Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335071 пъти)

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Хорари за работа
« Отговор #1020 -: Април 21, 2017, 12:36:17 pm »
Здравейте,
Колега(назован по име), когото ръководя, днес ми съобщи, че е получил предложение за работа. Той е от най-добрите служители и въпросът ми е следният:
Ще се съгласи ли К. на предложената му позиция? (подвъпросът дали ще остане в нашия отдел).

Поздрави.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1021 -: Април 21, 2017, 12:42:11 pm »
Здравейте,
Колега(назован по име), когото ръководя, днес ми съобщи, че е получил предложение за работа. Той е от най-добрите служители и въпросът ми е следният:
Ще се съгласи ли К. на предложената му позиция? (подвъпросът дали ще остане в нашия отдел).

Поздрави.
Асцендентът е ранен, така че все още е рано да се каже, но има вероятност да остане на сегашната си работа - Луната, У6 за него, ще направи секстил с Уран У1 и със Сатурн, съУ1, и в същото време квадрат с Марс У11. Също така между Уран и Плутон има квадрат, така че може би няма да се съгласи да отиде на другото място.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1022 -: Април 21, 2017, 12:45:43 pm »
Колега(назован по име), когото ръководя, днес ми съобщи, че е получил предложение за работа. Той е от най-добрите служители и въпросът ми е следният:
Ще се съгласи ли К. на предложената му позиция? (подвъпросът дали ще остане в нашия отдел).
Според мен ще си остане на настоящата работа.

mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Хорари за работа
« Отговор #1023 -: Април 22, 2017, 12:54:14 pm »
имах предвид дали имаш работа и питаш за следваща такава, а не дали в момента работиш, кой те осигурява- работодател или сама
Меркурий У1 на К11 опказва, че те интересува новата работа
Луната от 2д ще извърши хармоничен аспект с Нептун У11 , със Слънцето и с Меркурий У1, У5, така че откъм пари ще си добре на новата работа, ще си удовлетворена и ще се чувстваш като у дома си

Здравейте, чак сега има развитие по този хорар. Акрукс се оказа права, започнах работа там и съм доволна. Благодаря ти, Акрукс!

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Хорари за работа
« Отговор #1024 -: Април 22, 2017, 01:42:47 pm »
Картата е радикална- Луната е У10 за дъщеря ти в неин 1д, в падение в знака скорпион- видно е, че дъщеря ти я измъчва въпроса с кариерата.
Меркурий У1 за нея в сходящ съвпад с Уран У6, Луната с последен хармоничен аспект- тригон със Слънцето в неин 6д- работа ще има.

ОВ: В понеделник започва като оперативен счетоводител по стажантска програма, което всъщност искаше. Аз направих друга карта с въпроса "дали ще й хареса и ще остане ли там за постоянно" . В картата Асц. е ранен и не знам дали може да се тълкува, но така за упражнение да ми кажете дали съм улучила някой неща.
 Управителя на  Асц в опозиция с Уран в 6Д, Уран У3 и4Д може би означава, че ще има командировки или някакво напрежение в колектива. Луната в тригон с У1 ще се чувства добре общо взето. Управителя на 2Д в първи е в тригон със слънцето У10дом в 6, както и У6 марс в 6Д в тригон с Плутон във 2Д,  ще й предложат да остане с по-висока РЗ. Последния аспект на Луната е квадрат с Марс, после има секстил със Слънцето и Меркурий. Може и да  остане/не знам/ Какво означава аспекта между У1 и У6, някъде четох ,че 135 е коварен аспект. Въобще картата радикална ли е?  Единствено дете е.
Приятна почивка на всички! ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1025 -: Април 22, 2017, 02:34:31 pm »
В картата Асц. е ранен и не знам дали може да се тълкува, но така за упражнение да ми кажете дали съм улучила някой неща.
 Управителя на  Асц в опозиция с Уран в 6Д, Уран У3 и4Д може би означава, че ще има командировки или някакво напрежение в колектива. Луната в тригон с У1 ще се чувства добре общо взето. Управителя на 2Д в първи е в тригон със слънцето У10дом в 6, както и У6 марс в 6Д в тригон с Плутон във 2Д,  ще й предложат да остане с по-висока РЗ. Последния аспект на Луната е квадрат с Марс, после има секстил със Слънцето и Меркурий. Може и да  остане/не знам/ Какво означава аспекта между У1 и У6, някъде четох ,че 135 е коварен аспект. Въобще картата радикална ли е?
Благодаря за ОВ по предния въпрос!

По новия въпрос картата е радикална, ранен АСЦ е от 0 до 3 градуса, а тук е в осмия градус.
Последен аспект на Луната е секстил с Меркурий, с Марс не прави аспект, защото сменя знак и точно тази смяна предполага, че в работните задължения ще настъпи промяна. От друга страна Слънцето У9, У10 за нея е в 1-ви градус на фиксиран знак, така че за постоянно назначение и утвърждаване в кариерата ще е нужно повече време. Юпитер У1 е ретрограден, Сатурн в неин 1д- не ѝ е лесно в момента, затруднена е финансово, но трудът ѝ ще е заплатен. Може би ще остане в същата фирма на работа, но на нова позиция.

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Хорари за работа
« Отговор #1026 -: Април 22, 2017, 02:37:24 pm »
Благодаря за ОВ по предния въпрос!

По новия въпрос картата е радикална, ранен АСЦ е от 0 до 3 градуса, а тук е в осмия градус.
Последен аспект на Луната е секстил с Меркурий, с Марс не прави аспект, защото сменя знак и точно тази смяна предполага, че в работните задължения ще настъпи промяна. От друга страна Слънцето У9, У10 за нея е в 1-ви градус на фиксиран знак, така че за постоянно назначение и утвърждаване в кариерата ще е нужно повече време. Юпитер У1 е ретрограден, Сатурн в неин 1д- не ѝ е лесно в момента, затруднена е финансово, но трудът ѝ ще е заплатен. Може би ще остане в същата фирма на работа, но на нова позиция.
Много благодаря akruks
Приятен ден! :58:

pepi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 57
Re: Хорари за работа
« Отговор #1027 -: Април 24, 2017, 09:31:40 am »
Благодаря, Акрукс, за бързия отговор и отделеното време. Утре ще те информирам какво се е случило.

Обратна връзка: Изхвърлиха ме като "мръсно коте". Без обяснения и доводи /в изпителен срок бях/ и само устно . Но пък очаквам !!! сега документите за освобождаване, и мисля, че те няма да са законово издържани. Така, че нещата още не са преключили документално и може би пак ще търся помощта ви.
Благодаря

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1028 -: Април 24, 2017, 11:21:22 am »
Пепи, предполагам, че някакъв договор, с включен в него изпитателен срок, си подписала. Виж дали е бил в полза на работодателя или на двете страни. Ако е само в полза на работодателя, тогава ти дължиш едномесечно предизвестие, ако решиш да напуснеш, а работодателят мисля, че не дължи. Има и опция за двустранно предизвестие. Можеш това да провериш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #1029 -: Април 24, 2017, 11:56:56 am »
Баща ми иска да започне нов бизнес, не е лоша идеята принципно. Питам дали ще има успех. Не ми харесва градуса на АС нещо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1030 -: Април 24, 2017, 03:44:46 pm »
Обратна връзка: Изхвърлиха ме като "мръсно коте". Без обяснения и доводи /в изпителен срок бях/ и само устно . Но пък очаквам !!! сега документите за освобождаване, и мисля, че те няма да са законово издържани. Така, че нещата още не са преключили документално и може би пак ще търся помощта ви.
Благодаря
Ха, мислех си, че безкурсната Луна в 6д няма какво ново да извърши, но явно е бил действащ все още квадрата ѝ със Слънце У1 и тригонът на Слънце У1 с ретро Сатурн У6 не е помогнал да запазиш работата, за която не разбрах от обратната връзка- имала си устна договорка с тях и си била на изпитателен срок или устно са те освободили?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1031 -: Април 24, 2017, 03:57:09 pm »
Баща ми иска да започне нов бизнес, не е лоша идеята принципно. Питам дали ще има успех. Не ми харесва градуса на АС нещо.
Е, хайде сега, някакви си 3 минутки в повече, а и той е по 4д представен, негов асц е на 9гр везни  :)
Луната У10 за него в негов 6д прави последен хармоничен аспект със Сатурн, естествен сигнификатор на кариерата, така че ще е успешна новата му дейност, но няма да мине без преодоляване на спънки и пречки, с оглед ретроградието на Сатурн и на Юпитер съУ6 в негов 1д, с който Луната прави опозиция, но взаимната рецепция на Юпитер с екзалтирана Венера У1 ще тушира евентуалните затруднения по пътя. Успех!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #1032 -: Април 24, 2017, 04:26:58 pm »
Благодаря, Акрукс! Няколко негови идеи не сработваха добре във времето, но тази е различна, моето усещане за нея - също. Мотивацията му също е различна. Ще е прекрасно да е успешна. Има идея да е и семеен бизнес, но може и да не се наложи да участваме всички, а да се справя сам със съответния екип.

pepi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 57
Re: Хорари за работа
« Отговор #1033 -: Април 26, 2017, 09:40:38 am »
Ха, мислех си, че безкурсната Луна в 6д няма какво ново да извърши, но явно е бил действащ все още квадрата ѝ със Слънце У1 и тригонът на Слънце У1 с ретро Сатурн У6 не е помогнал да запазиш работата, за която не разбрах от обратната връзка- имала си устна договорка с тях и си била на изпитателен срок или устно са те освободили?

Благодаря ти , много Akruks, в крайна сметка може и да се окажеш точна в прогнозите, но ще ясно след 28.04. А по въроса за усното - освободиха ме усно! И понеже усетих по думите им, че не са много на ясно с трудово-правните въпроси, ще изчакам законовите срокове, и наистина може да се стигне до преназначаване, за да избегнат санкции от инпекцията по труда. Друг е въпроса дали ще съм благосклонна към такъв вариант-умувам го още.

Благодаря и на Lilla, трудовите въпроси са почти в моя ресор и мисля, че добре съм запозната. Договора е сключен в полза на работодателя  и те затова ме извикаха 3 дни преди да изтече, но ми се струва, че незнаят сроковете по оформяне на документите и смятам да се възползвам от тяхното незнание, ако предположенията ми излязат вярни. Ще изчакам до 28.04.  и ще дам обратна връзка отново.
 
Akruks, според това което допълних, може ли да се смята, че ситуацията е в развитие и още не се е появил отговора на хорара?
« Последна редакция: Април 26, 2017, 09:43:53 am от pepi »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хорари за работа
« Отговор #1034 -: Април 26, 2017, 12:57:33 pm »
Здравейте, днес новолунно бях на интервю. Утре съм на още едно, но почти съм сигурна, че ще потвърдя днешното предложение. Като се прибрах у дома, си зададох въпроса: Как ще се чувствам във фирма ...