Автор Тема: Пълнолуние 29 август 2015г.  (Прочетена 16387 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #15 -: Август 19, 2015, 02:27:39 pm »
При мен се случва в 9-ти дом, точен итригон с плутон У5, секстил марс и нептун У10.Ако взема по-широк орбис, мога да пиша и един тригон с луната. Доста аспекти, да видим. Четери дни след това ще пътувам на по-далечно разстояние. Може пък на деня да направя по-кратко пътуване.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #16 -: Август 19, 2015, 03:50:09 pm »
Сега се загледах, че освен аспекта с натален Уран ( тригон с Луната и секстил със Слънжето),  то Луната и Слънцето правят точен аспект с прогресивна Венера - само, че наобратно - Луната прави секстил, а Слънцето тригон  ::)

Май ще има случка по Уран, която ще отключи вътрешно усещане по Венера  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #17 -: Август 19, 2015, 04:52:58 pm »
Сега се загледах, че освен аспекта с натален Уран ( тригон с Луната и секстил със Слънжето),  то Луната и Слънцето правят точен аспект с прогресивна Венера - само, че наобратно - Луната прави секстил, а Слънцето тригон  ::)

Май ще има случка по Уран, която ще отключи вътрешно усещане по Венера  ::)

Сега провери, дали прогр Венера прави аспект с наталната карта, или с друга прогресивна планета - ако не ... едва ли ще има случка :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #18 -: Август 19, 2015, 09:27:00 pm »
Благодаря  :)

Аспектът на прогресивната ми Венера го знам на изуст - толкова се взирам в нея  :) - прави секстил с натален Уран в 8 дом. А Уран управлява 12 натален дом .... Трябва да отбележа, че откакто транзитен Уран направи секстил с натален Марс - имам какво да  крия :-X 
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #19 -: Август 19, 2015, 09:52:46 pm »
Сега се загледах, че освен аспекта с натален Уран ( тригон с Луната и секстил със Слънжето),  то Луната и Слънцето правят точен аспект с прогресивна Венера - само, че наобратно - Луната прави секстил, а Слънцето тригон  ::)

Май ще има случка по Уран, която ще отключи вътрешно усещане по Венера  ::)
Гледат се аспектите на Луната, затова се казва лунация. При аспект с Уран обаче предварително не може да се прогнозира- Уран е планета на "очаквай неочакваното".
Лунациите се разгеждат основно в натала- къде попадат и какви аспекти сключват, но може да отключат наличен аспект на прогресия и в в случая с твоята пр. Венера, ако тя няма аспект, няма нищо венерино да се задейства.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #20 -: Август 19, 2015, 10:14:23 pm »
Аз по-горе коментирах какви аспекти прави конкретната лунация в моята натална карта с натален Уран и в моята прогресивна карта  с моята прогресивна Венера. Предполагам затова бе продължението за други аспекти на прогресивната Венера :)

А ти имаш предвид при лунация  да гледам аспекти към наталната ми луна от други обекти  ::) Така никога не съм поглеждала - винаги съм търсила аспекти с лунацията :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #21 -: Август 19, 2015, 10:35:37 pm »
А ти имаш предвид при лунация  да гледам аспекти към наталната ми луна от други обекти  ::) Така никога не съм поглеждала - винаги съм търсила аспекти с лунацията :)
Не, нямах това предвид, а че Луната от лунацията се гледа къде попада и какви аспекти има в натала, както и кой натален дом управлява и го споменах, понеже си писала за аспектите на Слънцето от Пълнолунието  :)
нат Уран с пр. Венера в секстил ли са?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #22 -: Август 19, 2015, 11:02:26 pm »
О, разбрах те сега  :)

Луната от Лунацията - прави секстил с натален Уран и тригон с прогресивна Венера. Логично е тогава - Прогресивна Венера да прави секстил с натален Марс - нали са през 60 градуса до 120 :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #23 -: Август 20, 2015, 01:47:59 am »
О, разбрах те сега  :)

Луната от Лунацията - прави секстил с натален Уран и тригон с прогресивна Венера. Логично е тогава - Прогресивна Венера да прави секстил с натален Марс - нали са през 60 градуса до 120 :)
пр Венера  козирог е в секстил с нат. Уран скорпион, а Пълнолунието ще отключи аспекта.
Луната е У5, а Уран У12 в натала, Венера е У1 по прогресия

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #24 -: Август 20, 2015, 09:12:44 am »
Благодаря, akruks  :)

И на мен така ми изглежда, но е друго, като ти потвърди някой с повече знания и опит, пък страничният поглед е винаги с друга гл.т  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #25 -: Август 27, 2015, 03:52:46 pm »
Това пълнолуние май само мен ме вълнува :) Новолунието ми донесе толкова много романтика и лъвски разкош, че съм враждебно настроена към предстоящия край  ;D Ама го гледам - къде ще ида :)

Направих едно събитие да го сравня с натала  в astro.com Все Уран ми излиза на преден план - наталният прави тригон с луната и  секстил със Слънцето. До сега Уран все го свързвах с извънбрачни забавления, но сега ми хрумна, че сигурно иде реч за Астрология :) Откакто е активен и двете са на преден план. Транзитният прави тригон с натална Луна, а тя е в съвпад с транзитни Венера и Марс в 5 дом на събитието. Тъкмо в семейството цари и и любов - ако това ще рече край на всичко - много ще ми е мъчно :(

Предпочитам да гледам на пълнолунието, като на кулминация, но като се има предвид, че мъжът ми ще го няма - ще видим как ще се изяви.

При предното пълнолуние узря една авантюра - периодът на лови гонене приключи и последва действие. Явно и сега ще има и край на нещо  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #26 -: Август 27, 2015, 04:21:39 pm »
Алена, според мен преживяваш сериозна криза в брака, с тр Плутон върху У4,7.
Уран те подклажда от 1 дом, като дойде и Нептун на АЦ, работата става дебела.
При дир. Венера съвпад Слънце преживях една много специална любов, но Венера ми е У5.
Виждала съм при познати този аспект да минава без нищо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #27 -: Август 27, 2015, 04:41:56 pm »
Ох, кризата е ужасна, но уж предприех мерки за подобряване и сега работят. Но до кога ще е така .... Ще ми се това да е хубава основа за изграждане наново :) И двамата имаме желание :)

Виждам, че дирекционен сатурн ще мине през десцендента след 4г -може ли пък да внесе стабилност, с не охлаждане.

В неговата карта е още по-зле, а в наталната Уран е на десцендента  ::) Хич не си правя илюзии, че ще е лесно, но пък не мога да оставя всичко на течението и да не се напъна, да не положа усилия -да знам, че съм направила всичко разумно - затова "копам" в тази посока - ежедневно - с малко жестове, но постоянно,както водата капка по капка дълбае камъка. Дори всичко да се сгромоляса изведнъж - ще знам, че не съм била безучастен свидетел. :)

С новолунието започнах в тази посока и се надявам сега да не е краят на новата посока  :) При положение, че 3 дни ще го няма и ще се върне отпочинал - едва ли ще се караме - по-скоро аз ще се изнервя с децата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #28 -: Август 27, 2015, 05:10:09 pm »
Не знам дали да не набедя предстящото пълнолуние, че много ще ме нагнети. А при мен лунациите малко рано се проявяват - почти винаги 2 дена преди датата на лунация са ме хванали с аспектите си.

Пълнолунието ще ми бъде по оста 1/7 дом. Като Луната ще е в 1 дом. В квадрат с мой прекрасен Уран, у1 и на Мц. Само да спомена, че ще имам точен меркуриев възврат в деня на пълнолунието. А Меркурий ми е у5 и у8. И тр. Марс ми минава през 7 дом, ще ми квадратира Юпитера.

Вчера строших телефона на седмодомието. А уж хубави аспекти имах.  :85:

По време на свещенодействието с телефон Луната е била анаретна в Козирог, каре с Плутона ми - у9/10 в 8 дом, Луната в мой 12 дом. Тр. Марс точен секстил Венерката ми. За сметка на това тр. Слънце и Юпитер в квадрат с Урана ми, орбис от 1 градус.

С такава сила го зашеметих през отворения прозорец на колата си в асфалта, че чак на мен ми хареса.

Само да кажа - седмодомието си загуби телефона на почивката ни. Там потъна някъде, незнайно къде, според мен го е заринал в пясъка, така и не го намерихме. Тъкмо се заима с нов телефон. Ама не му било писано. Както каза едно момиченце - по ретро Венера дошъл, там и заминал.

Ай, ще откача, ако това е по Марс в 7 дом. А имам преголям 7 дом. А после и 8 дом... няма да е леко и лесно.

Сега ми е смешно, но снощи ми идваше няколко пъти да поскачам по телефона, да мина през него - телефон и седмодомие.

Венера ми е у3, уж в комуникацията всичко е наред по аспекти. Ама...

С телефон изхвърчаха и цигарите му, които също бяха в колата ми. Не съм се сетила, че и документите му са там. Иначе и те щяха да излетят.  :85:  По-късно ги видях, но вече ми беше преминало и нямах желание да ги изхвърля. А днес вече бурята отшумя. Мога само да се радвам, че на него бързо му преминава и 5 минути след случката е забравил и ми е простил. Мен ме държа цяла нощ и цяла сутрин. Чак сега съм му простила!  :D

Така... толкова по темата колко сме мили и добри Везните.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #29 -: Август 27, 2015, 05:17:51 pm »
Така... толкова по темата колко сме мили и добри Везните.  :85:

Ема, имаш огнена Луна и огнен Марс, нали така?

Желание да се троши и хвърля в момент на гняв съм виждала при огнени Луни със силни Марсове.

С внушителния си огнен стелиум съм най-кроткото и благо същество в момент на ярост - няма да ме дивиш да викам, да вдигам рязък тон, камо ли да счупя и да хвърля нещо. През целия си живот не съм счупила преднамерено нито един предмет, а не е като да е нямало поводи за ярост, често се е случвало близък да ме изкара тотално извън нерви.

Жалко, че не мога и аз така да освобождавам напрежението. При мен е с натрупване.  ???

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui