Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 621602 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #390 -: Юни 24, 2014, 11:04:26 pm »
Ще се постарая да го разтълкувам утре следобед, ако някой не ме изпревари дотогава. Сега си лягам вече, утре преди обяд имам друг ангажимент.  :)

Засега на прима виста само едно мога да кажа - ако гледаме карта 5 и карта 8, има подчертан елемент на непредсказуемост. Понякога в тълкуванията, ако не включваме т.нар. бяла (празна) карта, същото или подобно значение придобива Глупакът. А Колелото на съдбата не е лоша карта, но тук като че ли също елементът на свободната воля е по-слабо застъпен, резултатът може да зависи от много непредвидими фактори и обстоятелства.

Бих казала, че картите са преобладаващо добри, а шестата карта говори за това, че и спънки няма да имаш в това, за което питаш. Десетка чаши вещае голяма радост, удовлетворние, хармония и задоволство.

« Последна редакция: Юни 24, 2014, 11:25:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #391 -: Юни 25, 2014, 07:46:57 am »
Как ще си изкара на почивката тази седмица Н.?(с половинката ще е)
обърната императрица-4ч-Ап.Или ще си похарчи парите или жената ще го ядосва?

Похарчил си е парите и си е "скъсал" нервите. :57:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #392 -: Юни 25, 2014, 09:27:47 am »
По тази подредба ми се падат: 1. Жрецът, 2. Двойка монети, 3. Четворка жезли, 4. Жрицата, 5. Глупакът, 6. Десетка чаши, 7. Седмица жезли, 8. Колелото на съдбата.
Благодаря предварително!  :)

Не знам какъв въпрос си задал, но половината  карти в подредбата препращат тълкуването към отношенческа тематика.

1 – личност на питащия - картата на Жреца символизира теб самия. Човек, който се намира на важен етап в живота си – по някакъв начин е успял да обедини противоположностите, да помъдрее, да извлече полезна опитност. Картата се свързва с търсене на хармония и баланс и има ”благославяща” символика. Свързва се с тайнството на брака. Ако разширим смисъла, с тайнството на човешките взаимоотношения (по-нататък в подредбата се е паднала Жрицата), с по-дълбоката им страна. Ако тази карта се озове редом с карта от монетите (при теб се падна двойка монети), също има обвързваща символика, т.е. значението й още по-силно се подчертава.

2 – смисълът на ситуацията – да се научиш да оставаш безпристрастен, да се опиташ да погледнеш върху ситуацията като страничен наблюдател, без да се фиксираш върху желания краен резултат. Приеми го като игра (която не зависи изцяло от теб), опитност, но без да изпадаш в другата крайност – безразличие и нихилизъм. Препоръчва се повече гъвкавост, адаптивност, но не да се носи човек по течението.

3 – причината за ситуацията – тази карта символизира безгрижие, забавление, радост, хармония. По принцип няма негативна символика, а ако се разглежда като причина, би могла да се разтълкува като прекалено безгрижно и неангажирано отношение към въпроса, което е довело до последиците, което в момента те вълнуват.

4 – условията, от които зависи по-нататъшното развитие – тук се е паднала Жрицата, която за мен е препратка към първата карта (на питащия) – Жреца. Възможно е да е застъпена отношенческа тематика и развитието на ситуацията да не зависи изцяло от теб, а от тази персона. Символиката на тази карта е подобна на Жреца, само че  женски вариант – обединение на противоположностите, хармония, равновесие, свещен съюз. Също така може да символизира жена с добродетели. Жена, която е стигнала до важен житейски етап.
Може да се обобщи, че от тази жена в голяма степен ще зависи желаното от теб развитие. Също така тази карта съветва да не търсиш логика и рационалност във всичко, което се случва, а да послушаш вътрешния си глас, да се довериш на интуицията – те ще те водят.

5 – посоката на развитие – тук има елемент на непредсказуемост, тайнствена игра на съдбата. Не се притеснявай да поемеш по нови пътища, приеми го като игра. Имаш много варианти и възможности – всички те са равни. Дава ти се възможност да започнеш ”на чисто”, ако изхвърлиш ненужното бреме на миналото. Тази карта се свързва с новото начало, вещае лекота и безгрижие.

6 – възможни спънки – картата е много добра и не говори за бъдещи спънки. Свързва се с радостта, хармонията, емоционалното задоволство. Асо се пита за междуличностни отношения, символиката й е много добра. Може да загатва и за предстоящо обвързване, ако се паднат и други карти с подобно значение.

7 – урокът – тази карта отново е препратка към отношения, но този път загатва за трети лица. Ако се пита за взаимоотношения, може да говори за вреда, причинена от трети лица, от недоброжелатели. Картата е съвет към питащия да не се влияе от мнението на трети лица, да не допуска тяхната намеса в това, което лично не ги засяга. Също така картата говори за това, че вече няма смисъл човек да заема отбранителна позиция спрямо невидими заплахи и противници. Ако от нещо се притеснявате, страховете ви са неоснователни или са били неоснователни, ако се пита за минало развитие. Тази карта също се пада до картата на Жреца в подредбата – когато са една до друга, тълкуването отново е свързано с отношенческа тематика, с брака и обвързването.

8 – крайният резултат – тази карта е съдбоносна, но като цяло е с положителна символика. Неочакани промени, ново начало. Каквото и решение да се вземе, то ще има съдбовен характер. Ако се пита за взаимоотношения, това ще е човекът, който е отреден от съдбата. Съветът е да се научиш да разпознаваш невидимите знаци на съдбата – от това ще зависи и изходът от ситуацията, крайният резултат. Колелото на съдбата е една от най-благоприятните карти в системата Таро. Редом която и да било карта подсилва нейното благоприятно значение и намалява неблагоприятното. Когато се пада Колелото на съдбата, също има елемент на непредсказуемост, но наред с това тя вещае благоприятен изход от ситуацията в най-скоро време, просперитет и движение напред.

Честито, паднаха ти се изключително благоприятни карти, една лоша не видях!


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #393 -: Юни 25, 2014, 09:57:46 am »
Лила, виждам че много задълбочено тълкуваш картите и ми стана интересно какво би казала за: Жрицата, Луната, Глупакт, които наскоро ми се паднаха на въпрос дали определен човек ще предприеме действия към мен до края на Юли. Много са ми интерени тези карти,защото  едно, че се паднаха само ГА и другото, че са ми някак странни. Жрицата с Луната ми изглеждат като някаква мистерия, може би защото не се познаваме с човека, а Глупакът все едно  дава някаква надежда за нов етап по въпроса на последна позиция  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #394 -: Юни 25, 2014, 10:04:40 am »
Следобед ще погледна и по твоя въпрос, след малко трябва да потеглям, заминавам извън града.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #395 -: Юни 25, 2014, 10:32:40 am »
Следобед ще погледна и по твоя въпрос, след малко трябва да потеглям, заминавам извън града.

Благодаря  :38: Когато имаш време, аз не бързам  :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #396 -: Юни 25, 2014, 11:45:22 am »
Пърпъл, кашата ти е напълно поправима, но ще трябва да се осмелиш да направиш нещо, което по принцип не правиш, не си склонна да правиш в живота, ще трябва да рискуваш. Освен това седни и помисли сериозно за някой умен, деликатен план, ще ти трябва.  ;)

Какво мислите по тези карти: обърната дама жезли, любовници, справедливост - за чувства на мъж към жена? Според мен я харесва, но нещо има резерви към нея, защото вижда качества в нея, които в партньорство според него биха създали проблеми ...
Тъндър, по твоите карти - тази жена ревнива ли е / избухлива ли е или пък мъжът да я възприема като такава - заради обърнатата Кралица жезли?
Тук ми е интересна и Справедливостта - не мога да разбера значението й в конкретната комбинация  :017: Някой от двамата да е разведен?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #397 -: Юни 25, 2014, 12:06:15 pm »
Не, никой не е разведен, нито обвръзан, нито женен.  :) Жената малко свърхемоционална си пада ...
Значи това е по обърната кралица, но Справедливостта не мога да я схвана нещо..
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #398 -: Юни 25, 2014, 12:30:24 pm »
Излизала ми е при разведена жена, но беше на 1-ва позиция - т.е. вече се е състояла. Иначе Справедливостта и чувства  ????
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #399 -: Юни 25, 2014, 03:02:54 pm »
Да я "изпитва"? :017:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #400 -: Юни 25, 2014, 03:43:30 pm »
Жрицата, Луната, Глупакт, които наскоро ми се паднаха на въпрос дали определен човек ще предприеме действия към мен до края на Юли.

Сред трите карти не виждам нито една, която директно да сочи него. Но ти уточняваш, че все още не го познаваш, може би затова такива карти са се паднали.

Жрицата може да представя теб самата. Също така жена, която е изживяла някакво емоционално разочарование или поредица от разочарования и към момента на задаване на въпроса се чувства неуверена, особено ако се пита за междуличностни отношения, връзка.

Следващата карта - Луната - символизира края на някакъв цикъл, нещо приключило. В комбинация с Жрицата може да описва и състоянието, в което пребиваваш или си пребивавала в момента на задаване на въпроса. Също така Луната означава неяснота и илюзии. В комбинация с друга карта, която има отношение към човека, за когото се пита, може да предупреждава за неискреност или по принцип вероятност да сгрешиш в преценката си за ситуацията или човека.

Глупакът може да символизира и питащия, и самата ситуация, нейното бъдещо развитие. Засега не дава конкретен отговор, а в комбинация с Луната може да бъде и предупреждение - не тръгвай с твърде големи очаквания (и илюзии), за да не се разочароваш впоследствие.

Но като цяло, ако трябва да обобщим, трите карти символизират край на един етап в живота на питащия и предстоящо ново начало. Наскоро излязла ли си от друга (сериозна) връзка?

За да се предположи някакъв тайминг, се използват и Малки аркани.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #401 -: Юни 25, 2014, 05:09:01 pm »
Едни карти и от мен  :). "Какъв е благоприятният подход в дадена ситуация?" - 8 чаши, 6 меча, 7 меча
Тук си мисля, че от състояние на самосъжаление и близане на рани по 8 чаши, трябва да се премине към действие / активност по 7 меча, дори малко хитрост / лукавство да се приложи. Един вид трябва да има преход по 6 меча от емоция, пасивност / чашите / към действие / мечовете /.
По този казус - получих неочаквана помощ от жена / това си е точно по 7 меча /. Да видим, как ще се развият нещата  ::)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #402 -: Юни 26, 2014, 11:22:23 am »
Много ти благодаря, Лила  :58: Излезнах от сеиозна връзка, преди почти година и разочарования претърпях и на този етап  съм малко несигурна наистина. Дано картите познаят за новото начало  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #403 -: Юни 26, 2014, 11:29:02 am »
Дано картите познаят за новото начало  :)

Искрено ти го пожелавам.  :)

По-горе си конкретизирала времеви период, но Големите аркани не конкретизират тайминга, те описват по-глобално нещата. За доуточняване могат да се използват Малки аркани - те повече отразяват практичната страна на въпроса, дават информация за по-дребни детайли.

Но на теб такива карти са ти се паднали в смесена подредба, значи е имало защо. Може би към него момент не е стоял на дневен ред въпросът "кога ще се случи?", а "готова ли съм да се случи?". Не приемай тълкуванията ми за чиста монета, просто си разсъждавам на глас.  :)





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #404 -: Юни 26, 2014, 11:54:18 am »
Може би към него момент не е стоял на дневен ред въпросът "кога ще се случи?", а "готова ли съм да се случи?"

Мисля, че за това си много права и аз самата не знам, но докато не пробвам няма как да разбера  :) И на мен ми стана чудно, че ми се паднаха само Големи Аркани, които са ми трудни за тълкуване, но както каза ти сигутно има защо. На края на Юли ще пиша какво е станало  ;)