Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327023 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #285 -: Декември 01, 2015, 09:05:30 pm »
В последствие разбрах, че участвала в някакъв проект и предполагам, че моите неща ще ги представи като нейни. Толкова труд, време и средства хвърлих и накрая една дъртачка буквално ми открадна работата.
Чистачката ми сподели, че редовно идвали колеги, когато ме нямало да ми оглеждат стаята и аз се чудя защо в няколко  класа виждам подобни на моите неща.
Радвай се, че ти харесват работите, защо се оплакваш? Вие не сте ли на щат там или ви плащат за конкретно разработен проект?  Дали ако вкъщи (квартира) те чакаха две деца и болен мъж щеше да отделяш толкова внимание на подобни дребнави прояви, или щеше да си налегнеш г**а и си гледаш/пазиш работата/заплатата?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за работа
« Отговор #286 -: Декември 01, 2015, 11:44:54 pm »
Това не е харесване, а кражба на интелектуален труд. Ти как би се почувствала, ако някой ти открадне някое от стихотворенията и го публикува като свое?

И нямаше да имам нищо против, ако ме беше попитала като човек. Най-малко от възпитание.

Не участвам в никакви проекти и не взимам пари за конкретно извършена работа, нито пък допълнителни бонуси - изпълнявам си задълженията по плана за дейността по моята длъжност.

Дали е дребнава проява или не, не го определяш ти. Можеш да мислиш, каквото си искаш - имаш право. Но не забравяй, че всеки в живота си има различни приоритети и на този етап на мен това ми е важно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #287 -: Декември 02, 2015, 03:01:44 pm »
Това не е харесване, а кражба на интелектуален труд. Ти как би се почувствала, ако някой ти открадне някое от стихотворенията и го публикува като свое?
Случвало се е много пъти- на една още стои във Vbox7 видео-слайд по мой стих, като е пропуснала да напише автора на стиха и му променила заглавието, а в sibir.bg колко нахални момиченца и зрели жени са ми пускали стихчета, като пак им променяха заглавията- отначало се нервех, губех си времето да им пиша, после се отказах, наскоро и на една страница за поезия във Фейсбук видях част от мой стих- сложили го заедно с хубава картинка, но пропуснали името на автора и няма какво да се сърдя- никой не ме е карал да си изкарвам на показ стихчетата в нета  :)
От друга страна ми е драго, че са ми харесали произведенията и ги разпространяват, за разлика от поетичните напъни на някои, които сами се разпространяват и хвалят, а никой не ги "краде".

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #288 -: Декември 03, 2015, 07:58:32 pm »
Ще почна ли работа в Аванти?  :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #289 -: Декември 03, 2015, 08:06:40 pm »
Ще почна ли работа в Аванти?  :d030:
Може да стане - Луната у1 в сходящ съвпад с Юпитер У6, съУ9

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #290 -: Декември 03, 2015, 08:17:19 pm »
Може да стане - Луната у1 в сходящ съвпад с Юпитер У6, съУ9
Мерси, Акрукс! Утре ще кажа резултата!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #291 -: Декември 04, 2015, 08:19:55 am »
Ще почна ли работа в Аванти?  :d030:
Смятам, че не. Между У1 и У10 няма аспект. Уран от 10 дом е в разходяща опозиция с диспозитора си, самият работодател може да има проблеми. Луната ще направи квадратура с К6 и после съвпад с У6. Струва ми се, че може да започнеш друга работа, но не тази, за която питаш.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #292 -: Декември 04, 2015, 03:58:09 pm »
Не знам вече какво да мисля... Чувствам се като отхвърляна от обществото... Всичко мина ОК, докато накрая не разбраха, че съм със слухов апарат и се промениха.. Питах ги дали е проблем и млъкнаха... Изобщо загубих всякаква надежда...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #293 -: Декември 04, 2015, 04:00:14 pm »
Не се отчайвай! Но това, което споделяш, си е чиста проба дискриминация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #294 -: Декември 04, 2015, 04:04:35 pm »
Не знам вече какво да мисля... Чувствам се като отхвърляна от обществото... Всичко мина ОК, докато накрая не разбраха, че съм със слухов апарат и се промениха.. Питах ги дали е проблем и млъкнаха... Изобщо загубих всякаква надежда...
О, Гери, съжалявам. Не мисли така. Едната ми приятелка е като теб, но се стреми и живее нормален живот, не се дава. Имам и такава колежка, която даже е Ръководител отдел. Имай самочувствие и вяра. Другите ще го почувстват и ще се държат подобаващо с теб, а на простаците ти самата няма да обръщаш внимание.
 :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #295 -: Декември 04, 2015, 04:15:59 pm »
Момичетааа, обадиха ми се веднага! Казаха ми, че съм одобрена и да занеса документите да подписвам договора.  :58: :58: Благодаря ви много за подкрепата!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Хорари за работа
« Отговор #296 -: Декември 04, 2015, 04:24:52 pm »
А има положителна развръзка. Браво!  :)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за работа
« Отговор #297 -: Декември 06, 2015, 06:09:42 pm »
Момичетааа, обадиха ми се веднага! Казаха ми, че съм одобрена и да занеса документите да подписвам договора.  :58: :58: Благодаря ви много за подкрепата!

Браво! Късмет и успех!  :08:

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #298 -: Декември 08, 2015, 10:54:30 pm »
Ще се справя ли добре в работата? Така като гледам асцендента, май зададохбвърпос прибързано...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #299 -: Декември 13, 2015, 11:06:49 am »
След поредното ескалирало напрежение вкъщи и намека че едва ли не съм на "държавна издръжка", питам до 3м. ще сменя ли  работата?

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."