Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644751 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3870 -: Април 19, 2016, 08:51:21 pm »
Уинтърче, довечера ще тълкувам. :58: Коя колода ползваш?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3871 -: Април 20, 2016, 02:27:03 am »
Уинтърче, няколко неща ми идват като идея. Да не обмисляте някакво пътуване с този човек?
Колесницата и първите 2 карти от подредбата ти са много... насочващи към пътуване.

4 карти, предполагам партньорска подредба стандартна.

1. Питащата, 6 жезли - може да е имало при теб мигове на разпалване. Да си била по-агресивна или с желание да си мериш силите с партньор. Не е било сериозно, по-скоро много шум за нищо. Но сега сякаш си се амбицирала за победа или триумф. Ще ти се иска да ти се признае нещо, усилията ти. Но и ще си вложила, за да го получиш. Стреми се да не се възгордяваш, когато те хвалят.
2. Партньор, 6 меча - явно партньор няма никакво желание за скандали и битки. И по-скоро ще се стреми да се отдръпне от конфликтите. Може би минава през свои емоционални мигове. И му се иска да забрави нещо от миналото, да отдъхне за миг, за да отвори нова страница. Но е готов да намери ново "звучене" на тези отношения, да потърси друго разбиране. Ако е имало нещо ново в поведението му скоро, може да иска да го запази като тенденция. Но ще му е нужно малко време, за да стигне до твърда земя, да се окопити.
3. Настоящо състояние на съюз, Асо мечове - бих предположила, че има усилена комуникация. Нова страница в общуването. Ако е имало проблеми, ще се преодолеят с говорене. Но май ще трябва да свалите "короните" си. Ще ви дойде някоя идея за развитие. Може да има промяна в начина на общуване.
4. Тенденции на развитие, Дяволът - брех.  :012: Орисвам ви на страсти, на физическо угаждане, на потапяне в материалното изражение на едни отношения между двама души.  :38: Може да усещате зависимост един от друг. Или страх от такава. На вътрешно ниво ще имате своите въпросителни кой какво провокира в партньора.

Уинтърче, и двамата сте представени от 6-ца. Под номер 6 в големите аркани са Влюбените. Което пасва на партньорска подредба. Но сякаш и двамата имате своите дилеми и необходимост от избор. Може да преодолеете проблемите, ако е имало такива. Съветвам да дадеш малко време, ако партньор има нужда и си била прекалено разпалена, темпераментна.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3872 -: Април 20, 2016, 02:30:11 am »
По изпадналата Колесница - стремете се към златната среда. Работа в екип, компромиси. За да тикате напред колесницата.  :38: Трябва да има хармония, баланс между мъжко и женско, добро и лошо, да се движите между дуалностите. Но устрем няма да ви липсва.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3873 -: Април 20, 2016, 02:37:52 am »
Хепи, утре ще изтегля и аз карти по твоето питане.  :38:

Сега се отдавам на сънищата си. Не усетих кога мина вечерта. Само споменавам за Тренди, че ме ориса на забавления. И вече има наченки на такива вечери.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3874 -: Април 20, 2016, 06:27:39 pm »
Уинтърче, довечера ще тълкувам. :58: Коя колода ползваш?
Благодаря ти! :58:
Ползвам колодата на Уейт, в една жълта кутиийка , с лилава книжка.
Значи, интересът ми към Тарото се роди 6-7 години преди този към астрологията, и двата са провокирани от мерак да надникна в бъдещето на тогавашни любовни мои връзки.
Та, през 2000 - та ме беше треснал як хормон с първата ми голяма любов и понеже моя приятелка и колежка беше с негов приятел, двете редовно осъмвахме у тях или у нас, като тя ми гледаше с нейното Таро и наистина всичко, което ми казваше, се сбъдна впоследствие. Нейните карти бяха едни големи като размер, с доста страшни картинки, само Големите аркани.Държеше ги увити в морава коприна и дървена кутия.
Аз така се запалих по тия вещерски занятия, че не мирясах в издирването на Таро , много трудно се оказа намирането и първото , което ми предложи един уличен търговец на книги, ползвано малко, го взех. Останах си с него. Преди гледах много често на близки, имам добра познаваемост, напоследък рядко посягам към него, само праха му бърша чат- пат.
Пътуването ми предстои на мен след седмица, имам нужда през тези 10 дни, докато мятам крачоли из Европата, свободна и далеч от познатото ,да осмисля плюсовете и минусите на тази връзка.
Защото той е в много труден период на застой, също обмисля пътувания, но като професия, и виждам, че не му е до мен.А се разбрахме да не сме си в тежест.
Лошото е, че станах зависима от него, а не трябваше.Това не влизаше в плановете на нито един от нас.
Най не трябваше да си признавам за това пред него.
Сега го играем  на "гордост и предразсъдъци"- аз се правя на горда, той се страхува да не ме нарани.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3875 -: Април 20, 2016, 07:37:22 pm »
Благодаря за споделеното.
Питах за колодата, за да се ориентирам по картинките. Понякога картата може да има едно значение. Но картинките са като приказва, показват посоки, намерения. Символите ме вълнуват.
Довечера ще тегля карти и ще наредя подредбата ти с моето таро на Уейт.  :08: За да видя картинките. Може и друго да усетя.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3876 -: Април 21, 2016, 12:57:02 am »


Уинтърче, много силно впечатление ми направи последната карта. Но по ред на изтеглените - според мен ще тръгнеш към него с идея за обединение или сливане. Заради венец на един от жезлите. А може и да го изпратиш с китка за здраве по неговите пътувания. Дойде ми като идея, че ще имате различна комуникация - по-често не лице в лице. Но на този Дявол мъж и жена са с вериги на вратовете. И закачени към нещо общо, не точно един с друг, но към нещо общо. Не се знае дали зависимостта не е в двете посоки.  :-*
По Асото също е интересно - от лявата и дясната му страна има по 3 пламъчета. От лявата страна китката от короната е с цветенца, женствена. Дясната китка е по-остра, прилича на грива на кон, изглежда мъжка. Между двете има хармония и симетрия, а и баланс с пламъчетата. Според мен ще намерите хармония в комуникацията. От лявата страна има кълбовидни облаци.  ;) Да не таиш някакъв гняв вътрешно? Неопределен, скрит?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3877 -: Април 21, 2016, 01:08:57 am »
Провикира ме и аз да извадя тази колода.

По въпроса на Хепи за приятелката.

          Отшелникът                  Десетка жезли             Крал на чашите



Картите ясно показват, че за момента се е оттеглила. Може да не вижда светлина, да й се струва, че е голям мрак около нея. Но сама трябва да реши какво иска. Сега е точен момент да опознае себе си или позабравени свои мечти. Да се върне към тях. И да се опита да осъществи. Може да има повече ангажименти, които да я претоварят. Да й дотежи. Но тя сама ще си закрива гледката пред себе си с излишен товар. Трябва й ясна перспектива. Тя с нещо творческо, хуманно, сетивно ли иска да се занимава? Аз казвам, че ще й помогне мъж. Но първо има за себе си нещо да решава - сама. После ще дойде "лечението" с помощ на мъж, може и да е пътувал.

Последната карта е Висшата жрица. За мен тази карта казва, че има нужда да се свърже с онова, което наистина усеща за свое. Хепи, какво се случва с Луната й астрологично? Да не е в 4/5 дом от хороскопа? И има ли натегнат аспект към малефик? И такъв от Юпитер? Чисто любопитство.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3878 -: Април 21, 2016, 09:13:55 am »
Провикира ме и аз да извадя тази колода.

По въпроса на Хепи за приятелката.

          Отшелникът                  Десетка жезли             Крал на чашите

===============

Последната карта е Висшата жрица. За мен тази карта казва, че има нужда да се свърже с онова, което наистина усеща за свое. Хепи, какво се случва с Луната й астрологично? Да не е в 4/5 дом от хороскопа? И има ли натегнат аспект към малефик? И такъв от Юпитер? Чисто любопитство.

Емс, благодаря :)

Прогр Луна е в 4 дом, с единствен аспект в момента към К2/К8 - квадрат. След 2 мес ще има съвпад с прогр Марс, но и той няма аспекти към натала. Наталната е в съвпад с Плутон (но различни знаци) и доста широк съвпад с Уран.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3879 -: Април 21, 2016, 09:43:34 am »
И така става. Благодаря.  :38:

На Висшата жрица картинката е интересна. Луната в краката на жрицата ми прозвуча като да има Луна в 4 дом, заради позицията си ниско. А положението между двете колони ме накара да помисля, че е затисната между малефик и планета с по-добро звучене. Но Плутон и Уран също пасват на профила.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3880 -: Април 21, 2016, 10:05:25 am »
И така става. Благодаря.  :38:

На Висшата жрица картинката е интересна. Луната в краката на жрицата ми прозвуча като да има Луна в 4 дом, заради позицията си ниско. А положението между двете колони ме накара да помисля, че е затисната между малефик и планета с по-добро звучене. Но Плутон и Уран също пасват на профила.



Уран при нея управлява СЛВ (е, и Слънцето) - може би затова понякога може да е и не толкова малефик :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3881 -: Април 21, 2016, 10:15:14 am »
Да, аз го приех на усет като да има раздвояване или усещане, че се намира между неща, които я дърпат в различни посоки - към дъното или към висините. Заради черната и бялата колона. В този случай Уран би й помогнал да издрапа от блатото на Плутон.
А за прогресивната Луна в 4 дом и Висшата жрица - явно сега е момент да чуе, да разбере нещо. Някаква синхроничност, скоро писах в страничката за Висшата жрица. А й се бях наточила от близо месец. Все не намирах думите за нея. Прочетох една статия за жените от племето Химба и ми просветна значението й.
Не са случайни тези неща. Нито, че се пада като последна карта в колодата. Нито положението на прогресивната Луна в 4 дом. Фоново й е важно да намери себе си. И може да го стори чрез оттегляне или потапяне в онова, което е наследствено, предавало се по рода като знание, търсене на корените - има нещо там. Не мога съвсем точно да го напипам, но ми се струва значимо за нея точно сега. Дори да не е на преден план.
Ще чакаме да се "отпуши" тази приятелка. :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3882 -: Април 21, 2016, 06:58:11 pm »
До три месеца Росица ще започне ли работа? г.4ж/ 6ж - императорът - влюбените
Използвана колода на Уейт.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3883 -: Април 21, 2016, 07:13:30 pm »
До три месеца Росица ще започне ли работа? г.4ж/ 6ж - императорът - влюбените

Възможно е да възникнат обстоятелства, които да я накарат да си промени решението или да се наложи да избира.

Омъжена ли е, обвързана ли е? Чудя се кой е представен от Императора тук.

По принцип картите са положителни, но има нюанси в тълкуването в зависимост от обстоятелствата.
« Последна редакция: Април 21, 2016, 07:17:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3884 -: Април 21, 2016, 07:37:54 pm »
Омъжена е.
Аз по императора реших, че половинката ще я уреди.  :017:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."