Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 43772 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #165 -: Юли 26, 2015, 05:52:31 pm »
Reptil, харесва ми като ретро Венера в Близнаци : " Флиртът не винаги е повод за запознанство, а защита ."  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #166 -: Юли 26, 2015, 06:02:32 pm »
Флиртът е вече запознанство, защото "запознаваш" другия с част от уменията си. Освен ако не решиш да флиртуваш нескопосано като грозната Бети или Мистър Бийн. Тогава е "под прикритие". :012: Шегувам се само.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #167 -: Юли 26, 2015, 07:15:26 pm »
Тук, струва ми се, вече е преминала фазата на обикновения флирт :) И двамата сме за подвижни Венери, твоята даже ретро.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #168 -: Юли 26, 2015, 07:34:15 pm »
кога  ще е стационарна Венера от ретро в директна фаза в 15 гр.на Лъв

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #169 -: Юли 26, 2015, 07:41:24 pm »
кога  ще е стационарна Венера от ретро в директна фаза в 15 гр.на Лъв

На 6 септември, така пише в началото на темата.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #170 -: Юли 26, 2015, 07:54:10 pm »
На 7.IX. тръгва директна от 14°23'.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #171 -: Юли 26, 2015, 10:39:43 pm »
Ретроградната Венера започна вчера и е до 6 Сепрември. Чела съм, че през ретроградна Венера не е добре сгодяването и предприемане на сериозни крачки в личния живот.

За притежателите на ретро Венера в радикса е ОК.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #172 -: Юли 27, 2015, 12:00:30 am »
Кога беше предното ретроградие на Венера? Така всеки ще може да направи бърза ревизия какво му се е случило.
Било е през декември 2013 - март 2014 г. в Козирог. От 28-я до 14 градус се е върнала.
При мен това е било в първи дом. Много безрадостен и драматичен период.
Сега ми е в осми - мисля за работа, пари, печалби. Венера ми е У5 и У10.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #173 -: Юли 27, 2015, 12:18:39 am »
Хубаво подсещаш за предишната ретро Венера. Продуктивна си беше, ако и тази се окаже подобна, пази, Боже. На собствена глава проверих казаното от Aquarius — има такава работа…  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #174 -: Юли 27, 2015, 08:18:39 am »
ОВ за проявата на ретро Венера при мен, но има и една добавка - наталната Венера е активирана от транзити, прогресии и дирекции.
Та, в събота имах 3 прояви (за третата не съм сигурна, но ..) - срещнах на неочаквано място една приятелка, с която нямахме контакт от около 8 години. После ми се обади един бивш (а сега просто обожател/приятел), който беше зачезнал от миналата година. И последното - сънувах не особено приятен сън, в който участваха трима човека по Венера, които не се познават (но бяха на едно място в съня), като и с тримата взаимоотношенията ми "висяха във въздуха" - недоизказани. Взимам съня като знак, че е време нещо да се направи. Всичко това в едно денонощие.

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #175 -: Юли 27, 2015, 08:20:45 am »
Ретроградната Венера започна вчера и е до 6 Сепрември. Чела съм, че през ретроградна Венера не е добре сгодяването и предприемане на сериозни крачки в личния живот.

логично е - сгодяване и крачките в личния живот са действие навън, в/пред света. А ретроградността е действие навътре - която и да е планетата, по това време осъзнаваме/поправяме личната си настройка и действия по съответните й теми.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #176 -: Юли 27, 2015, 08:35:18 am »
По предишната ретро Венера - в 9д се е въртяла в съвпад със СЛВ - тогава се запознах с важен за мен човек, по когото хлътнах. По натал съм с ретроградна и изгорена Венера :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #177 -: Юли 27, 2015, 01:01:31 pm »
Хепи, хареса ми написаното. За мен предното ретроградие беше интересно. Гледах из себе си. Резултатите от видяното на по-късен етап дойдоха. Но дойдоха. Но тогава започна анализирането.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13608
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #178 -: Юли 27, 2015, 02:02:12 pm »
Снощи, докато бях в къщата при майка, се разрових в една кутия с мои писма, с намерение да намеря писмо с адреса и имената на моя колежка от студенстките години, че да я потърся... Оказа се, че нейните писма са с адрес от общежитието в София, а не от Силистра, откъдето е, освен това ги беше подписала само с малкото си име... Но се натъкнах на картичка, която баща ми е изпратил от почивната станция в Нареченски бани, със следния текст: "Хиляди привети от красивите Родопи лично от мен! Целувам те, баща ти! " , а отстрани с по-малки букви е написал "дръж печено, както се полага на момиче като теб!" .  Годината е 1987, края на ноември, баща ми почина юни 1990г.
Разчувствах се късно снощи, когато отворих писмото с картичката у дома, и потънах в спомени...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #179 -: Юли 27, 2015, 04:32:39 pm »
Флиртът е вече запознанство, защото "запознаваш" другия с част от уменията си. Освен ако не решиш да флиртуваш нескопосано като грозната Бети или Мистър Бийн. Тогава е "под прикритие". :012: Шегувам се само.

При ретро Венера качествата, способностите, уменията й не се изразяват по типични и познат начин, има си свои някакви, които по никакъв начин не отразяват взаимодействие , "запознаване " с другия/-ите- тя възприема, в случая по начин, показан от Близнаци. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“