Автор Тема: Интуицията  (Прочетена 11307 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Интуицията
« Отговор #15 -: Август 04, 2015, 10:20:04 pm »
Мисля, че и Меркурий в аспект с Луна може да дава интуитивни резултати. Може и Уран в трети. Понякога просто усещам/знам какво се кани да каже човекът отсреща и като го каже, ми е като шоколадов сладолед за душата. Ако ми е важен човекът, приемам го за знак, че сме установили връзка, или просто, че съм се настроил на чуждата вълна, за всички останали.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интуицията
« Отговор #16 -: Август 04, 2015, 11:14:15 pm »
Бъркате за Уран-той НЕ е интуитивен.Той е висша Меркуриева октава и следва "математическа" логика,на бърз оборот,което не е мистична изява,а мозъчен процес.
Интуитивен е, но не емоционален. Подводний казва, че Уран сваля информация от много високи планове и чисто логичното мислене не му е достатъчно, нима Айнщайн не е интуитивен?
Или пък не сваля информация от много високо ниво? Казват, пишат, че накрая унищожава част от откритията си, осъзнавайки че човечеството не е дорасло да ползва такъв потенциал за добро?Тук интуицията е по осмоза. Единици са много умните водолеи/уран, а "количеството" при  мисловния тип в един момент минава в качество-гениалност някаква, интуиция от многото знания бърз трансфер на информацията, мозъкът работи невероятно бързо ипо вертикала  отговорът е  по дедукция/индукция.  Но този процес е подсъзнателен. Самият уранов човек не може де оцени процеса.
Количеството познания, интелект в един момент преминава в качество-научна интуиция, или такава без 8 и 12 домове.Често това, което говори уран е шокиращо нестандартно, но времето-бъдеще показва,  че тези под неговото влияние са прогледнали отвъд. В средновековието са ги горели на кладата, Джордано Бруно също е такъв типаж. Тези, които са надраснали нисшето човешко пък-съвсем омразни и "извънземни" са за останалите. Хем хуманисти, хем победили тъмното в себе си, някак дистанцирани, а всъщност повече правят за хората и човечеството от чисто водните типове. не че ги противопоставям, моят усет също е воден-засега. :)
« Последна редакция: Август 05, 2015, 08:08:33 am от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интуицията
« Отговор #17 -: Август 04, 2015, 11:16:54 pm »
Ако човек наистина има силна интуиция, то сам ще знае, че няма смисъл от игри като тотото, лотарията, бинго мега хипер милиони и тем подобни. Освен това, има една приказка "откъде дошло - там и отишло" и често лесно спечелените пари бързо се и разпиляват.
Смисъл има, но тези със посоченото от теб знаят, че не в това е т. нар. щастие. Който има да печели от игри, ще печели, не е това проклятие  наработил го е някъде.
« Последна редакция: Август 04, 2015, 11:19:18 pm от enigma »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Интуицията
« Отговор #18 -: Август 05, 2015, 09:27:12 am »
Тотото може да е проклятие ако не се контролира,всяко пристрастяване е вид наркомания,тук е към тръпката,адреналина,играе се не за да се спечели,а да се загуби,защото е по-силна тръпка .Уран не знам точно дали се причислява към интуицията,точното определение е шесто ЧУВСТВО,а той е доста хладен,даже трябва да е ,защото това повишава проводимостта на тока,а той има отношение към биотока,кундалини,оттам отваряне 3тото око,ВА ,ефектът е подобен на интуицията,само,че там се усеща с корема,вегетативна НС ,на принципа топло-студено,а при Уран са факсове,прозрения,3то око .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интуицията
« Отговор #19 -: Август 05, 2015, 02:02:37 pm »
Хубаво е да видим каква е дефиницията на учените


Интуиция
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Терминът интуиция се използва за описание на „мисли и предпочитания, които идват наум бързо и без много разсъждения“. [1] Думата интуиция идва от латинската дума intueri, която приблизително се превежда като „да се вгледа вътре“ или „да разсъждава“. [2] Интуицията ни дава знания или убеждения, вярвания, които ние невинаги можем да обясним логически. Поради тази причина тя е била обект на изследване в психологията, както и тема на интерес към свръхестественото. Дясното полукълбо на мозъка е често свързано с интуитивните процеси, както и с естетическите способности. [3][4][5] Някои учени твърдят, че интуицията е свързана с иновациите в научни открития. [6] Интуицията също е често срещана тема в Ню ейдж литературата. [7]

Освен в психологията думата 'интуиция' се използва и във философията, където в нея се влага различен смисъл. При преводи от английски и френски език на текстове свързани с Имануел Кант следва да се отчита, че там тя най-често замества немската дума за 'наглед' (Anschauung). С кантиански идеи е свързано течението във философия на математиката, наречено интуиционизъм. То оперира със своя специфична „интуиционистка логика“, характеризираща се с отхвърляне на закона за изключеното трето при разглеждане на безкрайности.

Съдържание  [скриване]
1 Психология и оценка на личността
2 Интуиция и духовност
3 Изследвания и твърдения
4 Някои дефиниции
5 Чест
6 Бележки
7 Още материали
8 Външни линкове
Психология и оценка на личността[редактиране | редактиране на кода]
Според швейцарския психолог Карл Юнг интуицията е един от четирите психологически типа или функции на егото. В този ранен модел на личностната психика интуицията е противопоставена на усещанията по една ос, а чувствата са противопоставени на мисленето по друга ос. Юнг твърди, че в дадена личност една от тези четири функции е първична, най-изявена и развита в съзнанието. Противоположната функция обикновено е слабо развита в същото лице. Останалата двойка (от другата ос) е съзнателно активна, но в по-малка степен в сравнение с основната функция. [8] Тази схема е може би по-познатата днес като Типовете индикатори на Майерс-Бригс.

В психологията интуицията може да включва способността на индивида да знае правилните решения на проблемите и да ги взима. Например модела наречен Recognition primed decision (RPD), обяснява как хората могат да вземат сравнително бързи решения, без да се налага да се сравняват варианти. Гари Клейн установява, че под натиска на времето, високите залози, както и промяната на параметрите, експерти, базирайки се на миналия си опит, разпознават сходни ситуации и интуитивно избират правилните решения. Така моделът RPD е смесица от интуиция и анализ. Интуицията е процес (съпоставя модели), който бързо предлага възможен начин за действие. Анализът е ментална симулация, съзнателен и преднамерен преглед на начините за действие.[9]

Според известния невропсихолог и невробиолог Роджър Уолкот Спери интуицията е активност на десния дял на мозъка, докато фактическият и математическият анализ са активност на левия дял.[10]

Надеждността на интуицията на даден индивид зависи от опита и познанията, придобити в дадена специфична област. Например някой, който има по-голям опит с деца ще има по-добър инстинкт или интуиция относно разрешаването на даден проблем с тях. Разбира се, не може да се каже, че човекът с най-голям опит винаги ще има най-прецизната интуиция (той може да бъде предубеден), но шансовете му определено са по-големи. [11]

Твърди се е, че аналитичната психологическа теория на Юнг за синхронността на елементите е равна на интелектуална интуиция.[12]




Така.....и аз предпочитам инстинктивно-астралната информация, тип "животинско предчувствие" с водната си луна и нептуна. С тях хващам през емпатията какво мислят и чувстват, докато ми говорят друго. Има афоризъм-Думите са ни дадени, за да крием какво мислим.Това го слагам   към астралния усет-водни домове.
Но по огнено-въздушно-9 дом също текат такива процеси. Вж горе предпоследният абзац.
Леонардо да Винчи има интуитивни прозрения рисунки на аероплано-подобна машина, танкове, тъкачни станове, прототип на дихателен апарат и много  др. Прозрението напред във времето различно ли е от интуицията?

Връх Интуиция на остров Ливингстън част от Южните Шетландски острови, Антарктика е кръстен така, за да засвидетелства признание към ролята на научната интуиция за прогреса на човешкото познание.[22]
« Последна редакция: Август 05, 2015, 02:11:58 pm от enigma »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Интуицията
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2015, 08:31:18 pm »
Луна в Овен няма интуиция,даже с Меркурий в Риби.

Е, точно със заточен Меркурий в риби може и да не е сетивна, но моята Луна в овен, в компанията на Меркурий дева хваща бързо накъде духа вятъра  :) Интуиция ли? Нептун У7 абсолютно точен съвпад с Марс У3, У8 в 3д -скорпион, повече няма какво да говорим. Туй то.

Аз съм Луна в Овен в 8 ми дом, Меркурий У1 в Скорпион съвпад ИЦ- интуиция да искаш.  :012:


Веднага дай ОВ за интуицията ти,че стана интересно.  :012:
Трябва да се преместим в темата интуиция и да трием,защото спамим здраво.  ;D
Не се сещам конкретна случка, но в контекста на хорара на момичето, почти винаги съм усещала кога някой ме харесва повече от приятел. Най-често интуицията ми работи , като да усещам чужди настроения, мисли, действия.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Интуицията
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2015, 10:40:57 pm »
Аз имам силна интуиция - е определелни моменти зная какво ще се случи или в рисков момент зная"че няма страшно" ... И се случва безд а го искам или провокирам. Просто е в мен.

В картата предполагаме обусловено от:

1. АС Риби

2. Екзалтирал Нептун в 9 дом в Стрелец
    - в тригон с Луната и Юпитер
    - в секстил с Плутон

3. Екзалтирал Уран в 8 дом в Скорпион

4. К8 в Скорпион

5. К12 във Водолей

 :)
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Интуицията
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2015, 11:23:55 pm »
никаква интуиция нямам аз, имам един гол, но стоически оптимизъм/идиотизъм :17:

Луната ми в Дева вижда потенциал по отношение на ситуация, проект, човек, etc. и мозъкът ми приема тези проекции за истинни, възможни хоризонти, към които тегля/бутам, според случая. хората винаги ме разочароват, защото не им се работи върху себе си толкова, колкото на мен ми се иска (поне наполовина на мен самата).

Сатурн - Меркурий-Нептун - Уран в Козирог в 8-ми (Сатурн е в 9, да не се обиди нещо:Д). много си мечтая и много розовея винаги, после падам от високо, защото толкова силно вярвам в хора и ситуации, че първоначално и другите се омагьосват от идеята за тях, след време се изморяват и се връщат към своето битие и страдание.

//това може и да не звучи много по темата, но е:Д

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуицията
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2015, 11:27:01 pm »
Луна в дева, сатурн в козирог и си идеалист, така ли?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Интуицията
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2015, 11:32:40 pm »
от най-розов тип, ама оцелявам някак:Д
//мисля, че е от Венерата, МЦ и СЛВ във Водолей. даже съм сигурна:Д

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуицията
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2015, 11:40:26 pm »
от най-розов тип, ама оцелявам някак:Д
//мисля, че е от Венерата, МЦ и СЛВ във Водолей. даже съм сигурна:Д

Говорили ли сме с теб преди? Някакво дежавю...

Венера има ли общо с вярата в хората и с неточните преценки?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуицията
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2015, 11:43:27 pm »
Точен съвпад меркурий/нептун

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Интуицията
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2015, 11:53:36 pm »
не, не сме, но си ми пускала кодирани (за)бележки по сходна тематика, струва ми се))
розовите очила са от Нептун, да, но убеждението, че визиите (ми) са реалистични и осъществими и за всеобщо благо/добро, световен мир, свобода, равенство, братство, прекрасният нов свят и т.н. ми се струват водолейски.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуицията
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2015, 11:59:54 pm »
Забележки може да идва от забелязвам, така че не е задължит лошо
Сега като се замисля, може просто да си малка
След 10 год ще се разбере какво уран, какво сатурн

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Интуицията
« Отговор #29 -: Ноември 20, 2015, 12:09:26 am »
и какво Плутон:Д
 :72: