Автор Тема: Юпитер/Уран-"време" за късмет  (Прочетена 15542 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #30 -: Февруари 21, 2017, 08:55:10 pm »
Взаимно се подсещаме всички тук, това е целта на занЯтието . :)
Понеже Юпитер е въздушен знак в аспект с Уран, ти като представител на Въздушния тригон, готова ли си  да сбъдваш или да рискуваш (с) твоя , даже и непрактична мечта, цел ?  А, има ли шанс да приключиш с някой/ нещо, които не споделят твоите възгледи, убеждения; влезе или излезе във връзка, която е по-скоро между хора, които експериментират с желанията, страстите си, отколкото силно емоционално и чувствена ?
Тази година и Плутон, и Марс, и Венера, и Меркурий, и Сатурн, и затъмненията периодично ще "атакуват" действието на този обмен, като ни напомнят за неговите прояви и би било хубаво, който е отворен за/към тяхната природа да използва по предназначение енергията от същия. Следващият такъв е чак след 3 г. но тогава вече тригонът между Юпитер и Уран ще е "забавящ" :)
Абсолютно рискувам с едно мое любимо нещо и ми оказаха голямо доверие по тази тема, дано да го оправдая, моля се! Дръзвам ;), не рискувам, нали си говорихме за огъня в картата преди време, хич не си го давам и заменям, Благодарна съм за него. :)Юпитери и уран са ми в съвпад, трябва сега да е за добро, при други равни условия, научени в наталната карта, примерно.
« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 09:06:52 pm от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #31 -: Февруари 21, 2017, 09:16:53 pm »
 Аз съм набелязал втората половина на март,пр.
Юпитер и пр.  Уран са ми съвпад, тр. Хирон тогава ще прави тригон с Нептун уАсц и Венера у2, пр. Венера ингрес във водолей, 11д


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #32 -: Февруари 21, 2017, 09:52:24 pm »
Рени, нямам в този градус на везните и овена планети и куспиди, обаче видях сега картата, която си пуснала за тригона между Уран и Юпитер на 22 юни 2015г, Юпитер е бил на 20* лъв върху моя антивертекс в 12д и на 24 юни, същата година, представих пред публика първата си книга, която беше излязла от печат март- представянето мина не както очаквах, от близките, които бях поканила само две приятелки дойдоха и една комшийка, останалите бяха непознати за мен, а и недостатъчно за предвидените места, музикален съпровод нямаше, абе въобще- слаба организация, останах с впечатление, че организаторката умишлено го прави, да не би някоя да я засенчи или пък от завист, че нейните книжки издава по 20-30 броя на компютър, приличат на брошури.

Акрукс, благодаря за споделеното. При теб Юпитер управлява ъгъл/7-ми дом ( не знам дали и ИЦ е под него управление) и според мен би трябвало да е важен всеки негов цикъл, а взаимообмена му с Уран винаги да е повод за възможност, шанс, но не и без да се съобразяваш с обстоятелствата към съответния период, или пък да представяш своето творчество под шапката на група, организация ? Не знам доколко оста Вертекс-Антивертекс  би дала тази проява, може би си имала прогресия, която е била силно оцветена от Юпитер/Уран, за да откликнеш така добре на този аспект. Важното е, че си уловила момента, хванала си възможността, супер.   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2017, 10:09:55 pm »
Веселото при мен ще е след около година, когато едновременно тр. Нептун съвпадне с МЦ, тр. Сатурн с ДЦ, а Плутон върху Венера.
Иначе в Дева нямам нищо, освен ИЦ на 15 гр., Марс в Близнаци 18 гр. и те са били целнати от транзита на Сатурн.Е, и нат. Нептун в Стрелец мина под ножа му.
Нептун транзитно засега е тригонирал  АЦ и Луната ми.

Сатурн докато е в Стрелец, ще държи Марс, а той винаги е свързан с АСЦ/ 1 -ви дом и физическото ни състояние, тонус, заедно със Слънцето. Сатурн в 6-ти дом дава тенденции към рутина, сякаш си хванат в капан от ежедневните повтарящи се "ритуали", но и в капан от собственоръчно създадени от нас рамки, навици, структури, с които се чувстваме завършени, съвършени, непробиваеми-човек трудно къса с онова, което е "заслужил" или се чувства "важен" . При транзита му тук, се усеща някаква скованост и но отговорност, че трябва да довърши нещо лично (6-ти е последен от личните домове), за да планира  нещо с друг/-и, взаимно. Ако в картата ти преобладава водната доминанта и планети в подвижни знаци с тао  или секстили там, Сатурн в подвижен знак ограничава с конкретиката и дисциплината си, темперамента ти, който не признава граници, постоянство, посока. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #34 -: Февруари 21, 2017, 10:12:15 pm »
Аз съм набелязал втората половина на март,пр.
Юпитер и пр.  Уран са ми съвпад, тр. Хирон тогава ще прави тригон с Нептун уАсц и Венера у2, пр. Венера ингрес във водолей, 11д

Ти си Везни, дали ще е добре при все още ретроградна  Венера, нека поне да е след 24.03 ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #35 -: Февруари 21, 2017, 10:55:45 pm »
Сатурн докато е в Стрелец, ще държи Марс, а той винаги е свързан с АСЦ/ 1 -ви дом и физическото ни състояние, тонус, заедно със Слънцето. Сатурн в 6-ти дом дава тенденции към рутина, сякаш си хванат в капан от ежедневните повтарящи се "ритуали", но и в капан от собственоръчно създадени от нас рамки, навици, структури, с които се чувстваме завършени, съвършени, непробиваеми-човек трудно къса с онова, което е "заслужил" или се чувства "важен" . При транзита му тук, се усеща някаква скованост и но отговорност, че трябва да довърши нещо лично (6-ти е последен от личните домове), за да планира  нещо с друг/-и, взаимно. Ако в картата ти преобладава водната доминанта и планети в подвижни знаци с тао  или секстили там, Сатурн в подвижен знак ограничава с конкретиката и дисциплината си, темперамента ти, който не признава граници, постоянство, посока. :)
По-добре от това не бих могла да го опиша.
Прогресивната Сатурнова Луна и тя е в 6-ти прогресивен , дирекционно също ми е налегнат Сатурн.
Като цяло типично по ураново минавам за леко безотговорен човек, обаче тези състояния на дълг и гузно чувство, ако не си изпълнил плануваното, ме натоварват страшно много.
Не, че не действам на принципа да оставям днешната работа за вдругиден, но докато дойде въпросният "вдругиден", триста пъти съм съжалила защо си го причиних.И тук става въпрос за дребни неща...
« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 10:57:27 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2017, 07:54:51 am »
Рени,сега ще огледам за подробности, не съм много въодушевен обаче понеже пр. Луна няма мажорен аспект в периода, а печелене на джакпот няма как без емоционално отражение.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2017, 11:07:44 am »
Е, чудесно се  е проявил значи тригонът при теб- радвам се.  :08:
А в картата ти Юпитер и Уран имат ли някаква връзка, може и да не е точен аспект, примерно : Уран да е в 9-ти, Стрелец, Юпитер да има аспект към планета в 11-ти , нещо такова ?

Юпитер е в опозиция на единия диспозитор на Уран - Плутон и в секстил с другия - Марс на ИЦ. Уран е У12 в 8 дом. При аспекта - Юпитер беше в 6 дом, в съвпад с нат.Луна и тригон към наталния Юпитер и тр. Уран. Индикации и за хирургия и за изолация у дома :)

Сега при опозицията има кулминация и завършване на проеса, който е получил попътен вятър от тригона. А на датата на приключване, те не само са в опозиция, но Марс е в съвпад с Уран :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2017, 11:47:55 am »
Акрукс, благодаря за споделеното. При теб Юпитер управлява ъгъл/7-ми дом ( не знам дали и ИЦ е под него управление) и според мен би трябвало да е важен всеки негов цикъл, а взаимообмена му с Уран винаги да е повод за възможност, шанс, но не и без да се съобразяваш с обстоятелствата към съответния период, или пък да представяш своето творчество под шапката на група, организация ? Не знам доколко оста Вертекс-Антивертекс  би дала тази проява, може би си имала прогресия, която е била силно оцветена от Юпитер/Уран, за да откликнеш така добре на този аспект. Важното е, че си уловила момента, хванала си възможността, супер.   :)
Юпитер У4, съУ7 в натала ми, а оста вертекс/антивертекс не винаги се включва, но когато стане- отваря портала на съдбата, както пише по книгите :) Представянето и на двете ми книги беше под шапката на творчески колектив, в който членувам- Слънцето на шефа върху моя Плутон на асц., а Нептун на зам. шефката върху моята Венера У2, У9- тя беше редактор и основен двигател да издам книгите, както и на другите ми публични прояви последните 2-3г.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2017, 12:45:48 pm »
Кулминация на цикъла Юпитер/Уран започнал през 2010 г в Овен. Усещате ли в личен план оживление да сбъдвате "големите си планове", уверени в добрия шанс, точния момент, разчитайки на късмета, макар и това да ви коства избор, който предполага да се разделите/ приключите с някой или нещо ? Вярвате ли, че възможността е на ръка разстояние от вас, особено онези с точки в 20*-21* на кардиналните знаци, Въздух, Огън ?  :)
Имам нат. юпитер в стрелец на 20,03градуса. В натала двете планети нямат аспект,може би затова не усещам късметлииският тригон .

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2017, 12:51:23 pm »
При мен и двете са в съвпад и аз усилено търкам лотарийни билети  ;D но до момента нищо. Януари 2016 изтърках едни 300лв и толкоз. Иначе Вселената щедро ми праща стотинки, стотинки  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2017, 03:10:50 pm »
Рени,сега ще огледам за подробности, не съм много въодушевен обаче понеже пр. Луна няма мажорен аспект в периода, а печелене на джакпот няма как без емоционално отражение.

Джакпота е отразен в натала, прогресията може само да покаже колко наблизо си до него, ако си действал по същия, транзита точния момент, дирекциите +/- 1 точната година, не пренебрегвам и другите прогностични методи, аз съм стигнала с изучаването само на тези до момента. Цикъл Юпитер/Уран в Овен се случва на около 84-85 г и в личен план, за да го ползва човек, е необходимо да  реагира светкавично и двете планети не "чакат'" докато ние се почесваме, Сатурн е добре, че върви сега с тях, при опозицията и не позволява много, много да се втурваме в необмислени рискове. Освен това знакът Везни е по-скоро консервативен знак( Сатурн екзалтира тук), така че, Слънчеви Везни не бъдете толкова колебливи в  нуждата да претеглите всички страни на вълнуващите ви въпроси в периода, така че, да пропуснете самоувереността да сте решителни и по-настъпателни в действията си по Юпитер във Везни.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2017, 03:13:18 pm »
Имам нат. юпитер в стрелец на 20,03градуса. В натала двете планети нямат аспект,може би затова не усещам късметлииският тригон .

В момента Юпитер е опозиция Уран, но това не пречи да се усети неговото влияние, стига човек да го търси. Това е Юпитер-перспектива. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2017, 03:15:14 pm »
Имам нат. юпитер в стрелец на 20,03градуса. В натала двете планети нямат аспект,може би затова не усещам късметлииският тригон .
моите са също без аспект помежду си, но когато тр. Юпитер кацна на МП Уран/Юпитер преди няколко години и неоччаквано получих голяма сума пари- майка ми спонсорира тогава пътуването до чужбина, като ми даде пари не само за път, а още толкова отгоре да купя подаръци за дъщеря ми, която се дипломира по това време там, Юпитер е У4 в 8д. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Юпитер/Уран-"време" за късмет
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2017, 03:15:32 pm »
При мен и двете са в съвпад и аз усилено търкам лотарийни билети  ;D но до момента нищо. Януари 2016 изтърках едни 300лв и толкоз. Иначе Вселената щедро ми праща стотинки, стотинки  ;D

Късмета не се  търка, трябва да  се научиш да се отъркваш у него. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“