?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1193
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #89 -: Юни 04, 2015, 02:35:20 pm »
Негова си Венера върху негово си Слънце.