Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327286 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за работа
« Отговор #525 -: Май 20, 2016, 09:15:01 am »
Здравейте, имам нужда от помощ.
Да подпиша ли договора за работа, който ще ми предложат?

Фирмата, за която работех фалира и собствениците основаха нова фирма с подобна дейност. Съкратиха ме и ми предложиха да ме назначат в новата фирма. Работата и заплатата са същите, но ще ме назначат на друга длъжност и ще ме осигуряват на по-малка сума. Работата ми харесва, заплатата също, но нямам доверие на шефовете, а и не харесвам скрито-покрито. Вече съм на борсата и мога по-спокойно да си потърся друга работа.
Предварително блаодаря за времето и усилията ви.
Чакам с нетърпение отговорите.

Без карта ?????

надявам се да си от София - поставям картата.

sthenator

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Хорари за работа
« Отговор #526 -: Май 20, 2016, 09:51:36 am »
Съжалявам.. въобще не се сетих за карта, а и не съм сигурна дали щях да я построя правилно.
Да, в София съм.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #527 -: Май 21, 2016, 10:54:05 am »
Ще си намеря ли работа до края на годината, по-добра от сегашната?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #528 -: Май 21, 2016, 12:24:09 pm »
Ще си намеря ли работа до края на годината, по-добра от сегашната?

До края на годината по-скоро не, към този момент обстоятелствата не са в твоя полза.

Но някаква промяна в сегашната ти служба е възможна, не зная обаче доколко ще ти се хареса. Има нещо, което те кара да не желаеш да се задържаш там, желание за промяна също е налице. Не изключвам и варианта да си прекратиш отношенията с работодателя преди да си намерила друга работа, т.е. да има елемент на риск, колкото и да си ориентирана към запазване на сигурно положение.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #529 -: Май 22, 2016, 03:43:04 pm »

Да подпиша ли договора за работа, който ще ми предложат?


Дори ако приемеш тяхното предложение, засега не виждам предпоставки за стабилност там, няма да се чувстваш особено удовлетворена. Иде ми, дойде ми - така ми изглежда ситуацията на този етап. Може да има нещо и в маниера, начина на организация на работата там, нещо да не ти хареса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sthenator

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Хорари за работа
« Отговор #530 -: Май 22, 2016, 09:54:22 pm »
Дори ако приемеш тяхното предложение, засега не виждам предпоставки за стабилност там, няма да се чувстваш особено удовлетворена. Иде ми, дойде ми - така ми изглежда ситуацията на този етап. Може да има нещо и в маниера, начина на организация на работата там, нещо да не ти хареса.

Благодаря, Lilla, много точно си ги разгадала. Такива неща не ми харесват там и сега. Явно няма да се променят... :)

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #531 -: Май 22, 2016, 09:58:29 pm »
До края на годината по-скоро не, към този момент обстоятелствата не са в твоя полза.

Но някаква промяна в сегашната ти служба е възможна, не зная обаче доколко ще ти се хареса. Има нещо, което те кара да не желаеш да се задържаш там, желание за промяна също е налице. Не изключвам и варианта да си прекратиш отношенията с работодателя преди да си намерила друга работа, т.е. да има елемент на риск, колкото и да си ориентирана към запазване на сигурно положение.
Много ти благодаря! Нямам никакво желание да съм касиер на касата още дълго време, тъй като не ме устройват условията им.... Едно се надявам и то е да не ме повишат на управител,  защото не искам. Не си заслужава, защото минусите са в повече...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #532 -: Май 25, 2016, 04:59:02 pm »
Здравейте, имам нужда от помощ.
Да подпиша ли договора за работа, който ще ми предложат?

Фирмата, за която работех фалира и собствениците основаха нова фирма с подобна дейност. Съкратиха ме и ми предложиха да ме назначат в новата фирма. Работата и заплатата са същите, но ще ме назначат на друга длъжност и ще ме осигуряват на по-малка сума. Работата ми харесва, заплатата също, но нямам доверие на шефовете, а и не харесвам скрито-покрито. Вече съм на борсата и мога по-спокойно да си потърся друга работа.
Предварително блаодаря за времето и усилията ви.
Чакам с нетърпение отговорите.
Недей, по-добре си намери нова работа.
На моя мъж в предната работа му правеха същото, става дума за чужбина, та и там ги вършат същите далавери- чудеше се защо го карат да подписва нов договор при същите условия, а после видя, че шефовете са направили нова фирма, а старата са я "фалирали"- сложили само една точка между двете имена и ето ти нова фирма. После като го съкратиха и получаваше по-малки обезщетения, защото едно е да се е водил на работа 3г, а друго е 8м. Самите фирмаджии печелят от това, че по-малко пари внасят на държавата за обезщетението, отделно от това, че го осигуряваха на минимална за страната им запплата, а останалата част от парите му ги превеждаха по банков път, та от социалбите го накараха да плати за цяла година назад осигуровки, шефа му си измил ръцете, че като е обявил фалит се е разплатил с държавата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #533 -: Май 25, 2016, 05:03:38 pm »
Ще си намеря ли работа до края на годината, по-добра от сегашната?
Нова работа няма да си намериш в близките месеци, макар  Уран на МС да те подсрекава към промени в кариерата.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #534 -: Май 25, 2016, 07:20:38 pm »
Момичета виждат ли се шансове да започна скоро работа по старият ми хорар ов явно няма да се върна на старата работа.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #535 -: Май 27, 2016, 09:37:35 am »
Здравейте,
Искам да сменя работата и бях на интервю  за работа  преди празниците. Моля кажете "Ще ме вземат ли на работа там ?" ::)
Благодаря за отделеното време

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #536 -: Май 27, 2016, 03:28:25 pm »
Момичета виждат ли се шансове да започна скоро работа по старият ми хорар ов явно няма да се върна на старата работа.
Не ти помня предния хорар, а и не ми се рови в темата назад, но по тази карта има изгледи да започнеш работа на старото място.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #537 -: Май 27, 2016, 03:34:54 pm »
Здравейте,
Искам да сменя работата и бях на интервю  за работа  преди празниците. Моля кажете "Ще ме вземат ли на работа там ?" ::)
Благодаря за отделеното време
Да, ще те вземат и ще вземаш повече пари.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #538 -: Май 28, 2016, 08:29:07 am »
 Да, ще те вземат и ще вземаш повече пари.



Благодаря ти akruks, от "твоите писания в Божиите уши".  :58: Исками се да се случат нещата.
« Последна редакция: Май 28, 2016, 08:31:40 am от dob »

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Хорари за работа
« Отговор #539 -: Май 30, 2016, 07:54:05 pm »
Кога ще е най добре да си сменя работата/ Демек да е успешна смяната на текущата/?
Доскуча ми да видим какво мислите :D
Благодаря!