Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644302 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4200 -: Април 05, 2017, 09:07:48 pm »
Здравейте момичета, случайно попаднах тук  :)....,а може би не е случайно  :)
Интересува ме за отношенията ми с А., това е мъжа с когото се разделихме преди време. Пишем си понякога ,чуваме се... Въпроса ми е и дали нещата ще имат някакво развитие за бъдеще отново?
Благодаря Ви много  :)

Дръпнах ти три карти и четвърта обобщаваща.

Десетка мечове – това си ти, твоето състояние /в контекста на въпроса/. Тази карта е доста красноречива и показва една много трудна и болезнена раздяла. Може да си се почувствала като ”заклана”, разкъсана на късчета, опустошена. Раздялата ви може да е настъпила или при конфликтни обстоятелства, или в резултат на остра реакция спрямо някаква постъпка – от твоя страна или от страна на човека, за когото питаш. Крах на илюзии.

Крал мечове /обърнат/ – човекът, за когото питаш. Падна се карта от същата боя като предходната, което смислово ви обединява, дава информация за енергетиката, с която са били пропити вашите взаимоотношения. Тази карта не е добра за отношенията. Не е изключено партньорът ти много рязко да е реагирал, да е бил много прям или пък да не му е убегнал от погледа някой скрит мотив. Взискателен, критичен и свободолюбив, с тенденция да съди строго чужди постъпки. Човек, който ранява право в сърцето, оставя дълготрайно усещане за болка. Възможно е да е държал някаква дистанция, това също може да бъде и форма на контрол. Мъж, който не е бил готов да влезе в равностойна и градивна връзка. Дръпнат и резервиран, прекалено обмислящ.

Асо чаши – дали отношенията ви могат да продължат, с каква перспектива. Тази карта има отношение към чувствения живот, тук има силно изразена емоционалност. Не е изключено това да е мечтателност, имаш определени очаквания от тези отношения, емоционална потребност да бъдеш с някой. Тази карта може да потвърждава нагласа да се възобновят отношенията, да се даде втори шанс, да започне всичко отначало. И в този смисъл може да се тълкува оптимистично, ако самотен човек пита за любовна връзка. Може да символизира и сбъднато желание. Индикация за дълбоки отношения, изпълнени с емпатия и емоционално съдържание, искреност, откритост, споделеност. Може да показва и всичко онова, за което копнееш. Имаш нужда от отношения, които да резултират в брак или зачеване на дете. Романтична ти е нагласата. Ако се пита за възобновяване на стара връзка, повторно събиране, често дава положителен отговор. Преодоляване на разногласия, помиряване, символично изцеление.

Умереност /обърната/ се падна като завършваща, резултираща карта. Тази карта се свързва с хармонията, баланса и допълва значението на третата карта /Асо чаши/, но се тълкува по–специфично, тъй като е в обърната позиция. Същите значения носи и тази карта – помиряване, изцеление, заздравяване на душевни рани. И не на последно място – прошка, компромис. В обърнато положение обаче сочи за това, че има нужда по някакъв начин да се възстанови изгубено равновесие. Ако наистина много държиш да се съберете с този човек, картата предполага някакви изпитания, преди да бъде възобновена връзката ви. Необходимо е търпение, по–балансиран и дипломатичен подход. Особено ако отношенията ви са били прекъснати при неблагоприятни обстоятелства, ако е останал горчив вкус след тях.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4201 -: Април 05, 2017, 11:06:39 pm »
10 април е важен ден за мен.

Имам въпрос дали ще бъде положителен и добър за мен?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4202 -: Април 05, 2017, 11:13:32 pm »
Тази вечер нямам възможност да редя карти. Изморих се и имам да довършвам едни неща.
Ако имаш желание да почакаш малко. Днес приключих с подредбите.

Вие що не ходите при Ема? Тя е по–добра в това и вече реди карти професионално.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4203 -: Април 05, 2017, 11:17:59 pm »
Тази вечер нямам възможност да редя карти. Изморих се и имам да довършвам едни неща.
Ако имаш желание да почакаш малко. Днес приключих с подредбите.

Вие що не ходите при Ема? Тя е по–добра в това и вече реди карти професионално.  :)

Предполагам , че и утре е ден. Има време до 10-ти.

Не зная къде е Емма , а и спонтанно зададох въпроса тук.

интересна

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4204 -: Април 06, 2017, 07:03:53 am »
Дръпнах ти три карти и четвърта обобщаваща.

Десетка мечове – това си ти, твоето състояние /в контекста на въпроса/. Тази карта е доста красноречива и показва една много трудна и болезнена раздяла. Може да си се почувствала като ”заклана”, разкъсана на късчета, опустошена. Раздялата ви може да е настъпила или при конфликтни обстоятелства, или в резултат на остра реакция спрямо някаква постъпка – от твоя страна или от страна на човека, за когото питаш. Крах на илюзии.

Крал мечове /обърнат/ – човекът, за когото питаш. Падна се карта от същата боя като предходната, което смислово ви обединява, дава информация за енергетиката, с която са били пропити вашите взаимоотношения. Тази карта не е добра за отношенията. Не е изключено партньорът ти много рязко да е реагирал, да е бил много прям или пък да не му е убегнал от погледа някой скрит мотив. Взискателен, критичен и свободолюбив, с тенденция да съди строго чужди постъпки. Човек, който ранява право в сърцето, оставя дълготрайно усещане за болка. Възможно е да е държал някаква дистанция, това също може да бъде и форма на контрол. Мъж, който не е бил готов да влезе в равностойна и градивна връзка. Дръпнат и резервиран, прекалено обмислящ.

Асо чаши – дали отношенията ви могат да продължат, с каква перспектива. Тази карта има отношение към чувствения живот, тук има силно изразена емоционалност. Не е изключено това да е мечтателност, имаш определени очаквания от тези отношения, емоционална потребност да бъдеш с някой. Тази карта може да потвърждава нагласа да се възобновят отношенията, да се даде втори шанс, да започне всичко отначало. И в този смисъл може да се тълкува оптимистично, ако самотен човек пита за любовна връзка. Може да символизира и сбъднато желание. Индикация за дълбоки отношения, изпълнени с емпатия и емоционално съдържание, искреност, откритост, споделеност. Може да показва и всичко онова, за което копнееш. Имаш нужда от отношения, които да резултират в брак или зачеване на дете. Романтична ти е нагласата. Ако се пита за възобновяване на стара връзка, повторно събиране, често дава положителен отговор. Преодоляване на разногласия, помиряване, символично изцеление.

Умереност /обърната/ се падна като завършваща, резултираща карта. Тази карта се свързва с хармонията, баланса и допълва значението на третата карта /Асо чаши/, но се тълкува по–специфично, тъй като е в обърната позиция. Същите значения носи и тази карта – помиряване, изцеление, заздравяване на душевни рани. И не на последно място – прошка, компромис. В обърнато положение обаче сочи за това, че има нужда по някакъв начин да се възстанови изгубено равновесие. Ако наистина много държиш да се съберете с този човек, картата предполага някакви изпитания, преди да бъде възобновена връзката ви. Необходимо е търпение, по–балансиран и дипломатичен подход. Особено ако отношенията ви са били прекъснати при неблагоприятни обстоятелства, ако е останал горчив вкус след тях.
[/quot


Мнго благодаря  :) ..право в целта. Невероятна си  :clap: Причината за скарването ни беше  по глупави причини ...и двамата реагирахме твърде остро.
 Изпитания има в момента, които са по-скоро при него...проблеми свързани с бившата му ...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4205 -: Април 06, 2017, 02:18:00 pm »
10 април е важен ден за мен.

Имам въпрос дали ще бъде положителен и добър за мен?

Месалина, с какво е важен този ден за теб? Много мъжки карти ти изтеглих, изпадна един Император. Решение ли трябва да вземаш? Да се утвърждаваш ли в нещо? Да се срещаш с мъже ли? За здраве ли става въпрос?

Крал чаши, Четворка мечове,  Крал мечове

Бъди дипломатична, стреми се да вникваш в казаното от другите, аргументирай се добре. Ако желаеш да постигнеш добър резултат, ако този ден ти е важен, за да се докажеш в някоя област.
Ако е свързано с работа - може да зависиш от решенията на мъже около теб, висшестоящи. Или сама да се стремиш към върховете.
И си дай време за почивка през този ден. Особено ако някой те е занимавал с проблемите си.

Последната карта е Кралица мечове. Ако дейностите ти са свързани с работа, ще имаш своите успехи, ще представиш идеите си по подходящ начин.
Ако питането ти е свързано с любовен живот - може да показваш прекалено силно мъжкото в себе си, да действаш като самостоятелна жена, да изземеш мъжките фунцкии.

Конкретизирай, за да ти си отговори по-конкретно.

Картите не са лоши и говорят за постигнати резултати и добро положение в обществото. Но зависи дали това те вълнува.
Ако е за любовен живот - може да има колебания между две възможности, двама мъже различен типаж.


Хайде, с по-точно питане - по-точни отговори. Желая ти успех.  :08:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4206 -: Април 06, 2017, 02:30:46 pm »
Emma, благодаря за включването! Напоследък ми е много натоварено с работа, а ме натискат ту за анализи, ту за подредби.

Златна си! Ако можеше да поемеш още една моя "клиентка", за да мога аз да си гледам служебните задачки.  ;D

Шегувам се. Там съм обещала и не мога да правя скатавки. Но наминавай по–често, така ще има утъпкана пътечка към твоята уеб страничка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4207 -: Април 06, 2017, 02:38:52 pm »
И ботуши за пантофи съм ти сложила, като идваш на гости във форума  :012:

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4208 -: Април 06, 2017, 09:42:47 pm »
Месалина, с какво е важен този ден за теб? Много мъжки карти ти изтеглих, изпадна един Император. Решение ли трябва да вземаш? Да се утвърждаваш ли в нещо? Да се срещаш с мъже ли? За здраве ли става въпрос?

Крал чаши, Четворка мечове,  Крал мечове

Бъди дипломатична, стреми се да вникваш в казаното от другите, аргументирай се добре. Ако желаеш да постигнеш добър резултат, ако този ден ти е важен, за да се докажеш в някоя област.
Ако е свързано с работа - може да зависиш от решенията на мъже около теб, висшестоящи. Или сама да се стремиш към върховете.
И си дай време за почивка през този ден. Особено ако някой те е занимавал с проблемите си.

Последната карта е Кралица мечове. Ако дейностите ти са свързани с работа, ще имаш своите успехи, ще представиш идеите си по подходящ начин.
Ако питането ти е свързано с любовен живот - може да показваш прекалено силно мъжкото в себе си, да действаш като самостоятелна жена, да изземеш мъжките фунцкии.

Конкретизирай, за да ти си отговори по-конкретно.

Картите не са лоши и говорят за постигнати резултати и добро положение в обществото. Но зависи дали това те вълнува.
Ако е за любовен живот - може да има колебания между две възможности, двама мъже различен типаж.


Хайде, с по-точно питане - по-точни отговори. Желая ти успех.  :08:

Благодаря искренно Емма! :58:

Не става дума за любов. Подчертаното ме вълнува.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4209 -: Април 07, 2017, 01:03:30 am »
10 април е важен ден за мен.

Втори алтернативен прочит от мен.

Дръпнах ти карти за 10 април, но днес вече два пъти гледах по проблемни въпроси и имай предвид, че картите не са пречистени. Много странна комбинация излезе, да видим дали не лъжат този път.

Първата карта – Обесеният – как ти си представена във връзка с въпроса. Правилното тълкуване на тази карта много зависи от естеството на въпроса, в какъв контекст се разглежда. Но при всички положения загатва за несигурно положение, обърканост, неяснота. Въпросът свързан ли е по някакъв начин с проблем, който е ”увиснал” във времето и още не е намерено решение? Също не е изключено в тази ситуация да си зависима от други хора и обстоятелства. Може да означава, че постигането на целта изисква някакви жертви – да се направи компромис или да се обмислят алтернативни ходове. По тази карта не си представена като човек, който активно влияе върху обстоятелствата.

Втората карта изтеглих, за да видя с какво като тематика е свързана въпросната дата, с каква енергетика е зареден денят. Тук се падна карта, чието тълкуване малко ме озадачава – Кралица чаши. Би следвало в тази ситуация да е въвлечена някаква личност, по всяка вероятност особа от женски пол. И на нея да ѝ е отредена ключова роля. Тази карта е заредена с положителни качества – не мисля, че става въпрос за злонамерен субект, с враждебно отношение към теб. Ако по тази карта е представен някой мъж, вероятно е да бъде с по–изразени лунно–венериански качества. Може да бъде и човек, независимо от пола, от който се очаква сериозна услуга в труден момент, някаква подкрепа. Повече морална, отколкото материална.

Тази карта има свойството емоционално да захранва следващата, към която е обърната. В случая обаче следващата карта е Кулата, в обърната позиция. Така че вероятно става въпрос за тревоги и притеснения, които буквално те раздират. Нещо, поражда силен емоционален резонанс у теб, още преди да се е случило, ти вече си с определена нагласа.

Как ще мине и приключи този ден – Кулата, обърната. По принцип това е една от неблагоприятните карти, но когато се падне в обърната позиция, влиянието се смекчава. Пак се предполага някаква хаотичност, но не е толкова разрушителна. За каквото и да става въпрос, има вероятност последиците да оставят по–трайна следа във времето или самата ситуация да отзвучава по–дълго. Указание за тревоги и безпокойство, но обстоятелствата могат да се стекат така, че да избегнеш най–лошото, ако денят е свързан с неприятни дела и въпроси. Тази карта съща загатва за силна зависимост от външни фактори и от съществуващите обстоятелства, които към този момент не могат да бъдат променени. И все пак съветът е да не се рушат и прекъсват окончателно стари връзки и отношения, да се потърси компромисно споразумение, да се избегне остър и категоричен конфликт.

Без контекст трудно се тълкува, тъй като картите могат да имат различни значения в зависимост от естеството на въпроса. За допълнително уточнение изтеглих още една карта, защото в подредбата не виждам ясни указания за това с какво е свързана тази дата. Падна се Отшелникът. Това е една от най–дълбоките карти в цялата колода, има многопластова трактовка. Без оглед на това за каква ситуация става въпрос, фигурата върху тази карта носи лампа/фенер, която осветява пътя. Метафорично може да се тълкува като пътеводна светлина – онази сила, която да ти помогне да намериш изход от трудна ситуация. Но тук се разчита повече на вътрешен духовен ресурс, отколкото на съдействие отвън. Ако се тълкува в комбинация с Кулата, може да означава и някаква изолация, затворено пространство. Също така може да означава невъвличане, доброволен отказ от участие в нещо. Особено ако се види, че ситуацията не се развива в твоя полза и е с несигурна перспектива. Може да се тълкува и като укриване на някаква информация, премълчаване. Картата е свързана и с миналото, а в съчетание с Падащата кула може да загатва за желание или необходимост да се тегли чертата на нещо, ситуацията да приключи. Предполага и някакво забавяне, разтегляне във времето. И сочи за това, че за да се реши въпросът, имаш нужда от повече време за размисъл и подготовка, за да могат да се избегнат евентуални бъдещи грешки. Това е карта на отдръпването, изолацията, капсулирането, забавяща хода на времето.

Сега си чеша крастата с новата придобивка, по–специфична колода Таро. Да видим докога ще ми държи влага.  ;D


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4210 -: Април 07, 2017, 12:52:09 pm »
Таро предсказва ли вероятности на въпроси като дали ще се реализирам в желаната сфера?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4211 -: Април 07, 2017, 01:08:13 pm »
Дава отговори и според мен е по–практично от астрологията, ако търсим бърз и конкретен отговор на някой въпрос. В астрологията, за да се реализира една прогноза, трябва да се изпълнят редица условия, зависими сме от различи фактори.

А доколко ще е точен и задълбочен прочитът с карти Таро, зависи от личната енергетика на "оракула", дали ще успее да се свърже с теб, да те усети. На мен рядко са ми познавали, защото в повечето случаи ги доминирам енергийно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4212 -: Април 07, 2017, 01:15:52 pm »
И къде мога да се обърна към подобен оракул за точен отговор на въпроса, който ме интересува ?
Тъй като съм слушала доста, че таро картите обикновено познават и дават по недвусмислени отговори

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4213 -: Април 07, 2017, 01:19:36 pm »
Можеш да кликнеш върху профила на Emma и да отидеш на личната ѝ страничка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4214 -: Април 07, 2017, 01:28:51 pm »
Благодаря