Автор Тема: Прогресии на венера и слънце  (Прочетена 33938 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #30 -: Май 29, 2015, 12:33:49 pm »
Намерих темата за прогресиите и публикувах там, редно е там да продължим тази дискусия.

http://astra.la/forum/index.php?topic=91.msg75339#msg75339
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #31 -: Май 29, 2015, 05:20:30 pm »
Рени, това не се връзва с едно друго готварско правило, по-древно- Венера е нощна планета и е силна, ефективна и добра именно като Вечерница. Не й трябва Слънце,за да работи. Виж Зорницата като фаза й иде много войнствена и мъжкарана - мачка топки, не чаршафи :-)

Сектата й не работи по тертип като е видима денем
« Последна редакция: Май 29, 2015, 05:23:04 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #32 -: Май 29, 2015, 09:09:07 pm »
Дияна, аз не казах, че Венера като Вечерница е слаба, а че й трябва някой да я увери, че носи в себе си силата, както и време. Аз съм с такава Венера и споделеното беше от първо лице- нося по себе си Венера от малка , но съзнателно съм започнала да изразявам природата й в периода пр. Слънце съвпад пр. Венера -пр.Слънце съвпад нат. Венера и още нещо.
И на всичко, и всички им трябва Слънце за да работят. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #33 -: Май 29, 2015, 11:54:15 pm »
Добре, втори опит. Зорницата е, всъщност, буквално и пунктуално погледнато, Венера в 12-ти дом,  със Слънце в първи - не Венерата се вижда тук, а активната енергия, воля и его на ъгловото Слънце.
Вечерницата може да се опише като ъглова Венера в седми дом със Слънце, потънало в шести дом. Тоест, по-вероятно би било  животът ти съвсем отрано да се е случвал по Венера, а на Слънцето ти му е трябвало време да излезе "съзнателно" и "на светло". Нали съзнателно е ключова думичка за Слънце?

И моята е вечерница, но максимално отдалечена,  и прогресивното Слънце още не я е опарило, пък напълно съзнателно многозначително  и знаково си я из(об)разявам от около 4-годишна  ;D в най- разнообразни форми и фази... Има си много други причини да е и силна, и изкилифенчена, ама пак влизаме в статистиката.

Астрологията без астрономия (и статистика ;D) си е просто врачуване, не че последното е с по- ниска успеваемост, но е по- трудно да се преподава.
« Последна редакция: Май 30, 2015, 12:09:16 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #34 -: Май 30, 2015, 08:48:16 am »
Дияна , благодаря за споделеното.  :08:

Ти си Слънчеви Везни, няма как да не случваш своята Венера от малка, без значение дали е  в  хола, в задния двор или пък пред телевизора. Така работят заедно Слънце и Венера, а когато Слънцето прогресира до нещо или някой, означава че използването на тази енергия се е развила до точката, в случая коментираме Венера, в която сме готови да се настроим за женското си его (в женска карта) и за усещането за жена (в мъжка карта ) или съзнателно вече Венера е интегрирана в живота ни, така нейната енергия може да бъде овладяна, даже и да не е така силна по натал.

На теб как всъщност ти помага компилацията "астрология +астрономия+статистика ', за да бъдеш повече Везни, в ежедневието, на практика ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #35 -: Май 30, 2015, 11:16:39 am »
Копвам да запазим връзката

Рени, Дали "няма как" с паднало Слънце и заточена Венера?
Ти си слънчева Риба с марксова Венера - "няма как" да не "екзалтираш" своята Венера от малка, защото смяташ, че чрез нея най-"идеално" изобразяваш същността си  :012: Защо обаче смяташ, че една Слънчева Риба с Венера във Водолей по-осъзнато и вярно на себе си се изразява, а ти трябва да чакаш Слънцето за твоята?

На втория въпрос - въпросът "защо така" ми пази свежи сетивата във всякакъв аспект, не мога да го карам на факсове.

И последно, тъй като моят разговор не тръгна всъщност от прогресивното Слънце и влиянието му, а от вкараната в случая концепция за Зорница и Вечерница - всъщност астрономически тази концепция е валидна само за родените в часовете на изгрева и залеза и с Венера отдалечена на повече от 17 градуса от Слънцето. Само тогава Венера има шанс да си е в сектата, без да е изгорена. Останалите сме си с прости невидими Венери :-*

Хайде, край от мен със спама.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #36 -: Май 31, 2015, 08:07:44 pm »
Хм..при мен Венера е на почти максимално разстояние от Слънцето. То е на 1 градус в Риби, тя на 13 в Овен. Но съвпад на пр. Слънце с нат. Венера ще имам чак след 15 години.

Всъщност отворих темата, за да питам как ви се отразява смяната на знака на Слънцето по прогресии. И с изненада открих, че съм имала непроста Венера:)))
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #37 -: Май 31, 2015, 08:10:17 pm »
От няколко години съм с прогресивна Венера, закотвена върху нат. Слънце. Но не успя да стигне до точния градус - застана на 8 и след това тръгна от ретроградна в директна по прогресия, а Слънцето е на 7.

Прогресивната ти Венера се врътна? Събития?
И моята тръгна ретро и се закотви, завинаги, в овен. Няма да стане тронова.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #38 -: Май 31, 2015, 08:11:55 pm »
Прогресивната ти Венера се врътна? Събития?

Преди няколко години се обърна по прогресия. Приключи дълга връзка и това подейства като обрат, след това трайни отношения не съм имала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #39 -: Май 31, 2015, 08:13:31 pm »
Преди няколко години се обърна по прогресия. Приключи дълга връзка и това подейства като обрат, след това трайни отношения не съм имала.

При мен се прояви като приключване на бизнес отношения.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #40 -: Май 31, 2015, 08:17:51 pm »
При мен Меркурий е станал ретро в прогресия преди 5 години - както и да го гледам, по това време с нищо не мога да свържа/обясня. Той е в 4 дом, У3,4 и 12. С малко фантазия бих могла да го свържа с нещо конкретно като диспозитор на управителите на двата възела ... но с фантазия :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #41 -: Май 31, 2015, 08:19:26 pm »
И моята тръгна ретро и се закотви, завинаги, в овен. Няма да стане тронова.

А екзалтирала  :)

И моята се е закотвила доживотно в Овен, не стига това пък е и цял живот ретро, на стари години ще се обърне, няколко градуса преди да стигне до Риби

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #42 -: Май 31, 2015, 08:20:05 pm »
Хепи, тогава да си започнала да пишеш по форуми? Или нещо такова?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #43 -: Май 31, 2015, 08:22:40 pm »
Хепи, тогава да си започнала да пишеш по форуми? Или нещо такова?

не, не съм - ходех си на работа .... нищо по-специално .... няколко месеца по-късно загубих интерес към работата си, която по мерк във Везни (наталното)

еее, извинявам се - сега видях, че темата не е просто "прогресии", а конкретни прогресии - няма да спамя повече

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогресии на венера и слънце
« Отговор #44 -: Май 31, 2015, 08:29:52 pm »
А екзалтирала  :)

И моята се е закотвила доживотно в Овен, не стига това пък е и цял живот ретро, на стари години ще се обърне, няколко градуса преди да стигне до Риби
Е, няма да живея с орлите. :012: