Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327249 пъти)

valski

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Хорари за работа
« Отговор #720 -: Ноември 16, 2016, 12:56:11 pm »
Да, опитай.

Благодаря ви за вниманието- при първа възможност ще опитам да кандидатствам

Lolla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Хорари за работа
« Отговор #721 -: Ноември 16, 2016, 03:04:33 pm »
Ще започна ли работа във фирма X ? Предложението е от познато лице. В момента не работя на друго място.
Благодаря :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #722 -: Ноември 16, 2016, 03:11:06 pm »
Ще започна ли работа във фирма X ? Предложението е от познато лице. В момента не работя на друго място.

Пробвай да кандидатстваш.
А сигурна ли си, че в момента имат свободна щатна длъжност, която да е подходяща за теб и да могат да те назначат там?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lolla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Хорари за работа
« Отговор #723 -: Ноември 16, 2016, 03:19:00 pm »
Да, имат свободна позиция. Работата е подобна на предишната ми и имат нужда от такъв кадър.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #724 -: Ноември 16, 2016, 03:26:30 pm »
Луната е без курс, няма есенциални достойнства, а последният ѝ аспект е бил опозиция с У10 - Сатурн. Ако се придържаме към класическия подход, отговорът по-скоро би бил отрицателен. Освен ако нещата не са предрешени, т.е. пази се специално място за теб и цялата процедура по кандидатстване е по-скоро формална.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lolla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Хорари за работа
« Отговор #725 -: Ноември 17, 2016, 10:09:22 am »
Благодаря, Lilla :) Препоръчали са ме, аз не съм кандидатствала. Както казваш, процедурата е формална, но си търсят кандидати.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Хорари за работа
« Отговор #726 -: Ноември 18, 2016, 09:53:41 am »
Здравейте, от доста време ми предлагат работа в друг град. На сегашната съм напълно удовлетворена, но имам нужда от промяна.
Въпроса ми е, дали скоро ще си сменя работата. Знам, че зависи напълно от мен, но все още не мога да се реша.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Хорари за работа
« Отговор #727 -: Ноември 18, 2016, 03:56:24 pm »
Ранният АСЦ в хорари за работа показва, че на питащия ще е нужно повече време да навлезе в работата, а също така е възможно в процеса на работа след това да има промени спрямо първоначално поставените условия.

Пак ОВ от мен.  :)
Днес при последния ни разговор получих още едно предложение от същата компания за различна позиция с по-добри перспективи и параметри, но и по-отговорна.



Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Хорари за работа
« Отговор #728 -: Ноември 19, 2016, 07:02:51 pm »
Аз мисля-да. Не знам доколко ще ти допадне работата обаче.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #729 -: Ноември 19, 2016, 09:07:31 pm »
Здравейте, в търсене съм на работа и въпросът ми е "Ще си намеря ли работа"? В момента помагам на съпруга си в общия бизнес, но финансово не се справяме. Мерси на отзовалите се.

Да.
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #730 -: Ноември 22, 2016, 03:38:03 pm »
Чух, че след нова година разни рекламодатели се отказвали да плащат на фирмата, в която работя за разни рекламни табла и че щели да им се променят финансите. Има ли опасност фирмата да фалира или пък да не могат (или искат) да плащат редовно?
Да не би картата да е нерадикална, че никой не се осмелява да разгледа хорара?..

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Хорари за работа
« Отговор #731 -: Ноември 22, 2016, 06:39:11 pm »
Скоро ще има промени на работното място, и мисля да говоря с шефката ми как ще засегнат мен, май ще са необходими нещо като преговори...
 Въпросът в хорара е Ще се споразумея ли с шефката си?







Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #732 -: Ноември 22, 2016, 08:34:40 pm »
Скоро ще има промени на работното място, и мисля да говоря с шефката ми как ще засегнат мен, май ще са необходими нещо като преговори...
 Въпросът в хорара е Ще се споразумея ли с шефката си?

Между вашите сигнификатори има секстил, твоят сигнификатор е заточен в знака на нейния домицил. Обаче сходящите аспекти на Луната не дават подкрепа, не е изключено решението на ръководството да ти донесе някакъв дискомфорт, неудовлетвореност. Не мога да кажа със сигурност дали са замислили съкращаване на щата, но някои може да ги удари по джоба. Или да ти се съобщи вече взето решение, което да не подлежи на промяна. Но ако говорим за шефката, не ми се струва да е лошо настроена към теб.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Хорари за работа
« Отговор #733 -: Ноември 22, 2016, 09:01:08 pm »
Между вашите сигнификатори има секстил, твоят сигнификатор е заточен в знака на нейния домицил. Обаче сходящите аспекти на Луната не дават подкрепа, не е изключено решението на ръководството да ти донесе някакъв дискомфорт, неудовлетвореност. Не мога да кажа със сигурност дали са замислили съкращаване на щата, но някои може да ги удари по джоба. Или да ти се съобщи вече взето решение, което да не подлежи на промяна. Но ако говорим за шефката, не ми се струва да е лошо настроена към теб.

Щата остава, даже ще им трябват още хора. Работата е там, че няма да наемат и работата ни ще се удвои. Точно затова исках да го обсъдя с нея, че ще ми е тежко и да разбера ще наеме ли някой да помага. Но както казваш - май решението е взето и не ме устройва такова, каквото е засега... :(
Мисля, че шефката ме харесва,да..но няма да е достатъчно  :D Както винаги много точно описваш нещата, благодаря  :) Ще дам ОВ по-натам.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #734 -: Ноември 22, 2016, 09:30:41 pm »
Ако въпросът ти е дали ще ти плащат повече, по тази карта не мисля, че ще стане.