Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644632 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4170 -: Март 14, 2017, 01:09:48 pm »
По–късно, вероятно надвечер, може да хвърля едни карти. Сега трябва да изпълня служебна поръчка.

Успех ти желая!

Ще чакам отговора ти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4171 -: Март 14, 2017, 09:14:21 pm »

Ще си реша ли в рамките на втората половина от този месец финансовите проблеми?


Изтеглих три карти по въпроса ти и една завършваща, обобщаваща.

Ето какво се падна:
1 – Влюбените, 2 – Петица мечове, 3 – Осмица мечове и накрая – Осмица пентакли.

Този път няма нито една обърната карта, но ако трябва да съм искрена, не ми се виждат леки картите.

Обикновено имам навика за всяка отделна карта да задавам уточняващ въпрос, наричам я за нещо. И в случая съм задала следните въпроси:
1 – състояние, положение на питащата
2 – причина за възникналия финансов проблем
3 – път, начин за разрешаване на проблемната ситуация
4 – обобщаващи изводи, т.е. дали отговорът клони повече към "да" или "не"

Всеки си има свой начин на разглеждане, моят подход е такъв.

Твоето състояние е описано като на човек, свързан с някой чрез партньорство. Ако имаш да вземаш някакви пари, може да са по тази линия, на някакво бизнес сътрудничество. Също така картата загатва, че си изправена пред някакъв избор, оттук нататък как да действаш, как да постъпиш, какъв начин да избереш. И сякаш повече си склонна да послушаш гласа на сърцето, да постъпиш, водена от чувства, пристрастия. А може и такъв поход да е бил причина за някакво разочарование, да бъдеш подведена. Ако страстите са притъпили сетивата и гласа на разума. В случая не говорим за "любовни" страсти, а за проявления, присъщи на човешката същност. При всички положения си зависима и от други хора, от теб по-скоро зависи каква алтернатива ще избереш.

Следващата карта наистина говори за трудна ситуация, остро проблематична. В комбинация с първата, като причина за сегашното ти положение, загатва за неуспешно бизнес партньорство или някакъв конфликт на интереси. Има и елемент на безпринципност, също така конфликтност, разногласия, спорове. Дано не си попаднала на такива партньори. Тази карта може да се свързва и със съдебни разправии. Но по съседство няма карти, които имат пряко отношение към съдебната власт /от Големите Аркани/.

Третата карта е от същата боя – мечове. Но тя загатва по-скоро за латентен, спящ конфликт или показва, че все още не е намерено решение. Предполага сблъсък с препятствия, а ако търсим лични причини за неуспеха, те отчасти могат да бъдат свързани с недотам добре обмислена организация и пилеене на време, непоследователност. И съответно в тази насока биха могли да бъдат оптимизирани твоите действия. Ако се разглежда във финансов аспект, тази карта също се свързва със загуби, недостиг на средства. Ситуация на зависимост от други хора и обстоятелства, като с вързани ръце. Ако има дадени или взети пари назаем, предполага някакъв проблем с възвръщаемостта. В случай, ако финансовите проблеми са свързани с уреждане по съдебен ред, също се предполага забавяне, ще са необходими повече време и усилия. Дори ако се спечели, по-скоро ще е пирова победа.

Последната карта обаче дава зрънце надежда, тъй като има отношение към паричната символика. Възможно е да постъпят някакви пари, но ще трябва да си с по-търпелива нагласа. Предполагат се и доста усилия. Когато се пада тази карта, парите няма да паднат от небето. Не е като при Асо пентакли. Има по-голяма вероятност необходимата сума да дойде посредством професионална дейност, а не по щастливо стечение на обстоятелствата, тук липсва спекулативен и рисков елемент. Но ако трябва да го определим във времето, пентаклите са със забавящ ефект. Освен това нито една карта не е свързана директно с времева символика /има и такива/.

В заключение ще кажа, че има изгледи финансовото положение да тръгне да се оправя, бавно и постепенно. Не виждам предпоставки да стане от раз и като тайминг не мога да кажа със сигурност, че може да се случи до края на месеца. В рамките на посочения срок може да постъпи някаква сума пари, но от твоя гледна точка да не бъде ”достатъчна”, а колкото временно да се закърпи положението. Поне в рамките на текущия месец, за който изтеглих тези карти, има такива тенденции. Пък следващият може и да е по-добър.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4172 -: Март 14, 2017, 10:00:05 pm »
Много ти благодаря , ще дам обратна връзка.

Може ли да се зададе доуточняващ въпрос с една карта?

И ако е да , то въпроса е По-добър ли се очертава април от март от финансова гледна точка?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4173 -: Март 14, 2017, 10:28:42 pm »
Сега нямам възможност да редя и за април, а само с една карта не мисля, че има достатъчно яснота.

Дръпнах една – падна се карта от Големите Аркани, но символиката не е особено добра – Смъртта. Тълкуването зависи от съседните карти, а в случая съседни няма. И символиката може да бъде двойнствена – както застой, така и изход от криза. Но като цяло кризисно реагиране се изисква. Ако питаш за някакви бъдещи перспективи – на конкретно партньорство, проект, отговорът повече клони към неуспешен завършек. Нещо съществува в режим на изкуствено дишане.

Но може да означава и край на нещо, което е било твърде губещо, неизгодно за теб. Окончателен изход от някаква ситуация. Тази карта не дава директен отговор на въпроса дали април ще бъде "по-добър" или "по-лош". Но може да изиграе ролята на своеобразен вододел. Това може да бъде и излизане от губещ проект. По-рязка промяна във финансовото положение може да има, но само по тази карта не може да се каже в каква посока. Съветът е да се търсят нови източници, защото вероятно този, за който индиректно питаш, е станал безперспективен, поглъща твърде много енергия, нерви и средства. Смъртта може да означава и намаляване на доходите, и изход от труден период. Затова самостоятелно не може да се тълкува.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4174 -: Март 14, 2017, 10:35:59 pm »
Ужас , онемях с тази карта. Направо ме хвана страх. Дано не е нещо лошо. :'( ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4175 -: Март 16, 2017, 10:57:48 pm »
Уфф, месец и полувина, а? Кофти
И кофти правопис

Ka16

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4176 -: Март 17, 2017, 01:28:34 pm »
Изтривам ...
нямам нужда от хора, които да се заяждат с мен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4177 -: Март 22, 2017, 08:59:43 am »
Изтривам ...
нямам нужда от хора, които да се заяждат с мен

А защо се сърдиш на мен, вместо на себе си?
Щом имаш интернет, значи можеш всичко да прочетеш и научиш

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4178 -: Март 29, 2017, 06:49:26 pm »
Много ви моля, ако може някой, да изтегли карти!
Това е историята http://astra.la/forum/index.php?topic=357.msg148555#msg148555, а въпросите ми са:
1. Какво е станало с телефона на момичето, наистина ли тя го е забравила/изгубила на работното ми място?
2. Взел ли го е някой?
3. Взел ли съм го аз (сигурно ще има и такива, които биха се усъмнили и в мен, затова нека ме проверят, нямам нищо против, дори настоявам за това!)?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4179 -: Март 29, 2017, 08:32:46 pm »
Търсете Emma в нейната ФБ страничка, тук вече не останаха гледачки.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4180 -: Март 29, 2017, 09:02:26 pm »
Веско теглих ти 3 карти, нарочно по въпроса -ти ли си взел телефона? Но е ясно, че не се съмнявам в теб, та ми беше доста смешно, но изтеглих Отшелникът обърнат, Колесницата и Рицар жезли. Казвам само, че аз не им се вързвам на картите, взех си ги преди от обща култура, но за мен са вид патерици, които аз не уважавам и признавам. Не казвам че не са верни за нещо си на др. хора, но за моят темперамент и светоглед са патерици, от които най-малко се нуждая, за да вървя  напред и вземам решения. Аз не проектирам центъра на силата вън от мен, та да търся отговор от вън- да кихна или не. Та с тази уговорка казвам, че картите, игнорират факта ,че въпросът ми е смешен и те съветват да излезеш вече от неактивната позиция на пасивният в материалният план отшелник, твърде интелектуализиран, живеещ паралелната реалност на духа и менталните лабиринти, но нуждаещ се от патерица по пътищата на материята .Необходимо е ново начало, обръщане на енергията навън, демонстрация на сила и енергичност, манифестация на Слънцето на мъжкото начало. С плам отревисто и страстно към жизнените принципи в материалният свят, не в духовния-Колесница+рицарЖезли.Съвета ,значи според мен е не им се прави на нещастна жертва, клетото пианистче, а покажи че може да размахаш бухалката. Ако има други какички тълкуватели да кажат-аз гледам картинките като мини анимацийка  :D Може съвета на картите да е в по-глобален аспект, всъщност те тласкат към предела на търпението и преобръщането за ново начало-работа, пътища в житейски план. А може и съвета да е за мен, или да няма съвет.. Затова хора търсете в себе си!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4181 -: Март 29, 2017, 09:04:42 pm »
Бека, много добре се справяш – "клетото пианистче с бухалка".  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4182 -: Март 29, 2017, 09:07:45 pm »
Ами туй дето го държи рицар жезли ми прилича на бейзболна бухалка по флинстоуново време а отшелникът държи пак сопа ама в ролята на бастун  :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4183 -: Март 29, 2017, 09:12:57 pm »
Изтеглих три карти за Весо:


Проблема довел до настоящата ситуация
Съюз

Две свързани сърца над олтар от цветя. Двете сърца символизират щастливата любов. Олтарът представлява Вселената, където всичко, което се случва, е свещено . Цветята обявяват щастието и красотата.Тази карта изразява главно любовта и брака. Също така, всички ангажименти, договори ще носят полза. Предсказва сдружения, любов ,сърдечни връзки, сватба. Символизира споделената любов, комбинация от две същества, които  се обичат един друг.  Често говори за образуването на  двойка, която може да  запечата  съюза си с брак. В емоциите-  силни и дълбоки чувства. В професионалната сфера, показва, сдружение или подписване на договор. Също така показва, че емоционалния живот на питащият ще се смеси с професионалния  живот. По въпроси  относно семейството, показва, че връзките между  субектите са силни и искрени.



Развитие на ситуацията
Подкрепа

Коронован орел върху сфера. Орелът съчетава силата и мощта. Короната утвърждава господството и суверенитета. Сферата символизира света, орелът високия пост.Тази карта указва за помощ ,която ще бъде дадена за осъществяването на каквито и да било проекти. Предсказва морална , финансова или друг вид подкрепа. За да осъществите даден проект, ще намерите, финансова подкрепа от хора, готови да ви помогнат. В професионалната област, ще бъдете подкрепени и насърчени от началниците си. Обикновено питащият има мрежа от отношения, които той ще използва, за да постигне своите амбиции. В зависимост от контекста, може да сочи, че вие ще осигурите помощ и подкрепа на други хора.


Как ще завърши всичко
Съдебен процес

Тази карта символизира процедура, опозиция, конфронтация, дело или съперничество. Може също да сочи член на съдебната система (съдия, адвокат).Мечът символизира силите, ангажирани в конфронтацията, докато везните са символ на справедливостта, точката на равновесие, до която трябва да се достигне.Спорът може да бъде решен чрез съдебен процес или някой друг неутрален човек символизиран от жената с превръзката върху очите си. Тази карта предсказва конфликт, независимо дали с близки, опоненти, администрация и право. Обявява различни спорове, кавги и възражения, между две страни. Всички преговори за решаване на спора са напразни, никой не иска да направи отстъпки. Питащият ще се бори да постигне целите си и да бъде изслушан. В случай на дълбоко замразяване на ситуацията, съществува риск, делото,да бъде заведено пред съда. Делото ще бъде трудно, тъй като противниците са с еднаква сила. Във връзка с емоциите указва на конфликт и възможност за развод.
« Последна редакция: Март 29, 2017, 09:23:45 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4184 -: Март 29, 2017, 09:33:50 pm »
Веско теглих ти 3 карти, нарочно по въпроса -ти ли си взел телефона? Но е ясно, че не се съмнявам в теб, та ми беше доста смешно, но изтеглих Отшелникът обърнат, Колесницата и Рицар жезли. Казвам само, че аз не им се вързвам на картите, взех си ги преди от обща култура, но за мен са вид патерици, които аз не уважавам и признавам. Не казвам че не са верни за нещо си на др. хора, но за моят темперамент и светоглед са патерици, от които най-малко се нуждая, за да вървя  напред и вземам решения. Аз не проектирам центъра на силата вън от мен, та да търся отговор от вън- да кихна или не. Та с тази уговорка казвам, че картите, игнорират факта ,че въпросът ми е смешен и те съветват да излезеш вече от неактивната позиция на пасивният в материалният план отшелник, твърде интелектуализиран, живеещ паралелната реалност на духа и менталните лабиринти, но нуждаещ се от патерица по пътищата на материята .Необходимо е ново начало, обръщане на енергията навън, демонстрация на сила и енергичност, манифестация на Слънцето на мъжкото начало. С плам отревисто и страстно към жизнените принципи в материалният свят, не в духовния-Колесница+рицарЖезли.Съвета ,значи според мен е не им се прави на нещастна жертва, клетото пианистче, а покажи че може да размахаш бухалката. Ако има други какички тълкуватели да кажат-аз гледам картинките като мини анимацийка  :D Може съвета на картите да е в по-глобален аспект, всъщност те тласкат към предела на търпението и преобръщането за ново начало-работа, пътища в житейски план. А може и съвета да е за мен, или да няма съвет.. Затова хора търсете в себе си!
Благодаря ти много, Ребека!
Може наистина картите да показват ново начало, защото в един момент на човек може да му писне.